PDA

Zobacz pełną wersję : Strona fotograficzna młodego zapaleńca.



KOKO
23.11.07, 20:13
Zapraszam do obejrzenia strony młodego fotografa amatora.
Napewno udzielicie mu wielu rad i wskazówek.

http://berdynek.lodrobin.pl/

Prysiu
23.11.07, 22:21
Pierwsze wrażenie, jak to mówią, najważniejsze, a w przypadku tej strony nie jest dobre. Po pierwsze nie lubię stron tytułowych, po drugie co to za okienko próbowało mi wyskoczyć? (FF zablokował). Po trzecie co to za Canon :P (żart)

Właściwa strona graficznie jest OK (może dlatego, że minimalna ilość grafiki) ;) Zdjęcia mi się nie podobają, ale tutaj - że tak powiem - autorytetem nie jestem...

Switch
23.11.07, 23:47
Jeśli chodzi o szatę graficzną strony to jest nieciekawie. Za to nadrabia prostą nawigacją. Zawartość "zdjęcia" ciekawe. Można pooglądać :). Kod - tableki :razz:

no i właśnie, co to za canon? :mrgreen:

KOKO
24.11.07, 11:29
O wszelkich nieprawidłowościach piszcie do niego. On dopiero zaczyna przygode i potrzebuje paru rad.
Ja niestety fachowcem nie jestem ,ale znam chłopaka i wiem ze warto mu pomóc.

-M
24.11.07, 12:10
Znaczy się, że mam tam pisać, że strona przypomina zbiorową galerię? Chciałbym zobaczyć więcej indywidualizmu w tym projekcie.

KOKO
24.11.07, 19:17
Mam na myśli głównie jego fotografie. Czy są dobre ,czy nie i jak je poprawic albo co zmienić w samym sposobie fotografowania. Nikogo nie zmuszam. Pozdro.

Warmik
24.11.07, 19:21
powinien zacząć od zmiany czarnego charakteru swojej strony
nie rozumiem też dlaczego sam nie daje swoich zdjęć do oceny

kali999
25.11.07, 11:48
Sama strona jest słaba, za duży rzeczy. Strona ze zdjęciami powinna być jak najbardziej przejrzysta. No i po co ci ten Canon, czyżby płacili mu za reklamę :razz:
A co do zdjęć, sporo nieostrych zdjęć(najwięcej chyba w krajobraz), sporo słabych kadrów w tym dużo centralnych. Nie może być również takich rzeczy żeby w portretach osoba ma czerwone oczy, no chyba że robi się sesje z wampirami. :roll: Ogólnie sporo pracy przed tym panem. A i z tego co czytałem radzę mu raczej wrócić do Zenita ;)

rodia
25.11.07, 12:06
IMO: chłopak ma jakąś wizję. Pewnie nie miał zbytniego kontaktu z fotografami bo widać, że nikt na tą jego wizję nie wpływał jeszcze. Uważam, że chłopak ma trochę fajnych pomysłów jednak widać, że robi wszystko "na swoje oko". Pewnie nie wie co to jest złoty podział czy mocne punkty. Sporo nauki przed nim, ale myślę że coś ciekawego może z tego wyjdzie.

Strona rzeczywiście nie najciekawsza, ale to nie jest najważniejsze. Lepiej niech sie kupi na fotografowaniu bo stronę to można bardzo szybko zmienić.
A do zenita to bym go nie odsyłał.

Tylko czemu to trafiło na forum olympusa akurat?

kali999
25.11.07, 23:31
I znowu ta sam gadka. No jeśli twoim zdaniem CANON A610 zwykła shitowa cyfrówka jest lepsza od jakiejkolwiek lustrzanki to bardzo fajnie, a właśnie dlatego jest tam sporo zdjęć które są marne ze względu na słabą jakość obrazu. Mogę zapewnić iż Zenitem ze sprawnym światłomierzem i sprawnymi podstawowymi rzeczami da się osiągnąć dużo lepsze jakościowo obrazy i łatwiej jest się uczyć podstaw fotografii(ogniskowa, przysłona, czas, kadrowanie).

Rafał Czarny
25.11.07, 23:44
Szwarc, mydło i powidło. Strona powinna być prosta, przejrzysta, bez tych wszystkich pierdół, które autor powrzucał na siłę (jakieś skrypty, download itp.). Tylko zdjęcia.

rodia
26.11.07, 01:17
I znowu ta sam gadka. No jeśli twoim zdaniem CANON A610 zwykła shitowa cyfrówka jest lepsza od jakiejkolwiek lustrzanki to bardzo fajnie, a właśnie dlatego jest tam sporo zdjęć które są marne ze względu na słabą jakość obrazu. Mogę zapewnić iż Zenitem ze sprawnym światłomierzem i sprawnymi podstawowymi rzeczami da się osiągnąć dużo lepsze jakościowo obrazy i łatwiej jest się uczyć podstaw fotografii(ogniskowa, przysłona, czas, kadrowanie).

Fotografowanie analogami kosztuje, dobrze o tym wiesz. Jak ktoś sie uczy to trochę kosztowna nauka. i to jedyny argument dla ktorego polecam aby został przy cyfrze. Zresztą jak na A610 to ten człowiek sporo z niego wyciągnął.

kali999
26.11.07, 18:16
A kto powiedział, że fotografia jest tanim hobby lub tanią pasją itd. Niestety trzeba się z tym liczyć.