PDA

Zobacz pełną wersję : Pęknięta głowica statywu - czy to oznacza jego koniec?



Careme
21.12.14, 19:23
Proszę o Wasze opinie dotyczące pęknięć w głowicy statywu Velbon DF-50. Podczas wczorajszego focenia w ramach krakowskich spotkań pękła głowica przy dokręcaniu śruby blokującej poziomy ruch głowicy. Niestety, nie jestem w stanie ocenić czy tego typu uszkodzenie oznacza, że statyw na złom się nadaje, czy też jest możliwość naprawy - to mój pierwszy statyw i kompletnie nie znam się na głowicach itp.

Na fotografii poniżej pęknięcia są z prawej strony. Generalnie blokowanie w poziomie nie jest mi jakoś szczególnie potrzebne, ale do tej śruby zamocowana jest część ruchoma, trzymająca aparat.
137669


PS. Wybrałem ten wątek, bo inne nt. sprzętu nie pasowały. Jeśli jednak jest w złym miejscu, to proszę o sugestię gdzie to umieścić.

Mirek54
21.12.14, 20:28
Kurde.Bylem pewny,ze te statywy to aluminium.Tu chyba widze,ze to plastik.Swiat do przodu idzie.:roll:

Careme
21.12.14, 20:34
Mirku, ten statyw kupiłem kilka lat temu za ok. 150 zł. Możliwe że teraz robią z aluminium. Jak patrzę na ceny głowic, to są droższe niż cały statyw :shock:.

Mirek54
21.12.14, 20:39
Mirku, ten statyw kupiłem kilka lat temu za ok. 150 zł. Możliwe że teraz robią z aluminium. Jak patrzę na ceny głowic, to są droższe niż cały statyw :shock:.

Tylko,ze glowice sa do innych typow.Patrzylem w katalogu i nie ma do tego typu glowicy jako czesci zamiennej
Kup nowy za 120 tutaj http://fotoelektro.pl/statyw-velbon-df-50.html

Careme
21.12.14, 20:50
Tylko,ze glowice sa do innych typow.Patrzylem w katalogu i nie ma do tego typu glowicy jako czesci zamiennej
Kup nowy za 120 tutaj http://fotoelektro.pl/statyw-velbon-df-50.html

Bardzo dziękuję za odpowiedź - zatem nie ma możliwości wymiany głowicy, a trzeba kupić nowy statyw.

Po historii z tym statywem nie wiem czy chcę taki sam. Przeglądnę wątki w dziale co kupić, ponieważ jak pamiętam była tam dyskusja nad wyborem odpowiedniego. W necie też jest wersja 51, określana jako zastępca tego co miałem i to za podobną kwotę.

sepi19
21.12.14, 21:41
Marku, w tej cenie to się zainteresuj tym co miał na spotkaniu Piotrek.
http://allegro.pl/statyw-fancier-wf-676-z-glowica-6664h-i4885002292.html
T (http://allegro.pl/statyw-fancier-wf-676-z-glowica-6664h-i4885002292.html)o jest akutat droższy model, ale jest też dokładnie ten co miał Piotr.

Careme
21.12.14, 22:19
Marku, w tej cenie to się zainteresuj tym co miał na spotkaniu Piotrek.
http://allegro.pl/statyw-fancier-wf-676-z-glowica-6664h-i4885002292.html
T (http://allegro.pl/statyw-fancier-wf-676-z-glowica-6664h-i4885002292.html)o jest akutat droższy model, ale jest też dokładnie ten co miał Piotr.
Uff! Cieszę się, że dostrzegłeś mój post, bo wiem, że o statywach była mowa, ale ja kiepsko zapamiętuję nazwy.

Model ciekawy, ale waga: 2.55 kg, a ten mój 1.5 kg. A jak wiesz lubię dzwigać niepotrzebnie statyw ;)

petreq
21.12.14, 22:24
Jak wspominał Sepi: http://allegro.pl/statyw-fancier-wf-531b-i4885002405.html
Takiego kupiłem, głowy nie urywa, ale daje radę.

Careme
21.12.14, 22:27
Jak wspominał Sepi: http://allegro.pl/statyw-fancier-wf-531b-i4885002405.html
Takiego kupiłem, głowy nie urywa, ale daje radę.
Piotrze, Dzięki za odzew. Dodam że i waga przyzwoita: 1.43 :mrgreen: Już mi się podoba.

petreq
21.12.14, 22:32
Piotrze, Dzięki za odzew. Dodam że i waga przyzwoita: 1.43 :mrgreen: Już mi się podoba.
Wagowo - daje radę, jakościowo - ogólnie też. Głowica kulowa w miarę dobra. Za tą cenę to nawet sensownej głowicy z chińczykowa nie zakupisz...

Careme
21.12.14, 22:41
Wagowo - daje radę, jakościowo - ogólnie też. Głowica kulowa w miarę dobra. Za tą cenę to nawet sensownej głowicy z chińczykowa nie zakupisz...
Piotrze, raz jeszcze bardzo dziękuję. Zamówienie poszło :)

petreq
21.12.14, 22:41
Piotrze, raz jeszcze bardzo dziękuję. Zamówienie poszło :)
Tylko pamiętaj - co złego to nie ja :)

Careme
21.12.14, 22:45
Tylko pamiętaj - co złego to nie ja :)
Oczywiście. Zawsze siebie winię za złe decyzje :)

W tym przypadku akurat nie miałem nad czym się zastanawiać. Statyw kupiłem - jak pisałem jakiś czas temu - ze względu na to, żeby akwarystyczne fotki robić. W tej chwili odpalam ponownie akwa z krewetkami i za jakiś czas takie stwory chciałem sfocić. W drugim baniaku mam muszlowce (Neolamprologus multifasciatus), tyle że ze względu na brak oświetlenia nie chciałem focić. Ale takie fotki to miałem w planie później wrzucić - teraz to miała być tajemnica ;) Z tego co widzę, to fotografia akwarystyczna praktycznie na tym forum nie istnieje.

petreq
21.12.14, 22:47
(...) W tej chwili odpalam ponownie akwa z krewetkami i za jakiś czas takie stwory chciałem sfocić. Ale to miała być tajemniaca ;) Z tego co widzę, to fotografia akwarystyczna praktycznie na tym forum nie istnieje.
Osobiście bardzo chętnie zobaczę fotki rybek akwariowych :)

sepi19
21.12.14, 22:49
Ja też chętnie zobaczę, w końcu kiedyś miałem "kukułę" na tym punkcie. Teraz tylko sentyment pozostał ;)

petreq
21.12.14, 22:54
Ja też chętnie zobaczę, w końcu kiedyś miałem "kukułę" na tym punkcie. Teraz tylko sentyment pozostał ;)
Ja miałem to szczęście, że starszy brat miał akwarium(a). Dbał i rozwijał w czasach "ogólnego dobrobytu". :grin:
Mnie pozostało tylko obserwować... mile to wspominam... a w tle z winyla Jean Michel Jarre The Concerts in China...

Careme
21.12.14, 23:00
Wy to wiecie jak człowieka podejść.

Wrzucam fotkę mojej 300 (czyli 300 litrów). Niestety szkło pękło i 100 l. poszło w parkiet. Dłuższa opowieść.

137679


A focić chcę takie stworzenia (zdjęcie stare, więc wybaczcie jakość, czystość szyb itp.). Klasyczna redka.


137678

petreq
21.12.14, 23:02
No to będzie zacny wątek. Czekam, czekam... :mrgreen:

BTW
Te 300 litrów na parkiecie, musiało boleć...

Mirek54
21.12.14, 23:05
Te poltora kilo to niewiele.Czy czasem na wietrze,nie bedzie trzeba dociazac??Jest zawieszka miedzy nogami statywu???

Careme
21.12.14, 23:06
BTW
Te 300 litrów na parkiecie, musiało boleć...
Owszem. Dlatego dostałem zakaz dla takich zbiorników. Ostało się jeno 100 i 30 litrów. Pozostałe baniaki trafiły do piwnicy.

sepi19
21.12.14, 23:07
Marku, zostajesz oficjalnie zobowiązany do założenia i prowadzenia wątku akwarystycznego po rygorem (jeszcze nie wiem jakim,ale coś z Piotrem wymyślimy;)).
ps. U mnie o mały włos nie poszło by 350 litrów do sąsiada ponizej. Moje było jeszcze w stalowych ramach, na nóżkach. Oklejałem je boazerią a obok bawił się mój dwuletni syn. Kątem oka zobaczyłem młotek w jego rękach zdążający w stronę przedniej szyby. Nie wiem jakim cudem udało mi się podłożyć na szybę rękę.

petreq
21.12.14, 23:08
Te poltora kilo to niewiele.Czy czasem na wietrze,nie bedzie trzeba dociazac??Jest zawieszka miedzy nogami statywu???
Dokładnie w tym modelu haka nie dodają. Można zakupić i wkręcić. Wczoraj na spotkaniu trochę zawiewało, ale większych problemów nie zaobserwowałem.

Mirek54
21.12.14, 23:09
Gdzies na forum bylo o foceniu rybek .Pamietam bo dawalem myka jak robic aby ryby z GO nie uciekaly w czasie "sesji"

petreq
21.12.14, 23:11
Rozumiem, że sami robliście akwaria? Brat sam to wszystko docinał, kleił...

Careme
21.12.14, 23:16
Gdzies na forum bylo o foceniu rybek .Pamietam bo dawalem myka jak robic aby ryby z GO nie uciekaly w czasie "sesji"
Temat kiedyś miałem ogarnięty dzięki Krakowskiemu Stowarzyszeniu Akwarystów.

Krewetki tak płochliwe nie są.

---------- Post dodany o 22:15 ---------- Poprzedni post był o 22:14 ----------


Marku, zostajesz oficjalnie zobowiązany do założenia i prowadzenia wątku akwarystycznego po rygorem (jeszcze nie wiem jakim,ale coś z Piotrem wymyślimy;)).
Nie ma sprawy :)

---------- Post dodany o 22:16 ---------- Poprzedni post był o 22:15 ----------


Gdzies na forum bylo o foceniu rybek .Pamietam bo dawalem myka jak robic aby ryby z GO nie uciekaly w czasie "sesji"
Baniaki na wymiar teraz się zleca i są to groszowe sprawy w przypadku tzw. kostek. No chyba, że w OptiWhite się idzie.

sepi19
21.12.14, 23:20
Rozumiem, że sami robliście akwaria? Brat sam to wszystko docinał, kleił...
Wiesz przecież, że ja leń patentowany z natury jestem. Akwarium w karty wygrałem, a do obłożenia drewnem żona mnie zmusiła pod wiadomym rygorem ;)
ps. sie nam zrobił wątek statywowo-akwarystyczny ;)

Careme
21.12.14, 23:23
ps. sie nam zrobił wątek statywowo-akwarystyczny ;)
Istotnie taki mały offtop. Dajcie mi jeszcze z tak 2-3 tygodnie, a odpowiedni wątek zostanie założony (jak nabędę krewetki red cherry):)

petreq
21.12.14, 23:25
Osobiście, właśnie za te offtopy kocham to nasze forum.

sepi19
21.12.14, 23:25
Co się martwisz, najwyżej Moderatorzy będą mieli co przenosić ;)

alnico
21.12.14, 23:31
Rozumiem, że sami robliście akwaria? Brat sam to wszystko docinał, kleił...
To tak jak ja - 400 litrów, metr wysokości, klejone silikonem :grin:. Jeszcze się trzyma, ryby też jeszcze pływają a wigilia się zbliża :lol:

petreq
21.12.14, 23:33
To tak jak ja - 400 litrów, metr wysokości, klejone silikonem :grin:. Jeszcze się trzyma, ryby też jeszcze pływają a wigilia się zbliża :lol:
Widziałem te skalary... tfu karpie :)

alnico
21.12.14, 23:36
Widziałem te skalary... tfu karpie :)
to nie skalary ale altumy orinoko :)

petreq
21.12.14, 23:37
to nie skalary ale altumy orinoko :)
Hmmm... no właśnie. Obawiałem się, że się wygłupię... no i stało się :)

Edit
Przynajmniej przyznaj, że łatwo może je pomylić :mrgreen:

alnico
21.12.14, 23:44
Przynajmniej przyznaj, że łatwo może je pomylić :mrgreen:
Większość osób je myli - wszystko co płaskie z długimi płetwami to dla nich skalary :shock:. Podobne faktycznie są, od skalara najłatwiej odróżnić po pysku, są też większe.

Mirek54
22.12.14, 00:03
Hmmm... no właśnie. Obawiałem się, że się wygłupię... no i stało się :)

Edit
Przynajmniej przyznaj, że łatwo może je pomylić :mrgreen:

Ta sama rodzina chyba.Tu u mnie na polski bym przetlumaczyl ze to skalar wysoki.W sklepie widzialem je naprawde bardzo duze.Ale byly z odlowu ,nie byly hodowlane.Ze 30-40 cm wysokie.Jak dobrze pamietam.

alnico
22.12.14, 00:42
Ta sama rodzina chyba.Tu u mnie na polski bym przetlumaczyl ze to skalar wysoki.W sklepie widzialem je naprawde bardzo duze.Ale byly z odlowu ,nie byly hodowlane.Ze 30-40 cm wysokie.Jak dobrze pamietam.
Moje są hodowlane, prawdopodobnie niemieckie :grin:. Rodzina ta sama jak piszesz - pterophyllum czyli po naszemu żaglowiec w skład której wchodzą 3 zasadnicze gatunki czyli:
- altum (żaglowiec (nie skalar) wysoki)
- scalare (skalar)
- leopoldi (żaglowiec leopolda)

---------- Post dodany o 23:21 ---------- Poprzedni post był o 23:16 ----------

Wysokie to one są - kto je widzi to zaraz się dziwi, że mi takie duże skalary wyrosły :grin:.

---------- Post dodany o 23:42 ---------- Poprzedni post był o 23:21 ----------


Te poltora kilo to niewiele.Czy czasem na wietrze,nie bedzie trzeba dociazac??Jest zawieszka miedzy nogami statywu???
Na wietrze poza zawieszką między nogami :roll: stabilizacja w aparacie/obiektywie się też przydaje :grin:

Careme
22.12.14, 12:00
to nie skalary ale altumy orinoko :)
Coś mi się wydaje, że jednak wątek fotografia akwarystyczna przyda się :)