• Hiszpania - Cabo de Gata-Níjar

Niedaleko Almerii znajduje się ciekawy obszar parku przyrodniczego Cabo de Gata-Níjar. Jego największą zaletą jest brak śniegu w marcu. Tak poważnie, to chodziło nam o okolice, gdzie można podróżować na rowerach nad samym morzem po górach i możliwie z małą ilością turystów. Bazę zrobiliśmy sobie w samym sercu parku w miejscowości San José. To tyle lakonicznego wstępu.
    Od strony południowej San José można się przedostać kamienistą ścieżką rowerami do plaży Playa de los Genoveses. Nazwa pochodzi od inwazji połączonej armii chrześcijańskiej na czele z Republiką Genui w XII w.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej plaży.

E-M1 + MZD9-18

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

Za plażą Genoveses jest natępna plaża - Cala Grande. Zdjęcie z galerii:
    8. Morrón de los Genoveses
    Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Hiszpania - Cabo de Gata-Níjar rozpoczęty przez droplet Zobacz oryginalny wpis
    Komentarze 21 Komentarze
    1. Awatar osiem1984
      osiem1984 -
      Zdjęcia fajne. Prośba do adminów - ogarnijcie proszę kwestię klikania linków ze storny głównej. Chyba już od ponad roku są problemy z przchodzneiem na strony / między stronami tematów zamieszczonych na głównej i nikt nic z tym nie robi. Super irytująca sprawa... Nie sądzę, żeby to był problem przerastający umiejętności adminów?.
    1. Awatar Bodzip
      Bodzip -
      Widzę, że zdjęcia geotagowane. Super sprawa w Chrome - najeżdżasz myszą na czerwony znacznik GPS i pokazuje się mapka ze znacznikiem miejsca pobytu.
      Co do zdjęć, piękne Ci one są
    1. Awatar abir
      abir -
      podczepiam się na tę podróż. ostatnie świetne
    1. Awatar jarovit
      jarovit -
      O! Bardzo fajne. Sam się przymierzam do tego m.zuiko 9-18 (w niecierpliwym oczekiwaniu na olkowe 7-14) i widzę, że to przyzwoite szkło, w sam raz na wyprawy. Więcej fot będzie?
    1. Awatar witia
      witia -
      Piękne miejsca i foto fajowe
      5; 7 i 8 - świetne mbsz.
      Pozdrawiam.
    1. Awatar droplet
      droplet -
      witia, jarovit, abir, osiem1984, alnico, Hrr
      dzięki za odwiedziny

Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
      Widzę, że zdjęcia geotagowane. ...
      Właśnie, zachęcam do sprawdzenia pozycji, gdzie zjęcie było zrobione.
      BTW myślałem, że synchronizacja z GPS to pikuś. Jednak okazało się później, że aparat zmieniał czas na czas podłączanego smartphona. Smartphone służył tylko za ekran i nie zwróciłem uwagi, że ma nie ustawiony czas.

Z wyjątkiem jednego zdjęcia: E-M1 + MZD 9-18

Seria z południowej strony parku. Następna plaża za Playa de los Genoveses to Mónsul.
      Można się do niej dostać wymagającą ścieżką nad morzem, z której się wycofałem z rowerem.
      Albo takim bitym duktem:
      9.
      Załącznik 117299

Po drodze mijamy uprawę kaktusów. Podejrzewam, że służą do wyrobu trunków ale pewności nie mam
      10.
      Załącznik 117287

Sama plaża Mónsul słynie z udziału w rożnych produkcjach filmowych jak choćby "Indiana Jones i Ostatnia Krucjata". To scena, gdzie ojciec Indiany podrywa parasolem mewy, które rozbijają się o niemiecki samolot.
      11.
      Załącznik 117288

12.
      Załącznik 117298

Później podróżujemy zamkniętą dla ruchu drogą Sendero Vela Blanca i wspinamy się na prawie 200m.
      13.
      Załącznik 117296

14. (E-M1 + MZD 14-150)
      Załącznik 117290

15.
      Załącznik 117289

Ostry zjazd w stronę Salinas. Po drodze można zahaczyć o półwysep Cabo de Gata z latarnią.
      16.
      Załącznik 117292

Pod nimi w kipieli wystają ostre formacje skalne Las Sirenas.
      17.
      Załącznik 117295

Jeszcze przed Salinas odwiedzam parę plaż jak Cala Rajá.
      18.
      Załącznik 117291

Samo miasteczko Salinas jest wymarłe poza sezonem.
      19.
      Załącznik 117293

Miasteczko zamyka urokliwy La Almadraba de Monteleva Church. Fotografowanie kościoła odpuściłem sobie po tym jak na moich oczach obok zakopał się w piachu Scenic psując mi widok.
      20.
      Załącznik 117294

Za Salinas jest jeszcze miasteczko Cabo de Gata ale z powodu bardzo silnego wiatru, który nami miotał po asfalcie odpuściliśmy sobie dalszą podróż na południe.

Na koniec mała uwaga. Pewnie słowo Gata nie jest obce większości ale uprzedzam, że tym razem nie chodzi kocicę tylko o kamienie - agaty, które były na tym obszarze wydobywane.
    1. Awatar Bodzip
      Bodzip -
      Wiem, że to językowo strasznie naciągane, ale: czy Salinas to związane jest może z "salina" wydobywanie soli z wody morskiej ?
      W Peru są też saliny produkujące sól z solanki wypływającej z gór.
    1. Awatar Jan_S
      Jan_S -
      bardzo fajne foty miło było (będzie jeszcze ?) rzucić okiem
    1. Awatar droplet
      droplet -
      Jan_S dzięki

Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
      Wiem, że to językowo strasznie naciągane, ale: czy Salinas to związane jest może z "salina" wydobywanie soli z wody morskiej ?
      W Peru są też saliny produkujące sól z solanki wypływającej z gór.
      Dokładnie tak jest, tam wydobywają sól z oparowanej wody morskiej. Fotograficznie niestety był to teren nie ciekawy chociaż w takim Calpe w centrum miasta w Salinas siedzą flamingi.
    1. Awatar Bodzip
      Bodzip -
      Dzięki piękne
    1. Awatar Saboor
      Saboor -
      Fajnie się ogląda ten Wasz wypad, tylko na niektórych fotkach takie hardcorowo niebieskie niebo wyszło.
      Sobie tu pozaglądam.
    1. Awatar droplet
      droplet -
      Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
      Fajnie się ogląda ten Wasz wypad, tylko na niektórych fotkach takie hardcorowo niebieskie niebo wyszło.
      Sobie tu pozaglądam.
      Dzięki Saboor. Przyznam, że surowe zdjęcia wyszły bardzo blade. W LR podniosłem Vibrance i Saturation, może to przeszkadza
    1. Awatar Saboor
      Saboor -
      Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
      Dzięki Saboor. Przyznam, że surowe zdjęcia wyszły bardzo blade. W LR podniosłem Vibrance i Saturation, może to przeszkadza
      Ociupinkę.
    1. Awatar abir
      abir -
      11, 13, 14, 16, 20 te podobają mi się najbardziej. plaża, skały i fale
      śliczne widoki, fajna wycieczka. niebo rzeczywiście ciut za mocne, ale nie to jest najważniejsze
    1. Awatar alnico
      alnico -
      Też bym dał ciut łagodniej ale generalnie nie razi i ogląda się przyjemnie
    1. Awatar krzysiek29
      krzysiek29 -
      Miło się ogląda a nieba czasmi bardzo niebieskie..
    1. Awatar Bodzip
      Bodzip -
      Ja bym tu nic nie zmieniał. Czasem niebo bez ingerencji aż w granat wchodzi. Tak miałem na zimowym ujęciu cerkiewki z Przysłupia.
    1. Awatar ahutta
      ahutta -
      O, kolejny wątek do subskrypcji idzie
      Bardzo fajne widoki. Jak spojrzałem na 11, to mówię, przesież to z "Ostatniej krucjaty" jest, a potem przeczytałem Twój opis do zdjęcia

PS.
      Btw. przechodzenia między stronami, gdy wejdzie się z poziomu strony głównej zgłaszałem już tak dawno temu, że nawet nie pamiętam. Wkurzające jak diabli.
    1. Awatar droplet
      droplet -
      abir, alnico, krzysiek29, Bodzip, ahutta
      dzięki za uwagi

Może teraz parę ujęć miasteczka San José. Wiosną prawie wymarłe. Morze zimne, pewnie z powodu zimnego prądu docierającego tu z Gibraltaru. Potrafi obniżyć temperaturę wody nawet w lecie.

21.Załącznik 117506

22.Załącznik 117494

23.Załącznik 117495

24.Załącznik 117497

25.Załącznik 117499

26.Załącznik 117504

27.Załącznik 117503

28.Załącznik 117501

29.Załącznik 117496

30.Załącznik 117500

31.Załącznik 117498
    1. Awatar abir
      abir -
      podobają mi się:
      25 - najbardziej naturalne, śliczna zatoka
      29,30 - jeszcze fajniej by wyglądały przy lekko dłuższym czasie
      31-niebo i kontury gór
      na mój gust te przyciemnione rogi niektórych zdjęć z niebem odciągają mój wzrok od tematu - ale to tylko moje odczucie