PDA

Zobacz pełną wersję : Następca Sony A100



C+
27.12.07, 13:33
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


Plastik jak na pilotach od TV z lat 90tych :mrgreen:

Switch
27.12.07, 14:18
brzydka lufa

mathu
27.12.07, 15:03
Plastikowe body, plastikowe zdjęcia, ciekawe czy soczewki też zaczną robić z plastiku.

Karol
27.12.07, 15:28
A KM 7D taka fajna była...

MicSzu
27.12.07, 15:39
Coś kańciasty będzie ten aparacik :mrgreen: a z soczekwami też nigdy nic nie wiadomo :?: :mrgreen: ...

KaarooL
27.12.07, 15:44
c+:
widać, że design wysmażyła ta sama ekipa, bo aparat wygląda jakby sklejony z części... ciekawe czy w środku dalej tektura, czy podniesiono budżet i siedzi tam plastik.


mathu:
żebyś się nie zdziwił ile masz plastiku w swojej "szklarni". plastik od dawna siedzi w kitach.


ktotek:
D7D to była fajna, ale w założeniach. życie okazało się brutalne dla użytkowników tego modelu.

mathu
27.12.07, 15:46
D7D to była fajna, ale w założeniach. życie okazało się brutalne dla użytkowników tego modelu.
Kita ostatni raz miałem założonego we wrześniu, a o moje stałki jestem spokojny ;>

Switch
27.12.07, 17:57
c+:

ktotek:
D7D to była fajna, ale w założeniach. życie okazało się brutalne dla użytkowników tego modelu.

A co konkretnie stało się tak brutalnego? Przejęcie przez Sony?

Karol
27.12.07, 18:08
c+:

ktotek:
D7D to była fajna, ale w założeniach. życie okazało się brutalne dla użytkowników tego modelu.

A co konkretnie stało się tak brutalnego? Przejęcie przez Sony?
Zapewne chodzi o opinie o awaryjności tej puszki - problemy z mocowaniem płyty głównej czy coś. Kiedyś takie opinie skutecznie mnie (pewnie nie tylko mnie) odstraszyły od zakupu. Nie wiem na ile słusznie. 7D w rękach robiła bdb wrażenie wówczas na mnie...

asfoto_p
27.12.07, 18:59
Jakoś tak wygląda...kańczasty, dziwny plastik, ojj ciekawe co z tego modelu będzie jak juz trafi na nasz rynek.

epicure
27.12.07, 19:12
Czego Wy chcecie od tego aparatu? Plastik jak plastik. W Olku E-410 czy E-510 to inny jest?

mathu
27.12.07, 20:54
Czego Wy chcecie od tego aparatu? Plastik jak plastik. W Olku E-410 czy E-510 to inny jest?
Inny.

salvadhor
27.12.07, 21:01
Nie wtopili w ten plastik brokatu, więc nie jest źle :)
Jak nie będzie skrzypiał, wyginał się, wycierał zbyt szybko, bo czegoż się tu czepiać.

Switch
27.12.07, 21:19
Aprat jeszcze nie wyszedł a w oczach zakonu jedi jest już na straconej pozycji :mrgreen:

asfoto_p
27.12.07, 21:28
Czego Wy chcecie od tego aparatu? Plastik jak plastik. W Olku E-410 czy E-510 to inny jest?
Inny.


A inna bo wzbogacana włóknem szklanym :mrgreen: :razz:

domi
30.12.07, 01:29
hyhy, to przecież fotomontaż C i A700, a wy już jak to brzydkie i nieładne :)

Don Pedro
30.12.07, 18:08
hyhy, to przecież fotomontaż C i A700, a wy już jak to brzydkie i nieładne :)Otóż, drogi domi Sony było, jest i będzie egzotyczno-dziwaczne w designie bo taki jest urok tego molocha, chyba chce sie jakoś wyróżniać "inaczej" na tle konkurencji, stąd takie potworki jak F828, A100 Klasyka i pedantyczna jakość linii "puszki" fotograficznej to dla mnie E400/E410 i pewnie wielu by tę opinię podzieliło gdyby te body były większe.

domi
31.12.07, 02:45
Otóż, drogi domi Sony było, jest i będzie egzotyczno-dziwaczne w designie bo taki jest urok tego molocha, chyba chce sie jakoś wyróżniać "inaczej" na tle konkurencji, stąd takie potworki jak F828, A100 Klasyka i pedantyczna jakość linii "puszki" fotograficznej to dla mnie E400/E410 i pewnie wielu by tę opinię podzieliło gdyby te body były większe.

Oj każdy ma swój gust, a najczęściej przyzwyczajenia, które są drugą naturą człowieka po prostu. Co do wcześniejszych aparatów i serii 505/707/717/828 to one nie były dziwne, tylko sepcyficzne. Jak na swoje czasy to były na prawdę udane aparaty - ale sonemu tak wychodzi co drugi aparat i tak:
505 - był super początkiem, 707 przepalał ogromnie kolory więc szybko poprawiono go na 717. 828 to był ogromny niewypał ze względu na jakość obrazu i przekombinowany obiektyw z ogromnym ca. Potem było R1 - który rzeczywiście bardzo mi się wizualnie nie podobał.
Z lustrzankami już jest troszkę inaczej - A100 to niemal to samo co km5D, a A700 idzie w ślady siódemek, chociaż już bardziej ma posunięte zmiany. Estetyka to kwestia drugorzędna tak na prawdę, ważne że oba to dość ciekawe puszki, choć nie bez swoich wad.

To co natomiast jest na zdjęciach wyżej to po prostu fotomontaż - na oko A700 zmutowane z canonem 40D :) nawet nikt nie zwrócił uwagi na to, że pod puszkę podczepiony jest zeiss, a niby ma to być możliwie prosty model. W sklepach wszędzie wręcz wciskają 18-70mm - nawet do A700 i na pewno ta puszka będzie przede wszystkim własnie z tym obiektywem sprzedawana. Tymczasem nigdzie nie ma oficjlanych informacji o tej puszce, będzie może coś wiadomo dopiero po PMA, może coś więcej niż makiety. Dlatego na razie nie ma co dawać się nabijać w butelkę fotomontażami, bo co będzie to dopiero sie dowiemy.

Don Pedro
31.12.07, 14:11
Jeżeli pojawi się następca A100 w 2008r to ten fakt odnotuję, ale bez ochów i achów-to nie jest firma nawet której kibicuję, poprostu gracz w pierwszej lidze lustrzanek, który przejął schedę po upadającej Minolcie i cos tam wnosi dla rozwoju dslrów, dla niektórych to coś znaczy nawet zakochanie się w Alfach, o co nie można mieć pretensji. Jak każda lustrzanka, Sony A100 jest cyfrakiem z górnej półki, o dużych możliwościach fotograficznych i do tej grupy spokojnie wejdzie jej następca,a znając Sony to pewnie z najnowszej generacji wyświetlaczem LCD, a może i nawet zacznie kręcic filmy? Na zdrowie!

dog_master
31.12.07, 21:58
Coś w końcu na PMA trzeba przedstawic ;)

Sony ma potencjal - bajerki z wyswietlaczem, wszesniej chyba pierwsza stabilizacja w body... Tylko ten nieszczesny dizajn ;)

Ja rowniez obserwuje zmiany biernie, z czystej ciekawosci. Dobrze, ze jest konkurencja, na pewno cos ciekawego w tym wyscigu powstanie :)

Don Pedro
1.01.08, 12:48
Coś w końcu na PMA trzeba przedstawic ;)

Sony ma potencjal - bajerki z wyswietlaczem, wszesniej chyba pierwsza stabilizacja w body... Tylko ten nieszczesny dizajn ;)

Ja rowniez obserwuje zmiany biernie, z czystej ciekawosci. Dobrze, ze jest konkurencja, na pewno cos ciekawego w tym wyscigu powstanie :) Sony A100 z tego co wiem posiada stabilizację sensora/matrycy/ żywcem przeniesioną z Minolty 5D Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Pozdrawiam.

domi
2.01.08, 01:48
Zgadza się - sony nie wprowadziło do DSLR jako takich nic jakkolwiek rewolucyjnego i tak na prawdę ciekawego poza innymi firmami. To co mają to wywodzi się właśnie z minolty, którą na szczęście jakoś uratowali, a szkoda było tak fajnego gracza na tym rynku i konkurencja pomoże wszystkim na pewno.
Model sonego, który ma wyjść pewnie będzie czymś poniżej A100 nawet - w końcu trzeba na czymś zarabiać, a po A700 nie ma co wypuszczać delikatnie tańszej i trochę skastrowanej puszki. Zastanawiam się tylko co zrobią, żeby było tanio? W sumie wystarczyłoby wpakować do A100 matrycę z A700, ale to by wyszło za drogo. Może więc pokuszą się np o usunięcie lustra i wizjera, a zrobienie tylko LV? Dałoby to mniejsze wymiary, nie potrzeba by czyszczałki, bo można by w miejsce komory wpuścić jakąś szybkę po prostu, a taki aparat kupiliby nawet bardziej zaawansowani pstrykacze by mieć coś do plecaka. Do PMA coraz mniej więc możemy oczekiwać wielu fajnych rzeczy i może jakichś przecieków.
Design to rzecz wtórna - najważniejsza jest funkcjonalność. Mi się taki E-330 nie podoba jak jakieś straszne nieszczęście, ale jego odchylany ekranik to super sprawa. Dalej można tak wymieniać i niestety nie ma idealnego aparatu pod względem ergonomii i wszystkiego. Najbliżej chyba do takiego tytułu jest D300 nikona, bo jest LV i porządny LCD, ale z kolei zabrakło odchylania ekranu.
A co do bajerów to jest jeszcze masa rzeczy do wybajerowania tak na prawdę - po pierwsze owe nieszczęsne filmiki, po drugie ktoś w końcu zintegruje GPS, canon ma w zanadrzu jeszcze swój eye-control, ktoś też kiedyś cudownie zostanie oświecony i zrobi kadrowanie w podczerwienii w LV, a jeszcze fuji ma okazję zrobić face detection z LV albo w ogóle modny ostatnio smile detection! Strach się bać połowy z tych bajerów, bo druga połowa może być całkiem użyteczna.

The z00m
2.01.08, 04:30
Mocno nie doceniacie SONY. PMA sporo wyjaśni, a nie jeden obecny fascynat e-systemu w przyszłości skończy w Alfa systemie ;-) Dajcie się rozbujać lokomotywie :twisted:

RadioErewan
2.01.08, 04:54
Warto poczytać Thoma Hogana. Jeden z nielicznych nienawiedzonych Nikoniarzy. Ciekawe w tym roku rzeczy przewiduje. W sumie ciekawe i dla Olympusa.
http://bythom.com/2008predictions.htm

Pozdrawiam

Don Pedro
2.01.08, 08:33
Mocno nie doceniacie SONY. PMA sporo wyjaśni, a nie jeden obecny fascynat e-systemu w przyszłości skończy w Alfa systemie ;-) Dajcie się rozbujać lokomotywie :twisted: Trudno jest nie doceniać firmy o ogromnym kapitale finansowym i intelektualnym/ np. przejęli inż. Minolty i Konicy/ ONI aspirują do WIELKIEJ TRÓJKI i to nastąpi prędzej niż mi/ może też i Wam, drodzy Olympusowcy/ się wydaje. Pozdrawiam.

grizz
2.01.08, 17:31
Mocno nie doceniacie SONY. PMA sporo wyjaśni, a nie jeden obecny fascynat e-systemu w przyszłości skończy w Alfa systemie ;-) Dajcie się rozbujać lokomotywie :twisted: Trudno jest nie doceniać firmy o ogromnym kapitale finansowym i intelektualnym/ np. przejęli inż. Minolty i Konicy/ ONI aspirują do WIELKIEJ TRÓJKI i to nastąpi prędzej niż mi/ może też i Wam, drodzy Olympusowcy/ się wydaje. Pozdrawiam.

Mi się własnie wydawało, ze nastopi to szybciej niż dopiero w przyszłości ;)

mathu
3.01.08, 03:47
Czy na PMA Olympus ma pokazać jakieś nowe szkła?

Czy też raczej będzie to druga połowa roku?

C+
3.01.08, 09:00
Czy na PMA Olympus ma pokazać jakieś nowe szkła?

Czy też raczej będzie to druga połowa roku?

https://forum.olympusclub.pl/topics23/pma-2008-vt12961.htm