• Małopolska dla wszystkich

Wątek otwarty dla każdego, kto miałby ochote pokazać nam naszą piękną okolicę jaką jest małopolska. Czy to architekturę, krajobraz, ciekawe miejsca warte zwiedzenia, czy też opowiedzieć jakąś anegdotkę czy ciekawostkę związaną z takim miejscem.
    Na poczatek zdjęcie z okolic Limanowej, gdzie czas płynie wolniej a katar leczy się śliwowicą

Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Małopolska dla wszystkich rozpoczęty przez sepi19 Zobacz oryginalny wpis
    Komentarze 313 Komentarze
    1. Awatar hades
      hades -
      Może wyjść z tego ciekawy wątek. Będzie można sobie obejrzeć i zaplanować co odwiedzić.

---

Na zachętę dodałem wasz wątek na portal... i do lepszego działu.
    1. Awatar sepi19
      sepi19 -
      Hades, dzięki
      Wracając do terenów Limanowskich, oprocz górek i dolinek jest też dużo rzeczek i potoków, spokojnie błyszczących w słoncu. Ostatnio pojawily się dość nieśmiało z powrotem pstrągi na wielu z nich

Załącznik 136333
    1. Awatar hades
      hades -
      Jakieś współrzędne GPS? Przynajmniej przybliżone z mapy.
    1. Awatar sepi19
      sepi19 -
      Laskowa

49.765280, 20.475734
      Proszę bardzo.
    1. Awatar hades
      hades -
      Ogromnie dziękuję .
    1. Awatar Operator
      Operator -
      Ja zaproponuję ''żelazny punkt'' na mapie każdego miłośnika awiacji, a mianowicie Muzeum Lotnictwa Polskiego, które przedstawiłem pokrótce w moim muzealnym wątku tutaj (post #39).
    1. Awatar sepi19
      sepi19 -
      Generalnie Limanowa jako miejsce turystyczne niewiele ma do zaoferowania. Samą Limanowa można "oblecieć" w godzinę. W centrum jest bardzo sympatyczny ryneczek z parasolkami w lecie, bazyliką dość okazałą jak na wielkość miejscowości, wartą zwiedzenia zarówno w środku jak i na zewnątrz. Jest też niewielki park z muzeum regionalnym. Kawałek dalej na Łysej Górze jest fajny punkt widokowy, zresztą samo podejście jest ciekawe, dodatkowo uatrakcyjnione droga krzyżową.
      Jest też stary cmentaż wojskowy z czasów pierwszej wojny światowej, niewielki, na górce z laskiem. Zimą natomiast ma do zaproponowania dwa stoki narciarskie.
      Mało turystów, spokój, cisza. Dla mnie po prostu odskocznia od miasta w praktycznie każdy wolny weekend. No i jeszcze o jednym zapomniałem. Niebo i ilość gwiazd. Po prostu bajka w porównaniu z miastem.
    1. Awatar Krakman
      Krakman -
      Klasztor benedyktynów w Tyńcu nad Wisłą.
      Ufundowany prawdopodobnie w 1044 przez Kazimierza I Odnowiciela, lecz druga szkoła mówi, że zrobił to jednak nieco później jego syn Bolesław II Szczodry...
      Spierać się nie będę , ale i tak wiadomo, że jak wszystkie zacne budowle w Polsce , systematycznie był niszczony, a to przez Czechów, Tatarów, Szwedów czy konfederatów barskich, którzy z obronnego klasztoru zrobili sobie twierdzę. Za każdym razem odbudowywany w coraz innym stylu...
      Dziś szeroko otwarty dla wiernych a i dla turystów...

Załącznik 136334

Widok klasztoru zza Wisły, gdzie pono grasują dwumetrowe sumy, a i szczupaki i sandacze też. Ja w tym miejscu złowiłem suma i owszem... Ok 40 cm No taki się złapał. Został komisyjnie wypuszczony z poleceniem by przyprowadził mamusię... Nie posłuchał.
    1. Awatar Marek86
      Marek86 -
      katar leczy się śliwowicą
      To ja poproszę trochę bo coś mnie bierze!
    1. Awatar sepi19
      sepi19 -
      Cytat Zamieszczone przez Marek86 Zobacz posta
      To ja poproszę trochę bo coś mnie bierze!
      Zapraszam, mały zapas w apteczce zawsze czeka w gotowości
    1. Awatar Bodzip
      Bodzip -
      Wodospad Iwla, na rzeczce Iwelce

Załącznik 136338
    1. Awatar lisiajamka1
      lisiajamka1 -
      Regietów Wyżny - piękne zdjęcie.
    1. Awatar waruga
      waruga -
      Watek zacheca do czestych odwiedzin.
    1. Awatar hades
      hades -
      Wątek zachęca do zrobienia im konkurencji .
    1. Awatar lisiajamka1
      lisiajamka1 -
      Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
      Wątek zachęca do zrobienia im konkurencji .
      ZDolny Śląsk dla wszystkich
    1. Awatar kon
      kon -
      Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
      Widok klasztoru zza Wisły, gdzie pono grasują dwumetrowe sumy, a i szczupaki i sandacze też. Ja w tym miejscu złowiłem suma i owszem... Ok 40 cm No taki się złapał. Został komisyjnie wypuszczony z poleceniem by przyprowadził mamusię... Nie posłuchał.
      Widok zza Wisly..Wytrwaly WedkarzZałącznik 136395
    1. Awatar Bodzip
      Bodzip -
      Wawrzka wczesną wiosną

Załącznik 136424
    1. Awatar sepi19
      sepi19 -
      Bodzip, a jakieś fotki cerkwi, zwłaszcza środka, masz może? Widziałem ją tylko na zewnątrz.
    1. Awatar Bodzip
      Bodzip -
      Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
      Bodzip, a jakieś fotki cerkwi, zwłaszcza środka, masz może? Widziałem ją tylko na zewnątrz.
      Ją - to znaczy którą ? Sporo ich jest
    1. Awatar sepi19
      sepi19 -
      z Wawrzki.