• Namibia

Hej, tydzień temu wróciłem z 3 tyg. wyprawy 4x4 po Namibii. Chwilowo mam dość dużo zajęć po powrocie, m. in. przeprowadzka, ale chciałem zapowiedzieć tutaj namibijski wątek Nie będzie chronologicznie, będzie dość losowo i dość w dużych odstępach czasu. Sprzęt jaki miałem w Namibii to EM5 I, EM1, 7-14, 12-40 i 40-150 z MC14. Niestety Olympus Polska nie pożyczył 300 .

Na zachętę mapa naszej podróży: https://www.google.com/maps/d/edit?u..._mSKcp9cWG1JgQ

PS. Widzę, że na forum duże zmiany, jak teraz najlepiej załączać zdjęcia do postów?
    Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Namibia rozpoczęty przez luc4s Zobacz oryginalny wpis
    Komentarze 196 Komentarze
    1. Awatar apz
      apz -
      Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
      Hej, tydzień temu wróciłem z 3 tyg. wyprawy 4x4 po Namibii. Chwilowo mam dość dużo zajęć po powrocie, m. in. przeprowadzka, ale chciałem zapowiedzieć tutaj namibijski wątek Nie będzie chronologicznie, będzie dość losowo i dość w dużych odstępach czasu. Sprzęt jaki miałem w Namibii to EM5 I, EM1, 7-14, 12-40 i 40-150 z MC14. Niestety Olympus Polska nie pożyczył 300 .

Na zachętę mapa naszej podróży: https://www.google.com/maps/d/edit?u..._mSKcp9cWG1JgQ

PS. Widzę, że na forum duże zmiany, jak teraz najlepiej załączać zdjęcia do postów?
      Normalnie, przez zaawansowane opcje, wreszcie działa edycja, nawet lepiej jak za poprzednich czasów.
    1. Awatar Koriolan
      Koriolan -
      łooo, będę zaglądał porównam zdjęcia mojej zony z Twoimi
    1. Awatar wyszomir
      wyszomir -
      Zapowiada się kolejny świetny wątek Czekam z niecierpliwością na relację.
    1. Awatar nightelf
      nightelf -
      Bardzo ciekaw jestem zdjęć i relacji
    1. Awatar luc4s
      luc4s -
      No to jedziemy, przylecieliśmy do stolicy Windhoek, ale, że w tej wyprawie miasta stanowiły tylko tło, nie będę się za wiele na nich skupiał. Po pożyczeniu Toyoty Hilux z namiotami na dachu i pełnym ekwipunkiem biwakowym, zrobieniu zakupów (sklepy jak w Niemczech, Spar, Metro, to przecież dawna ich kolonia i czują się tam jak u siebie), udaliśmy się 500 km na południe w pobliże miejscowości Keetmanshop, gdzie rosną drzewa kołczanowe. Są to drzewa z rodziny aloesu, rostną tylko na południu Afryki. Poniżej jak te drzewa wyglądają.
      1.
      Załącznik 182863
      2.
      Załącznik 182865
      3.
      Załącznik 182862
      4. Wśród drzew było bardzo dużo Góralków skalnych (Procavia capensis). Bardzo sympatyczne zwierzęta i wcale się nie bały obiektywu.
      Załącznik 182864
    1. Awatar edorka
      edorka -
      Ciekawi mnie Namibia... czekam na relację
    1. Awatar wyszomir
      wyszomir -
      Drzewka bardzo ciekawe. Największe wrażenie zrobiło na mnie zdjęcie nr 1. Wydaje się, ze wszystkie zdjęcia robione wieczorem - domyślam się, ze w środku dnia kontrasty były zabójcze a i upał pewnie zniechęcał do robienia zdjęć?
    1. Awatar luc4s
      luc4s -
      Rano, wieczorem nie było czasu. Przyjechaliśmy tam praktycznie o zachodzie słońca i trzeba było rozbić namioty. W dzień jest ciepło, ale sucho, idzie wytrzymać. W nocy też tam akurat było ciepło. Czym bliżej oceanu i pustyni Namib, tym noce były zimniejsze. Najmniej było ok. 5 st C. Temperatura bardzo gwałtownie spadała ok. 3 w nocy i do 7 było zimno, a potem jak słońce wstało to drastycznie szybko się robiło gorąco.
    1. Awatar Rabbit
      Rabbit -
      drzewa bardzo ciekawe pod względem wyglądu, ładne fotki, zapowiada się fajne zwiedzanie
    1. Awatar yamada
      yamada -
      zacząłeś jak dla mnie świetnie, mam nadzieję na sporo fajnych krajobrazów
    1. Awatar szafir51
      szafir51 -
      a ja na dużo fajnych zwierzaków Czekam na kolejne wpisy
    1. Awatar Bodzip
      Bodzip -
      a ja na czarnego luda
    1. Awatar witia
      witia -
      Zapowiada się jeszcze jedna fajowa "wycieczka"
      Czekam i ja na kolejne foto.
      Pozdrawiam.
    1. Awatar luc4s
      luc4s -
      Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
      a ja na czarnego luda
      Luda nie będzie, Namibia to jeden z najmniej zaludnionych krajów na świeci, właściwie lud na jaki czekacie, zamieszkuje tylko północ kraju, a tam brakło czasu, żeby pojechać. Będą krajobrazy i zwierzęta.
    1. Awatar yamada
      yamada -
      Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
      Luda nie będzie, Namibia to jeden z najmniej zaludnionych krajów na świeci, właściwie lud na jaki czekacie, zamieszkuje tylko północ kraju, a tam brakło czasu, żeby pojechać. Będą krajobrazy i zwierzęta.
      cieszę się, mało jest wątków wyprawowych obfitujących w krajobrazy i zwierzaki
    1. Awatar Koriolan
      Koriolan -
      To jak pozwolisz, uzupełnię przy okazji zdjęciami z wioski Himba
    1. Awatar fret
      fret -
      To ja proszę o wątek z ludem Himba, fajnie się ubierają i mają ładne kobiety
    1. Awatar luc4s
      luc4s -
      Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
      To jak pozwolisz, uzupełnię przy okazji zdjęciami z wioski Himba
      Ok, Himby widziałem, ale nie w wiosce, bo na nią brakło czasu.
    1. Awatar luc4s
      luc4s -
      Mam przeprowadzke i chwilowo nawer komputera nie mam, zeby cos obrobic, wiec takie male porownanie.
    1. Awatar henry1
      henry1 -
      O, Boże Polskę przenieśli do Afryki.

Spokojnie przenieś się do nowego lokum, poczekamy.