PDA

Zobacz pełną wersję : Moje pierwsze zdjęcie (wątek otwarty)



cckk
7.08.15, 15:56
Na wstępie wypada wyjaśnić, jak należy rozumieć zarysowany w tytule temat tego wątku. Nie chodzi tu o pierwsze zdjęcie, które zrobiono nam, ale o pierwsze zdjęcie, które zrobiliśmy my – komuś lub czemuś.

Przy czym „pierwsze zdjęcie” to niekoniecznie pierwsza klatka z pierwszej naświetlonej przez nas błony czy pierwszy plik z naszej pierwszej karty pamięci. Przez „pierwsze zdjęcie” rozumiem tę fotografię, którą zdecydowaliśmy się powiększyć i zachować (w przypadku fotografii analogowej), lub tę, którą bądź wydrukowaliśmy i zachowaliśmy, bądź pokazujemy innym w ramach naszych prezentacji (w przypadku fotografii cyfrowej).

Zatem: nasze pierwsze zdjęcie to najwcześniejsze spośród tych, które się zachowały, a jeśli jest ich więcej – najlepsze spośród tych najwcześniejszych.

Zasadniczo pierwsze zdjęcie może być tylko jedno, a zatem każdy może opublikować w tym wątku jedno zrobione przez siebie zdjęcie lub jeden cykl. Z drugiej strony po takiej publikacji możemy dotrzeć do starych negatywów, zeskanować je i uznać, że jest na nich zdjęcie wcześniejsze, które bardziej zasługuje na prezentację w tym wątku. W takiej sytuacji możemy je opublikować, zaznaczając przy tym, że zastępuje ono zdjęcie z wpisu o numerze takim a takim.

Jeżeli chcemy, możemy zatytułować nasze zdjęcie, podać datę jego sporządzenia, określić aparat (i ewentualnie film), z których korzystaliśmy, oraz opatrzyć fotografię krótkim opisem.

Takie pierwsze zdjęcie często wyznacza stylistykę, w obrębie której dany fotograf będzie się poruszał.



Leda, ok. 1977 roku (Werra I, ORWO 24 DIN)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://i744.photobucket.com/albums/xx85/cckk/Stylus 1/03/P8070009-levm-1024_zpsjdhyiws8.jpg)

Zdjęcie przedstawia Iwonę – moją pierwszą, platoniczną i nieszczęśliwą miłość. W mitycznej Ledzie zakochał się Zeus, który uwiódł ją podstępem, przemieniając się w łabędzia. W sztuce Ledę przedstawia się nagą w towarzystwie łabędzia. Leda z mojego zdjęcia miała więcej adoratorów, stąd kilka łabędzi na zdjęciu. Nie jest ona naga, lecz grubo odziana, bo była niedostępna – zamiast się z kimkolwiek związać, zręcznie manipulowała swymi adoratorami. Leda patrzy pod nogi, a nie na widza lub któregoś łabędzia, bo jest bardziej skupiona na sobie niż na świecie zewnętrznym.

fret
7.08.15, 16:00
...moją pierwszą, platoniczną ... miłość. ...

A miałeś jakąś nieplatoniczną? ;)

MaciekMG
7.08.15, 16:00
Ornitologiem nie jestem, ale te łabędzie długonogie takie...

nyny
7.08.15, 16:32
Ornitologiem nie jestem, ale te łabędzie długonogie takie...
Nie musisz byc by miec racje ;)
Na upartego, to ten po jej prawej moze sie kwalifikowac jako niemy, cala reszta to nawet kolo labedzi nie stala ;)

pozdro

k@czy
7.08.15, 17:07
Zaczynam sie zastanawiać, czy przypadkiem Olympus mu nie płaci za to "rozruszanie" forum...

henry1
7.08.15, 17:09
Ornitologiem nie jestem, ale te łabędzie długonogie takie...

To skutki Czarobyla - mutanty. :mrgreen:

nyny
7.08.15, 17:16
Zaczynam sie zastanawiać, czy przypadkiem Olympus mu nie płaci za to "rozruszanie" forum...

Myslalem, ze placi za dobre zdjecia, a nie gnioty...


pozdro

urzyszkodnik
7.08.15, 18:11
Myslalem, ze placi za dobre zdjecia, a nie gnioty...


pozdro

Gdzie jest " lubie to" ?
Hehe


Ps.
Poleciał plusik :)

k@czy
7.08.15, 18:16
Myslalem, ze placi za dobre zdjecia, a nie gnioty...


pozdro

Taki co rozrusza i wstawi dobre zdjecia kosztuje 5x tyle :mrgreen:
Zaczęli od tańszego- jak starczy funduszy na koniec roku, to moze wynajma tego lepszego :mrgreen: