Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Co dalej po "friendzone" z E3?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Lada moment będzie A7III Ten to dopiero będzie robić wrażenie...

    Fuji też nie jest złym pomysłem.

    Tak czy siak bezlusterkowce są drugie, lub bardzo drogie.
    Zapraszam do albumu i galerii

  2. #12
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Wszystko zależy od konfiguracji szklarni jaka nas interesuje, bo są takie,że różnice kosztów są znaczące pomiędzy Sony, Fuji a Olkiem. Gabaryty też

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Sebaa
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    333
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Hello,

    dzięki Panowie za dyskusję. Niestety dalej nie wiem, jak się to skończy. Życie w nieświadomości jest piękne . Padły jakieś tajemnicze symbole XT-2 czy A7II. Szybki research w internetach i no trzeba wyskoczyć z około 10 kPLN (mniej więcej) i chyba trochę będzie brakowało do zakresu, który mam obecnie czyli 14 - 200. Moje E-3 miewa się dobrze, chciałbym po prostu bardziej mobilny i mniejszy zestaw o podobnym zakresie ogniskowych + może w przyszłości jakiś trochę większy zoom, do tego bardziej użyteczne wyższe ISO (nie szumiące tak mocno), żeby w słabszych warunkach we wnętrzach móc robić zdjęcia bez lampy. Obecnie czasem wkurza mnie rozmiar torby na E3 + obiektywy, lampa i ładowarka. Często poruszam się motocyklem i to zajmuje mi pół kufra i ciężko się czasem spakować. W przyszłym roku wybieram się na Hellfest do Francji z kolegą, może dwoma ( jedziemy właśnie na motocyklach) i potem na powrocie jakaś objazdówka ze zwiedzaniem. Miło by było mieć jakieś fajne i dobre foty, ale E-3 raczej nie spakuje w tym wypadku. Przejrzałem też jakieś kompakty, ale tu kompletnie nie wiem co i jak obecnie, bo zatrzymałem się na etapie C760 UZ i teraz znalazłem jakiś TG-5, ale to chyba żaden szał. Widzę na giełdzie forumowej jakiś e-m1 i chyba zagadnę sprzedającego, bo kwota nie zmusi mnie do sprzedaży któregoś z narządów . Sprzedaż obecnych gratów to też chyba tak sobie, bo kwota, którą z tego dałoby się uzyskać będzie stanowiła raczej niewielki procent wymaganego budżetu na nowy system - tak mi się wydaje. To chyba lepiej sobie to zatrzymać. Jak ktoś jeszcze ma jakieś sugestie to poproszę. Tymczasem idę się napić i rozkminiać, bo po trzeźwemu to strach

    Pozdrawiam
    Sebaa
    "Kto umiera bogatszy ten wygrywa"
    "Życie jest pasmem straconych okazji"
    "Dzień w którym kupię karabin nadchodzi."

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Kilka miesięcy temu miałem ten sam problem. Skończyłem na zestawie OM-D E-M5 + szkła ZD. Ostrzą wolno, ale głównie i tak robię "od zawsze" na manualu. Dokupiłem sobie tylko nowe 45mm f/1.8 bo tanie, fajne i małe. Zamiast MMF-3 kupiłem sobie MMF-2 za dwie stówki na Alledrogo. Cała operacja wyszła zaskakująco tanio a jakość zdjęć jest kolosalna. Na obrazek z E-3 nie mogłem już patrzeć

  5. #15
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sebaa Zobacz posta
    ...Moje E-3 miewa się dobrze, chciałbym po prostu bardziej mobilny i mniejszy zestaw o podobnym zakresie ogniskowych + może w przyszłości jakiś trochę większy zoom, do tego bardziej użyteczne wyższe ISO (nie szumiące tak mocno), żeby w słabszych warunkach we wnętrzach móc robić zdjęcia bez lampy. Obecnie czasem wkurza mnie rozmiar torby na E3 + obiektywy, lampa i ładowarka. Często poruszam się motocyklem i to zajmuje mi pół kufra i ciężko się czasem spakować. W przyszłym roku wybieram się na Hellfest do Francji z kolegą, może dwoma ( jedziemy właśnie na motocyklach) i potem na powrocie jakaś objazdówka ze zwiedzaniem. Miło by było mieć jakieś fajne i dobre foty, ale E-3 raczej nie spakuje w tym wypadku. Przejrzałem też jakieś kompakty, ale tu kompletnie nie wiem co i jak obecnie, bo zatrzymałem się na etapie C760 UZ i teraz znalazłem jakiś TG-5, ale to chyba żaden szał. Widzę na giełdzie forumowej jakiś e-m1 i chyba zagadnę sprzedającego,...
    Decydując się na E-M1 + adapter i obiektywy z dużego systemu 4/3 to tego miejsca w kufrze nie przybędzie Ci za wiele. Nie mówię, że nie warto zmienić E3, bo na pewno tak, skoro zależy Ci na wyższym użytecznym iso.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jakość musi zajmować trochę miejsca, cudów nie ma Szanse na poprawę jakości i zmniejszenie gabarytów sprzętu przy utrzymaniu zakresu ogniskowych są raczej zerowe. Nic sensownego nie przychodzi mi do głowy. Do tego dochodzi jeszcze kwestia finansowa, która ze sprawy beznadziejnej czyni beznadziejną jeszcze bardziej.
    E-M1 poprawia jakość, utrzymuje zakres, a z gabarytami... Jeśli przyjdzie Ci do głowy, żeby jeszcze dokupić grip dla poprawy ergonomii, to możesz nawet wyjść na minus.
    Z kompaktów może Sony RX10 na wyjazd? Jak na kompakt mały nie jest i tracisz połowę zakresu zooma, ale miejsca jednak zyskujesz sporo i na jakości obrazka raczej nie stracisz. Jeśli kupisz używkę, to po powrocie sprzedasz bez większej straty i wrócisz do swoich rozmyślań.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Sebaa
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    333
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Hello,

    no od czegoś trzeba zacząć, potem pewnie powoli skompletuję szklarnie pod małe 4/3, tak jak to było ze starym systemem, gdy zaczynałem od kitowych obiektywów, a skończyłem z tym co mam. Przyznaję, że ceny tego szpeju sprowadziły mnie na ziemię. Faktycznie w tym zakresie można powoli myśleć o pełnej klatce, ale wtedy nici z większej mobilności. Lampa FL-50R z dużego systemu pasuje do małego, czy to już gruba fantasmagoria?

    Pozdrawiam
    Sebaa
    "Kto umiera bogatszy ten wygrywa"
    "Życie jest pasmem straconych okazji"
    "Dzień w którym kupię karabin nadchodzi."

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    @fret
    Do E-M1 nie potrzebujesz gripa. Sebaa ma potężny argument w postaci 50-200. To ciągle kapitalny zoom. Jako podstawowy obiektyw wolę jednak szkło z szybciej działającym AF
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    @fret
    Do E-M1 nie potrzebujesz gripa. Sebaa ma potężny argument w postaci 50-200. To ciągle kapitalny zoom. Jako podstawowy obiektyw wolę jednak szkło z szybciej działającym AF
    Ja nie potrzebuję do niczego, mam dłonie umiarkowanej wielkości , ale bezpośrednio po E3, M1 może wydawać się mały i mniej wygodny, tym bardziej, że trzeba jeszcze dołożyć ze 2 cm po stronie obiektywu. Rzecz gustu.
    Argument w postaci 50-200 w pełni szanuję i tak na szybko, to M1 wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Pytanie, czy jest to rozwiązanie dobre w dłuższej perspektywie? Co dalej, po 50-200? Olek nie bardzo ma odpowiedź. 40-150/2,8 z konwerterem, to ani te pieniądze, ani ta wygoda. Konwerter jakości też nie dodaje. Na krótkim końcu zakresu sprawa jest prostsza, 12-40/2,8 załatwi sprawę. Pozostaje jeszcze sprzęt na wyjazd. M1 tego problemu nijak nie rozwiązuje.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Olek być może nie ma, ale ma ją Panasonic. E-M1 pozwala w miarę bezstresowo przejść z lustra na "mikro".
    Jeżeli naprawdę każdy gram i cm3 w bagażu ma znaczenie.. To zostaje aparat w telefonie
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.04.12, 08:00
  2. Nowa "zimna" sesja zdjęciowa: "Aneta & Monika"
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 22:49
  3. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.