PDA

Zobacz pełną wersję : Ditl 22.11.2014



Saboor
13.07.14, 15:02
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2013/01/ditl-1.png
źródło (http://www.infbase.net/ditl/ditl.png)DITL 22.11.2014

Siedzą, ględzą, a punkty walą
o reputacyji rośnie epistoła
Niech do DITLa fot dowalą
czyn to jest chwalebny zgoła https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gif
Saboor

---

Na zdjęciu pokazujesz jak spędziłeś dzień, którego tyczy się dana edycja DITL. Pokaż zdjęcie, które mówi o tym gdzie byłeś, co robiłeś, jak się czułeś. Może chcesz nam coś pokazać, czymś wzruszyć, zaciekawić? Może chcesz zwrócić na coś uwagę? Może po prostu pokaż nam zdjęcie ze spaceru. Różnorodność zdjęć jest mile widziana.
---
quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=896&vote=0&varZoom=Off&varScale=0'
---
Dodaj zdjęcie (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/uploadphoto.php?cat=896)||Zobacz galerie dotychczasowych akcji DITL (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=525)||Zobacz galerię (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=896)||
---




Kolejna akcja DITL. Kto chciałby się sprawdzić w roli dokumentalisty? Kto ma ochotę, ma czas by fotografować tego dnia, niech po prostu zrobi zdjęcie i doda je do galerii DITL (zgodnie z opisem zamieszczonym w regulaminie). A wszystko w myśl tego co napisał swego czasu Rafrog, a co zostało przytoczone jako cytat powyżej.
Myślę, że bez kłopotu każdy znajdzie sobie coś szczególnego do sfotografowania w tym dniu.
Regulamin publikacji w galerii DITL:

Publikujemy zdjęcia wykonane tylko w podanym terminie.
Można pokusić się zrobienie zdjęcia o zaproponowanych godzinach.
Na zdjęcia czekamy przez 2 dni po terminie. Później dodawanie zdjęć będzie zablokowane, przypominać będą o tym stosowne komunikaty.
Do zdjęć należy dodać opis. Przy umieszczaniu pliku w galerii DITL należy podać:

w polu "Wprowadź domyślny tytuł dla swojego zdjęcia", wprowadzamy opis wg. schematu: "godzina-miejsce-autor",
w polu 'Wprowadź opis dla fotografii' krótki opis sytuacji.
Foty nieopisane będą usuwane z powiadomieniem w wątku by nie było zaskoczenia, "że co się stało, przecież dodałem"


Każdy z uczestników ma możliwość dodania tylko jednego zdjęcia.
wielkość zdjęcia to maksimum dłuższy bok 1024px


Saboor: do regulaminu, dodano podpunkt 4.c

Saboor
21.11.14, 12:43
Pamiętacie??

kamil_andrzej
21.11.14, 14:07
Pamiętamy!!!!!!

Bodzip
21.11.14, 19:14
No ba :)

Krakman
21.11.14, 19:18
Jutro idę na imieniny do szwagra...... Motyw niezły.....:grin:

Rysiek_O
21.11.14, 19:27
Pamiętacie??

"Pomożecie?"
* - zbieżność skojarzeń przypadkowa.

Krakman
21.11.14, 19:28
"pomożecie?"
* - zbieżność skojarzeń przypadkowa.

pomożemyyyyy!!!

kon
21.11.14, 19:55
Motyw upatrzony.

kamil_andrzej
21.11.14, 20:32
Cała doba w pracy :cry: Coś wymyślę, może być drastyczne :shock:

Rysiek_O
21.11.14, 20:39
Motyw upatrzony.

Nie ukradną do jutra? ;-)

robtor
21.11.14, 20:48
Nie ukradną do jutra? ;-)
Jak nie zdradzi co to za motyw to może dostoi (albo doleży) do sesji ;) :)

kon
21.11.14, 22:25
Nie ukradną do jutra? ;-)
Nie,ale moga zabudowac.

---------- Post dodany o 21:25 ---------- Poprzedni post był o 21:23 ----------


Jak nie zdradzi co to za motyw to może dostoi (albo doleży) do sesji ;) :)
Na wszelki wypadek pstryknolem tydzien temu na negatyw...dzisiaj na komorke..juz sie troche zmienil.

koronax
21.11.14, 23:30
Jutro idę na imieniny do szwagra...... Motyw niezły.....:grin:

Ja byłem ostatnio u chrzestnej na imprezie. Ciekawe czy przebijesz moją fotę :mrgreen:

Saboor
22.11.14, 13:01
Ja byłem ostatnio u chrzestnej na imprezie. Ciekawe czy przebijesz moją fotę :mrgreen:
Przebije - nie przebije, fajnie by było raz zgromadzić w DITLu średnią forumową tzn ok.50 fot. ;-)

lisiajamka1
22.11.14, 13:09
Na dobry początek :)

jaclas
22.11.14, 13:32
Nieraz zastanawiałem się po co w "Regulaminie publikacji w galerii DITL" zamieszczony jest punkt 4a, a szczególnie 4c:)

Saboor
22.11.14, 13:38
Nieraz zastanawiałem się po co w "Regulaminie publikacji w galerii DITL" zamieszczony jest punkt 4a, a szczególnie 4c:)


Żeby się do tego stosować, stosować, stosować, stosować, stosować...
żeby ludzi straszyć :-D


Mam zacząć egzekwować? Serio?:wink:

A tak na poważnie, kiedyś buyła taka potrzeba, potem naród zmądrzał
i nie robi szopek(foty z innych dni)tylko się bawi.

And.N
22.11.14, 13:48
Żeby się do tego stosować, stosować, stosować, stosować, stosować...
żeby ludzi straszyć :-D


Mam zacząć egzekwować? Serio?:wink:

A tak na poważnie, kiedyś buyła taka potrzeba, potem naród zmądrzał
i nie robi szopek(foty z innych dni)tylko się bawi.
Ditl to głównie zabawa, a nie konkurs, więc te punkty 4a,4b,... 4c (szczególnie) raczej zbędne są. Powinien być mimo wszystko za to zapis o obowiązkowym EXIF-ie (moim zdaniem).

jaclas
22.11.14, 13:49
...Mam zacząć egzekwować? Serio?:wink:
Nie byłbym aż tak bardzo pryncypialny, ale przeglądając DITL-owe galerie widać masę fotek nie podpisanych w sposób wymagany regulaminem, więc może lepiej
zlikwidować ten punkt, bo trochę wygląda to dziwnie.

lisiajamka1
22.11.14, 13:50
Czytać, czytać, czytać, potem stosować, stosować, stosować.... może w końcu się nauczę :oops:

koronax
22.11.14, 15:38
Melduję się uprzejmie .

Bodzip
22.11.14, 16:43
Ditl to głównie zabawa, a nie konkurs, więc te punkty 4a,4b,... 4c (szczególnie) raczej zbędne są. Powinien być mimo wszystko za to zapis o obowiązkowym EXIF-ie (moim zdaniem).
Z tym exifem to tak, wiesz ... różnie. Myk, myk i już inna data, nawet inny aparat :shock:
No nic, obiecałem na dziś most Cesarza Franciszka Józefa, to jest. Jest prawdziwy Galicyjski most :D

And.N
22.11.14, 16:55
Z tym exifem to tak, wiesz ... różnie. Myk, myk i już inna data, nawet inny aparat :shock:...
Ale chyba nie sądzisz, że w Ditl-u ktoś chciałby się bawić w takie rzeczy bo mi jakoś to trudno sobie wyobrazić.

Bodzip
22.11.14, 16:59
Ale chyba nie sądzisz, że w Ditl-u ktoś chciałby się bawić w takie rzeczy bo mi jakoś to trudno sobie wyobrazić.
Zgadzam się, to naprawdę jest zabawa, ale ludź różny jest...

henry1
22.11.14, 17:01
Za dużo roboty, zdjęcie wywołać, potem exifa przerabiać. :roll:
Jestem za leniwy na takie matactwa. :mrgreen:

koronax
22.11.14, 17:05
A trzeba koniecznie exifa przerabiać? W ustawieniach aparatu chyba można wpisać odpowiednią datę i godzinę.

Careme
22.11.14, 17:07
Dodane :)

And.N
22.11.14, 17:18
A trzeba koniecznie exifa przerabiać? W ustawieniach aparatu chyba można wpisać odpowiednią datę i godzinę.
Można i tak:) ale i tak musisz zrobić to zdjęcie powiedzmy dzień, czy dwa, wcześniej lub później z ustawioną "właściwie" datą. To już indywidualne podejście danej osoby. Mi przyznam nawet ten sposób nie przyszedł do głowy:grin:

Saboor
22.11.14, 17:27
Można i tak:) ale i tak musisz zrobić to zdjęcie powiedzmy dzień, czy dwa, wcześniej lub później z ustawioną "właściwie" datą. To już indywidualne podejście danej osoby. Mi przyznam nawet ten sposób nie przyszedł do głowy:grin:


Bo: bawisz się i jest Ci fajnie :grin:
Bo: szanujesz zasady i jest Ci fajnie :grin:
Bo: nie jesteś oszołomem jest Ci fajnie :grin:


Ale powiem Wam: byli tacy kozacy, a ja się spytam: po kiego??
Czy to podnosi rangę zabawy, jak się komuś w tej samej piaskownicy nasr*a w wiaderko,
albo jego babkę z piasku rozdepcze?

Jest zabawa, określona bardzo prostymi zasadami, jest grono ludzi, którzy to lubią i szanują
czas i pracę organizatora.
Przykład akurat pod ręką Bufetowa: wrzuciła kiedyś fotę, nie było EXIF ona na PW zapytała
czy ma podesłać ORF'a żeby to uwierzytalnić! :cool:
Można? Jasne, że można! Wystarczy chcieć.

hades
22.11.14, 18:14
Ale chyba nie sądzisz, że w Ditl-u ktoś chciałby się bawić w takie rzeczy bo mi jakoś to trudno sobie wyobrazić.

Jak to? Mirek od dawna już robi zdjęcia unikatową Smieną 8M. ;)

---

Z tym opisem godzina-miejsce-autor to można by egzekwować jak najbardziej. Brak właściwego opisu = kosz, oczywiście z informacją na PW, że poleciało do kosza. Albo zamiast kosza napisać PW by autor poprawił opis. Niech Saboor sobie zdecyduje. A EXIF, jak ktoś będzie chciał oszukiwać to nie da się go powstrzymać bez anioła stróża.

And.N
22.11.14, 18:38
...Z tym opisem godzina-miejsce-autor to można by egzekwować jak najbardziej. Brak właściwego opisu = kosz, oczywiście z informacją na PW, że poleciało do kosza. ...

Mam nieco odmienne zdanie.
Godzina, - po co ? Czy to ważna informacja ? Jak ktoś bardzo zainteresowany zajrzy w EXIF.
Miejsce, - również dyskusyjne:) Zdjęcie makro owada, hmm jakie to może być miejsce (Warszawa, Kraków...itd, jeśli łąka, las po co pisać każdy widzi) i jakie to ma znaczenie (w sensie miejscowości)? Tu raczej dowolność opisu powinna być.
Autor, - bez opisu i tak widać autora.

Choć z drugiej strony jakieś zasady powinny być, mogą być i takie:) Wszak to tylko zabawa. Kosz dla mnie byłby wtedy gdyby nie miało żadnego opisu i jednocześnie brak byłoby EXIF.

Jan_S
22.11.14, 19:17
Moim skromnym zdaniem DITL powinien być zbiorem zdjęć pokazujących dzień a nie tylko zbiorem zdjęć z danego dnia. To pierwsze jest jednak trudne. Wtedy ma też rację godzina zapisywana w nazwie bo skrypt powinien potem galerię stosownie posortować.

And.N
22.11.14, 19:35
Moim skromnym zdaniem DITL powinien być zbiorem zdjęć pokazujących dzień a nie tylko zbiorem zdjęć z danego dnia. ...

Ditl jest myślę dość konkretnie opisany.

"Na zdjęciu pokazujesz jak spędziłeś dzień, którego tyczy się dana edycja DITL. Pokaż zdjęcie, które mówi o tym gdzie byłeś, co robiłeś, jak się czułeś. Może chcesz nam coś pokazać, czymś wzruszyć, zaciekawić? "

Chyba byłoby trudno zrobić spójny zbiór zdjęć pokazujących dany dzień. To raczej zbiór zdjęć (bardzo różnych) z danego dnia.

petreq
22.11.14, 19:36
Się melduję... depresyjnie, inaczej nie potrafię. ;)

henry1
22.11.14, 19:38
Już się dodałem. :mrgreen:

Dzisiaj szaro, buro i ponuro. :cry:
Trochę podkolorowałem flaszkę. :wink:

Saboor
22.11.14, 19:48
Już się dodałem. :mrgreen:
Dzisiaj szaro, buro i ponuro. :cry:
Trochę podkolorowałem flaszkę. :wink:
Informacyjnie: Aktualnie na forum jest 299 użytkowników online (https://forum.olympusclub.pl/online.php?). 54 zalogowanych oraz 245 gości
Żeby tak raz do 50 dociągnąć... co Wy na tym forumie robicie? :mrgreen: SPAMERY jedne przegrzeszone. :-P

alnico
22.11.14, 19:52
Informacyjnie: Aktualnie na forum jest 299 użytkowników online (https://forum.olympusclub.pl/online.php?). 54 zalogowanych oraz 245 gości
Żeby tak raz do 50 dociągnąć... co Wy na tym forumie robicie? :mrgreen: SPAMERY jedne przegrzeszone. :-P
Ja jutro się dołączę, jak do kompa się dorwę :grin:

Bodzip
22.11.14, 19:56
Informacyjnie: Aktualnie na forum jest 299 użytkowników online (https://forum.olympusclub.pl/online.php?). 54 zalogowanych oraz 245 gości
Żeby tak raz do 50 dociągnąć... co Wy na tym forumie robicie? :mrgreen: SPAMERY jedne przegrzeszone. :-P
Piotrek, jakbyś był naiwniakiem - te 245 gości to pewnie 200 botów (robotów)

Saboor
22.11.14, 19:57
Piotrek, jakbyś był naiwniakiem - te 245 gości to pewnie 200 botów (robotów)
Te cfaniak: 54 zalogowanych! :-P

petreq
22.11.14, 20:05
Piotrek, jakbyś był naiwniakiem - te 245 gości to pewnie 200 botów (robotów)
Znów Bay kręci kolejny Transformers? :mrgreen:

koronax
22.11.14, 20:06
Informacyjnie: Aktualnie na forum jest 299 użytkowników online (https://forum.olympusclub.pl/online.php?). 54 zalogowanych oraz 245 gości
Żeby tak raz do 50 dociągnąć... co Wy na tym forumie robicie? :mrgreen:

Jak co robią. Czytają wątki o Galerii Publicznej i o reputacji w HP. :-P

Saboor
22.11.14, 20:14
Jak co robią. Czytają wątki o Galerii Publicznej i o reputacji w HP. :-P
Noo tak...

henry1
22.11.14, 20:18
To trzeba te wątki na weekend zamykać, aby nie kolidowały z DITL'em. :cry: :mrgreen:

margrabi
22.11.14, 20:24
Na polu(:-P) mokro i ponuro więc plenery odpuściłem, a ponieważ tudej in maj lajf statywa se zanabyłem tom go w ciepełku na słonikach wypróbowywał świecąc im w oczy diodką z komórki... :mrgreen:

Szczerze mówiąc to tego DITLa chyba najbardziej lubię. Na luzaczku, chcę - to pstryknę fotkę, nie - to nie. Bez napinki, że ma wyjść arcydzieło, bo jak nie to wyświetlenia niegodne. Upraszam się łaski zatem u PT Adminów niech nie srożą bardziej leguraminu, bo będę musiał z DITLa zrezygnować - i będzie szkoda, bo na razie sprawia mi przyjemność, bawi, w pewien sposób ciekawi, i siłą rzeczy zmusza do oderwania myśli od codziennych zajęć i poświęcenia choćby paru sekund na zrobienie zdjęcia. Wiem, że to taka trochę gorliwość neofity, ale co z tego?:wink:

Saboor
22.11.14, 20:29
Szczerze mówiąc to tego DITLa chyba najbardziej lubię. Na luzaczku, chcę - to pstryknę fotkę, nie - to nie. Bez napinki, że ma wyjść arcydzieło, bo jak nie to wyświetlenia niegodne. Upraszam się łaski zatem u PT Adminów niech nie srożą bardziej leguraminu, bo będę musiał z DITLa zrezygnować - i będzie szkoda, bo na razie sprawia mi przyjemność, bawi, w pewien sposób ciekawi, i siłą rzeczy zmusza do oderwania myśli od codziennych zajęć i poświęcenia choćby paru sekund na zrobienie zdjęcia. Wiem, że to taka trochę gorliwość neofity, ale co z tego?:wink:
DITL ucząc bawi, bawiąc śmieszy
robisz fotki, to nie grzeszysz... :-D
Nikt tu nic nie będzie zmieniał, zabawa trwa już od ho, ho a może i dłużej(zachowane rękopisy: 2007) i jest fajowo! :-D

jaclas
22.11.14, 22:10
Pomimo szaroburej aury tez wyskoczyłem na moment z aparatem na spacer i spotkałem nowych przybyszy:)

MaciekMG
22.11.14, 23:22
Miał być kot, ale ostatnio koty mają słabe notowania... ;-)

petreq
22.11.14, 23:46
Miał być kot, ale ostatnio koty mają słabe notowania... ;-)
Przejmujesz się kilkoma marudami? ;)

robtor
23.11.14, 12:05
W górę serca i statystyki :) (trzynastym jam ci jest)

apz
23.11.14, 14:34
DITL ucząc bawi, bawiąc śmieszy
robisz fotki, to nie grzeszysz... :-D
Nikt tu nic nie będzie zmieniał, zabawa trwa już od ho, ho a może i dłużej(zachowane rękopisy: 2007) i jest fajowo! :-D


Będę w tej i poprzedniej edycji. coś wybiorę....

jaclas
23.11.14, 18:21
Będę w tej i poprzedniej edycji. coś wybiorę....

A jak można byc w poprzedniej edycji, jeżeli :

"Regulamin publikacji w galerii DITL:
...
3. Na zdjęcia czekamy przez dwa dni po terminie. Później dodawanie zdjęć będzie zablokowane..." ?

:)

koronax
23.11.14, 18:43
A jak można byc w poprzedniej edycji, jeżeli :

"Regulamin publikacji w galerii DITL:
...
3. Na zdjęcia czekamy przez dwa dni po terminie. Później dodawanie zdjęć będzie zablokowane..." ?

:)

To pewnie pomyłka słowna. :wink:

alnico
23.11.14, 22:04
Dodałem, z zimnego jeszcze aparatu :wink: