Strona 28 z 105 PierwszyPierwszy ... 1826272829303878 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #271
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Chyba jednak andtor2 ma rację...

    Wyobraźmy sobie, tak zupełnie hipotetycznie - że jakaś grupa osób patrzy na zdjęcie... i tylko jedna zauważa np. krzywy horyzont.
    Czy to znaczy że wszyscy pozostali są ślepi?
    Raczej nieuważni lub nie zechcieli ściągnąć zdjęć do siebie i uważnie ich obejrzeć....

    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Ale gdy ta jedna osoba krzywy horyzont reszcie pokaże - to od tej pory wszyscy będą go widzieć.
    Tylko że to już nie będzie ich osobiste widzenie, ale wymuszone przez inną osobę...
    Będą widzieć stan faktyczny więć skąd pomysł o wymuszaniu?
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Dlatego ja też jestem zdanie, że nie powinno się dyskutować o szczegółach zdjęć przed zakończeniem głosowania.
    Tylko wtedy jest już czas na kurtuazyjne gratulacje a nie czas na spokojną rozmowę o anonimowych zdjęciach...

    Takie podejście de fakto eliminuje jakąkolwiek rozmowę o jakiejkolwiek grupie PopRAWek.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #272
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    popieram apz. Dyskusja jak najbardziej, przez cały czas. Przed, w trakcie i po.

  3. #273
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Cieszy mnie dyskusja na temat prac, obróbki, proszę jednak o kontynuację po zakończeniu głosowania.
    Wydaje się mi to być nazbyt restrykcyjnym podejśćiem.

    Jeśli nie chcesz tej dyskusji w wątku z głosowaniem utwórz stosowny i podlinkuj w pierwszym poście.
    W końcu dyskusja o fotografiach i obróbce powinna być "pieprzem i wanilią" tego forum
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #274
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta

    Tylko wtedy jest już czas na kurtuazyjne gratulacje a nie czas na spokojną rozmowę o anonimowych zdjęciach...

    Takie podejście de fakto eliminuje jakąkolwiek rozmowę o jakiejkolwiek grupie PopRAWek.
    Tu z kol. nie zgadzam się. Po głosowaniu można złożyć kurtuazyjne gratulacje i jak najbardziej napisać co się w poszczególnych fotografiach podoba a co nie. Wtedy dyskusja nabiera sensu, bo autor mógłby się wypowiedzieć. A tak stawiamy go pod ścianą i musi czekać, bo zaraz będzie wiadomo, która to jego praca.

  5. #275
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Tu z kol. nie zgadzam się. Po głosowaniu można złożyć kurtuazyjne gratulacje i jak najbardziej napisać co się w poszczególnych fotografiach podoba a co nie. Wtedy dyskusja nabiera sensu, bo autor mógłby się wypowiedzieć. A tak stawiamy go pod ścianą i musi czekać, bo zaraz będzie wiadomo, która to jego praca.
    Wolno, to wolny kraj...
    Odpowie po kilku dniach, nic wielkiego się nie stanie. Okresy głosowania nie są w PopRAWkach andtora2 nazbyt długie.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 3.02.17 o 22:53 Powód: uzupełnienie
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #276
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Po zakończonym głosowaniu i złożeniu gratulacji.... w której popRAWce była jakakolwiek dyskusja o zdjęciach? Taka jak ma miejsce właśnie teraz w trakcie głosowania?

  7. #277
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    nie chodzi o wpływ - ale o uświadomienie pewnych rzeczy których mogę sama nie zauważyć
    wydaje mi się że dyskusja w trakcie byłaby jak najbardziej owocna i z korzyścią dla ogółu - zwłaszcza że jak widać potencjał na taką dyskusję jest...
    Popieram

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ...Tylko wtedy jest już czas na kurtuazyjne gratulacje a nie czas na spokojną rozmowę o anonimowych zdjęciach...
    Takie podejście de fakto eliminuje jakąkolwiek rozmowę o jakiejkolwiek grupie PopRAWek.
    Popieram

    Przed głosowaniem w czasie trwania wystaw, mamy czas na dyskusję w szerszym gronie...
    Pozdrawiam
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  8. #278
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    To mamy czas na pisanie o zdjęciach i możemy uświadamiać innych o rzeczach, które inni nie zauważyli. Kto zaczyna?

    Odpowiem, nikt nie zacznie, bo zda sobie sprawę, że dane zdjęcie ustawia w odpowiedniej pozycji.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Po zakończonym głosowaniu i złożeniu gratulacji.... w której popRAWce była jakakolwiek dyskusja o zdjęciach? Taka jak ma miejsce właśnie teraz w trakcie głosowania?
    Nikt nie pisał i teraz też nic ciekawego nie piszemy o danych zdjęciach. Piszemy o tym czy pisać o wadach i zaletach. Więc zacznijmy.
    Jak ktoś trafi na moje zdjęcie i coś napiszę, to ja po zakończeniu głosowania odpiszę, aby nikomu nie zdradzać, które to moje.

  9. #279
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    ...Nikt nie pisał i teraz też nic ciekawego nie piszemy o danych zdjęciach. Piszemy o tym czy pisać o wadach i zaletach. Więc zacznijmy.
    Jak ktoś trafi na moje zdjęcie i coś napiszę, to ja po zakończeniu głosowania odpiszę, aby nikomu nie zdradzać, które to moje.
    Dokładnie. Taka dyskusja nie bardzo ma sens. Pojawi się jakiś "zarzut" (niekoniecznie słuszny), może pytanie, co do obróbki konkretnej pracy i co ? , autor ma odpowiedzieć ?
    Jeśli będzie uwaga nietrafiona co ona przyniesie dobrego, to, że ktoś się nią zasugeruje (nie mówię, że każdy) w głosowaniu i pominie tą pracę, a wcześniej może by na nią oddał głos.
    O ile pamięć mnie nie myli, kiedy jeszcze tą zabawę prowadził @Saboor takich dyskusji (typu wytykanie jakichś błędów w obróbce) nie było w trakcie głosowania i naprawdę nie widzę powodu aby to zmieniać.

    Edit.
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Po zakończonym głosowaniu i złożeniu gratulacji.... w której popRAWce była jakakolwiek dyskusja o zdjęciach? Taka jak ma miejsce właśnie teraz w trakcie głosowania?
    @edorka , rozumiem, że jesteś też za podobną "dyskusją" w OlyRulez.
    Czyli spokojnie na początku głosowania mogę napisać: praca X jest zupełnie nie na temat, a praca Y wygląda mi na fotomontaż.
    To będzie dokładnie to samo. Bez żadnego wpływu oczywiście na późniejsze głosowanie
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 3.02.17 o 23:53
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #280
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Czyli spokojnie na początku głosowania mogę napisać: praca X jest zupełnie nie na temat, a praca Y wygląda mi na fotomontaż.
    To będzie dokładnie to samo. Bez żadnego wpływu oczywiście na późniejsze głosowanie
    A co złego w tym, że ktoś, np. ja, zasugeruje się czyjąś wypowiedzią i jednak zmieni zdanie w sprawie głosowania? A może to będzie wartościowa wskazówka dla kogoś takiego jak ja, kto nie specjalnie się zna na technicznej stronie, ba! nawet niekoniecznie umie robić zdjęcia i zamiast głosować na coś co mi się podoba ale nie jest dobre, oddam głos na pracę, która faktycznie jest dobra? Nie wszyscy są specami od wychwytywania np. delikatnie uciekającego horyzontu, że o innych aberracjach nie wspomnę
    Ale...to tylko takie dywagacja, sama również mam mieszane uczucia... nic tu nie jest tylko białe lub tylko czarne. Dalej będę głosować na to, co mi się najbardziej spodoba

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.