PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka karta pamięci do OM-D E-M1



pudlox
21.12.14, 20:34
Zamierzam jutro zamówić nową kartę do swojego Olka. Proszę pomóżcie mi wybrać konkretny model. Jestem w 100% przekonany do firmy SanDisk. Docelowo będzie używana z interfejsem USB 3.0. Pojemność jaka mnie interesuje to 32 Gb. Górna granica cenowa to Extreme PRO (http://www.morele.net/karta-pamieci-sandisk-sdhc-extreme-pro-32gb-class-10-sdsdxpa-032g-x46-446397/) chociaż wolałbym aby było to mniej. Jest jeszcze Extreme 80 MB/s, ale różnica cenowa między wyższym modelem jest zbyt mała, żeby tutaj oszczędzać. Ostatni typ to Extreme 60 MB/s - to już 60 zł oszczędności. Jeśli okaże się, że E-M1 dostanie upgrade softu z możliwością kręcenia filmów w rozdzielczości 4K to chciałbym, aby ta karta umożliwiała mi użycie tego trybu. Jaki dla was jest najlepszy model karty pamięci i jaki byście kupili na moim miejscu?

Pozdro
Michał ;)

Po obejrzeniu tego materiału zastanawiam się czy jest sens dopłacać do 95 MB/s
https://www.youtube.com/watch?v=GkRiIbxNzwQ

luc4s
8.09.15, 16:34
Wrócę do tematu. Zastanawiam się pomiędzy kartą R90/ W45, a R95/W90, jest sens dopłacać?

easy_rider
8.09.15, 18:08
W aparacie ważne jest "W"...

luc4s
8.09.15, 18:19
Ale czy to W45 nie jest wystarczające i W90 po prostu aparat nie wykorzysta?

And.N
8.09.15, 18:58
Ale czy to W45 nie jest wystarczające i W90 po prostu aparat nie wykorzysta?
Najprawdopodobniej TAK, no ale może wykorzysta to komputer przy zgrywaniu zdjęć z karty... ?

easy_rider
8.09.15, 19:06
To już zależy od aparatu... (i fotografa trochę też :mrgreen: )
Ostatnio wymieniłem kartę R95/W90 na R300/W??? - jest duuuużo szybciej - ale to w EM-5 II

luc4s
8.09.15, 20:47
Najprawdopodobniej TAK, no ale może wykorzysta to komputer przy zgrywaniu zdjęć z karty... ?

Przy zgrywaniu na pewno nie bo W to zapis a nie odczyt. Odczyt obie mają taki sam (no prawie).

---------- Post dodany o 20:47 ---------- Poprzedni post był o 20:45 ----------


To już zależy od aparatu... (i fotografa trochę też :mrgreen: )
Ostatnio wymieniłem kartę R95/W90 na R300/W??? - jest duuuużo szybciej - ale to w EM-5 II

A z ciekawości, co to za karta? No i pewnie przy filmowaniu tak? Chwilowo mam przypływ gotówki na ten cel i chcę kupić coś, co nie będzie mnie ograniczać za miesiąc, dwa.

And.N
8.09.15, 21:06
Przy zgrywaniu na pewno nie bo W to zapis a nie odczyt. Odczyt obie mają taki sam (no prawie)....
Były już wypowiedzi na forum w tym temacie i podejrzewam (na ich podstawie także), ze obecne aparaty tego" W" i tak nie wykorzystają, np. do nagrywania FHD wystarcza w zasadzie klas 4, czyli 4MB zapisu na sek. Ale fakt, dla bezpieczeństwa:wink: lepiej mieć 90MB/sek

luc4s
8.09.15, 21:21
Ale skoro easy_rider ma 300MB/s i różnica jest, to coś na rzeczy jest :)

And.N
8.09.15, 21:34
Ale skoro easy_rider ma 300MB/s i różnica jest, to coś na rzeczy jest :)
Tia, głównie liczby i ich wielkość:) Oczywiście nie wątpię też, że przykładowo 3GB zdjęć z karty zgrywa (adekwatnie do prędkości karty) w ciągu 10 sek, a może szybciej bo przeważnie odczyt jest szybszy.

easy_rider
13.09.15, 11:02
A z ciekawości, co to za karta? No i pewnie przy filmowaniu tak?Gdybym chciał filmować to kupiłbym kamerę, a nie aparat fotograficzny... :mrgreen:

Karta Lexar SDHC UHS-II - pisze na niej 300MB/s (czyli 2000X)
Porobiłem parę szybkich testów, i zapis małych plików (zdjęcia) osiąga szybkość ok.77MB/s, a dużych (filmy) 154MB/s.
Dla porównania karta SanDisk 95MB/s w tych samych warunkach oferuje odpowiednio 45MB/s i 64MB/s.
Oczywiście te wartości dotyczą konkretnego komputera, czytnika (USB3.0), twardego dysku (flash) - na innym systemie wyniki mogą być inne...
W samym aparacie karta jest praktycznie "niezauważalna" - podczas gdy na tą 95'kę musiałem czasami czekać :lol:


... obecne aparaty tego" W" i tak nie wykorzystająNo właśnie że niektóre wykorzystają - jeśli mają dodatkowe styki no na pewno


Tia, głównie liczby i ich wielkość:) Oczywiście nie wątpię też, że przykładowo 3GB zdjęć z karty zgrywa ... w ciągu 10 sek, a może szybciej...
Nie dla liczb kupowałem szybką kartę - nie interesuje mnie też szybkość zgrywania... to ma szybko działać w aparacie :mrgreen:

Filonxxxl
20.09.15, 00:08
Mam małą prośbę: mógłbyś zrobić serię fotek z szybkością 10kl/s i dać znać ile poszło, zanim "się zapchało", bo ja aktualnie używam Sandisków 45MB/s i tutaj jest totalna porażka, dosłownie kilka klatek (4-5) i... przycinka.
Tak właśnie myślę nad czymś szybszym i jeśli te 300-ki będą dawać radę to mam faworyta.

luc4s
20.09.15, 11:42
Ja ostatecznie kupiłem najszybszego Samsunga Pro+ tego typu: http://www.redcoon.pl/B606387-Samsung-MB-MD64DA-EU_Karty-pami%C4%99ci-Micro-SD

Filonxxxl
20.09.15, 13:40
luk4s :arrow:  i jak na tym Samsungu Pro wygląda robienie serii przy 10kl/s - po ilu klatkach się "dusi"?

Aha, i przy okazji - wszystkiego najlepszego :grin: