Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Na co zwrócić uwagę kupując używany EM5MK2

  1. #1
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria

    Na co zwrócić uwagę kupując używany EM5MK2

    Witam,
    czy możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego aparatu OM-D EM5 mark II? Mam na oku sprzęt z przebiegiem rzekomo 1092 klatki. Sprzedający przysłał mi zdjęcie, które ma to dokumentować. Kompletnie nie znam menu Olka więc nie wiem czy te liczby to faktycznie info o przebiegu. Foto zamieszczam poniżej. Czy jest możliwość sprawdzenia historii aparatu po jego nr seryjnym?
    W przypadku dobicia targu sprzedający daje mi kilkudniową gwarancję na sprawdzenie body, sęk w tym że nie mam żadnych szkieł do Olka. Siedzę w Fuji, a Olka chciałbym kupić do dzikich zwierzaków i ptaszydeł. Wszystko na razie jest na etapie planów, a tu natrafia się okazja i to w pobliżu miejsca zamieszkania.
    Będę wdzięczny za wszelkie rady.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przebieg.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	662,3 KB
ID:	198090
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  2. #2

  3. #3
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Znajdź na googlu jak sprawdzić przebieg w omd, wtedy jak nie ufasz sprzedawcy możesz to zrobić sam, jest to prosta sprawa. Nie masz obiektywu to sprawdzisz w ograniczonym stopniu. Jak w każdym sprzęcie jesteś w stanie stwierdzić jak wygląda stan gum, wytarc plastikow, lcd , zabrudzeń. Nie ma tu jakiegoś specyficznego przepisu dotyczącego tylko aparatów. Może idz po zakupie do jakiegoś sklepu i przymierz dowolny obiektyw. Masz w końcu kilka dni jak Ci gwarantuje sprzedawca.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Panowie dziękuję z info i sugestie.
    A może na forum jest ktoś z okolic Otwocka lub południowo-wschodniej Warszawy, kto mógłby poświecić 0,5h i ocenić czy z tym Olkiem jest wszytko ok?
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Z tym licznikiem to różnie bywa, bo zdjęć może mało, ale aparat używany do filmowania. Jednak w przypadku EM5II to raczej mało prawdopodobne, że ktoś tym zawodowo filmował. Jeżeli przebieg jest autentyczny i aparat nie był np. zalany, to jest praktycznie jak nowy.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Imho sprawdź czy matryca nie jest zabrudzona bo czyszczenie może kosztować i sprawdź też działanie stabilizacji w aparacie ale do tego już potrzebujesz obiektywu. W zasadzie i zabrudzenie matrycy/ hotpixele i stabilizację obiektywu najlepiej sprawdzić podczepiając jakiś obiektyw - może sprzedający go użyczy na chwilę?
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  7. #7
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Sprzedający napisał mi że używał aparatu - jak to określił - do fotografii produktowej pod allegro. Jedyny minus tego interesu to fakt, że nie posiada dowodu zakupu. Aparat był kupiony w kwietniu 2016 i podobno jest na przedłużonej 3 letniej gwarancji, czyli do 04.2019. Aparat jest zarejestrowany na stronie Olympusa. Pytanie czy w przypadku braku dowodu zakupu, taka rejestracja i umowa kupna sprzedaży, wystarczy do realizacji ewentualnej naprawy gwarancyjnej?
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Moim zdaniem nie. Jak pytałem w Olympusie, nie potrzeba karty gwarancyjnej, ale musi być dowód zakupu. Jak płacił kartą, to może byc to np. wyciąg z konta.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #9
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wtw Zobacz posta
    Sprzedający napisał mi że używał aparatu - jak to określił - do fotografii produktowej pod allegro. Jedyny minus tego interesu to fakt, że nie posiada dowodu zakupu. Aparat był kupiony w kwietniu 2016 i podobno jest na przedłużonej 3 letniej gwarancji, czyli do 04.2019. Aparat jest zarejestrowany na stronie Olympusa. Pytanie czy w przypadku braku dowodu zakupu, taka rejestracja i umowa kupna sprzedaży, wystarczy do realizacji ewentualnej naprawy gwarancyjnej?
    Wyślij zapytanie do użytkownika @Jack.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #10
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Wyślij zapytanie do użytkownika @Jack.
    Dzięki, już napisałem.
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

Podobne wątki

  1. OM-D E-M1 używany
    By jotka23 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 2.05.17, 18:32
  2. 12-60 - na co zwrócić uwagę przy kupnie?
    By rah in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15.11.10, 00:40
  3. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27.08.10, 19:37
  4. C-765 na co zwrócić uwagę przy zakupie?
    By rademenez in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.09.04, 13:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.