• [OlyTest] micro 4/3 po latach niebytu...

Witam,
    po prawie 2 letniej przerwie od fotografowania postanowiłem sprawdzić czy jeszcze mnie to kręci i czy nadal daje frajdę. Korzystając z tej okazji a także starych znajomości udało mi sie wypożyczyć z Olympus Polska OMD E-M1 z gripem oraz 2 obiektywami 12-40Pro i 75mm. Nie, nie sprzedałem mojej A850 ale chciałem sprawdzic co u Olka piszczy, w końcu jak zmieniałem system pracowałem na E-3 który wtedy był modelem flagowym a mikrusy dopiero zaczeły nieśmiało rozpychac sie na półce z aparatami foto
    Wiem że na temat E-M1 napisano juz pewnie wszystko, ale korzystając z okazji ze moge dorzucę od siebie kilka zdań Na prawde kilka, bo pisac nie lubię

Co do budowy i obsługi to nie ukrywam ze tu miałem największe wątpliwości, jednak A850 czy A99 którymi długo pracowałem to nie sa wydmuszki i zawsze mi to pasowało i dobrze mi z tym było. Okazało sie że po 2 sesjach zrobionych Olkiem już mi nie pasują duze korpusy, zakochałem sie w wielkości jaką proponuje Olympus. Dzięki gripowi zestaw idealnie leży w dłoni, świetnie się tym pracuje naprawdę wielkie zaskoczenie ale jednak. Guzikologia jak dla mnie zbyt skomplikowana, nie przeczytałem instrukcji jak to ja i kilka razy miałem sytuację że zgłupiałem i nie wiedziałem jak zmienić jakiś parametr, ale z jednym wyjątkiem, kiedy musiałem ratowac sie telefonem do Jacka, radziłem sobie w końcu sam Jakość wykonania jak to u Olka, hi-end nie trzeba komentowac
    Co do optyki, 12040 swietny, troche mi wykrzywiał obraz na szerokim końcu ale biorę pod uwagę fakt że mogłem czegoś nie włączyć w menu
    75mm, no cóż... powiem tyle, to ta sama półka co mój zeiss 135 f1,8, różnią sie tylko wielkością no i minimalnie ogniskową. Obrazek oba malują genialnie.
    Na dzień dzisiejszy gdyby finanse pozwoliły, bez zastanowienie wróciłbym do Olympusa. Na razie, nie myśle jednak o zarabianiu na fotografii a tylko fotografowaniu dla przyjemniosci jak na poczatku mojej przygody z fotografią, dlatego nie jestem w stanie ponieść kosztów zmiany systemu, no chyba ze ktoś ma ochotę na zmianę w drugą stronę Oddam moje A850 z zeissem za EM1 z 75
    To chyba tyle w kwestii słowa pisanego, może jeszcze dorzucę trochę obrazków, to efekty 2 sesji które popełniłem maluszkiem
    Obie sesje wykonane przy świetle zastanym, bez 1 błysku

Ten artykuł powstał na podstawie tematu: OlyTest rozpoczęty przez willow32 Zobacz oryginalny wpis
    Komentarze 34 Komentarze
    1. Awatar willow32
      willow32 -
      Aaa, byłbym zapomniał przy jednej z sesji bardzo dzielnie asystował mi nasz forumowy kolega ziemia01, nie tylko asystował zresztą ale poratował jak zabrakło prądu, udostępniając swoją 10tkę uff, było gorąco
      A jesli juz o OM 10 konia z rzedem temu kto rozpozna które foty z OM10 a które z OM1, zawsze mówiłem, optyka to podstawa, body to sprawa dalszego planu

Koriolan, nie nastawiaj sie az tak bardzo ze będzie sie działo Jak będę miał czym się chwalić to będe się chwalił, ale hurtowo focił to ja już nigdy nie będe
    1. Awatar Saboor
      Saboor -
      Cytat Zamieszczone przez willow32 Zobacz posta
      Witam,
      po prawie 2 letniej przerwie od fotografowania postanowiłem sprawdzić czy jeszcze mnie to kręci i czy nadal daje frajdę.
      Warto było! Mi daje frajdę Twoje fotografowanie. Dołączysz pliki ORF?
    1. Awatar willow32
      willow32 -
      Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
      Warto było! Mi daje frajdę Twoje fotografowanie. Dołączysz pliki ORF?
      no w sumie mógłbym tylko jak?
    1. Awatar helmuth
      helmuth -
      A jesli juz o OM 10 konia z rzedem temu kto rozpozna które foty z OM10 a które z OM1 ...
      Zaciekawiłeś mnie
      Ponieważ właśnie stałem się właścicielem OMD E-M10, sprawdziłem exify
      Podoba mi się to, co robi E-M10
    1. Awatar apz
      apz -
      no w sumie mógłbym tylko jak?
      Przez opcje zaawansowane (zaawansowana edycja), jako tester możesz...

Cieszę się, ze moge ponownie oglądać Twoje fotografie.
      Pozdrawiam.AP.

---------- Post dodany o 22:57 ---------- Poprzedni post był o 22:56 ----------

Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
      Ponieważ właśnie stałem się właścicielem OMD E-M10, ...
      Świetna wiadomość! Grstuluję!
    1. Awatar macieknr1
      macieknr1 -
      Genialnie to wyszło napisz proszę coś więcej o tych zdjęciach
    1. Awatar droplet
      droplet -
      Fajnie, że jesteś
    1. Awatar willow32
      willow32 -
      apz, chyba nie da rady bo mi pisze że moge tylko 15 plików załadowac do 1 posta?
      helmut, bardzo dobry wybór, na pewno będzie pan zadowolooony
      maciek, pierwsze 3 zdjecia to efekt spontanicznej 2h, mini sesji, nie, nawet nie nazwe tego sesją, odwiedziłem koleżankę w jej kawalerce a ze akurat ładnie świeciło a miałem ze sobą aparat to grzechem byłoby tego nie wykorzystać pozostałe zdjęcia to sesja jaką sobie umyśliłem zaplanowałem zebrałem ekipę i wykonałem na potrzeby odświezenia mojego PF, a w sumie bardziej zeby sprawdzić czy jeszcze potrafię po więcej szczegłów odsyłam do mojego profilu na fejszbuku
      droplet, też się ciesze ze jestem
    1. Awatar ahutta
      ahutta -
      Dokładnie. Do jednego posta możesz dodać max 15 zdjęć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś dodał 15 w jednym poście, a resztę w kolejnym
    1. Awatar aga_piet
      aga_piet -
      maciek, pierwsze 3 zdjecia to efekt spontanicznej 2h, mini sesji, nie, nawet nie nazwe tego sesją, odwiedziłem koleżankę w jej kawalerce a ze akurat ładnie świeciło a miałem ze sobą aparat to grzechem byłoby tego nie wykorzystać
      Taaaa... chciałoby się rzec "z tragarzami"
      Normalka. Koleżanka, w kawalerce... świeciło...

1. Awatar willow32
      willow32 -
      przyznam że nie rozumiem co koleżanka do mnie rozmawia?

Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
      Taaaa... chciałoby się rzec "z tragarzami"
      Normalka. Koleżanka, w kawalerce... świeciło...

1. Awatar aga_piet
      aga_piet -
      Nieważne. Trochę zakamuflowane komplementy.
    1. Awatar henry1
      henry1 -
      przyznam że nie rozumiem co koleżanka do mnie rozmawia?
      Koleżanka, użyła trybu sugerująco-stwierdzającego, że światło było super.
    1. Awatar ahutta
      ahutta -
      Światło jak światło, ale to co zakamuflowane w cieniach... ech... rozmarzyłem się
    1. Awatar zigger
      zigger -
      Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
      Nieważne. Trochę zakamuflowane komplementy.
      Nie wszyscy dostrzegają "tragarzy", ale tak już jest, że istnieje "prawda czasu i prawda ekranu"
      A zdjęcia bardzo fajne, pozdrowienia dla autora
    1. Awatar willow32
      willow32 -
      Ale o co chodzi z tymi tragarzami bo to głównie mi spać nie dało?
    1. Awatar via
      via -
      Ale o co chodzi z tymi tragarzami bo to głównie mi spać nie dało?
      Tu znajdziesz odpowiedź : https://youtu.be/VQopO2jF6HU
    1. Awatar willow32
      willow32 -
      Cytat Zamieszczone przez via Zobacz posta
      Tu znajdziesz odpowiedź : https://youtu.be/VQopO2jF6HU
      no to teraz już wszystko jasne
    1. Awatar waruga
      waruga -
      Zajrzałem... i oniemiałem z zachwytu, niesamowita jakość wykonania zdjęć.