PDA

Zobacz pełną wersję : Sesje dziecięce



ewka
2.03.15, 13:32
Ja mam pytanie do bardziej doświadczonych osób..Wiem,że przy sesji dziecięcej w przypadku noworodka można używać światła stałego,bo błysk uszkadza układ nerwowy i szkodzi na oczka dziecka.Od którego wieku dziecka mogę używać błysku lamp bezpiecznie,aby nie wpływały niekorzystnie na dziecko?

grizz
2.03.15, 20:25
przeniosłem w odpowiednie miejsce

Sawa
2.03.15, 20:52
Witaj,

Nie przeprowadziłem żadnych badań co do poruszonego przez Ciebie tematu, jednak moim zdaniem błysk nie ma żadnego wpływu na wzrok niemowlaka, jakkolwiek jeśli rodzice, który płacą za zlecenie nie chcą błyskania, to trzeba się z tym pogodzić.
Zdjęciom, wizerunkowi dzieci sprzyja łagodne światło, więc zastane, przy oknie, rozproszone np firaną - jak najbardziej OK.
Błyskanie - dziecko może się przestraszyć samego błysku, częstotliwości, ale moim zdaniem światło nie będzie miało niekorzystnego wpływu na siatkówkę.
Jeśli błyskanie - to przecież nie lampą 1/1 prosto w oczy - lecz odbicie, od sufitu, od ściany, przez parasolki, softboxy, itp - jako tata wolałbym, aby fotograf robił zdjęcia, gdzie lampy świecą przez softboxy, niż jakby ciocia/babcia z małpką trzymaną tuż przez twarzą 'waliła focie' błyskając na płasko.

Odpowiadając zaś na pytanie:
Odpowiedni wiek to taki, w którym rodzice dziecka powiedzą, że można już błyskać.

pozdrawiam,