PDA

Zobacz pełną wersję : BLS-1 i BLS-50 czy są koimpatybilne?



RafS
19.05.15, 21:19
Czy ktoś z was się orientuje, czy te dwa rodzaje baterii są ze sobą kompatybilne, tzn. czy mogę zamiennie je używać w apratach?

Mam E-620 z BLS-1 i E-PL 7 z BLS-50, czasami przydaje się więcej niż jedna bateria, do malucha są dość drogie, natomiast mam zapasową BLS-1 i zastanawiam się czy można? Parametry i kształt mają ten sam. BLS-50 ma jeszcze jeden więcej PIN, na stronie:

http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/compati/pen_power.cfm
jest tabelka z której wynika że te baterie w niektórych aparatach można używać zamiennie, ale w tych dwóch o które mi chodzi nie - dlaczego?

Na pewno nie można ich ładować w tej samej ładowarce, BLS-1 w dedykowanej i BLS-50 też.
Czy ktoś z was zna temat i używał BLS-1 w zamian za BLS-50? Ja trochę się boję eksperymentować.

henry1
19.05.15, 23:05
Nic nie powinno się zepsuć. Jeśli wymiary są identyczne, rozstaw styków identyczny (tych trzech głównych), napięcie podobne, to nic nie powinno się przydarzyć.
Ten dodatkowy styk, to taki chwyt producenta abyś kupował oryginały. Na tym styku ładowarka rozpoznaje oryginalną baterię, podobno podróbek nie ładuje.
Ale znając chińczyków, pewnie już ten temat rozwiązali. :grin:

RafS
20.05.15, 13:01
Dzięki
napisałem też do Olympusa i tam otrzymałem dwojaką odpowiedź, podali tą tabelkę którą zamieściłem w pierwszym poście i w odniesieniu do niej ta bateria nie powinna być używana w E-PL7, ale i poradzili mi dowiedzieć się na forum olympusclubu:grin:

Jeśli ktoś używał tej baterii to proszę niech da znać. Tak jak pisał henry1 powinno być OK, ale chciałbym potwierdzenie od kogoś kto tak już postępował.