PDA

Zobacz pełną wersję : Sandomierz - czyli sprawdzamy dlaczego Ojciec Mateusz ma zawsze z górki?



witwicky
15.02.15, 12:27
Witam w wątku który nabierze rumieńców dopiero za kilka m-cy. Sprawa jest bardzo prosta. 3 lub 4 lata temu pojechaliśmy rodzinnie na narty a że słabo było że śniegiem to wieczorami uprawialiśmy "cipping". Cipping to leżenie przed telewizorem i klikanie z nudów po kanałach z dużą częstotliwością. Znacie to na pewno :-)
Wdepnęliśmy na serial Ojciec Mateusz. Zainteresował nas :-) Po powrocie zaczęliśmy go namiętnie oglądać. Zauważyliśmy, że tytułowy ksiądz kiedy jedzie w miasto to zawsze pędzi na rowerze. Zawsze z górki.
Postanowiliśmy to sprawdzić ;-)
Jedziemy na początku czerwca do Sandomierza. Mamy zarezerwowany hotel w centrum miasta, bierzemy aparaty i będziemy zgłębiać tę tajemnicę.
Na stronie miasta jest dość dużo ciekawych informacji http://www.sandomierz.pl/o-sandomierzu/filmy-o-sandomierzu/zwiedzaj-sandomierz-sladami-ojca-mateusza/

Mam jednak pytania:
Czy ktoś z Was zwiedzał dokładniej to miasto?
Czy są rzeczy "Must see"?
Czy i jak przygotować się do pobytu w mieście o największej przestępczości w kraju?

gietrzy
15.02.15, 13:29
Czy i jak przygotować się do pobytu w mieście o największej przestępczości w kraju?
o 22 życie zamiera i wypraszają z knajp. Wtedy albo cpn albo własny wyrób :)

witwicky
15.02.15, 13:57
o 22 życie zamiera i wypraszają z knajp. Wtedy albo cpn albo własny wyrób :)
To tak jak w mojej prowincji :-) Będzie dobrze na nocne kadry ;-) Cenna rada - trzeba zaopatrzyć barek :-)

Bodzip
15.02.15, 14:08
Brama Opatowska
Podziemna trasa turystyczna (piwnice Sandomierza)
Katedra (tam jest uliczka, którą ks. Mateusz jeździ)
Ratusz
Zamek - ekspozycje + piwnice + zbrojownia
A niedaleko Sandomierza - Góry Pieprzowe.

140819

voovoo2
15.02.15, 14:12
Bodzio ma rację. Natomiast mnie rozczarował rejs po Wiśle :-(
Byłem półtora roku temu w sierpniu. Pogoda piękna zero turystów, miasto niezwykle klimatyczne. Polecam gorąco.

witwicky
15.02.15, 14:15
Brama Opatowska
Podziemna trasa turystyczna (piwnice Sandomierza)
Katedra (tam jest uliczka, którą ks. Mateusz jeździ)
Ratusz
Zamek - ekspozycje + piwnice + zbrojownia
A niedaleko Sandomierza - Góry Pieprzowe.

140819

Przy Bramie Opatowskiej mamy hotel, podziemia, góry pieprzowe widziałem w info i są w planie. Mateusza uliczka też.
Na zamek i zrbrojownie narobileś mi ochoty. Zdjęcie z katedry?

Bodzip
15.02.15, 14:30
Przy Bramie Opatowskiej mamy hotel, podziemia, góry pieprzowe widziałem w info i są w planie. Mateusza uliczka też.
Na zamek i zrbrojownie narobileś mi ochoty. Zdjęcie z katedry?
Tak, z katedry.
Jak chcesz to jak znajdę chwilę to kilka z różnych miejsc Ci wrzucę.
Poniżej krzemień pasiasty z ekspozycji podziemi zamku. Nie bierz tam żony, bo biżuteria piękna jest :mrgreen:

140820

witwicky
15.02.15, 14:33
Bodzio ma rację. Natomiast mnie rozczarował rejs po Wiśle :-(
Byłem półtora roku temu w sierpniu. Pogoda piękna zero turystów, miasto niezwykle klimatyczne. Polecam gorąco.
Na rejs się nie wybierzemy bo już w różnych miejscach się zawiedlismy. Poza tym moja d-żona nie cierpi jednostek pływających :-)

---------- Post dodany o 13:32 ---------- Poprzedni post był o 13:30 ----------


Nie bierz tam żony, bo biżuteria piękna jest :mrgreen:
Zawsze mnie łupi jak zbój w ciemnym lesie ;-)

---------- Post dodany o 13:33 ---------- Poprzedni post był o 13:32 ----------

Bodzip Ty jesteś niezawodny :-) Dziękuję :-)
Voovoo2 i gietrzy dziękuję :-)

Krakman
15.02.15, 14:36
140821

Nie wiem czy jeszcze jest "Zakotwiczone niebo" obok ratusza.... Taka ciekawostka.

witwicky
15.02.15, 14:55
Dzięki Krakman, fajne :-)

A swoją drogą to poczytałem trochę i zdjęcia do filmu są kręcone tylko w niedużej części w tym mieście. Wnętrza w studiach pod W-wą. Co nie zmienia faktu, że musimy sprawdzić czemu jeździ ciągle z góry :-)

Widzę, że całkiem spore grono miłośników serialu mamy na forum ;-)

Bodzip
15.02.15, 15:19
140821

Nie wiem czy jeszcze jest "Zakotwiczone niebo" obok ratusza.... Taka ciekawostka.
Nie wiem kiedy robiłeś, ale jak "my" byli, to nie było...

Jedna z komnat muzeum w ratuszu.

140827

Karol
15.02.15, 16:05
Widzę, że całkiem spore grono miłośników serialu mamy na forum ;-)
A ja musiałem poprosić o wyjaśnienie wujka Googla o co chodzi z tym Ojcem Mateuszem...:oops:

voovoo2
15.02.15, 17:13
Ojca M nie ogladam, wiem o co chodzi (ogląda żona) ale do Sandomierza chętnie bym powrócił. Nie zapomnę żsiadłego mleka z ziemniakami w upalny dzień w jednej z restauracji w rynku.

apz
15.02.15, 17:22
Ojca M nie ogladam, wiem o co chodzi (ogląda żona) ale do Sandomierza chętnie bym powrócił. Nie zapomnę żsiadłego mleka z ziemniakami w upalny dzień w jednej z restauracji w rynku.To może tam właśnie trzeba zrobic kolejny "zlocik"?

witwicky
15.02.15, 17:27
To może tam właśnie trzeba zrobic kolejny "zlocik"?
Tego nie wiem ale my jedziemy bo nie byliśmy jeszcze a miasto wygląda bardzo obiecująco.

voovoo2
15.02.15, 17:40
Z tego co napisałeś to już macie zarezerwowany hotel. Jeżeli to nie problem to daj na PW namiar. My mieszkaliśmy w dość ekscentrycznym miejscu. 8 minut na piechotę do Ratusza, po drodze mijaliśmy dom ojca M a na rynek wchodziliśmy przez bramę zwaną Ucho Igielne. W załączeniu fotka miejsce naszego pobytu. W miejscu tym zero ludzi i na parterze basen.Sorry ale załaczniki wstawiłem nie w tej kolejności

voovoo2
15.02.15, 17:47
To może tam właśnie trzeba zrobic kolejny "zlocik"?
Fotgraficznie i klimatycznie super miejsc na zlot!!!!! Popieram pomysł.

witwicky
15.02.15, 17:54
Link do hotelu na pw. Urzekł mnie wnętrzem. Lubię takie. Będziemy 4 dni. Myślę, że to dość czasu na tamtejsze atrakcje, obłażenie rodzinnie i na luzie wszystkich kątów, niespieszne posiłki i naklepanie zdjęć.
Ten z basenem też oglądałem :-) Fajny.

abir
15.02.15, 17:55
140821

Nie wiem czy jeszcze jest "Zakotwiczone niebo" obok ratusza.... Taka ciekawostka.

żona w pracy na podwórku ma takie samo i nikt tam nie przyjeżdża na wycieczki:roll:

witwicky
15.02.15, 17:56
żona w pracy na podwórku ma takie samo i nikt tam nie przyjeżdża na wycieczki:roll:
Może to sprawa Public Relations... ;-)

abir
15.02.15, 18:01
Może to sprawa Public Relations... ;-)
pewnie tak :grin:

Karol
19.02.15, 20:48
Fotgraficznie i klimatycznie super miejsc na zlot!!!!! Popieram pomysł.
+2!
Mi obecnie Sandomierz kojarzy się głównie z powodzi w 2010 roku. Przejeżdżałem przez te okolice jakoś bezpośrednio po, widok nie był wesoły i pamiętam go doskonale do dziś. Drogi pokryte błotnistą mazią, na domach ślady po lustrze wody, czasem wyżej niż okna, koło domów masa mebli i innych sprzętów - zniszczonych przez wodę i przygotowanych do wywiezienia...
O tych wydarzeniach "opowiada" jeden z moich ulubionych artystów:

http://youtu.be/2M6JE7DToLs

voovoo2
19.02.15, 21:30
Czas więc zmienić skojarzenia:-)

DeWuTe
2.03.15, 21:39
142206
1. Wisła pod Sandomierzem

2. Migawka z Rynku142207 3. wieża zamku142208

DeWuTe
2.03.15, 21:43
Sandomierz nie jest jeszcze tak skomercjalizowany
i oblegany przez turystów jak Kazimierz Dolny. I ma swój klimat.

4. Brama Opatowska142210
5.142209 6.142211

DeWuTe
2.03.15, 21:52
A tu z wizyty w Muzeum - spodobały mi się te miniatury
6. 142212 7.142213


8. bez lampy142214 9. i z lampą142215

nie mogłem się zdecydować, które lepiej wygląda i zostały dwa w albumie.
Mają tam też piękny zbiór biżuterii z krzemienia pasiastego ale nie mam żadnej fotki.

rafrog
2.03.15, 21:59
Od siebie dorzucę jeszcze, że warto zobaczyć wąwóz Sw. Jadwigi -
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2015/03/WC485wC3B3z_C59AwiC499tej_KrC3B3lowej_Ja-1.jpg
źródło (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/W%C4%85w%C3%B3z_%C5%9Awi%C4%99tej_Kr%C3%B3lowej_Ja dwigi_w_Sandomierzu.jpg)

zigger
3.03.15, 01:48
Kiedy odwiedzaliśmy Sandomierz (jakieś 2 lata temu), to pierwsze pytanie właściciela pensjonatu było następujące:
- Na kilka dni??? Przecież tu nic nie ma! Księdza Mateusz chcecie zobaczyć?
Trochę dziwne, tym bardziej w ustach człowieka, który żyje z turystów :-( Ale miasto faktycznie ma klimat i na zlot jak najbardziej się nadaje.

diabolique
3.03.15, 09:43
- Na kilka dni??? Przecież tu nic nie ma! Księdza Mateusz chcecie zobaczyć?

Byłem w Sandomierzu nie dalej jak dwa tygodnie temu i nie sposób się nie zgodzić - eksploatują księdza Mateusza ponad zdroworozsądkową miarę. "Tu siedział ojciec Mateusz", "te pierogi jadł ojciec Mateusz", "przysmaki ojca Mateusza", w sklepach pamiątkarskich kubki z ojcem Mateuszem i tak dalej... Tak jaby miasto przed serialem nie istniało. Po półtorej godzinie uciekłem z rynku.

Inna sprawa, że dziwnie się tam czułem, bo sam rynek i przylegające uliczki były po prostu opustoszałe, jakby oddzielone od reszty tętniącego życiem miasta. Całkiem inne doznania niż na przykład na starówce toruńskiej.

DeWuTe
3.03.15, 16:40
Od siebie dorzucę jeszcze, że warto zobaczyć wąwóz Sw. Jadwigi -
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2015/03/Wwz_witej_Krlowej_Jadwigi_w_Sandomierzu-1.jpg
źródło (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/Wąwóz_Świętej_Królowej_Jadwigi_w_Sandomierzu. jpg)

Potwierdzam, też tam byłem tylko zdjęcia brak.
Podobny jest wąwóz Małachowskiego w Kazimierzu.

zigger
3.03.15, 18:58
Byłem w Sandomierzu nie dalej jak dwa tygodnie temu i nie sposób się nie zgodzić - eksploatują księdza Mateusza ponad zdroworozsądkową miarę. "Tu siedział ojciec Mateusz", "te pierogi jadł ojciec Mateusz", "przysmaki ojca Mateusza", w sklepach pamiątkarskich kubki z ojcem Mateuszem i tak dalej... Tak jaby miasto przed serialem nie istniało. Po półtorej godzinie uciekłem z rynku.

Inna sprawa, że dziwnie się tam czułem, bo sam rynek i przylegające uliczki były po prostu opustoszałe, jakby oddzielone od reszty tętniącego życiem miasta. Całkiem inne doznania niż na przykład na starówce toruńskiej.
To fakt, ludzie żyją w tzw. Nowym Mieście, zaś starówka to trochę turystów i niestety niedobitki mieszkańców, dla których ta część miasta raczej nie ma istotnego znaczenia. Co do Torunia, to na pewno jest zupełnie inaczej, ale też i ranga miasta, wielkość są inne, więc trudno porównywać wprost.

osiem1984
3.03.15, 19:10
To skoro juz mowa o tym pieknym miasteczku to pozwolcie, ze zareklamuje przewodnik Arguido, ktorego jestem tworca. Przewodnik wykorzystujac technologie rozszerzonej rzeczywistosci pozwala na zwiedzanie 23 polskich miast, w tym Sandomierza. Aplikacje mozna pobrac ze sklepu Google Play badz AppSStore - jest w pelni darmowa. Jesli post zostanie zrozumiany, jako nachalna reklama prosze o jego usuniecie.

witwicky
3.03.15, 22:21
To skoro juz mowa o tym pieknym miasteczku to pozwolcie, ze zareklamuje przewodnik Arguido, ktorego jestem tworca. Przewodnik wykorzystujac technologie rozszerzonej rzeczywistosci pozwala na zwiedzanie 23 polskich miast, w tym Sandomierza. Aplikacje mozna pobrac ze sklepu Google Play badz AppSStore - jest w pelni darmowa. Jesli post zostanie zrozumiany, jako nachalna reklama prosze o jego usuniecie.
Nachalnie dziękuję ;-) Fajna aplikacja. Z ciekawości sprawdzę niebawem działanie np. w Katowicach.

apz
3.03.15, 22:31
Nachalnie dziękuję ;-) Fajna aplikacja. Z ciekawości sprawdzę niebawem działanie np. w Katowicach.POdejrzewam, że mój Andrychów czy Wadowice a także pewnie BB tam nie znajdę... Sprawdzę czy jest tam Szczecin?

zigger
5.03.15, 22:01
Mała informacja przy okazji-przed chwila usłyszałem informację z reklamy, iż Ojciec Mateusz powraca w nowej serii odcinków wspomnianego już wcześniej tu filmu ;-) Zatem, śmiało można jechać do Sandomierza...

Karol
5.03.15, 22:03
Byłem w Sandomierzu nie dalej jak dwa tygodnie temu i nie sposób się nie zgodzić - eksploatują księdza Mateusza ponad zdroworozsądkową miarę. "Tu siedział ojciec Mateusz", "te pierogi jadł ojciec Mateusz", "przysmaki ojca Mateusza", w sklepach pamiątkarskich kubki z ojcem Mateuszem i tak dalej...


Mała informacja przy okazji-przed chwila usłyszałem informację z reklamy, iż Ojciec Mateusz powraca w nowej serii odcinków wspomnianego już wcześniej tu filmu ;-) Zatem, śmiało można jechać do Sandomierza...

To żeście mnie zachęcili... :???:

witwicky
5.03.15, 22:13
I już jest :-) Paczamy namiętnie na 137 odcinek :-)

aga_piet
5.03.15, 22:16
Zamierzam poświęcić najbliższy urlop na Roztocze i okolice, zatem chętnie pośledzę temat :)

witwicky
5.03.15, 22:24
Zamierzam poświęcić najbliższy urlop na Roztocze i okolice, zatem chętnie pośledzę temat :)
Ale myślisz o śledzeniu tematu serialu czy Sandomierza ;-)

---------- Post dodany o 21:24 ---------- Poprzedni post był o 21:23 ----------


Ale myślisz o śledzeniu tematu serialu czy Sandomierza ;-)
Będę mądrzejszy i coś będę mógł opowiedzieć po wyjeździe tam.

aga_piet
5.03.15, 23:07
Serialu nie-e ;)

Lolita
6.03.15, 00:11
To żeście mnie zachęcili... :???:Przyjedź do Kazika, tu nic nie kręcą ;) Albo lepiej do Janowca na zlot w maju :-D


Zamierzam poświęcić najbliższy urlop na Roztocze i okolice, zatem chętnie pośledzę temat :)Dawaj cyne kiedy będziesz. Siak to moje podwórko, tfu... las znaczy się :mrgreen:

nyny
6.03.15, 00:13
Dzisiaj u Geslerowej pokazywali rewolujcje kuchenne w knajpie kubanskiej z Sandomierza.
Wiec dla lasuchow ciekawy punkt programu do odwiedzenia :)


pozdro

witwicky
6.03.15, 00:18
Nyny ale był bajzel w tej knajpce. :-) Kelnerzy rulez :-)

Lolita
6.03.15, 00:20
Eeeee tam, bajzlu nie widziałeś ;) Co do kelnerów, to racja. Zwłaszcza ten jeden tańczący :-P

witwicky
6.03.15, 00:21
Eeeee tam, bajzlu nie widziałeś ;)
Blondi została moim idolem :-)

Lolita
6.03.15, 00:56
Blondi została moim idolem :-)Tia, Jagódka była niczwgo sobie z tym fochem na twarzy ;)

zigger
6.03.15, 03:11
Już niedługo tej samowolki, Ojciec Mateo powróci i zrobi porządek, w tej knajpie także... :-D :-D :-D

http://ojciecmateusz.tvp.pl/wideo/ekstra/powrot-sandomierskich-policjantow-18987365/#

diabolique
6.03.15, 09:44
Paczamy namiętnie na 137 odcinek :-)

To wiele wyjaśnia.
Wszak telewizja nie kłamie, a z serialu wynika, że to jedno z najbardziej zbrodniczych miasteczek w Polsce :)
Na rynku pusto, bo ludzie bali się z domu wychodzić dopóki ojciec Mateusz nie wróci :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

witwicky
6.03.15, 10:37
To wiele wyjaśnia.
Wszak telewizja nie kłamie, a z serialu wynika, że to jedno z najbardziej zbrodniczych miasteczek w Polsce :)
Na rynku pusto, bo ludzie bali się z domu wychodzić dopóki ojciec Mateusz nie wróci :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Właśnie też zastanawialiśmy się wybierając hotel... byle blisko komendy był. Albo fary... ;-)

alnico
6.03.15, 11:13
... byle blisko komendy był. Albo fary... ;-)
ponoć pod latarnią najciemniej :grin:
a tak ogólnie nie bardzo wiem o czym piszecie, telewizor dawno na śmietnik wyrzuciłem :roll:

witwicky
6.03.15, 12:08
a tak ogólnie nie bardzo wiem o czym piszecie, telewizor dawno na śmietnik wyrzuciłem :roll:
Proszę się wyedukować ;-) http://vod.pl/ojciec-mateusz-serial

J (http://vod.pl/ojciec-mateusz-serial)eszcze to jest fajne ale niestety chyba tylko na jednej serii się zakończy: http://vod.pl/sila-wyzsza-serial

zigger
12.03.15, 01:32
Też coś dorzucę w temacie (jeśli jeszcze nie było?):

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,17544181,Sledztwo_wokol_serialowego_komend anta__Urzednicy_sfalszowali.html#BoxLokKrajLink

Krakman
12.03.15, 11:40
Już niedługo tej samowolki, Ojciec Mateo powróci i zrobi porządek, w tej knajpie także... :-D :-D :-D



Ja tam wolę Pana Tadeo.... :roll: 0,7 na ten przykład.

witwicky
6.06.15, 08:15
Kurczaki blade, cały rynek w Sandomierzu obstawiony budami. Mały rynek cały z pamiątkami z Chin a na dużym festiwal serów... Ciężko znaleźć jakiś fajny kadr.

Uśmiałem się wczoraj, poszedłem na nocne zdjęcia. Robiłem jakiś ciemny zaułek, podeszła lekko wlana ekipa. Naświetlalem dość długo i gość się pyta ci robię.
Odpowiedziałem że zdjęcia :-)
Na co facet się porozglądał, upewnił się czy czegoś nie przeoczyłem bo było dość ciemno, i gada:
-Panie, qfa, a to na podczerwień?!

Careme
6.06.15, 09:35
-Panie, qfa, a to na podczerwień?!
Hehe, musiał już nieźle nie do widzieć :)

witwicky
6.06.15, 15:41
Dalej zagadka nie rozwiązana. Walczymy. Mamy aparat i ulotkę. Nie poddajemy się :-)
149312

romek1967
6.06.15, 19:49
Dalej zagadka nie rozwiązana. Walczymy. Mamy aparat i ulotkę. Nie poddajemy się :-)
149312
A sandały, skarpety i reklamówkę z Bieda-ronki do kompletu tez masz? Nie możesz się wyróżniać w tłumie tfurystow :mrgreen:.

witwicky
8.06.15, 15:14
No ten, tam, tego, ten. Jakby tu zacząć. Jestem w trakcie dłubania zdjęć z Sandomierza. Dzięki dobrym radom forumowiczów (dzięki Bodzip) wiedzieliśmy które miejsca koniecznie odwiedzić. Pojechaliśmy do Sandomierza wczesnym rankiem, tak około 11. Obawialiśmy się bardzo wysokiej przestępczości w mieście ale warto było podjąc ryzyko...
Wiedząc, że mamy intensywnego zwiedzania total 4 godziny, rozłożyliśmy sobie przyjemności na cały długi weekend. Z racji niezbyt napiętego planu uzupełnialiśmy ciągle węglowodany i płyny w coraz to innych lokalach :-) Celem naszym było sprawdzić dlaczego O. Mateusz zawsze w serialu zasuwa z górki.

Cel został osiągnięty. Dowiedzieliśmy się tego w niedzielny poranek ale nie uprzedzajmy faktów...

Niestety odtwórca głównej roli oraz inni aktorzy w tym czasie byli na Jamajce ćwicząc jazdę na bobslejach musieliśmy braki kadrowe obsady uzupełnić sami.

Starujemy z zajawką relacji z Sandomierza. Sezon 73, odcinek 1492. :-) ;-) :-)

SGG1 - Po lewej Najlepsza z d-żon w roli gosposi Natalii oraz po prawej syn, robi za aspiranta Mietka.

149487

AGG2 - Mało wymagający dubler Ojca Mateusza.

149486

henry1
8.06.15, 20:45
O. Mateusz zawsze zjeżdża z górki, bo krążą słuchy, że pod górkę nie umie. :wink::mrgreen:
A poważnie, ciekawie rozwija się akcja z kręcenia serialu w Twojej reżyserii. :mrgreen:
Uprzedzam, nie oglądam seriali, jeśli mają więcej niż sześć odcinków. :wink:

witwicky
8.06.15, 20:52
Uprzedzam, nie oglądam seriali, jeśli mają więcej niż sześć odcinków. :wink:
W jednym sezonie? :-) ;-) :-)

henry1
8.06.15, 21:17
W jednym sezonie? :-) ;-) :-)

Nie, w całości. :grin:

fret
23.09.16, 21:28
Mateusza jednak trochę szybciej montują... Kiedy będą obiecane odcinki?

witwicky
23.09.16, 21:40
Mateusza jednak trochę szybciej montują... Kiedy będą obiecane odcinki?

O-ranyyyyyyyy! Zapomniałem o tym wątku. Muszę dokończyć zdjęcia. Dobrze że przypomniałeś. To już ponad 1,5 roku... Poważne niedopatrzenie :)

apz
25.09.16, 20:14
O-ranyyyyyyyy! Zapomniałem o tym wątku. Muszę dokończyć zdjęcia. Dobrze że przypomniałeś. To już ponad 1,5 roku... Poważne niedopatrzenie :)

W rzeczy samej, musisz...

grisza34
25.09.16, 21:03
no chyba wlazłeś na tą opatowską co nie ? to pokaż te foty :)

szafir51
26.09.16, 16:15
Pewnie Padre Matejo pojechał gdzieś na rowerze i pod jego nieobecność autorowi zdjęcia zakosili. Swoją drogą zastanawiam się jak to jest, że Matejo jeszcze roweru nie zwinęli.

W grę grali:

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2016/09/59412_gtasandomierz-1.jpg
źródło (http://pobierak.jeja.pl/images/f/5/9/59412_gta-san-domierz.jpg)

:)

Dawaj kolejne zdjęcia bom miasta ciekawy. Też mnie ciągnie w te rejony, z pewnością kiedyś tam zawitam.

Bodzip
26.09.16, 18:18
Zrobiem Ci wstyd i wrzucem moje w Twoim o !

fret
7.10.16, 21:24
i co z tym wstydem? :roll:

Bodzip
7.10.16, 21:35
i co z tym wstydem? :roll:
Zbyt Go lubię [emoji1]