• [OlyTest] E-M10 dla gospodyń domowych? Próbujemy!

Kobiety, ludu pracujący miast i wsi! Czy lustrzanka nie zaczyna Wam coraz bardziej ciążyć? Marzycie o czymś lekkim, co umożliwi Wam częstsze fotografowanie? Chcecie coś zmienić w swoim życiu ale boicie się zapytać? Mam tak samo.
    Na co dzień jestem zmuszona do targania toreb z zakupami, przemieszczania się komunikacją miejską, pośpiesznych zakupów, tłoku. Gdzie tu miejsce na torbę z e-510? Coraz bardziej ciąży mi lustrzanka. Marzę o aparacie, który swobodnie mogłabym zabrać do pracy, nacieszyć się nim w pociągu, w sklepie mięsnym, na rynku, w kościele, a nawet w pracy.
    Jak w telewizyjnej reklamie proszku pojawił się w mym życiu Olympus Polska i... jest! Mogę przetestować OM-D E-M10! DZIĘKUJĘ!

Ten artykuł powstał na podstawie tematu: [OlyTest] E-M10 dla gospodyń domowych? Próbujemy! rozpoczęty przez bufetowa Zobacz oryginalny wpis
    Komentarze 62 Komentarze
    1. Awatar hades
      hades -
      Masz pojechane pomysły .

Edit: wątek na portalu i pewnie za chwilę na fejsie.
    1. Awatar Saboor
      Saboor -
      Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
      Kobiety, ludu pracujący miast i wsi!
      Wiedziałem! Dzięki Aga za nietuzinkową formę i fajny teścik.

---------- Post dodany o 08:54 ---------- Poprzedni post był o 08:51 ----------

Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
      To niemożliwe, żeby bufetowa miała testowy egzemplarz E-M10. Przecież ja go mam!
      One(aparaty znaczy) pojawiają się falami. Fala Wysowska na przykład przyniosła:
      E-M10 = 8 szt
      E-M5 = 6 szt
      E-M1 = 15 szt

ku chwale OlyClubu!
    1. Awatar ziemia01
      ziemia01 -
      oj, Aga martwię się o Ciebie czeka Cię ból głowy i chęć na nowy sprzęt już peny dawały poczucie anonimowości a OMD dodały ergonomię i lepszą jakość
    1. Awatar aga_piet
      aga_piet -
      Nie mów nic o bólu głowy, bo nie wynegocjuję ani grosza z budżetu domowego!
    1. Awatar Rafał Czarny
      Rafał Czarny -
      Pamiętaj, że masz dwie nerki.
    1. Awatar romek1967
      romek1967 -
    1. Awatar TOKIN
      TOKIN -
      W Wysowej miałam możliwość przetestowania OMD E-M5 z 12-40 mm f/2.8 PRO. O ile aparat od razu zyskał mą sympatię, to obiektyw sprawił, że zestaw wydawał mi się niewiele mniejszy od moich lustrzanych klamotów. Niestety, nie jestem targetem tego zestawu, ekonomicznie bliżej mi do E-M10 i tańszych kitów.
      Wreszcie!
      Wreszcie ktoś odczuwa jako ja! A nie pisze, że to super mały i poręczny zestaw jest..
      Już myślałam, że jestem jakaś ułomna...

Ode mnie - za starym, zwykłym kitem całość jest malutka - warto zbierać złotówki.
    1. Awatar aga_piet
      aga_piet -
      Pytanie kto i czego oczekuje od mikro. Może docelowo OMD mają być normalnymi aparatami, ino bez luster, a jeśli ktoś celuje w maleństwa - od tego są peny?
    1. Awatar Bodzip
      Bodzip -
      Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
      Wiedziałem! Dzięki Aga za nietuzinkową formę i fajny teścik.

Spokojnie, zerżnęła z mojego tow. Wiesława
      ...
      A te zdjęcia "testowe" to super są. Cała stara Aga. Tfu, młoda. Ale stara - się zaplatałem
    1. Awatar hades
      hades -
      Mam hasło przewodnie tego testu: "9 na 10 brytyjskich gospodyń domowych nie potrafi odróżnić masła Whizoo... od E-M10" .
    1. Awatar Rafał Czarny
      Rafał Czarny -
      Po odkręceniu gripów od omd 5 to aparacik robi się malutki. A możliwość "normalnego" fotografowania z pionowym gripem jest nie do przecenienia.

Aga, a możesz przetestować jak działa dziesiątka z przeniesieniem ekranu przez wifi na smartfona? To mogłoby być genialne do streetów.
    1. Awatar aga_piet
      aga_piet -
      Nie mam smartfona
    1. Awatar romek1967
      romek1967 -
      Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
      Po odkręceniu gripów od omd 5 to aparacik robi się malutki.
      A różnice jedynie forumowi porównywacze mogą uznać za istotne

http://camerasize.com/compare/#289,521
    1. Awatar nightelf
      nightelf -
      Jednak oba OM-D mają tą samą wagę. Co jest nieco zastanawiające.
    1. Awatar ziemia01
      ziemia01 -
      Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
      układ scalony z Wifi jest ciężki
    1. Awatar realnasty
      realnasty -
      To akurat nieprawda - piątka jest jakieś 30 gram cięższa. Może mają niespójne dane - czasami podaję się wagę korpusu bez karty i baterii, czasami z.
    1. Awatar epicure
      epicure -
      Skoro mają prawie takie same rozmiary, to czemu ich waga miałaby się różnić? Oba mają korpusy z metalu.
    1. Awatar nightelf
      nightelf -
      Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
      Skoro mają prawie takie same rozmiary, to czemu ich waga miałaby się różnić? Oba mają korpusy z metalu.
      Mimo wszystko te uszczelnienia powinny więcej ważyć
      Prawie takie same rozmiary, ale jednak kilka procent więcej tu, kilka tam.

Nie byłem też pewny czy oba mają szkielet z magnezu.
    1. Awatar aga_piet
      aga_piet -
      Dziś próba praktycznego zastosowania aparatu w drodze do i z pracy. Wniosek: cichy, nie wadzi nikomu, nie zwraca uwagi, nie budzi podejrzeń.
      Znów napotkało mnie kilka niespodzianek. Np. zrobiłam kilka zdjęć kota (zdjęcie w załączniku). Ostrość wyraźnie ustawiłam na centrum kota, celowane z premedytacją. W pracy przeglądam - tablica ostra jak żyleta, a kot (zwłaszcza oczy) - mydło. Wspólnie z kolegą Sejlorem porobiliśmy jeszcze trochę zdjęć. Przeglądamy - dziwne nieostrości. Już, już chciałam strzelić focha na system, ale okazało się, że mimo nieużywania programów tematycznych, gdzieś tam w ustawieniach była odhaczona "diorama" Na szczęście miałam też rawy.
      Acha, kółko od przysłony (to przy wizjerze po prawej) jest zbyt łatwo dostępne, często przypadkowo się przekręci i zdarzają się niespodzianki.
      Poniżej kilka obrazków. Ponieważ testuję praktyczność i ergonomię (na tym mi zależy), wybaczcie, że nie zrobiłam testu z monetą.
      I jeszcze sprawa RAW-ów. Miałam problem już z E-M5 w RawTherapee - otwierały mi się rawy mocno zdesaturowane. To samo teraz po wczytaniu plików z E-M10. Po zaktualizowaniu RT problem zniknął Bo niby skąd stara wersja miała znać aparaty, których wtedy nie było? Myśl, kobieto...
    1. Awatar salvadhor
      salvadhor -
      Rozumiem oburzoną minę kota - szynka z piersi kuraka, a cena jak za tyłek prosięcia.

Ale jak odczuwasz swoją zniknalność w tłumie z tym sprzęt? Oglądają się, nie oglądają, rzucają chytre 'one dollar', czy może faktycznie cię nie widzą?

A od strony technicznej też trochę boję się tych wszystkich cudów edycyjnych w em10 - chciałbym tylko rawy i spokój, a tam jakieś krzywe, itp, nigdy nie wiadomo co sobie człowiek przełączy przez przypadek. Aha, kółko z przodu mi czasem się 'blokuje'.