PDA

Zobacz pełną wersję : Co zyskam co stracę - Olympus Epl5 vs Epl7



szamaniec
1.03.15, 17:34
Co zyskam w przypadku kupna Epl7, czy warto jest dodatkowej kasy? Obecnie EPL5 można kupić w bardzo korzystnej cenie z dwoma kitami.
Czy lepsza stabilizacja jest warta dopłaty, rozumiem że matryce i af takie samef ?
Pomożecie ?! :)

apz
1.03.15, 17:41
Co zyskam w przypadku kupna Epl7, czy warto jest dodatkowej kasy? Obecnie EPL5 można kupić w bardzo korzystnej cenie z dwoma kitami.
Czy lepsza stabilizacja jest warta dopłaty, rozumiem że matryce i af takie samef ?
Pomożecie ?! :)

Szybszy, Lepszy? AF jest od E-PL6, stabilizacja jeśli lepsza to kosmetyczne różnice, a jak z dwoma kitami to może lepiej zainwestować w Stylusa 1 lub XZ-2, obrazki pomijając Go będa podobnej jakości.
Masz ochotę wydać kasę to rozważ E-M5 lub E-M10.

szamaniec
1.03.15, 17:46
Ma być do 2 tys. Czy dobrze myślę - M5/M10 ma ma tą samą matrycę tylko wizjer dodany - czasem mylę się w tych oznaczeniach - czyżby epl5 to jeszcze matryca Panasia ?

apz
1.03.15, 18:01
Ma być do 2 tys. Czy dobrze myślę - M5/M10 ma ma tą samą matrycę tylko wizjer dodany - czasem mylę się w tych oznaczeniach - czyżby epl5 to jeszcze matryca Panasia ?

Matryca ta sama, wizjer dodany , E-M5 ma lepszą stabilizację i bryzgoszczelność, E-M10 podobną stabilizację kółka i WiFi. To tak naprędce.
Kity mają gorszą transmisję co wpływa na rozdzielczość i jest ona końcowo podobna do wyników z zaawansowanymi kompaktami.

szamaniec
1.03.15, 18:11
Bardzo dziękuję za info.

Jan_S
1.03.15, 19:04
E-PL7 ma sterowanie Wi-Fi, fajnie to jest rozwiązane. Wygląda też lepiej niż E-PL5 (rzecz gustu). Ekranik do selfie - też miły dodatek. Generalnie uważam e-PL7 za bardzo udany model choć, sterowanie, obsługa, są nieco trudniejsze niż w E-M-cośtam bo jest tylko jedno pokrętło sterujące.

Ja bym postawił sprawę tak - wystarczy pieniędzy - kupuj E-PL7 i będziesz zadowolony. Brakuje kasy albo trzeba ją oszczędzać - kupuj E-PL5 czy nawet E-PM2 i też będziesz zadowolony.

waruga
1.03.15, 19:48
Ja E-PL7+VF-3 uzywam ze stalkami i jestem zadowolony, co do sterowania nie widze problemu. OM-D E-M5 uzywam z 12-40 oraz z obiektywami z 4/3.
Ja bym wydal kase tak jaki pisze @apz na E-M5.