PDA

Zobacz pełną wersję : Koniec Samyanga w Polsce ?



POLM
9.04.15, 16:32
Zaskakująca informacja :
http://www.next77.pl/aktualnosci-fotografia-cyfrowa/48-koniec-samyanga
pewnie będą przynajmniej przejściowe kłopoty z dostępnością i serwisem.

---------- Post dodany o 16:32 ---------- Poprzedni post był o 16:31 ----------

https://www.facebook.com/samyangpl?fref=nf

grizz
9.04.15, 16:50
SIę ktoś z kimś nie dogadał…

---------- Post dodany o 16:50 ---------- Poprzedni post był o 16:50 ----------

Może Janko coś powie.

Janko Muzykant
9.04.15, 17:02
Janko siedział dotąd cicho, ale teraz już widać - zupki Samyang polecam ;)

A serio, nie dystrybuujemy Samyanga, bo jak już wszyscy wiedzą, władze w Korei zmieniły się i zaczęły się szaleństwa. Miało być dobrze i tanio, być może będzie dobrze, ale tanio już nie. A nie taka była nasza filozofia.

Ale co tam, to nie koniec świata jeszcze :)

nyny
9.04.15, 17:29
Uuuu, nieladnie.
Chociaz moze wroca po rozum do glowy jak ten nowy 100macro bedzie im na polkach zalegal.

pozdro

Jan_S
9.04.15, 17:55
Janko siedział dotąd cicho, ale teraz już widać - zupki Samyang polecam ;)

A serio, nie dystrybuujemy Samyanga, bo jak już wszyscy wiedzą, władze w Korei zmieniły się i zaczęły się szaleństwa. Miało być dobrze i tanio, być może będzie dobrze, ale tanio już nie. A nie taka była nasza filozofia.

Ale co tam, to nie koniec świata jeszcze :)

ale dlaczego miało być dobrze i tanio? z punktu widzenia klienta to jest dobra strategia, ale z punktu widzenia firmy i biznesu? Obecnie obowiazuje na całym świecie inna strategia:

1) nie ma być dobrze, tylko ma być wystarczająco dobrze by klient jeszcze chciał kupić
2) nie ma być tanio, tylko ma być nie drożej niż klient zapłaci, choćby i płakał

Możemy się na powyższą stragedię obrażać ale tak jest i nie wiem czy jest jakikolwiek producent który jej nie stosuje. Czasy mercedesów które przejeżdżały 1,5 mln kilometrów już nie wrócą. Dziś liczy się masówka i byle jakość.

Więc decyzja Samyanga mnie nie dziwi. Dlaczego mają za bezcen sprzedawać coś, co można sprzedać drożej? O ile nie przegną ponad miarę, w sensie, że nie będą za swoje manuale wołać więcej niż za firmówki, to będą mieć większą kupkę pieniędzy do podziału. Ale o tym, czy ta strategia wypaliła dowiemy się dopiero za czas jakiś.

voovoo2
9.04.15, 18:53
Jak im nie wyjdzie to pojawi się "nowa" firma Pimciang z tą samą ofertą i nowym logo :-)

Planistigmat
9.04.15, 19:41
Obecnie obowiazuje na całym świecie inna strategia:

1) nie ma być dobrze, tylko ma być wystarczająco dobrze by klient jeszcze chciał kupić
2) nie ma być tanio, tylko ma być nie drożej niż klient zapłaci, choćby i płakał


Niestety, ale masz calkowita racje. Jednak Samyang juz przegial. Na co komu 2/135 bez AF jesli ustawienie ostrosci jest w tym wypadku arcytrudne ? A w dodatku czesto za troche wiecej masz firmowe szklo z AF.

Janko Muzykant
9.04.15, 20:24
ale dlaczego miało być dobrze i tanio?
Bo taka była idea. Kilka osób z Krakowa zrobiło z producenta obiektywów do kamer monitorujących liczącego się gracza na rynku światowym właśnie dzięki systemowi ''dobrze i tanio".


1) nie ma być dobrze, tylko ma być wystarczająco dobrze by klient jeszcze chciał kupić
Już nie chciał.


2) nie ma być tanio, tylko ma być nie drożej niż klient zapłaci, choćby i płakał
Też już nie chciał.


Możemy się na powyższą stragedię obrażać ale tak jest i nie wiem czy jest jakikolwiek producent który jej nie stosuje.
Pierwszy z brzegu: Kindle?


Czasy mercedesów które przejeżdżały 1,5 mln kilometrów już nie wrócą. Dziś liczy się masówka i byle jakość.
Dziś liczy się oryginalność. Na masówce można se zarabiać pół procenta.


Więc decyzja Samyanga mnie nie dziwi. Dlaczego mają za bezcen sprzedawać coś, co można sprzedać drożej? O ile nie przegną ponad miarę
Przegięli ponad miarę.

Jan_S
9.04.15, 20:43
Bo taka była idea. Kilka osób z Krakowa zrobiło z producenta obiektywów do kamer monitorujących liczącego się gracza na rynku światowym właśnie dzięki systemowi ''dobrze i tanio".


Czyli zrobili to dobrze, jeśli zrobili to za frajer, to znaczy że dodatkowo zrobili to tanio.

Janko Muzykant
9.04.15, 21:00
Czyli zrobili to dobrze, jeśli zrobili to za frajer, to znaczy że dodatkowo zrobili to tanio.
Tanio oraz dobrze to nie są cechy binarne :)

gietrzy
9.04.15, 21:58
Każdy, kto nie był wyruchany na ostro, bez mydła, proszę niech zamilczy zanim pojedzie po Krak ekipie.

https://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0

nightelf
9.04.15, 22:15
Szkoda, że producent zmienił politykę cenową.
Z drugiej strony dobrze, że jest szansa na jakieś promocje przy wyprzedaży stanów magazynowych.

gietrzy
9.04.15, 22:43
Szkoda, że producent zmienił politykę cenową.
Z drugiej strony dobrze, że jest szansa na jakieś promocje przy wyprzedaży stanów magazynowych.

Jeśli miałbym jeszcze D3, takie TSE i fisz 12 już byłyby moje.

epicure
10.04.15, 08:28
Dobrze, że już kupiłem 12-tkę. Teraz to mogą mi skoczyć z cenami ;)

Darekw1967
10.04.15, 08:53
Witam !

Cos mi sie wydaje, ze glownie chodzi tutaj o wypchniecie z magazynow zalegajacych szkielek a dla podtrzymania pseudo-powodu
zmiany polityki cenowej trzyma sie potencjalnych klientow w niepewnosci ;)

Z drugiej strony Swiat obiektywow na tej firmie sie nie konczy i niech sobie prowadza taka polityke cenowa jaka chca a ja
jestem zupelnie spokojny, ze aktualny rynek dosc szybko ich zweryfikuje ;)


Pozdrawiam

danmacz
10.04.15, 09:21
A może przechodzą na AF ?

Janko Muzykant
10.04.15, 09:28
Cos mi sie wydaje, ze glownie chodzi tutaj o wypchniecie z magazynow zalegajacych szkielek a dla podtrzymania pseudo-powodu
zmiany polityki cenowej trzyma sie potencjalnych klientow w niepewnosci ;)
Nie.
I jeszcze kilka znaków, bo samo "Nie" nie przejdzie przez system :)

Koriolan
10.04.15, 11:00
jest za drogo jak na rynek polski, czy w ogóle na europejski?

szafir51
10.04.15, 11:17
jest za drogo jak na rynek polski, czy w ogóle na europejski?
Chyba jak na konkurencje systemową z AF, elektroniką, stabilizacją itp.

Spajd
10.04.15, 11:28
Jest już nowy dystrybutor:
http://www.syopt.com/en/support/global.php

fret
10.04.15, 11:31
Wygląda na to, że zderzyły się dwa modele biznesowe i jeden nie przeżył. Czas pokaże kto miał rację.

bobdylan
10.04.15, 12:03
Nie wiem czy to ma jakiś związek z tematem ale Samyang 85mm 1.4 kosztuje dzisiaj o 40zł więcej niż w środę.

inkoguto
10.04.15, 12:07
Rynek zweryfikuje. Swoją drogą firma własnie na tym wypłynęła, że jej szkła były dobre i zdecydowanie tańsze niż to co oferowali wielcy gracze, kosztem braku AF. Przy braku AF, nie zmienionej jakości i cenie porównywalnej z tym co oferuje konkurencja na rynku raczej nie mają szans.

fret
10.04.15, 12:26
... Swoją drogą firma własnie na tym wypłynęła, że jej szkła były dobre i zdecydowanie tańsze niż to co oferowali wielcy gracze, kosztem braku AF. ...

Na tym potrafi każdy głupi wypłynąć, problem pojawia się w chwili, kiedy kończy się promowanie marki i zaczyna zarabianie. Ktoś tego przejścia nie wytrzymał, czas pokae, czy był to dystrybutor, czy producent, ale takie przejście jest wpisane w historię każdej firmy chcącej odnieść długoterminowy sukces.

Janko Muzykant
10.04.15, 15:12
Wygląda na to, że zderzyły się dwa modele biznesowe i jeden nie przeżył. Czas pokaże kto miał rację.
Po co takie mądre słowa, modele biznesowe to są modele biznesowe. A tu po prostu pojawiło się popularne dziadostwo (patrzcie opis na optycznych).

szafir51
10.04.15, 15:31
w związku z zaistniałą sytuacją klienci mogą się spodziewać atrakcyjnych ofert związanych z produktami marki Samyang, aż do wyczerpania zapasów.
Janko, masz jakąś 12-tkę w atrakcyjnej cenie? :P

fret
10.04.15, 15:37
Po co takie mądre słowa, modele biznesowe to są modele biznesowe. A tu po prostu pojawiło się popularne dziadostwo (patrzcie opis na optycznych).

Z Twojego punktu widzenia może być dziadostwo, a z innego obiecujący model biznesowy, poczekajmy na efekty :)

Janko Muzykant
10.04.15, 16:07
Janko, masz jakąś 12-tkę w atrakcyjnej cenie? :P
Trza dzwonić na sklep :)
Pewnie pojawią się różne okazje, acz nie wiem jak z dwunastkami.

Iwo
11.04.15, 21:31
Jak im nie wyjdzie to pojawi się "nowa" firma Pimciang z tą samą ofertą i nowym logo :-)
Już raz zmienili.
http://www.fotomaniak.pl/26211/falcon-wycofany/

POLM
17.04.15, 16:21
Coś bardzo szybko znalazł się nowy dystrybutor :
http://www.optyczne.pl/8264-news-Foto-Technika_dystrybutorem_marki_Samyang.html

robtor
17.04.15, 16:25
Może się makro przygarnie...bardzo dobrze że nie znikają, ja na 10mm nie narzekam, a wręcz powiem że jestem zadowolony :)

fret
17.04.15, 17:03
... ja na 10mm nie narzekam, a wręcz powiem że jestem zadowolony :)

Ale tu nikt nie narzekał na szkła. Problem dotyczy dystrybucji.

kateb
17.04.15, 17:04
Trza dzwonić na sklep :)
Pewnie pojawią się różne okazje, acz nie wiem jak z dwunastkami.
Next77 - to co kiedyś było firmą Delta (pamiętam, że akumulatorki sprzedawali za grosze) i ma ten sam adres co sklep Foto-Tip. To ja tam kilka razy dekielki kupowałem i nie skojarzyłem. Czy to tam mogą być te dwunastki i inne Samyangi?

eFiX
17.04.15, 17:34
Ale skoro delta aka next77 zerwała umowę z uwagi na jakosc/cena to wątpię żeby fototechnika wynegocjowala więcej. Będą na rynku, ale drożej - a jak będzie drożej to będzie bez sensu (niewielka różnica w porównaniu do szkieł af)

Szkoda tylko szkieł filmowych gdzie af i tak jest nieuzywany.

robtor
17.04.15, 18:07
Ale tu nikt nie narzekał na szkła. Problem dotyczy dystrybucji.
No i bardzo dobrze że nie narzekał :lol: a jak by narzekał to trudno, ja jak napisałem, jestem zadowolony ze szkiełka i cieszę się że jakaś dystrybucja będzie dalej, bo pewnie się coś następnego przygarnie :grin:. A jaka firma się tą dystrybucją zajmować będzie to jest mi najzupełniej obojętne, oby była tylko solidna i w miarę możliwości maksymalnie tania :)

Iwo
20.04.15, 10:53
Umarł król, niech żyje król:
http://www.optyczne.pl/8264-news-Foto-Technika_dystrybutorem_marki_Samyang.html

nightelf
20.04.15, 19:35
Ciekawi mnie czy ceny "starych" szkieł pozostaną na tym samym poziomie, czy może szykuje się podwyżka.