Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 79

Wątek: Panasonic LUMIX G80

  1. #31
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez LuiN Zobacz posta
    U mnie 12 mm nie sprawdziło się. Za bardzo rozciągał obiekty na brzegu kadru, natomiast zbyt wąski był do krajobrazu. Pomimo peanu zamiast recenzji na optyczne.pl, zakup był nietrafiony.
    9-18 czy 7-14 to bez porównania bardziej elastyczne szkła.
    Bo 12 mm Olkowe nie jest do krajobrazu. Do tego używam 9-18. Czasem składam w panoramę.
    Natomiast 12-kę mam do cerkiewek, kościółków, jaskiń. bunkrów - gdzie chcę mieć szeroko, ale światła potrzeba.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #32
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Może się nie znam, ale ja do architektury wnętrza potrzebowałbym szerszego obiektywu, niż do krajobrazu. Albo inaczej: w krajobrazie poradziłbym sobie z nieco węższym szkłem, a we wnętrzach już niekoniecznie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #33
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ja się nie znam jeszcze bardziej, bo najbardziej lubię krajobrazy z tele. We wnętrzach się nie da, bo odejście mocno ograniczone
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #34
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Do tej podstawowej specyfikacji należałoby dodać informację o tym, że korpus G80 jest uszczelniony.

    Z innych rzeczy, które zmieniono/ulepszono w stosunku do poprzedniego modelu G7 można by wymienić:

    - sensor pozbawiony filtra antyaliasingowego. G80 będzie zatem w stanie generować obrazy o wyższej rozdzielczości.
    - elektromagnetyczny mechanizm migawki zamiast mechanizmu sprężynowego. Zredukowano przez to znacznie drgania i głośność migawki.
    - wzrosło powiększenie wizjera. W G80 wynosi ono 1.48x (ekwiwalent dla pełnej klatki 0.74x), podczas gdy w G7 mamy 1.4x (ekwiwalent dla pełnej klatki 0.7x).
    - wyraźnie zwiększono pojemność bufora. W serii do 200 JPEG-ów i 40 RAW-ów (w G7 było to odpowiednio 100 JPEG-ów i 13 RAW-ów).
    - w trybie oszczędzania energii podobno będzie można wykonać do 800 zdjęć na jednym ładowaniu baterii.
    Dzięki @andtor2- uzupełnione. wg C I P A aku starcza na 330 fotek, więc szału nie ma - wg nich em10 starcza na 320.
    Żeby miał jeszcze nową matrycę, to bym się skusił, a tak nada nie czuję motywacji do wymiany em10.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  5. #35
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Dzięki @andtor2- uzupełnione. wg C I P A aku starcza na 330 fotek, więc szału nie ma - wg nich em10 starcza na 320.
    Żeby miał jeszcze nową matrycę, to bym się skusił, a tak nada nie czuję motywacji do wymiany em10.
    Instrukcja obsługi str. 21 podaje, że przy użyciu tylko wizjera i włączonego trybu oszczędzania na 3 sek. jest możliwość wykonania do 800 zdjęć.
    Mnie to by w pełni satysfakcjonowało bo i tak rzadko z ekraniku korzystam. Nawet jakby to było 600 zdjęć to też byłoby bardzo dobrze, a jak będzie w praktyce to się później okaże.
    Mi matryca w G5 wystarcza, a w G80 podejrzewam nieco lepsza jednak jest. Poza tym bardziej zależy mi na ogólnej funkcjonalności (wygody, szybkości obsługi) i ergonomii, a tą poprawiono znacznie porównując do G5. Głównie jednak, akurat mi, przydałaby się stabilizowana matryca. Teraz używając obiektywu mZD 40-150 mam go bez stabilizacji. Także do starych manuali M42 by się przydała. Więc motywacja do zmiany by była, ale ciśnienia dużego nie mam i na pewno jeszcze długo poczekam., jeśli w ogóle się zdecyduję.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 23.11.16 o 22:52
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #36
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jeśli wystarcza Ci jakość 12-50, to kup sobie jakiś jednocalowy kompakt i nie zawracaj głowy.

    12-50 @ 12/3.5.

    Nie jest to najostrzejsze szkło świata, ale wg mnie nie należy psioczyć. Uszczelnione, z makro, od 12mm, dostępne na rynku od przeszło 4 lat. Nowszy Panas 12-60 jest ciekawszy, ale jednak Oly też daje radę.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  7. #37
    | OlyJedi Awatar marun
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    94
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Jeśli ktoś byłby zainteresowany G80 to fotopolis.pl opublikował swój test:
    http://www.fotopolis.pl/testy/aparat...0-test-aparatu

  8. #38

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Za spory minus uznajemy wyraźny spadek szczegółowości na wyższych czułościach. Tak naprawdę już od zdjęć wykonanych na ISO 3200 nie możemy wymagać ogromu informacji. Z kolei powyżej ISO 6400 obraz będzie rozmyty - zwłaszcza w ciemnych partiach kadru.
    Myslałem, że w tej kwestii będzie lepiej. Chyba poczekam jeszcze na kolejny model.
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

  9. #39
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    "Za spory minus uznajemy wyraźny spadek szczegółowości na wyższych czułościach. Tak naprawdę już od zdjęć wykonanych na ISO 3200 nie możemy wymagać ogromu informacji. Z kolei powyżej ISO 6400 obraz będzie rozmyty - zwłaszcza w ciemnych partiach kadru."

    Cytat Zamieszczone przez lisu84 Zobacz posta
    Myslałem, że w tej kwestii będzie lepiej. Chyba poczekam jeszcze na kolejny model.
    @lisu84, z drugiej strony, czy porównanie w tym teście szczegółowości, na różnych ISO, do OMD EM5 MK II wypada aż tak na niekorzyść G80 ?
    W tym obrazku testowym należy też wziąć pod uwagę, że z M5 MK II jest większe powiększenie, więc i przez to jest wrażenie lepszej szczegółowości. Tak mnie się zdaje, a może tylko zdaje
    Powinny być identyczne kadry, wtedy można porównywać.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 25.11.16 o 20:02
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #40

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    "Napaliłem" się na zmianę na OMD miałem tylko dylemat czy M1 MkI czy M5 MkII i wtedy zobaczyłem G80. Zależy mi głównie na wyższym ISO chociaż ostatnio używam stałek Oly więc nie jest najgorzej. W G5 stosuję max ISO 1600 chociaż już rozmydla się trochę fotka. Liczyłem na to, że mydło w wyższych modelach zacznie się dopiero przy 6400 a okazuje się, że 3200 pozostawia wiele do życzenia. Dlatego napisałem, że chyba poczekam na następny bo zmiana niewiele wniesie przy moich wymaganiach. No chyba, że zajeżdżę G5.
    A tak na marginesie. Czy wszystkim pękają te pseudo muszle oczne na wizjerze w G5 czy tylko ja taki zdolny jestem?
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

Podobne wątki

  1. Panasonic Lumix G5
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17.01.13, 08:55
  2. Panasonic Lumix GH3
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.11.12, 04:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.