PDA

Zobacz pełną wersję : Kuba



dziama0
5.08.14, 11:59
125820125821125822125823125824

Jan_S
5.08.14, 12:03
zapowiada się mocno! jeszcze żeby jakieś słowo wstępne...

Saboor
5.08.14, 12:03
A powiastka jaka będzie? Foty ok.

dziama0
5.08.14, 12:06
opowiastka będzie, będzie ale muszę przysiąść :) dzięki

alnico
5.08.14, 19:23
opowiastka będzie, będzie ale muszę przysiąść :) dzięki
no to czekamy bo fajnie się zaczyna :grin:

abir
5.08.14, 19:49
kuba wyspa jak wulkan gorąca....
co tu pisać, dawaj zdjęcia wodza i Che i tych słynnych samochodów, co ich nigdzie już nie ma:grin: - a resztę sobie wyobrażę...:roll:

koronax
5.08.14, 19:52
Ooo. Zapowiada się ekstra . :mrgreen:
Samochody na TVN Turbo ostatnio widziałem. Niesamowite.
:wink:

Careme
5.08.14, 19:56
Zdjęcia fajne, ale istotnie jakiś komentarz/opis wart ich jest :)

koronax
5.08.14, 19:57
I jeśli można napisz coś o samej podrózy. Czy Inwidualny wyjazd czy może z biurem podróży.

Bodzip
5.08.14, 20:55
zapowiada się mocno! jeszcze żeby jakieś słowo wstępne...
Pewnie nie pamiętasz. Dawniej poniedziałki w telewizorni to był dzień teatru.
I jak pani Loska zapowiadała, to było tak:
"...słowo wstępne przed spektaklem wygłosi..." i tu padało nazwisko mniej lub bardziej znanego krytyka teatralnego.

Nie żeby to specjalnie do Ciebie Janku, ale tak mi się fantastycznie skojarzyło :D

Saboor
5.08.14, 21:01
Pewnie nie pamiętasz./.../
Ty myślisz, że jesteś jedyną SP na forum czy co??

pers
6.08.14, 14:10
Temat bardzo fajny, szkoda, że tak trochę po macoszemu potraktowany (brak numeracji, opisu, wstawienie miniaturek). Jak na razie z tego co pokazałeś to zdjęcie nr 2 najbardziej przypadło mi do gustu.

dziama0
27.08.14, 12:33
I jeśli można napisz coś o samej podrózy. Czy Inwidualny wyjazd czy może z biurem podróży.

Wyjazd był indywidualny, 25 dni po wyspie wypożyczonym samochodem. Kuba zmienia się teraz w tempie ekspresowym więc to chyba ostatnie lata żeby zobaczyć taki skansen, to jak podróż do epoki PRLu. Komuna ciężka ale ludzie cudowni, mili, serdeczni i otwarci.
128078

Stare samochody są wszechobecne i o w pierwszych dniach wpadaliśmy w zachwyt na widok każdego z nich o tyle pod koniec pobytu uwagę przyciągały już tylko co ciekawsze egzemplarze
128079128080

No i wodzowie rewolucji obecni na każdym kroku. Miast i drogi wolne od reklam ale pełne propagandy :)

128081128082

aga_piet
27.08.14, 12:39
Z pierwszej wrzutki 3 ostatnie - mniut. Bo że fajne samochody - wiemy. Każdy je wrzuca. A tam i światło, i ulica żyjąca, ludzie na niej w swej codzienności.
Na ile da się swobodnie poruszać po Kubie? Są jakieś ograniczenia dla indywidualnych turystów?
Mam nadzieję, że pokażesz więcej codzienności kubańskiej. A że ludzie wspaniali, słyszałam i czytałam. Zazdroszczę tak wspaniałej wyprawy.

kon
27.08.14, 12:44
ale ludzie cudowni, mili, serdeczni i otwarci.
To samo opowiadal mi kumpel po tygodniowym pobycie.Czy Euro nadal jest cenniejsze od dolara.

dziama0
27.08.14, 12:47
Z pierwszej wrzutki 3 ostatnie - mniut. Bo że fajne samochody - wiemy. Każdy je wrzuca. A tam i światło, i ulica żyjąca, ludzie na niej w swej codzienności.
Na ile da się swobodnie poruszać po Kubie? Są jakieś ograniczenia dla indywidualnych turystów?
Mam nadzieję, że pokażesz więcej codzienności kubańskiej. A że ludzie wspaniali, słyszałam i czytałam. Zazdroszczę tak wspaniałej wyprawy.

Nie ma żadnych ograniczeń, to legendy, że służby pilnują wszystkich turystów, jedyny kontakt z mundurowymi sprowadzał się do kontroli drogowych kiedy to policja usiłowała nam udowodnić, że na ich oko jechaliśmy, za szybko, fotoradarów oczywiście nie ma. Przy wjeździe do kurortów typu Cayo Coco trzeba pokazać paszport ale tych miejsc nie polecam bo choć plaże piękne to są to zamknięte obszary gdzie stoją tylko wielkie hotele, to nie jest Kuba ...

---------- Post dodany o 12:47 ---------- Poprzedni post był o 12:45 ----------


To samo opowiadal mi kumpel po tygodniowym pobycie.Czy Euro nadal jest cenniejsze od dolara.

Walutę trzeba brać tylko w Euro, przy dolarze biorą 10% prowizji, więc na starcie jest się stratnym. W całym kraju obowiązuje jeden kurs, nie ma więc problemu z wymianą.

jaclas
27.08.14, 12:48
Stare samochody są wszechobecne i o w pierwszych dniach wpadaliśmy w zachwyt na widok każdego z nich o tyle pod koniec pobytu uwagę przyciągały już tylko co ciekawsze egzemplarze

"Odpowiednia" polityka państwa i co? Można? Można. :mrgreen:

Z pierwszej wrzutki najbardziej dwie ostatnie:)

waruga
29.08.14, 18:03
Czytalem o Kubie, zmiany sa tam wielkie, cos w stylu Chin, mozecie u nas inwestowac, ale wara od naszej polityki :-)

Ciekawe foty.

Saboor
29.08.14, 18:34
Wyjazd był indywidualny, 25 dni po wyspie wypożyczonym samochodem.
Trzy ostatnie fajne.