• paparazzi (wuzet)

Witam serdecznie klubowiczów i pozdrawiam zza wielkiej wody.
    Kilka lat temu drogi życiowe przywiodły mnie do Nowego jorku i póki co tutaj stacjonuje. Jako ze w tym mieście dużo sie dzieje, zacząłem jakiś czas temu spacerowac z aparatem i rozglądać sie za ciekawymi tematami.Dość szybko zauważyłem, że na niejednej ulicy można spotkać skupiska samochodów i sprzętu filmowców.

Bardzo często w okolicach tych miejsc, krążyli panowie uzbrojeni w sprzęt i polowali na "znane twarze"

Pomyślałem sobie ... może i ja zapoluje
    Zacząłem od ekipy kręcącej zdjęcia do serialu "Gossip Girl" (Plotkara)

Kolejnym serialem który udało mi sie podglądnąć, był "White Collar".

Jesli mieliście oglądać któryś z tych seriali to może rozpoznajecie aktorów.

W końcu trafiłem na bardziej znaną twarz

Mam nadzieje ze poznajecie

cdn ...
    Ten artykuł powstał na podstawie tematu: paparazzi (wuzet) rozpoczęty przez wuzet Zobacz oryginalny wpis
    Komentarze 147 Komentarze
    1. Awatar wuzet
      wuzet -
      jarek_gd poruszyłeś temat o którym właściwie wkrótce chciałem napisać i nie chodzi mi tu o uczciwość mojej pracy
      Zdjęcia które tutaj pokazuje powstawały przez kilka lat i mam nadzieje ze jeszcze "kilka" powstanie. Pokazując je teraz na forum, wstawiając co kilka dni cos nowego ktoś może odnieść wrażenie że mam tego mnóstwo i robie je niemal codziennie. Mogło by tak w sumie być, bo planów filmowych w NY jest codziennie kilka do kilkunastu. Niestety wiekszośc z nich odbywa sie w tzw. tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku (praca niestety). W weekendy kiedy mam czas na łazęgi z aparatem, są rzadko. Kolejna sprawa to jeśli już mam czas w tygodniu i poświęce go na "polowanie" , czasem jest tak ze w jeden dzien uda mi sie sfocić cos na 2 czy 3 miejscówkach, a w inny 0 ... dlaczego? Często zdjęcia odbywają sie we wnętrzach. Owszem całe te wesołe miasteczka ekip są na ulicach, ale aktorzy są w środku. Można oczywiście czekać na jakąś przerwę lub koniec zdjęć i ustrzelić coś, ale bywa tak że odpuszczam sobie po prostu

Kolejną ciekawostką moze być dla Was informacja, że najwięcej produkcji filmowych i telewizyjnych odbywa sie .... nie, nie w Hollywood (Los Angeles) ale włąsnie w Nowym Jorku. Przynajmniej tak wynika z mojego źródła informacyjnego

Przykład z dzisiaj. W LA planowanych jest na dzisiaj 7 produkcji:

Filming in California:

Revenge is filming at 610 S Main St (8:00 AM – 11:00 PM), 118 E 6th St (1:00 PM – 5:00 PM), and 110 E 6th St, Los Angeles (12:00 PM – 11:00 PM).
      Happy Endings is filming at 506 S Grand Ave, Los Angeles (7:00 AM – 10:00 PM).
      Dexter is filming around E Olympic Plaza and S Termino Ave in Long Beach.
      Castle is filming in Griffith Park
      The New Normal is filming a wedding scene at UCLA.
      VGHS is filming at E 6th St (Under the Bridge), S Santa Fe Av – Mesquit St, Los Angeles (12:00 PM – 2:00 AM).
      The Day We Met is filming at 1360 E 6th St, Los Angeles (5:00 AM – 12:00 AM).

A w Nowym Jorku 13:

Filming in New York:

Law and Order: SVU is filming at E 37th St and 3rd Ave in NYC.
      Black Nativity is filming at Fulton St and Pine St in Brooklyn. Signs on Cresent and Fulton St too.
      Orange is the New Black is filming in studio at Kaufman Astoria Studios, Queens.
      Boardwalk Empire is filming around Maple Ave and Grove Ave in Staten Island.
      The Americans is filming around N 9th- 12th and Bedford Ave in Brooklyn.
      Elementary is filming around Main St and Carlton Ave in Port Washington.
      Blue Bloods is filming around Northern Blvd and 61st St in Queens and 43rd Ave and 38th St in Sunnyside, Queens.
      The pilot Hostages is filming at Lafayette Ave-Dekalb Ave and S Oxford St in Brooklyn. Signs also posted around Myrtle and Dekalb.
      True Story is filming at 86 Brady Rd, Warwick
      The Amazing Spider-Man 2 is filming in studio at Grumman Stages in Long Island.
      Gods Behaving Badly is filming (reshoots) at JC Studios in Brooklyn.
      Person of Interest is filming in studio at Silvercup East Studios, Long Island City.
      Animal Rescue, starring Tom Hardy, is filming at Steiner Studios in Brooklyn but there are signs just outside the studio at Clemont and Flushing Ave too so they might be filming exteriors, too.
    1. Awatar Jan_S
      Jan_S -
      i na co tyle tych filmów, przecież wszystkie oscarów i tak nie dostaną

wuzet - fajne zdjęcia, fajny wątek, fajne opowieści...
    1. Awatar watsup
      watsup -
      Super wątek i mnóstwo ciekawych narracji, czasem ciekawsze od samego zdjęcia Dawaj więcej bo nie mam co czytać...Dzięki za trud w poszukiwaniu aktorów w New Yorku
    1. Awatar wuzet
      wuzet -
      Jeszcze w kwestii filmu "Mr. Popper's Penguins" z Jimem Carreyem. Jak widać na zdjęciach, kiedy kręcono te sceny była zima (grudzień). I owszem było zimno, nawet dobrze mroźno, ale jak to z kolei bywa w zimie w NY, nie było śniegu. Do scenerii potrzebny był śnieg, który najwyraźniej skądś przywieziono Nawet troche mieli jeszcze w zapasie, na wypadek gdyby trzeba było uzupełnić.

Kolejna ciekawa rzecz dotyczy samej sceny która kręcili. Jesli ktoś oglądał ten film, może pamięta scene w parku gdzie Carrey jest z córką i pingwinami. Jest taka sytuacja że pingwiny obserwują ptaka (gołębia), który odlatuje, a one niby też ptaki, ale nie mogą latać.
      Podczas zdjęć oczywiście nie było pingwinów, bo były one animowane w filmie, ale był gołąb. Ptak dzielnie powtarzał ujęcia kiedy to wzlatuje i siada na latarni, i tak kilka razy pod rząd. Sprawa okazuje sie prosta, gołąb był ....

na uwięzi (sznurku)

cdn...
    1. Awatar CzaRmaX
      CzaRmaX -
      No i wszystko przez ten sznurek. Ja nie wiem kto w ogóle pozwolił na plan wnieść sznurek. Tak by gołąb odleciał od razu i nie musieli by kilka razy sceny powtarzać
    1. Awatar Jan_S
      Jan_S -
      CzaRmaX - dobre, dobre,

wuzet - trochę niehumanitarne z tym sznurkiem :/ u nas by animalsi nie pozwolili na coś takiego
    1. Awatar jarek_gd
      jarek_gd -
      Polski gołąb oddziobałby sobie uwięzioną nogę i odfrunął ku wolności.
      Super wątek, lepszy niż serial w tv.
    1. Awatar hades
      hades -
      Cytat Zamieszczone przez wuzet Zobacz posta
      Kolejną ciekawostką moze być dla Was informacja, że najwięcej produkcji filmowych i telewizyjnych odbywa sie .... nie, nie w Hollywood (Los Angeles) ale włąsnie w Nowym Jorku. Przynajmniej tak wynika z mojego źródła informacyjnego

Przykład z dzisiaj. W LA planowanych jest na dzisiaj 7 produkcji:
      ...
      A w Nowym Jorku 13:
      ...
      Jest jakiś "tajny portal" dla paparazzich ? Ostatnio gdy kręcili u mnie w mieście jedną ze scen do filmu o Kuklińskim dowiedziałem się o tym wpadając na pracującą ekipę przy budowie scenografii posterunku granicznego (Checkpoint Charlie) pomiędzy Berlinem wschodnim i zachodnim.
    1. Awatar jarek_gd
      jarek_gd -
      Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
      Jest jakiś "tajny portal" dla paparazzich ? Ostatnio gdy kręcili u mnie w mieście jedną ze scen do filmu o Kuklińskim dowiedziałem się o tym wpadając na pracującą ekipę przy budowie scenografii posterunku granicznego (Checkpoint Charlie) pomiędzy Berlinem wschodnim i zachodnim.
      A foty masz?
    1. Awatar hades
      hades -
      Cytat Zamieszczone przez jarek_gd Zobacz posta
      A foty masz?
      Niestety. Po czasie dowiedziałem się, że ekipa na kręcenie tej sceny zjawiła się na jeden dzień. W dodatku termin uzależniony był od opadów śniegu.
    1. Awatar wuzet
      wuzet -
      Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
      Jest jakiś "tajny portal" dla paparazzich ?
      Jest , ale ćśśśś nie mów nikomu

Na tych ludzi natomiast wpadłem zupełnie przypadkowo. Kręcąc sie w okolicach Central Parku, przechodziłem koło "Plazy" i widze jakies zamieszanie przed wejsciem. Coraz wiecej osób zbiera sie na schodach, a kilku fotografów ustawia sie do fotografowania. Szczescie ze miałem sprzęt przy sobie, wiec przyczaiłem sie w rosnącym tłumie gapiów i pstryknąłem kilka ujęć.

Okazało sie że było to spotkanie nominowanych aktorów do nagród Tony Awords, czyli takich amerykańskich oskarów teatralnych.
      Jak sie okazało po przejrzeniu zdjęć, jest tam kilka znanych twarzy ... rozpoznajecie ?

1. Awatar k@czy
      k@czy -
      Rozpoznaje Denzel Washington, Scarlett Johannson, Stephen Henderson, Alfred Molina, Liev Schreiber... jeszcze kilka twarzy, ale nie moge ich powiazac z nazwiskami bez sciagi
      PS
      Znalazlem ta zbiorowke w sieci Z przodu po lewej stal jeszcze Christopher Walken
    1. Awatar wuzet
      wuzet -
      Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
      Z przodu po lewej stal jeszcze Christopher Walken
      No pacz Pan, to miał być deser

1. Awatar k@czy
      k@czy -
      No pacz Pan, to miał być deser
      Kurde, znowu popsulem deser
      Wlasnie, wlasnie - ta pani po lewej - dosyc charakterystyczna twarz, a nie moge dopasowac nazwiska...
      Catherina Zeta Jones tez chyba dostala jakas nagrode, ale jej nie widze w tlumie - upolowales ja tez???
    1. Awatar wuzet
      wuzet -
      Jej nie mam, jest pod ochroną
    1. Awatar Jan_S
      Jan_S -
      Jej nie mam, jest pod ochroną
      znaczy się nie wolno do niej strzelać?
    1. Awatar wuzet
      wuzet -
      Z ogniskowych dłuższych niż 100mm
    1. Awatar wuzet
      wuzet -
      Natomiast bez problemu z dłuższej ogniskowej, mogłem strzelać do tego jegomościa.

Ktoś rozpoznaje ?
    1. Awatar CzaRmaX
      CzaRmaX -
      Ktoś rozpoznaje ?
      TAK - niewątpliwie złożone wszystkie palce oprócz wskazującego, który jest wyciągnięty mówi nam, że na coś pokazuje. Zgadłem?
    1. Awatar wuzet
      wuzet -
      Cytat Zamieszczone przez CzaRmaX Zobacz posta
      Zgadłem?
      Nie wiem , nie znam sie, nie orientuje się, zarobiony jestem.