PDA

Zobacz pełną wersję : Zuiko 50f1.4 > 1.1mln <



fotomic
1.10.14, 11:53
Cześć,
Chcę kupić szkło jak w temacie, Olek wypuścił kilka wersji, w sieci można dużo znaleźć informacji o serii z numerem seryjnym > 1.1mln – że to prawdziwy rarytas i w ogóle inna liga niż < 1.1mln.
Czy ktoś z Was posiada to szkło, a może spotkał się z informacjami na jego temat i jest w stanie się odnieść do tych informacji?
Znalazłem szkło > 1.1mln ale nie ma tam dopisku MC – a chyba o to przede wszystkim chodzi.

Coś w tym jest? Czy to urban legend ?

f.

k@czy
1.10.14, 13:20
Az takiej roznicy nie widzialem. Troche tych szkielek przerobilem, ale w sumie techniczna strona nie jest moja najmocniejsza w fotografii :)
MC, jak sie pewnie domysliles, to MultiCoated - antyrefleks i (podobno) twardsza warstwa ochronna.
Inna liga bym tego nie nazwal :) Ale jak bedziesz mial okazje, to zostaw sobie ta "lepsza" wersje dla spokoju ducha :)

Thomasso
1.10.14, 14:37
Ja mam Zuiko 50 f/1.4 z dopiskiem MC ale nr seryjny 909154 :)

T.

Hrr
1.10.14, 14:40
Mam takie 143954. Bez MC.
Zdjęcia robi, nawet filmy czasm kręci. Lecz faktycznie warto wybrać taką z lepszymi powłokami, bo lubi trochę aberracji złapać.

maciorra
1.10.14, 23:08
Ja tam różnicy między wersją >1.1 mln i <1.1 mln nie widziałem, więc jak dla mnie to legenda internetowa, którą spokojnie można olać. Jest różnica między wersjami MC i SC, ale też nie jakaś potężna.
Bardzo fajny obiektyw w każdej wersji:)

Makromaniak
12.10.14, 19:29
Ja często mam wrażenie że to typowe "urban legends" spowodowane naturalnym rozrzutem jakościowym tak wielkiej serii obiektywu lub dodatkowo brudem czy rozjustowaniem konkretnego egzemplarza....

Thomasso
12.10.14, 19:36
Obiektyw zacny ale aberracje łapie i na pełnej dziurze mega spadek kontrastu i "duchy" wokół jasnych części obrazu.
Ale fajnie mi się nim pracowało z E-M1 podczas filmowych testów.

132460

T.