Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 75

Wątek: Zestaw dla amatora (zwierzęta)

  1. #31

    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    24
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Gdybyś napisał, że starasz się być perfekcjonistą to bym zrozumiał. Dla mnie zawodowiec i amator to dwa różne pojęcia.
    No to zmienia postać rzeczy ale zaczynać hobby od wydania 28k? Dla mnie to niewyobrażalne.
    Od momentu jak słowo perfekcjonista zaczęło mi się kojarzyć z pedantem przestałem go używać Zwał jak zwał dla mnie chodzi o to samo.

    Ogólnie patrząc na to logicznie to masz rację, ale patrząc od tej strony, że za rok czasu zapragnę czegoś profesjonalnego to już nie będzie ekonomicznie. Napisałem, że tyle mam i jestem gotowy tyle wydać. To czy faktycznie tak zrobię to nie raz jeszcze przemyślę Potraktuj może to pytanie bardziej w stylu:

    Jaki profesjonalny zestaw do robienia zdjęć w lesie dzikiej płochliwej zwierzyny no i ptaków Może tak będzie łatwiej

    Cytat Zamieszczone przez piasbog Zobacz posta
    28kpln na początek - robi się ciekawie. To napisz co i jak będziesz fotografować ? Papugę w zoo i na pół żywego jelenia na wybiegu w Białowieży - polecam FF (jest dobra promocja na sony) czy faktycznie chcesz pobiegać za dziką naturą. W tym drugim przypadku najpierw kup dobry ciuch, potem odłóż na kilka wyjazdów do naszego kolegi moose do BPN a za to co zostanie zakup sprzęt - i tak pewnie starczy na EM-1 II + 40-150 + EC14. Przynajmniej będziesz wiedział czy trafiłeś w hobby.
    Tak jak pisałem po lasach biegam już kilka dobrych lat. Chciałbym poświęcić się robieniu zdjęć w lesie, dzikiej przyrody, zwierząt ogólnie natury. Strój już mam, bo jestem także zapalonym wędkarzem Podobnie jak różnego rodzaju akcesoria wraz z GPS'em turystycznym i lornetką. Umiem chodzić po lesie i co najważniejsze chcę to robić, nie z przymusu tylko dla zdrowia, praca biurowa. Obecnie chciałbym to połączyć z robieniem zdjęć, bo nie raz widziałem piękne sceny: jeleni na rykowisku, dzików w bagiennych odstępach czy też żurawi na skrajach pól i lasów Znam trochę już lasy w swoich okolicach i myślę, że jakbym się nauczył profesjonalnego fotografowania to byłyby bardzo fajne zdjęcia. Do BPN mam daleko, ale kto wie, może się skuszę kiedyś Obecnie szukam kółek i pasjonatów z mojego regionu.

    P.S. Możecie polecić jakieś dobre książki do nauki fotografowania ?
    Ostatnio edytowane przez cudak ; 2.02.18 o 01:06

  2. #32

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cudak Zobacz posta
    Faktycznie A to Ty gdzie te zdjęcia robisz ?
    RPA gdsie obecnie mieszkam, zapraszam do mojego wątku na forum jest tam troche zwierzaków:
    https://forum.olympusclub.pl/threads...zasem-w-Afryce

    Temat porady sprzętowej nieco wyewoluował na pułap jeszcze przeze mnie nie odkryty, więc pozostawiam dalsze techniczne porady bardziej doświadczonym i lepiej wyposażonym kolegom z forum Niemniej zastanów się czy nie warto zacząć od sprzętu super mobilnego i uniwersalnego (em5 mk2 + 100-300II) za mniejszy pieniądz a wskoczyć na pro po czasie nauki. Moze wtedy warto dokupić drugie body typu em1 mk2 + m.zuiko40-150pro + m.zuiko300pro lub g9 + leica100-400 + leica200 i maszerować z dwoma body z dwoma świetnymi obiektywami na każdą okazję w lesie. Ja obecnie jestem w trakcie budowania podobnego zestawu, co prawda dla dwojki spacerujących ale sam bym pewnie też obskoczył.

  3. #33
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Sam żeś to wymyślił?
    Całe szczęście że moje obiektywy o tym nie wiedzą...
    Stawiam, żechodziło o współpracę obu stabilizacji a nie działanie tylko tej w obiektywie

  4. #34
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    kup sobie kompakt z duzym zoomem, od momentu biegam po lesie do momentu zrobienia zdjęcia z którego będziesz zadowolony/inni będą zadowoleni może upłynąć dużo czasu i całkiem możliwe jest, że gdzieś w połowie zrozumiesz, że nie jest to taka prosta sprawa i sprzęt za 28 tysiów wcale nie gwarantuje sukcesu !! w ten sposób możesz zaoszczędzić dużo kasiory
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #35
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Stawiam, żechodziło o współpracę obu stabilizacji a nie działanie tylko tej w obiektywie
    Dokładnie - nigdzie nie natrafiłem na info, że zestaw składający się z body Olympusa + obiektywu Panasonica potrafi używać dwóch stabilizacji jednocześnie. Praktycznie zawsze jest info, że działa albo jedna, albo druga. Może się mylę, może nie umiem obsługiwać google'a, ale po prostu nigdzie nie znalazłem informacji o tym, że taka kombinacja działa.

  6. #36
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Bo niestety nie działa. CO nie zmienia faktu, ze 100-300 jest lepszym wyborem od 75-300

  7. #37

    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    24
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Blacklude Zobacz posta
    ... Niemniej zastanów się czy nie warto zacząć od sprzętu super mobilnego i uniwersalnego (em5 mk2 + 100-300II) za mniejszy pieniądz a wskoczyć na pro po czasie nauki. Moze wtedy warto dokupić drugie body typu em1 mk2 + m.zuiko40-150pro + m.zuiko300pro lub g9 + leica100-400 + leica200 i maszerować z dwoma body z dwoma świetnymi obiektywami na każdą okazję w lesie ....
    Chyba faktycznie to będzie jak dla mnie najsensowniejsze Pisząc 100-300II miałeś na myśli ??

    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    kup sobie kompakt z duzym zoomem, od momentu biegam po lesie do momentu zrobienia zdjęcia z którego będziesz zadowolony/inni będą zadowoleni może upłynąć dużo czasu i całkiem możliwe jest, że gdzieś w połowie zrozumiesz, że nie jest to taka prosta sprawa i sprzęt za 28 tysiów wcale nie gwarantuje sukcesu !! w ten sposób możesz zaoszczędzić dużo kasiory
    Może i masz racje, nie wiem. Też to rozważę Chciałbym tylko sprostować, nie myślę tak, że jak będę miał zestaw za 30tys. to będę robił super zdjęcia, wiem, że do osiągnięcia wysokiego poziomu trzeba doświadczenia i czasu. I że nie jest to takie proste !! Wiem także obecnie do czego mam dążyć i na co ewentualnie zbierać kasę. Gdybym poszedł wersją normalną dla początkującego. Potrafię myśleć logicznie i wyciągać wnioski. Dlatego rozważam wszystkie za i przeciw.

    Wracając do tego kompaktu, co proponujesz ? Jakiś sensowny model ?
    Ostatnio edytowane przez cudak ; 2.02.18 o 13:16

  8. #38
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    W takim razie wyszukaj sobie na ceneo takich kompaktów , bo każdy doradzi Ci coś innego. Nie ma kompaktów specjalnie do dzikiej zwierzyny. Pewnie najlepsze będą takie jak sony rx10 iii panas fz2000

  9. #39

    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    24
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Chyba macie racje Będzie to najlepsze rozwiązanie, a jak się wciągnę tak na maksa to wtedy kupię sobie coś profesjonalnego. Trochę już poczytałem o tym w sieci.

    Potrzebuję:
    1. duży zakres ogniskowych, ale może nie aż dwumetrowy,
    2. jasna optyka
    3. żeby był w miarę lekki,
    3. najlepiej chociaż trochę uszczelniony,
    4. z szybkim autofocusem,
    5. bardzo dobrą stabilizacją
    6. dobry wizjer
    7. format RAW
    8. ostrzenie manualne


    Chyba wszystko, może się uda jakoś to wszystko pogodzić.

  10. #40
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Na początek sugeruję pogadać z ludźmi którzy bawią się w zwierzęta
    @abir
    @nyny
    @piasbog
    @Muminek
    @moose

    Że tylko kilku z naszego forum wymienię. Opowiedzą jak to jest siedzieć w czatowni przy minus 15 stopniach, albo jak to jest brodzić w wodzie po ramiona ze sprzętem na pływadełku i stać w tej wodzie godzinami, jak to jest sikać do butelki aby ptaków nie spłoszyć.
    Piękne zdjęcia wymagają poświęcenia. To nie jest - wybacz - siedzenie na stołeczku i patrzenie w spławik czy okoń się złapał czy może to tylko świnka
    Widzisz, latami chodzę po lasach (cały Beskid Niski), po górach, nad jeziorami (Kaszuby)... i powiem Ci, że nie ustrzelisz nie wiem jak drogim sprzętem zwierza z podchodu.
    Ponad 50 lat łażenia po lasach i tylko jeden jedyny raz spotkałem wilka w odległości 10 metrów. Obaj byliśmy zaskoczeni.
    Podchodzę do tego bardzo pragmatycznie. Jak nie będę robił czatowni, dokarmiał ptaki to mam jedynie szanse na ptaki z parku. O, bobrów w Gładyszowie, Zdyni jest pod dostatkiem, a nie mam ani jednego. Nawet wiem gdzie mają żeremia, ale... no właśnie
    Ale cóż, życzę Ci powodzenia
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Statyw dla amatora
    By Belezo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.10.10, 21:34
  2. Studio dla amatora
    By bdk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.01.09, 22:38
  3. E-300 czy E-500 na start dla amatora
    By apa-sf in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 7.06.07, 12:57
  4. Dla amatora fotoreportera
    By makintosz in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30.05.07, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.