Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 111

Wątek: Oto T.M. foto

  1. #51

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Tak, pikseloza straszna.
    Ups, szkoda. Bo tyle tych wzorków na dywanach i ścianach, u mnie nie widziałem. Trochę zdjęcie rozjaśniłem (pod balkonem było ciemno) chyba bez ostrzenia i wrzuciłem.

  2. #52
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    Ups, szkoda. Bo tyle tych wzorków na dywanach i ścianach, u mnie nie widziałem. Trochę zdjęcie rozjaśniłem (pod balkonem było ciemno) chyba bez ostrzenia i wrzuciłem.
    Masz jeszcze oryginalny plik JPG z aparatu ?, o RAW-a już nie pytam
    Ostrzyć tego już nie ma co bo będzie jeszcze gorzej.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #53

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Mam, ratuj go Waść
    Nazwa:  edirne.JPG
Wyświetleń: 88
Rozmiar:  303,9 KB

  4. #54
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    Mam, ratuj go Waść
    Czy masz pełne jpg-i 3264 x 2448?
    Ostatnio edytowane przez jck ; 10.02.17 o 21:44

  5. #55
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Chodziło mi o plik JPG z aparatu, to co dałeś, jest już popsute (ma pikseloze) przez kompresję (tylko 300KB)
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #56
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Jeśli chodzi o ostatnią wrzutkę to moim zdaniem najciekawsze kadry jakie do tej pory pokazywałeś.

    Zdjęcie 1
    - bardzo ładne widoczek ale to co na pewno przeszkadza to pokusiłbym się o wykadrowanie pana po lewej i ludzi po prawej. Niestety takie szczegóły czasami potrafią pomóc (np zerknij na zdjęcia Marcina Dobasa gdzie człowiek np dodaje odczucia ogromu tego co go otacza) a czasami przeszkodzić, tak jest w tym przypadku ponieważ koncentruje wzrok po bokach kadru. Niemniej zdjęcie całkiem fajne. Trochę delikatniej z obróbką.

    Zdjęcie 2 - kadr interesujący ale przy pierwszej obróbce zbyt mocno wyostrzony przez co pokazała się pikseloza. Ponadto jest krzywo (leci do prawej) i za mało światła na marmurach otaczających miejsce ablucji. Dywan może pozostać nie rozjaśniony. Ale ogólnie jest lekki progres
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  7. #57

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Niestety tylko takie, to jest z płytki cd, którą syn zrobił jako archiwum, na twardym dysku też jest tak skompresowane, pomimo, że jest 1197 x 855. Da się to "odkompresić"?

  8. #58
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    Da się to "odkompresić"?
    Niestety nie. Warto zachowywać oryginalne zdjęcia takie prosto z aparatu z dużą rozdzielczością. Nawet po jego obróbce (mówię już tylko o JPG) i zmniejszeniu, zapisać pod inną nazwą co by oryginał pozostał nie ruszony. Najlepiej oczywiście mieć plik RAW, tego już nie nadpiszesz, nie zmniejszysz mu rozmiaru ani wagi i w obróbce daje większe możliwości.
    Edit
    @T.M , zauważ jeszcze taką rzecz. To zdjęcie które obrabiałeś ma 300KB. Obróbka spowodowała jeszcze uwydatnienie tej pikselozy. To, że później zdjęcie zapisze się z mniejszym stopniem kompresji (po Twojej obróbce i zapisaniu na dysk ma 600KB) już kompletnie nic nie daje. Także nawet zdjęcie o wadze 600KB może mieć pikselozę bo obrabiałeś już mocno skompresowane.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10.02.17 o 22:21
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #59

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Niestety nie. Warto zachowywać oryginalne zdjęcia takie prosto z aparatu z dużą rozdzielczością. Nawet po jego obróbce (mówię już tylko o JPG) i zmniejszeniu, zapisać pod inną nazwą co by oryginał pozostał nie ruszony. Najlepiej oczywiście mieć plik RAW, tego już nie nadpiszesz, nie zmniejszysz mu rozmiaru ani wagi i w obróbce daje większe możliwości.
    No to muszę odbyć rozmowę z juniorem. Albo mu od razu wleję paskiem...do olka A zdjęcie będzie dobre na avatar.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o ostatnią wrzutkę to moim zdaniem najciekawsze kadry jakie do tej pory pokazywałeś.
    Zdjęcie 2 - kadr interesujący ale przy pierwszej obróbce zbyt mocno wyostrzony przez co pokazała się pikseloza. Ponadto jest krzywo (leci do prawej) i za mało światła na marmurach otaczających miejsce ablucji. Dywan może pozostać nie rozjaśniony. Ale ogólnie jest lekki progres
    Też tak widzę, balkon leci w prawo choć słupy są prosto. Próbowałem narzędziem keystone ale mizernie to wychodzi. Można to pochylenie nieco zniwelować?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piony balkonu.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	154,5 KB
ID:	187729

  10. #60

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Dzień dobry Kochani! Dzisiaj tak mogę?

    Gałązkę taką z białym nalotem i szyszką "zdziś". W DxO wyrobiłem i ciachłem z paru stron. I tak nie wiem, czy za dużo nie ciachłem, lepiej więcej zostawić czy szczegół.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2147653_DxO.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	611,4 KB
ID:	187902

    Poniżej nieciachane, tylko lekko obrobione - to co DxO ma w presecie fabrycznym:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2147654_DxO.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	574,2 KB
ID:	187903
    Ostatnio edytowane przez T.M ; 14.02.17 o 20:46

Podobne wątki

  1. foto B&W
    By macieyW in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 24.11.13, 17:33
  2. Foto E-1
    By niwi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 9.08.11, 08:02
  3. foto cd
    By Paolo905 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29.07.08, 23:15
  4. E-500 w www.Foto-Raj.pl
    By rychu_lhotse in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11.10.05, 19:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.