Strona 29 z 43 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 425

Wątek: ZD 70-300 - mój 'test'

  1. #281
    | OlyJedi Awatar merti
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    kajś miedzy Hanysomi a Góralomi
    Posty
    543
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    No i w końcu dorwałem to szkiełko. Próbne foty dzisiejszego pochmurnego dnia na pierwszy rzut oka nawet mi pasują, ostrość na cropie raczej nie powala no ale czego spodziewać się po foceniu z ręki

    Mam obawę co do mojego małego Olka, bo waga szkiełka jednak jest spora. I tu pytanie do Was: Jak sądzę pewnie większość z Was męczy się z nim w rączce A jak wygląda sprawa gdy jest zamontowany na statywie? bo na monopodzie to trochę całość przegina się na dół. Przy takiej wadze to aż prosi się by obiektyw, o takim zakresie ogniskowych, miał w sobie mocowanie statywowe.

    A może ktoś ma założony uchwyt statywowy na obiektyw? bo powiem szczerze że już o takim rozwiązaniu myślałem przy manualnym M42 Porsta (waga). Jest możliwość założenia tego uchwytu?

    Aha, opcja 300mm i przesłona f-4 też działa więc ciakwe jak ostre wtedy są zdjęcia
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_4160059e.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	32052  
    Ostatnio edytowane przez merti ; 16.04.10 o 22:53
    E-420 +14-300 oraz inne szpeje
    From The Earth

  2. #282
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Witam !

    Ostatnio troche robilem ZD-70-300 i puszka E-620 tez jest
    dosc mala ale nie zauwazylem abym mial problem z trzymaniem
    calosci przy zdjeciach.

    Co do ostrosci zdjec.. (E-620 i E-410) + ZD 70-300

    https://galeria.olympusclub.pl/album...ramka2-oly.jpg
    https://galeria.olympusclub.pl/album...ptak-ramka.jpg
    https://galeria.olympusclub.pl/album...280-OLCLUB.jpg
    https://galeria.olympusclub.pl/album...gdans-club.jpg

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  3. #283
    | OlyJedi Awatar Holek
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    323
    Siła reputacji
    70
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez merti Zobacz posta
    No i w końcu dorwałem to szkiełko. Próbne foty dzisiejszego pochmurnego dnia na pierwszy rzut oka nawet mi pasują, ostrość na cropie raczej nie powala no ale czego spodziewać się po foceniu z ręki

    Mam obawę co do mojego małego Olka, bo waga szkiełka jednak jest spora. I tu pytanie do Was: Jak sądzę pewnie większość z Was męczy się z nim w rączce A jak wygląda sprawa gdy jest zamontowany na statywie? bo na monopodzie to trochę całość przegina się na dół. Przy takiej wadze to aż prosi się by obiektyw, o takim zakresie ogniskowych, miał w sobie mocowanie statywowe.

    A może ktoś ma założony uchwyt statywowy na obiektyw? bo powiem szczerze że już o takim rozwiązaniu myślałem przy manualnym M42 Porsta (waga). Jest możliwość założenia tego uchwytu?

    Aha, opcja 300mm i przesłona f-4 też działa więc ciakwe jak ostre wtedy są zdjęcia
    myslałem o takim uchwycie, ale nie pamietam, czy nie znalazłem oryginalnego czy był kosmicznie drogi, generalnie chciałem sobie taki zrobić samemu, ale nie mogę znaleźć nigdzie takiej wąskiej obejmy - ok. 1cm (na tym obiektywie za bardzo nie ma miejsca, jedyna możliwość to chyba tylko na tym nieruchomym kawałku miedzy pierscieniami zoomu i ostrosci,ale tam znowu jest przelacznik af-mf wiec trzeba by zastosować grubsza i miekka podkladke).

    a te na allegro z Twojego linka sa chyba za szerokie.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    Ostatnio troche robilem ZD-70-300 i puszka E-620 tez jest
    dosc mala ale nie zauwazylem abym mial problem z trzymaniem
    calosci przy zdjeciach.

    Pozdrawiam
    czy mógłbyś podać dane exif z pierwszego zdjęcia? czy to sa wywołane rawy czy zwykłe jpegi?
    Ostatnio edytowane przez Holek ; 17.04.10 o 12:09 Powód: Automatyczne scalenie postów
    "pijąc piwo dbasz o siebie i wyrabiasz zdrowy nawyk picia piwa u dzieci"


  4. #284
    | OlyJedi Awatar merti
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    kajś miedzy Hanysomi a Góralomi
    Posty
    543
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    No nic, na razie kombinuję. Wysłałem zapytanie do jednego sprzedawcy czy by nie podał mi wymiarów jaki jest gruby ten uchwyt (spawarka) i szeroki, bo myślę by go założyć na tym wycięciu gdzie jest czerwona kropa
    E-420 +14-300 oraz inne szpeje
    From The Earth

  5. #285
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Holek Zobacz posta
    myslałem o takim uchwycie, ale nie pamietam, czy nie znalazłem oryginalnego czy był kosmicznie drogi, generalnie chciałem sobie taki zrobić samemu, ale nie mogę znaleźć nigdzie takiej wąskiej obejmy - ok. 1cm (na tym obiektywie za bardzo nie ma miejsca, jedyna możliwość to chyba tylko na tym nieruchomym kawałku miedzy pierscieniami zoomu i ostrosci,ale tam znowu jest przelacznik af-mf wiec trzeba by zastosować grubsza i miekka podkladke).

    a te na allegro z Twojego linka sa chyba za szerokie.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


    czy mógłbyś podać dane exif z pierwszego zdjęcia? czy to sa wywołane rawy czy zwykłe jpegi?
    Witam

    Podaje dane z EXIF

    czas : 1/800s
    przyslona : f8
    iso : 200
    ogniskowa: 300mm

    Zdjecie mam w RAW-ie i JPG-u

    Obrabialem z RAW-a



    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  6. #286
    | OlyJedi Awatar merti
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    kajś miedzy Hanysomi a Góralomi
    Posty
    543
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    No i jestem zawiedziony. Uchwyty z linku wyżej mają szerokość 16mm, a tu najlepszy byłby takim na 10mm, max 13...

    A tak przy okazji, zauważyłem że na stronie domowej Olka są inne wersja firmware do tego szkła. Czy warto nimi aktualizować obiektyw do 1.2 czy 1.3 ?
    E-420 +14-300 oraz inne szpeje
    From The Earth

  7. #287
    | OlyJedi Awatar spogi
    Dołączył
    Nov 2006
    Mieszka w
    Poniatowa / Lublin
    Posty
    120
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam
    A ja mam pytanie natury technicznej.
    Wczoraj nabyłem nówkę 70-300
    Podpiąłem pod E-500 i kręcąc pierścieniem do końca (300) obiektyw wychodzi tylko do 1:6.
    Ni w ząb nie wiem co i jak. Być może już tutaj już to było napisane dlatego proszę o pomoc co to oznacza.

    P.S.
    Nie chwaląc się jeszcze ani jedno zdjęcie nie wyszło mi dobrze :/
    www.galeria.stalowcy.com --> Wojtka T. fotoreportaże z meczów Stali Poniatowa I nie tylko !!!

  8. #288
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Spogi, mam wrażenie, że dobrze wychodzi, jeśli tak można ująć 1:6
    ten obiektyw potrzebuje dobrego światła, a w efekcie krótkich czasów lub statywu aby zdjecie nie było poruszone. Powinieneś chyba zdefiniować co to znaczy, że Twoje zdjęcia są nieudane.
    jest dobrze

  9. #289
    | OlyJedi Awatar Tojfi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Posty
    183
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez spogi Zobacz posta
    Witam
    A ja mam pytanie natury technicznej.
    Wczoraj nabyłem nówkę 70-300
    Podpiąłem pod E-500 i kręcąc pierścieniem do końca (300) obiektyw wychodzi tylko do 1:6.
    Ni w ząb nie wiem co i jak. Być może już tutaj już to było napisane dlatego proszę o pomoc co to oznacza.

    P.S.
    Nie chwaląc się jeszcze ani jedno zdjęcie nie wyszło mi dobrze :/
    Po prostu ostrzysz na jakiś odległy punkt, spróbuj wyostrzyć na obiekcie który jest od ciebie ok metr (makro) to tubus wyjdzie ci prawie do końca
    Pozdrawiam Rafał M.
    __________________________________________________

    E-520 + ZD 14-42 + ZD 14-54 + ZD 70-300 + Tumax DPT386AFZ-OP + Raynox DCR-250, DJI Mavic Air

  10. #290
    | OlyJedi Awatar merti
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    kajś miedzy Hanysomi a Góralomi
    Posty
    543
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Nie jest tak źle jak mówisz, spogi. To zdjęcie szybu co robiłem wyżej, to z ręki w pochmurny dzień, wiec nie ma co przesadzać. Wiadome, że jak chcesz zdjęcia mega brzytwa to statyw jest podstawą. Do wieczora nie ma problemu ze światłem. Jak dla mnie obiektyw jest fantastyczny...
    Ostatnio edytowane przez merti ; 20.04.10 o 17:33
    E-420 +14-300 oraz inne szpeje
    From The Earth

Podobne wątki

  1. Test E-510
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 312
    Ostatni post / autor: 6.03.08, 19:31
  2. Test 7-14 + 14-42; 14-45 i 14-50
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25.06.07, 19:31
  3. Test ZD 11-22 F2.8-3.5 by c+
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18.06.07, 19:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.