PDA

Zobacz pełną wersję : [WRO] mydlany obraz z Zuiko 12/2 - chciałem porównac z innym



vvit0
18.07.15, 11:04
Krótko i na temat - mam wrażenie, że Zuiko 12/2 którego używam do filmowania wraz z GH4, jest strasznie mydlane, obraz niemal jak z gopro.
152693

Szukam więc kogoś z Wrocławia, lub okolic, kto ma taki obiektyw i chwilę czasu by porównać je side-by-side.

Z góry dziękuję za odzew!
Wit

Bodzip
18.07.15, 11:23
Raczej trudno coś powiedzieć gdy nie ma exifa. Pani jest rozmazana, więc czas długi. Zdjęcie wygląda na poruszone. Nie wiadomo jakie ISO, które mogło zjeść szczegóły. I jeszcze nie wyostrzone po zmniejszeniu. 360 kB przy tej wielkości to też mało, powinno być min 600 kB. Wszystko to ma wpływ na końcowy wygląd obrazka.
Trochę podostrzyłem i dodałem kontrastu lokalnego. Ale to tylko półśrodek.

Twoje: 152695

po korekcie: 152694

vvit0
18.07.15, 13:14
Dzięki @Bodzip za odzew, używam na GH4 do filmowania, więc zawsze pojawia się lekki motion blur, czas naświetlania nie przekracza 1/60 sek, iso w pełnym świetle było zapewne najniższe możliwe, f/8 lub okolice. Przy filmowaniu nie ma tak wiele pola do manewru jak przy fotografii.
Generalnie surowy materiał nie jest taki przyjemny w odbiorze jak na zdjęciach testowych na portalach zajmujących się recenzjami sprzętu, więc by upewnić się, że to wina szkła - chciałbym je porównać.

Bodzip
18.07.15, 13:25
Dzięki @Bodzip za odzew, używam na GH4 do filmowania, więc zawsze pojawia się lekki motion blur, czas naświetlania nie przekracza 1/60 sek, iso w pełnym świetle było zapewne najniższe możliwe, f/8 lub okolice. Przy filmowaniu nie ma tak wiele pola do manewru jak przy fotografii.
Generalnie surowy materiał nie jest taki przyjemny w odbiorze jak na zdjęciach testowych na portalach zajmujących się recenzjami sprzętu, więc by upewnić się, że to wina szkła - chciałbym je porównać.
Teraz to nie rozumiem - znaczy zdjęcie które załączyłeś to kadr z filmu ? Jeśli tak to nie pomogę - nie filmuję. Mam 12/2,0 i bardzo go chwalę - za ostrość za jakość pod słońce, za brak flar i wiele wiele innych.

gietrzy
18.07.15, 13:45
Teraz to nie rozumiem - znaczy zdjęcie które załączyłeś to kadr z filmu ?

Tak, to miniaturka z 4K ;)


Jeśli tak to nie pomogę - nie filmuję. Mam 12/2,0 i bardzo go chwalę - za ostrość za jakość pod słońce, za brak flar i wiele wiele innych.

To może ja. Szkiełko mi osobiście wymiatało na 3xGH2. Jednak kumpel co robi reportaże zawsze coś do niej miał kiedy GH2 pracowała w AF-C.
Przy wywiadach włączałem mu face recognition i był w niebiosach.

1. Czy próbowałeś ręcznego ustawiania ostrości?
2. Czy szkło ma najnowszy firmware?
3. Przydałby się kawałek filmiku. Osobiście uważam, że to szkiełko jest mega ostre na f/2 jednak z całego serca polecałbym przesiadkę na 12-35X 2.8 +SLR Magic 12T1.6 do ciemności; jest szersze od Oly btw.

vvit0
18.07.15, 16:12
Dzięki @gietrzy za komentarz, próbowałem wszystkiego, może jestem zbyt uszczypliwy i wszystko jest w normie (z jakimśtam standardowym odchyłem +/- 5%), ale myślę, że na ten moment wszelkie moje wątpliwości rozwiałoby porównanie side-by-side z innym szkiełkiem.

Prośba o 15 minut czasu właściciela Zuiko 12/2 z okolic Wrocławia nadal aktualna :)

szafir51
18.07.15, 16:55
Park południowy, byłem dzisiaj. Niestety, 12/2 nie posiadam, to nie pomogę.

gietrzy
18.07.15, 17:24
Dzięki @gietrzy za komentarz, próbowałem wszystkiego,
Przepraszam, że zapytam i to: czy pierścień ostrości zasłania czy nie skalę głębii ostrości?