PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy firmware



DzejPi
13.11.14, 15:44
http://www.optyczne.pl/7669-news-Nowy_firmware_dla_aparat%C3%B3w_Olympus_OM-D_i_PEN.html

osiem1984
13.11.14, 16:15
A już się ucieszyłem, że jakaś ciekawa zmiana dla ogółu użytkowników EM-5 została dodana. Niestety jedynie dla posiadaczy nowego 40-150 ;(

szafir51
13.11.14, 16:19
A już się ucieszyłem, że jakaś ciekawa zmiana dla ogółu użytkowników EM-5 została dodana. Niestety jedynie dla posiadaczy nowego 40-150 ;(

nabądź 40-150/2.8 i ciesz się... aktualizacją :P

Bart_1985
13.11.14, 20:06
Pobrałem, zainstalowało się sprawnie i szybko, zrobiłem ją nie tyle z racji na ów obiektyw (nie na moje nogi takie progi ) a z nadzieją, że może zniweluje to problem "zapominania godziny" , niestety nie rozwiązało, ale może chociaż kiedyś będę miał szasnę parę minut mieć to podpięte (jakieś spotkanie, zlot ) to będzie mi sprawniej działało. :mrgreen:

Makromaniak
17.11.14, 13:35
Jak zwykle OLYMPUS ma w głębokim poważaniu nabywców EM-5, czekających na jakieś sensowne "update" jak choćby focus peaking

Bart_1985
17.11.14, 13:51
Jak zwykle OLYMPUS ma w głębokim poważaniu nabywców EM-5, czekających na jakieś sensowne "update" jak choćby focus peaking
Niestety, ale to nie macie Ciebie czy nawet mnie w d...tylko zwykły marketing, chcesz nową funkcję kup nowy sprzęt. poprawka symboliczna, ale zawsze jet tak, że nowy firmware wprowadza drobnostki o których się nie wspomina, może to złudzenie? ale mam wrażenie, że nieco lepiej pracuje automatyczny balans bieli, szczególnie w sztucznym świetle, jest widoczna poprawa.

Jd
17.11.14, 14:05
Przecież pisali , że te nowe softy do wszystkich OM-D to tylko pod kątem nowego szkła 40-100 f/2.8 .

Makromaniak
17.11.14, 15:06
Niestety, ale to nie macie Ciebie czy nawet mnie w d...tylko zwykły marketing, chcesz nową funkcję kup nowy sprzęt.

Ty to po prostu ładniej nazywasz :-)
Mamy cię...bo już kupiłeś......:-)

Tak na marginesie EM-1 dostał w poprzedniej nowelizacji firmware mnóstwo ciekawych rzeczy, w tym również nowości wprowadzone w EPL-7, a więc w modelu nowszym, ale niższym. W tamtym momencie EM-5 był w produkcji.......

I tu jest właśnie element, którym OLY mógł by nadrabiać dystans do czołówki (w sensie udziału rynkowego). DBANIE O KLIENTA.
ale wolą tylko bieżące zyski. A i tak użytkowników E-systemu zostawiają na mieliźnie. Już swoje wydali i się nie liczą:-)

szafir51
17.11.14, 15:23
może to kwestia procesora? e-m10 czy e-pl7 mają już nowsze procesory True Pic VII (takie jak w E-M1) a mimo wszystko przy włączeniu focus peeking wyświetlanie dość mocno zwalnia, podobnie w przypadku włączenia niektórych filtrów foto. Być może na E-M5 i procesorze True Pic VI byłoby niemożliwe albo mało komfortowe w użytkowaniu?

w każdym razie jestem pewien, że niedługo czeka nas wszystkich jeszcze jedna aktualizacja firmware umożliwiająca współpracę z Olympus Capture dla pozostałych aparatów (póki co tylko E-M1)

Makromaniak
17.11.14, 15:55
może to kwestia procesora? e-m10 czy e-pl7 mają już nowsze procesory True Pic VII (takie jak w E-M1) a mimo wszystko przy włączeniu focus peeking wyświetlanie dość mocno zwalnia, podobnie w przypadku włączenia niektórych filtrów foto. Być może na E-M5 i procesorze True Pic VI byłoby niemożliwe albo mało komfortowe w użytkowaniu?

Działasz jako advocatus diaboli :-)
Focus peaking pojawił się bodaj w 2011, poza tym W trybie art EM-5 bardzo sprawnie zaznacza ostre krawędzie, co jest własnie uzywane jako namiastka FP......

nyny
17.11.14, 17:25
Ja pier.....
Moze jeszcze bedziecie mieli zal do Olka, ze nie udostepnil w nastepnym firmware opcji robienia kawy.
Komus to sie chyba we lbie niezle poprzestawialo...
Normalny czlowiek jak oczekuje jakiejs funkcjonalnosci, a dany sprzet jej nie oferuje, to nie biadoli jaki to producent jest niedobry, nie wymusza zeby mu taka funkcjonalnosc za pomoca wymiany softu koniecznie producent udostepnil, tylko kupuje sprzet spelniajacy oczekiwania.

Juz to widze jak wlasciciel forda fiesty z dynamicznym silnikiem 1.2 oczekuje, ze po wizycie w serwisie i po apdejcie softu auto zaczelo jechac ponizej 6 sekund do 100, no bo przeciez kupil auto, zaufal producentowi, litosci...

pozdro

szafir51
17.11.14, 17:29
Juz to widze jak wlasciciel forda fiesty z dynamicznym silnikiem 1.2 oczekuje, ze po wizycie w serwisie i po apdejcie softu auto zaczelo jechac ponizej 6 sekund do 100, no bo przeciez kupil auto, zaufal producentowi, litosci...

pozdro

zamiast narzekać niech zacznie szybciej... pchać ;P

Makromaniak
17.11.14, 17:38
nyny jak zawsze od czapy, czy focus peaking w EM-5 to funkcja robienia kawy czy tuningowanie twojej fiesty?
To chyba największy brak tego aparatu, zresztą tzw nieoficjalne plotki o dodaniu tej funkcji w "nastepnym oprogramowaniu" chyba od dawna krążą? Dodanie tego to minimalny wysiłek, a miły ukłon w strone użytkowników którzy kupują horrendalnie drogie wyroby firmy Olympus.

mam dla tej jednej funkcji kupować sobie EM-1?

nyny
17.11.14, 18:06
nyny jak zawsze od czapy, czy focus peaking w EM-5 to funkcja robienia kawy czy tuningowanie twojej fiesty?
Tak, tak uwazam.

Baj de lej, nie jezdze babskimi autami pokroju fiesty.


To chyba największy brak tego aparatu, zresztą tzw nieoficjalne plotki o dodaniu tej funkcji w "nastepnym oprogramowaniu" chyba od dawna krążą? Dodanie tego to minimalny wysiłek, a miły ukłon w strone użytkowników którzy kupują horrendalnie drogie wyroby firmy Olympus.
To jest Twoje zdanie.
Jak juz ktos wyzej wspomnial, to ze sie Tobie wydaje cos proste i oczywiste to nie znaczy, ze takie w rzeczywistosci jest.
Horrendalnie droga to jest lejka w opakowaniu svarovskiego, a o M5 tego raczej powiedziec nie mozna.


mam dla tej jednej funkcji kupować sobie EM-1?
Jezeli to jest funkcjonalnosc bez ktorej zyc nie mozesz, to Tak kupic cos co ta funkcjonalnosc oferuje u Olka, lub zmienic producenta.


pzodro

Makromaniak
17.11.14, 19:29
kolejny advocatus diaboli, dostajecie coś za to czy co? zapewne upusty :-)

nie broń cen OLY, bo to śmieszne 25/1,8 = najdroższy firmowy standard (nie uwzględniając "lajki")
porównaj ile kosztuje canon czy Nikon 50/1,8, czy choćby 50 do nexa. zresztą porównując ceny 35 z 17 wychodzi pewnie podobnie

nyny
17.11.14, 19:50
kolejny advocatus diaboli, dostajecie coś za to czy co? zapewne upusty :-)
Taa, i jeszcze paszport polsatu do tego...


nie broń cen OLY, bo to śmieszne 25/1,8 = najdroższy firmowy standard (nie uwzględniając "lajki")
porównaj ile kosztuje canon czy Nikon 50/1,8, czy choćby 50 do nexa. zresztą porównując ceny 35 z 17 wychodzi pewnie podobnie
Ktos na sile zmusza do kupna, bo czegos nie rozumiem?
Jak mnie na cos nie stac to nie biadole, tylko zbieram tak dlugo az w koncu nazbieram, albo kupuje to co jest w zasiegu niekoniecznie tego samego producenta.


pozdor

Bart_1985
17.11.14, 20:27
Miało być o firmware, a jest o wszystkim, poprawili współpracę z nowym 40-150mm/2.8 tego nie zweryfikuje (nie testowałem na 1.2 wątpię czy będzie dane na 1.3 ) , widzę u siebie poprawę (już jest trochę zdjęć w pomieszczeniu pogoda wiadomo jaka ) pracy balansu bieli, czasem jest tak, że producent wprowadza główne usprawnienie o którym napisze w notce serwisowej i parę drobnostek o której nie wspomni (może to dotyczyć nawet serii pewnego modelu, a WB w sztucznym trochę słabo działał, to miałem na minus teraz jest ok, przecież to chyba nie złudzenie?

Co do drogiego standardu, owszem, mogłoby być tańsze, ale proszę mi podać który z tych tańszych u S/C/N ma pełni użyteczną rozdzielczość na f/1.8 w centrum kadru i na rogach? Jest taki? i jest tańszy o połowę od Olympusa?

petreq
17.11.14, 20:40
(...)
Co do drogiego standardu, owszem, mogłoby być tańsze, ale proszę mi podać który z tych tańszych u S/C/N ma pełni użyteczną rozdzielczość na f/1.8 w centrum kadru i na rogach? Jest taki? i jest tańszy o połowę od Olympusa?
Nikkor 35/1.8. Miałem...

easy_rider
17.11.14, 22:16
nyny jak zawsze od czapy...Myślałem że nigdy tego nie napiszę, ale akurat w tym przypadku się z nim zgadzam...

Który to producent do starego sprzętu dodaje nowe funkcje zamiast promować nowe modele?
I tak jestem szczęśliwy że dostałem niskie iso i małe punkty autofokusa...


...nieoficjalne plotki o dodaniu...a ja słyszałem plotki o wprowadzeniu FF - teraz z niecierpliwością czekam, kiedy w końcu w moim EM-5 taka funkcjonalność się pojawi... :mrgreen:
A jak się nie doczekam - to zapewne na Olympusa się obrażę :lol:

petreq
17.11.14, 23:02
(...)
Który to producent do starego sprzętu dodaje nowe funkcje zamiast promować nowe modele?
(...)
Fuji :mrgreen:

wyszomir
18.11.14, 00:27
Który to producent do starego sprzętu dodaje nowe funkcje zamiast promować nowe modele?


Pentax. I to czasaem dosć istotne funkcje - np. w K10D aktualizacja firmware umożliwiła sterowanie zewnętrzną lampą błyskową przez wbudowaną z pomiarem błysku przez obiektyw.

Makromaniak
18.11.14, 00:47
Dzięki za te uwagi o pentaxie, fuji i nikkorze 35 :-)
Jak widać można i sprzedawać taniej i lepiej dbać o starszy sprzęt.

Przyznam się że zupełnie nie rozumiem podejścia takich użytkowników forum, którzy za swoje (niemałe) pieniądze wola dostawać mniej niż więcej........
Ja uważam, że skoro kupiłem topowy aparat firmy, to należy mi się pełne programowe wsparcie od firmy chociaż przez czas produkcji modelu. Przecież ten nowy firmware ma tylko umożliwiać tylko wciskanie nowego drogiego obiektywu..........

PS. Uśmiałem sie nieco, z ciekawości zajrzałem do profilu na punkty dla użytkownika (które zresztą olewam totalnie)
Minusowe punkty dostaje się tutaj za polemikę z wszystkowiedzącym czy za krytykowanie boga OLYMPU?

tak z ciekawości pytam :)

Koriolan
18.11.14, 00:51
No właśnie topowy EM1 otrzymał nowe funkcje..

easy_rider
18.11.14, 10:06
Przyznam się że zupełnie nie rozumiem podejścia takich użytkowników forum, którzy za swoje (niemałe) pieniądze wola dostawać mniej niż więcej........No ale kto tak twierdzi?



Ja uważam, że skoro kupiłem topowy aparat firmy, to należy mi się pełne programowe wsparcie od firmy chociaż przez czas produkcji modelu.Też tak uważam... tylko że wsparcie to usuwanie błędów i niedoróbek, poprawa współpracy z osprzętem itp.
Natomiast dodawanie nowych funkcji - wykraczających poza instrukcję obsługi - wsparciem już nazwać nie można i żaden producent nie ma obowiązku ich dodawać...


No właśnie topowy EM1 otrzymał nowe funkcje..EM-5 też - a nie musiał...

szafir51
18.11.14, 10:24
był wczoraj u nas w firmie "pan od drukarki", serwisant. Mówił, że takie urządzenia jak my mamy potrafią skanować dokumenty do PDF nie tylko jako obraz, ale też jako tekst (wbudowany OCR). Dlaczego nasza tego nie robi? Nie ma zainstalowanej licencji.
Niedawno sprawdzałem parametry jakiegoś switcha Cisco z uplinkiem 10Gb. Okazało się, że jak się kupi urządzenie to uplink działa na 1Gb, żeby działał z prędkością 10Gb trzeba dokupić odpowiednią licencję.
Teraz raczej idzie się w ograniczanie funkcjonalności i płacenie za odblokowanie tego, do czego sprzęt jest zdolny. Oby tak nie było z aparatami - masz ISO 200-3200, chcesz ISO100 albo 6400-25600 - musisz dopłacić za licencję "Rozszerzone ISO" :)

nightelf
18.11.14, 10:31
EM-5 też - a nie musiał...

To mi przypomina pewien dowcip:
"- Towarzyszu Uljanow łysiejecie - powiedział adiutant
Lenin uśmiechnął się, a mógł k*&#* zabić."

Makromaniak
18.11.14, 11:08
szafir, to juz dawno wymyślił canon - te same procesory i oprogramowanie aparatów, tyle że im niższy model tym więcej zablokowane. Kiedyś ruscy hakerzy robili sami "alternatywne" firmware odblokowujące np. robienie RAW w niektórych modelach.

Bart_1985
18.11.14, 12:26
Nikkor 1.8/35 faktycznie obiektyw który przy wchodzeniu w system N powinien być jako pierwszy na liście zakupów po body +kit (jak w moim nowym np. 1.8/45 ) ale zdaje się, że mimo wszystko "standard" Olympusa daje nieco lepsze osiągi.
Co do dodawania nowych funkcji w starych modelach, chyba zdarzyło się to też raz w Sonym , A55 i A33 kiedy weszły A35, 66, 77 dostały aktualizację fr.2.0 dodajaca niemal wszystkie nowe funkcje znane z nowszych modeli. (filtry artystyczne, A55 zdaje się coś ze sterowaniem zewnętrznymi lampami z 77 )

Płatne firmware rozszerzające możliwości sprzętu, czy aby tego nie było? jest w Canonie dla najwyższych modeli :?: