Strona 55 z 105 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #541
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Pamietacie ? "Tu są RAW-y apz-a, obrabiajcie jeśli chceta " Fajnie było, szkoda, że się skończło.
    To co naprawdę się zaczęło nigdy się nie kończy...
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  2. #542
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Pamietacie ? "Tu są RAW-y apz-a, obrabiajcie jeśli chceta " Fajnie było, szkoda, że się skończło.
    Jakby co można zawsze przywrócić, tylko jakby mniej fotografuję ostatnio Olkiem.... I w ogóle mniej fotografuję.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #543
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Może tak: róbta co chceta bez łączenia zdjęcia z innymi plikami graficznymi i bez dorysowywania nowych elementów. Musi zostać zachowana treść zdjęcia (opcjonalnie), najlepiej zawarta w tytule. Np. "Trzy osoby na tle drzew" - tnij jak chcesz, byle zachować trzy osoby i jakieś drzewa w tle W przypadku landszaftów można określić procentowo ile kadru ma zostać. Będzie prosto i ciekawiej, powinno się skończyć ocenianie bardzo podobnych zdjęć.
    Pozwolę sobie odpowiedzieć w tym wątku bo kwestia dotyczy forumowego konkursu popRAWka. Miałem ogłosić dopiero przed edycją 1/2018, ale co tam, tak naciskacie i naciskacie (nie tylko Ty). Więc miałem i mam w planach utworzyć 4 rodzaj edycji : klasyka+. Plus w domyśle oznacza +wszystkie programy, co oczywiście będzie zapisane. Trzeba jeszcze zastanowić się nad formą tego zapisu by nie budziła wątpliwości. Zamysł jest taki, w klasyce+ będą obowiązywały te same zasady co w zwykłej edycji klasyka, ale dozwolone będą wszystkie programy. Nie trzeba będzie opierać się głównie o wywoływarkę.
    Rodzaj edycji klasyka+ , będzie opcją do wyboru (tak samo jak pozostałych edycji) i osoba wysyłająca RAW będzie miała to prawo wyboru. Pierwsza edycja w 2018r najprawdopodobniej będzie właśnie tą z plusem.

    Chciałbym nadmienić, że do tej pory również istniała możliwość wykluczenia ograniczenia programowego, ale dobrze, jeszcze to ułatwię. Przypomnę zapis w regulaminie: "Autor wysłanego pliku RAW do popRAWki ma prawo wybrać rodzaj edycji, a także wykluczyć lub dodać ograniczenia w obróbce , które w danej edycji obowiązują."

    Na więcej ustępstw nie pójdę, aby np. zmienić całkowicie charakter jaki miała przez ostatnie lata popRAWka. Będziecie mnie musieli zwolnić z "posady" . Poprzez "wybory", kandydat/kandydaci, głosowanie (raczej nie jawne ) , i nie ma żadnego problemu lub decyzją admina. (Saboor będzie tu bardzo kompetentną osobą z racji tego, że długo prowadził tą zabawę). Może teraz nawet jest na to dobry czas.

    Co do tego:
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ...Będzie prosto i ciekawiej, powinno się skończyć ocenianie bardzo podobnych zdjęć.
    to z baaardzo dużym naciskiem na słowo "powinno". Moim zdaniem pod tym względem się nic nie zmieni. Bardziej zależy od samego pliku RAW, niż od ograniczenia programowego co do obróbki.
    W ramach tej samej wywoływarki RAW (tu mam akurat LR na myśli, ale nie widzę "przeszkód" co do innych) można ten sam plik RAW wywołać na setki znacznie różniących się od siebie wersji. Niech za przykład będą choćby darmowe dostępne gotowe presety.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19.12.17 o 18:33
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #544
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... osoba wysyłająca RAW będzie miała to prawo wyboru. ...
    I nic się nie zmieni, bo 99% wysyłających potraktuje klasykę jako opcję domyślną... Będą cwaniacy udający, że nie doczytali i będą osoby trzymające się regulaminu. Fikcja i nuda. Proponuję jeszcze inne wyjście, wzorowane na telewizyjnych szołach, jest prezentacja nadesłanych prac, otwarta dyskusja o tym, które są zgodne z warunkami, a które nie (wystarcza trzy dni) i dopiero głosowanie. Obecny podział na "cwaniaków" (bo nie dali się złapać) i "frajerów" (bo przestrzegają regulaminu) nie jest fajny.
    Dla ułatwienia dodam, że jestem fanem popRAWki.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #545
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Zamysł jest taki, w klasyce+ będą obowiązywały te same zasady co w zwykłej edycji klasyka, ale dozwolone będą wszystkie programy. Nie trzeba będzie opierać się głównie o wywoływarkę.
    Ile wg Ciebie jest "głównie"?
    Następny niejasny zapis, który może być powodem nieporozumień.
    W regulaminie jest zapis"
    klasyka -> tu należy wywołać plik RAW i opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki.
    Nie uważasz, że skoro w obu edycjach występuje sformułowanie "głównie", należy dokładnie je określić?
    W przypadku nieokreślenia tego pojęcia, obie edycje nie będą się niczym różniły.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #546
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I nic się nie zmieni, bo 99% wysyłających potraktuje klasykę jako opcję domyślną... Będą cwaniacy udający, że nie doczytali i będą osoby trzymające się regulaminu.
    Cóż na to już nic nie poradzę. W edycji klasyka+ , na wstępie (nie tylko w regulaminie) będzie napisane, że dozwolone są wszystkie programy.

    Jeszcze jedno, za argument podajesz, że prace będą bardziej urozmaicone niz teraz. Paradoksalnie w bardzo podobnej zabawie na forum Nikona gdzie jest bardziej rygorystyczny regulamin i pisze o załączeniu pliku .xmp oraz EXIF jakoś nikt nie narzeka i potrafią się bawić. Prace też są bardziej urozmaicone chociaż z wywoływarki. Tak, zdarzało mi się podglądać/sprawdzać te .xmp co trzeba zrobić w wywoływarce aby uzyskać dany efekt, bo wydawało się wręcz niemożliwe, że tylko wywoływarka była użyta. Pewnie dlatego, że tam jest nazwa zabawa w RAWki, a u nas popRAWka. Powiedzcie w takim razie, że nie podoba sie nazwa i trzeba ja zmienić, ale to już mój następca zrobi.

    @helmuth, przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post z zrozumieniem lub chociaż z okazaniem odrobiny dobrej woli

    Edit.
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Nie uważasz, że skoro w obu edycjach występuje sformułowanie "głównie", należy dokładnie je określić?
    Masz oczywiście na myśli edycję klasyka i czy umiemy lepiej. W edycji klasyka+, chyba jest oczywistym, że nie będzie słowa "głównie". Jak się da to można i całkowicie pominąć wywoływarkę. Nawet obrabiać zaszyty w RAW mały skompresowany jpg (zero wywoływania). Pełna dowolność.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19.12.17 o 19:16
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #547
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Taka furtka, żeby nie dopuścić skrajnych interpretacji
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #548
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    @helmuth, przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post z zrozumieniem lub chociaż z okazaniem odrobiny dobrej woli
    To ja mam okazać dobrą wolę? Zmieniasz wersje jak rękawiczki i zarzucasz mi niezrozumienie?
    Napisałeś w poprzednim poście

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Zamysł jest taki, w klasyce+ będą obowiązywały te same zasady co w zwykłej edycji klasyka, ale dozwolone będą wszystkie programy. Nie trzeba będzie opierać się głównie o wywoływarkę.
    Po czym w następnym poście jest
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    W edycji klasyka+, chyba jest oczywistym, że nie będzie słowa "głównie". Jak się da to można i całkowicie pominąć wywoływarkę.
    No więc jak to mam rozumieć?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #549
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...No więc jak to mam rozumieć?
    i znów udajesz, że nie rozumiesz, a czepiasz się pojedynczych słówek...

    napisałem:
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    .. Zamysł jest taki, w klasyce+ będą obowiązywały te same zasady co w zwykłej edycji klasyka, ale dozwolone będą wszystkie programy. Nie trzeba będzie opierać się głównie o wywoływarkę.
    Regulamin znasz lepiej niż ja,... ale dobrze zacytuje zasady edycji klasyka (które będą obowiązywały także w edycji klasyka+):

    "Zachowanie zawartości kadru min. 60%. W tej edycji dopuszcza się konwersję do B&W, sepii, czy innego monokoloru. Można usuwać "przeszkadzajki" w kadrze typu linie, słupy energetyczne, urządzenia p.poż itp. (jeśli nie są jednym z głównych czy głównym tematem zdjęcia). Róbmy to jednak z umiarem nie ingerując zbyt mocno w odbiór zdjęcia oryginalnego. Prace takie mogą zostać wykluczone z konkursu. "

    Edit.
    Domyślam się że błąd jest w tym sformułowaniu, że zabrakło "i"
    Zamysł jest taki, w klasyce+ będą obowiązywały te same zasady co w zwykłej edycji klasyka, ale dozwolone będą wszystkie programy. Nie trzeba będzie opierać się głównie o wywoływarkę.
    Powinienem zapisać tak ?:
    Zamysł jest taki, w klasyce+ będą obowiązywały te same zasady co w zwykłej edycji klasyka, ale dozwolone będą wszystkie programy i nie trzeba będzie opierać się głównie o wywoływarkę.
    PS.
    Tak w ogóle, zapisu jeszcze nie ma, a już widzisz błędy, grunt to być pozytywnie nastawionym
    Dzięki za wsparcie i pomoc
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19.12.17 o 20:08
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #550
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Zapisu nie ma ale jest wyraźnie sformułowany zamysł:
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... nie trzeba będzie opierać się głównie o wywoływarkę. ...
    OK, skoro Ty się "przywiązujesz" do niejasnych sformułowań, to ja będę się domagał ich sprecyzowania.
    Powtarzam więc pytanie: ile to jest głównie?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.