PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis, naprawy



mar1no
27.12.07, 12:20
Witam,

myślę, że warto poświęcić chwilę na temat napraw, usterek ( jeśli takowe się Wam trafiają ).

Jeśli chodzi o mojego OM2n to ... zapewne z racji leciwego wieku pojawiły się spore ubytki w uszczelnieniu komory z filmem. Na chwilę obecną nie prześwietla filmu ale przezorny ... Zastanawiałem się nad samodzielnym doklejeniem kawałka uszczelnienia ( czarny aksamit albo ... coś podobnego ) ale nie bardzo wiem czy domowymi sposobami nie pokleję wszystkiego w koło :] Jeśli macie jakiś sprawdzony warsztat w Warszawie gdzie bez obaw mogę oddać mojego olka to proszę o namiary - przy okazji zostawił bym go na przegląd i ewentualne regulacje.

w przypadku OM10 - jest to nowy nabytek którym będzie posługiwała się moja połówka ale już 2 razy przy włączeniu trybu auto dioda wskazująca czas ekspozycji nie świeci się. Sposobem na nią jest przełączenie na - sprawdzenie baterii i ponownie tryb auto. Spotkaliście się z czymś takim ? :]

grizz
27.12.07, 12:25
w przypadku OM10 - jest to nowy nabytek którym będzie posługiwała się moja połówka ale już 2 razy przy włączeniu trybu auto dioda wskazująca czas ekspozycji nie świeci się. Sposobem na nią jest przełączenie na - sprawdzenie baterii i ponownie tryb auto. Spotkaliście się z czymś takim ? :]

Ja mam podobnie - dioda świeci tylko jak ruszam pokrętłem... w sumie irytuje tylko na początku, bo z czasem czujesz jaki masz czas ;p

dog_master
27.12.07, 14:05
W moim Pancolarze 50mm f/1.8 przestała się przymykać przysłona :( Na szczęście działa jeszcze od 1.8 do ok. 4, więc foty da się robić, ale na początku normalnie na maxa przymykałam... Się zatarło pewnie, powinnam to dać gdzieś przeczyścić, ale... I tak używam tego szkła raz na miesiąc na f/1.8+

RadioErewan
27.12.07, 14:19
W moim Pancolarze 50mm f/1.8 przestała się przymykać przysłona :( Na szczęście działa jeszcze od 1.8 do ok. 4, więc foty da się robić, ale na początku normalnie na maxa przymykałam... Się zatarło pewnie, powinnam to dać gdzieś przeczyścić, ale... I tak używam tego szkła raz na miesiąc na f/1.8+
W Gdańsku macie serwis OKSerwis i nie ma co narzekać. Zanieś obiektyw do Remka i ci naprawi za rozsądne pieniądze.

Pozdrawiam

dog_master
27.12.07, 14:24
Ooo dzieki, nie wiedzialam, szczerze mowiac, olałam sprawe, bo dorwalam go za psie pieniadze i i tak srednio uzywam. Ale dobrze wiedziec i chyba lepiej naprawic za wczasu... :)

mar1no
27.12.07, 15:55
jeśli chodzi o naprawy obiektywów ( problemy z przysłoną ) to z tego co się orientowałem w wwa to usuwanie usterki to koszt w okolicach 100 pln. Tak więc powstaje pytanie czy warto - jeśli obiektyw jest naprawdę warty zachodu to jak najbardziej .... ale jeśli jest to jakiś mało wart sprzęt to lepiej kupić coś nowego a ten uszkodzony samemu rozkręcić i zobaczyć jak to działa od środka :]

mar1no
21.01.08, 20:04
koledzy szukam jakiegoś sprawdzonego serisu dla mojego om2n w stolicy - potrezbny mi przegląd + uszczelnienie

ps. poszukuję Olympus XA 35mm - jak by ktoś miał na stanie i chciał się pozbyć to chętnie nabędę :]

AndrzejSzczecin
21.01.08, 20:11
W moim Pancolarze 50mm f/1.8 przestała się przymykać przysłona :( Na szczęście działa jeszcze od 1.8 do ok. 4, więc foty da się robić, ale na początku normalnie na maxa przymykałam... Się zatarło pewnie, powinnam to dać gdzieś przeczyścić, ale... I tak używam tego szkła raz na miesiąc na f/1.8+
W Gdańsku macie serwis OKSerwis i nie ma co narzekać. Zanieś obiektyw do Remka i ci naprawi za rozsądne pieniądze.

Pozdrawiam

potwierdzam, że gdański OKserwis jest naprawdę OK - cenowo również przebije serwis OP.
Oddawałem tam swojego E-20p i była piątka z plusem :)

Smerf Maruda
21.01.08, 21:44
koledzy szukam jakiegoś sprawdzonego serisu dla mojego om2n w stolicy - potrezbny mi przegląd + uszczelnienie

ps. poszukuję Olympus XA 35mm - jak by ktoś miał na stanie i chciał się pozbyć to chętnie nabędę :]

Spróbuj na allegro poszukać Nagov service (może również N@gov z małpą zamiast a). Ten pan reperuje Olympusy. W Warszawie obdzwoniłem wszystkich i nikt nie chciał przyjąć OM-4 do uszczelniania więc zrobiłem to sam.

XA bywa również na Allegro, parę sztuk jest zawsze na ebayu.