PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria



CzaRmaX
6.07.14, 02:05
KoFFFFFani ja mam do Was jedną bardzo ogromną prośbę i to tak dużą jak odległość od nas do najdalszej gwiazdy!!! Ożywmy galerię. To jest jedna z super rzeczy, która wyróżnia to forum pod względem treści i formy od innych stron. Układ strony i komunikacji forumowiczów stwierdzając obiektywnie na prawdę mamy bardzo fajny i inni mogą nam tego zazdrościć więc dbajmy o to i nie zabijajmy tego. Co prawda zrobiłem sobie pół roczną absencję ale to co zaczęło się dziać w galerii od mniej więcej wakacji zeszłego roku woła o pomstę do nieba a to co się dzieje ostatnio to już w ogóle jest totalną porażką i to TOTALNĄ NAD TOTAL. Ja rozumiem, że jedni się kochają a inni nienawidzą (różnice zawsze były, są i będą) ale nie zabijamy tego co jest atrybutem tego forum. Jedni psioczą że wszystko schodzi na psy a z kolei inni, że idzie nowe ale..................ale nie chcesz wystawiać oceny to napisz chociaż swój komentarz jak to widzisz, ponieważ po to się wstawia fotę (a przynajmniej ja) aby poznać czyjeś zdanie/wrażenie i aby skonfrontować widzenie czegoś tam na zasadzie ja kontra Ty. Czy tak ciężko wystawić ocenę albo napisać kilka słów? Dobrze lub ok......wstawiamy według jednych dzieła a według innych knoty ale dajmy temu wyraz......., przecież o to chodzi w galerii. Czy źle mówię? Czy chcecie zabić perełkę tego forum? Chciałem to napisać bardzo dawno temu (już w zeszłym roku ale ja jestem od popierd....... i dolonych rzeczy wiec traktuje mnie się tak samo bo nie raz kilka osób dało mi to odczuć) ale wiecie co mnie do tego popchnęło? 1. Ok zrobiłem sobie dzisiaj kilka drinków, 2. Hades wstawił do foty miesiąca czerwca kilka moich fot gdzie w komentach nawet pies z kulawą nogą się nie pojawił oprócz kilku osób co zawsze potrafią coś wpisać :). Nie lubię wystawiać ocen fatalnych (no chyba, że ktoś robi to po złości permanentnie bez celu to robię to samo) ale nawet wtedy gdy coś mi się nie podoba to coś staram się naskrobać aby dać wyraz mojej dezaprobacie oraz aby dać wyraz nadziei aby ktoś dążył naprzód i się nie łamał :).

---------- Post dodany o 02:05 ---------- Poprzedni post był o 01:40 ----------

I jeszcze jedno - można mnie za to znienawidzić co teraz napiszę ale zlewam to równo i dokładnie (z resztą wiecie, że ja wszystko zlewam i po mnie wszystko spływa). Dosłownie WQU...... mnie osoby, które wiecznie wstawiają foty licząc na komenty, samemu ich nie wystawiając :D. Po co tu są? Dla własnego ego? Bo tu są dla samych 5? Ja wiem, że uważają się za takie dobre, że nikt im nie podskoczy wiec po co poświęcać chwilę własnego ego dla innych maluczkich ale ja szczerze mówiąc na 500px co dziennie widzę z 5 do 10 fot którym mogliby tyłki lizać :D

Bodzip
6.07.14, 08:08
Może dla zdrowia psychicznego ?
Jakieś pewnie 1,5 roku nic nie wstawiam. Wiesz dlaczego ? Ludź który przez miesiące nie pojawia się na forum, w momencie wstawienia zdjęcia do galeria pojawia się jak duch i daje zero, jeden.
I nie chodzi o ocenę, chodzi o złośliwość. I nie chodzi tylko o mnie. Sporo ludzi to ma. I nie chodzi o jakość zdjęcia - bo można napisać jakieś uzasadnienie złej oceny.
Więc powiedz - po co się denerwować ? W moim wieku (60) grozi to zawałem :mrgreen:
Szczerze mówiąc, dla mnie mogłoby nie być galerii. Jak widzę te komentarze, bluzgi, wulgaryzmy, lekceważenie i traktowanie drugiego jak śmiecia - to mnie normalnie odrzuca.
Było kiedyś mówione, że galeria będzie moderowana. Nie jest. Skutek mamy.

ssonic
6.07.14, 08:16
Jak juz taki watek sie pojawil, to pozwole sobie spytac, czym trzeba sie zasluzyc, kogo przekupic, itp... :) zeby miec mozliwosc oceniania i dodawania komenatrzy w galerii?

apz
6.07.14, 08:30
Może dla zdrowia psychicznego ?
Jakieś pewnie 1,5 roku nic nie wstawiam. Wiesz dlaczego ? Ludź który przez miesiące nie pojawia się na forum, w momencie wstawienia zdjęcia do galeria pojawia się jak duch i daje zero, jeden.
I nie chodzi o ocenę, chodzi o złośliwość. I nie chodzi tylko o mnie. Sporo ludzi to ma. I nie chodzi o jakość zdjęcia - bo można napisać jakieś uzasadnienie złej oceny.
Więc powiedz - po co się denerwować ? W moim wieku (60) grozi to zawałem :mrgreen:
Szczerze mówiąc, dla mnie mogłoby nie być galerii. Jak widzę te komentarze, bluzgi, wulgaryzmy, lekceważenie i traktowanie drugiego jak śmiecia - to mnie normalnie odrzuca.
Było kiedyś mówione, że galeria będzie moderowana. Nie jest. Skutek mamy.

Nie tak dawno musieliśmy ożywić trochę umierające forum, może apel CzaRmaX-a jest własnie na czasie.
Spróbować zawsze warto, tym bardziej, że ja także należę do tych utyskujących...

A co do wysokości ocen ich jakości i aktywności niektórych, popatrz na to w taki sposób Bogdanie: mamy właśnie wolny kraj o który swego czasu walczyliśmy, a co do zachowań i kultury kolejnego pokolenia są takie jakie jako rodzicielskie pokolenie przekazaliśmy sami i pozwoliliśmy przekazać innym (nauczycielom, trenerom, wychowawcom), którym dawaliśmy pod opiekę nasze wspólne dzieci.

Czas płynie, my już jesteśmy trochę staroświeccy w tym przyspieszajacym biegu świata. Naszą rolą powoli staje się pilnowanie i przekazywanie młodszym pamięci o czasach naszych i wcześniejszych.

Nie warto więc się z błachych przecież powodów denerwować... Szkoda na to tych resztek życia które przed nami. Tyle jeszcze mamy do obejrzenia i obfotografowania. Więcej dystansu warto nabrać... A odpuszczenie i pozwolenie na rozpasanie się niektórych, nie jest tutaj naszą główną rolą.
Mamy ku temu odpowiednie narzędzia. Spróbujmy razem wybudzić, ku dobrej sprawie, onegdajsze pospolite ruszenie.

A stałą moderację w galerii należy wreszcie ukonstytuować - to apel do administracji. Jak Wam brakuje mocy przerobowych, a brakuje, to wykorzystajcie Grupe Poszukiwawczą przecież jest i działa cały czas w tle userskiej działałności na forum.

---------- Post dodany o 08:30 ---------- Poprzedni post był o 08:28 ----------
istracji

Jak juz taki watek sie pojawil, to pozwole sobie spytac, czym trzeba sie zasluzyc, kogo przekupic, itp... :) zeby miec mozliwosc oceniania i dodawania komenatrzy w galerii?
Trzeba być na forum, nie pamiętam od 10 lub 20 postów napisanych na forum.

ssonic
6.07.14, 08:40
Trzeba być na forum, nie pamiętam od 10 lub 20 postów napisanych na forum.

Dzieki, w sumie podobne odpowiedzi juz gdzies widzialem... tyle ze postow mialem ponad 50 i wciaz nic.
Ale przed chwila sprawdzilem i moge sie juz udzielac w galerii :) ... hmm... dziwny zbieg okolicznosci :wink:

To moze jeszcze sie spytam co zrobic zeby profil fotograficzny sie pojawil poprawny.
Narazie widzie tylko komentarze dodane do zdjec moich w galerii, samych zdjec nie widac.

osiem1984
6.07.14, 09:00
Mam swój typ na "hatera'a galerii" albo może bardziej prawidłowe określenie "krytyka naczelnego zrodzonego z neostrady". Zazwyczaj typ ocenia jedynie to, co mu się nie podoba lub to czego sam nie potrafi zrobić dając niskie oceny (czepiając się wybitnie niektórych osób). Dowcip polega na tym, że zdjęcia tych osób są w większości bardzo dobre. Jak każdemu oczywiście nawet im może zdarzyć się coś gorszego. Mam tu na myśli macieknr1, ale w moim guście 95% jego prac jest naprawdę bardz, brdzo dobrych (ale oczywiście nawet te są oceniane bardzo nisko, bądź w ogóle [gdy zaczną przeważać 4 i 5]). Oczywiście sam prawie nic nie wrzuca - bo przecież łatwiej samemu krytykować niż wystawiać się na krytykę. Wydaje mi się, że do prywatnych wycieczek istnieją prywatne wiadomości a nie galeria.

CzaRmaX - zgadzam się ze wszystkim co napisałeś w 100%.

apz
6.07.14, 09:00
Dzieki, w sumie podobne odpowiedzi juz gdzies widzialem... tyle ze postow mialem ponad 50 i wciaz nic.
Ale przed chwila sprawdzilem i moge sie juz udzielac w galerii :) ... hmm... dziwny zbieg okolicznosci :wink:

To moze jeszcze sie spytam co zrobic zeby profil fotograficzny sie pojawil poprawny.
Narazie widzie tylko komentarze dodane do zdjec moich w galerii, samych zdjec nie widac.

Pisz do Hadesa - nie znam funkcji o których piszesz. Jest któryś ze zorientowanych moderatorów na forum? Potrzebna odpowiedź dla usera.

ssonic
6.07.14, 09:11
Dzieki apz za pomoc :)

@CzeRmaX: Na forum jestem dosyc krotko, wiec az tak dobrze sie nie orientuje w sytuacji w galerii. Pytanie jakie mi sie nasuwa to jak bys chcial ozywic galerie i wprowadzic ja na dobre tory? Ludzi nie zmienisz i zawsze sie znajda osoby, ktore bede postepowac tak jak teraz. Moderowanie Galerii jest oczywiscie jakims pomyslem, ale na pewno bedzie to wymagalo znalezienia ludzi, ktorzy sie tym zajma i zeby to mialo sensa moderacja musialaby byc robiona dosyc czesto i na biezaco - wiec pytanie czy jest ktos kto sie tego podejmie i ma do tego wlasciwe kwalifikacje.

Osobiscie mi sie pomysl z Galeria podoba i jak pisal CzeRmaX jest to cos co wyroznia to forum, wiec chyba warto o to powalczyc.

CzaRmaX
6.07.14, 09:16
O kurka to ja wszystko nasmarowałem? Bo właśnie wstałem i wytrzeźwiałem :). Może można to jakoś wykasować hihi ;) :)

Ale tak szczerza to jak już wspomniałem, bardzo dawno temu chciałem poruszyć ten temat. Galeria, jej układ na stronie oraz to jak jest dostępna i widoczna jest na prawdę jedną z rzeczy, która wyróżnia to forum nad innymi i dbajmy o to, ponieważ galeria jest swojego rodzaju wizytówka dla każdej osoby, która wejdzie na tą stronę. Jest to tak można powiedzieć "perełka w koronie" i jedynie co mnie boli, że dolny pasek nie zachowuje się tak jak kiedyś pokazując na zmianę foty ostatnio oceniane z fotami losowymi. Kochajmy się lub nienawidźmy ale dbajmy o to bo pod tym względem jest forum Olka a potem długo, długo NIC :)

Gryphoon
6.07.14, 09:24
To ja jeszcze dołoże od siebie jeden temat. Jeśli Galeria jest wizytówką Forum OlympusClub, to wrzucajmy tam zdjęcia z Olympusów. TYLKO.
Ja wiem, temat wałkowany nie raz i argumenty znam. Ale jakoś dziwnie to wygląda jak w Galerii widzę Nikona czy Canona. Nie mam nic przeciwko ustawianiach w wątkach - tam niech się dzieje co chce. Ale Galerię traktujmy z szacunkiem i pokazujmy co może Olympus (no, może (m)4/3).

Ja w ramach osobistego protestu nie oceniam w Galerii zdjęć spoza Olka - w wątkach tak. I oceniam powyżej 3 - jeśli zdjęcie jest kiepskie to albo nie piszę nic albo konstruktywnie, żeby nie zniechęcić.

apz
6.07.14, 09:29
...
Ja w ramach osobistego protestu nie oceniam w Galerii zdjęć spoza Olka - w wątkach tak. I oceniam powyżej 3 - jeśli zdjęcie jest kiepskie to albo nie piszę nic albo konstruktywnie, żeby nie zniechęcić.

To Twój wybór i Twoje prawo...


jeśli zdjęcie jest kiepskie to albo nie piszę nic albo konstruktywnie, żeby nie zniechęcić.

To błąd, który popełniamy w większości. Gdy zdjęcie jest słabe dajmy temu wyraz, to lepsze od braku reakcji...

Gryphoon
6.07.14, 09:35
To błąd, który popełniamy w większości. Gdy zdjęcie jest słabe dajmy temu wyraz, to lepsze od braku reakcji...

Może tak, ale jak zaczniemy oceniać poniżej 3 to się zaczną pyskówki i zemsty - a to Forum nie posłuży.

Poza tym, zawsze można wprowadzić bot-cenzora. Zdjęcie wisi w galerii (powiedzmy) 2 miesiące. Jeśli nie ma ocen, lub oceny są tragiczne - kasacja.
Szybko by się galeria przeczyściła, zmuszając nas do oceniania - ale tu znowu wracamy do moich obaw powyżej.

ssonic
6.07.14, 09:40
Mozna zamiast oceny ponizej 3 zamieszczac jakis konstruktywny komentarz z uwagami co sie nie podoba i co poprawiac, ja osobiscie wolalbym poza slaba ocena dostac informacje dlaczego jest slaba. Zgadzam sie z gryphoonem, ze sama zla ocena bedzie wzbudzac zlosc...ale jak ktos sensownie poda argumenty to naprawde odbiera sie to inaczej, no przynajmniej mnie to motywuje do pracy nad soba i dzieki komentarzowi wiem co poprawiac.
No ale kolejny raz pytanie jak egzekwowac od ludzi takie zachowanie...

CzaRmaX
6.07.14, 09:42
Dzieki apz za pomoc :)

@CzeRmaX: Na forum jestem dosyc krotko, wiec az tak dobrze sie nie orientuje w sytuacji w galerii. Pytanie jakie mi sie nasuwa to jak bys chcial ozywic galerie i wprowadzic ja na dobre tory? Ludzi nie zmienisz i zawsze sie znajda osoby, ktore bede postepowac tak jak teraz. Moderowanie Galerii jest oczywiscie jakims pomyslem, ale na pewno bedzie to wymagalo znalezienia ludzi, ktorzy sie tym zajma i zeby to mialo sensa moderacja musialaby byc robiona dosyc czesto i na biezaco - wiec pytanie czy jest ktos kto sie tego podejmie i ma do tego wlasciwe kwalifikacje.

Osobiscie mi sie pomysl z Galeria podoba i jak pisal CzeRmaX jest to cos co wyroznia to forum, wiec chyba warto o to powalczyc.

Do zeszłych wakacji, powiedzmy do września było wszystko ok a potem wszystko nagle zaczęło siadać. Lekarstwo jest proste - oceniajmy wstawiajmy zdjęcia i piszmy komentarze bo w końcu tyle przesiadujemy na tym forum, że dodatkowe kilka minut nie zrobi nikomu żadnej różnicy :). Jest też znaczne grono wyjadaczy takie jak (UWAGA BĘDĘ SIĘ CZEPIAŁ i WYMIENIAŁ I ZA BRAK CZYJEGOŚ WYMIENIONEGO NICKA PRZEPRASZAM) Bodzip, APZ, Helmuth, Mirek itd. którzy kiedyś wstawiali sporo fot a od długiego czasu jest ich tam jak na lekarstwo. Dobrze ja wiem, że może nic nie che się focić albo wymówki typu, że gniotów nie wstawiamy ale.....no właśnie ale zrozumcie to forum żyje też dzięki Wam i Wy też je napędzacie. Druga sprawa nie potrafię zrozumieć przykładowo pewnych osób jako przykład (WYBACZCIE, ŻE WYMIENIAM) podam Bufetowa, Wuzet, Jan_S, i kilknaście innych, które to osoby w swoich wątkach popełniają sporo bardzo fajnych fot a w galerii cisza.


To ja jeszcze dołoże od siebie jeden temat. Jeśli Galeria jest wizytówką Forum OlympusClub, to wrzucajmy tam zdjęcia z Olympusów. TYLKO.
Ja wiem, temat wałkowany nie raz i argumenty znam. Ale jakoś dziwnie to wygląda jak w Galerii widzę Nikona czy Canona. Nie mam nic przeciwko ustawianiach w wątkach - tam niech się dzieje co chce. Ale Galerię traktujmy z szacunkiem i pokazujmy co może Olympus (no, może (m)4/3).

Ja w ramach osobistego protestu nie oceniam w Galerii zdjęć spoza Olka - w wątkach tak. I oceniam powyżej 3 - jeśli zdjęcie jest kiepskie to albo nie piszę nic albo konstruktywnie, żeby nie zniechęcić.

Dla mnie wszystko jedno z czego są foty w galerii. Wstawianie fot z innych systemów uważam, że niczemu nie uwłacza Olkowi a w ręcz pokazuje, że użytkownicy lubią to forum i nie ważne jaki system reprezentują lecz Olka szanują :). Generalnie uważam, że jako społeczność z pewnego kręgo producenta pokazujemy o wiele większą otwartość niż inne co raczej przysparza nam i producentowi sympatii a nie przecinków :)

A teraz wyobraźcie sobie to forum bez - galerii, K@czego (he he :) musiałem - sorry)? Normalnie flaki z rycyną i takie nudy, że by nie chciało się zaglądać :)

realnasty
6.07.14, 10:09
To błąd, który popełniamy w większości. Gdy zdjęcie jest słabe dajmy temu wyraz, to lepsze od braku reakcji...

Zgadzam się. Nie widzę nic złego w wystawianiu niskich ocen, o ile oczywiście nie jest to robione złośliwie. Po to mamy taką skalę ocen, żeby ją wykorzystywać. Jeśli komuś się nie podoba moje zdjęcie, to chętnie się o tym dowiem. Traktuję Forum i Galerię jako miejsce doskonalenia, a bez krytyki jest to niemożliwe. Jasne, że byłoby świetnie, jakby każdą ocena opatrzona była komentarzem, ale wiadomo, że nie każdemu się chce i lepiej wystawić samą ocenę niż nic. Sama 1 czy 2 też daje do myślenia. Szczerze mówiąc nie przyszło mi przez myśl, że ktoś to może robić tylko po to, by dokuczyć innym...

grizz
6.07.14, 10:17
Dzieki, w sumie podobne odpowiedzi juz gdzies widzialem... tyle ze postow mialem ponad 50 i wciaz nic.
Ale przed chwila sprawdzilem i moge sie juz udzielac w galerii :) ... hmm... dziwny zbieg okolicznosci :wink:

To moze jeszcze sie spytam co zrobic zeby profil fotograficzny sie pojawil poprawny.
Narazie widzie tylko komentarze dodane do zdjec moich w galerii, samych zdjec nie widac.

Jedno i drugie powinno Ci już śmigać.

ssonic
6.07.14, 10:19
Jedno i drugie powinno Ci już śmigać.

Bardzo slicznie dziekuje :)

helmuth
6.07.14, 10:22
Jeśli komuś się nie podoba moje zdjęcie, to chętnie się o tym dowiem.Nie dowiesz się czytając "Fatalnie" :-P

Jasne, że byłoby świetnie, jakby każdą ocena opatrzona była komentarzem ...Uważam, że sam komentarz wystarczy aby się dowiedzieć, dlaczego zdjęcie się podoba lub nie.

Sama 1 czy 2 też daje do myślenia. Myślę, czym się naraziłem oceniającemu? Przecież zdjęcie nie jest wcale takie złe :-P

ssonic
6.07.14, 10:48
Moze daloby sie przerobic skrypt galerii zeby wstawianie ocen 1-2 wymagalo dodania komentarza?
Pewnie nie kazdy by pisal cos sensownego, ale moze wiecej osoby by jednak to robilo.

Mirek54
6.07.14, 11:08
Moze daloby sie przerobic skrypt galerii zeby wstawianie ocen 1-2 wymagalo dodania komentarza?
Pewnie nie kazdy by pisal cos sensownego, ale moze wiecej osoby by jednak to robilo.

A czemu tylko 1-2.Czy 4-5 juz nie wymaga komentarza.??

pers
6.07.14, 11:10
CRX - to będzie trudne bo ludzie są różni, różnie podchodzą do życia i do Forum. Dyskusja w tym wątku dobitnie to pokazuje.


Mam swój typ na "hatera'a galerii" albo może bardziej prawidłowe określenie "krytyka naczelnego zrodzonego z neostrady". Zazwyczaj typ ocenia jedynie to, co mu się nie podoba lub to czego sam nie potrafi zrobić dając niskie oceny (czepiając się wybitnie niektórych osób). Dowcip polega na tym, że zdjęcia tych osób są w większości bardzo dobre. Jak każdemu oczywiście nawet im może zdarzyć się coś gorszego. Mam tu na myśli macieknr1, ale w moim guście 95% jego prac jest naprawdę bardz, brdzo dobrych (ale oczywiście nawet te są oceniane bardzo nisko, bądź w ogóle [gdy zaczną przeważać 4 i 5]). Oczywiście sam prawie nic nie wrzuca - bo przecież łatwiej samemu krytykować niż wystawiać się na krytykę. Wydaje mi się, że do prywatnych wycieczek istnieją prywatne wiadomości a nie galeria.

CzaRmaX - zgadzam się ze wszystkim co napisałeś w 100%.

No widzisz i tu pojawia się problem bo dla jednego na przykład ustawiane zdjęcia często tej samej osoby, które są prezentowane jako streetowe będą świetne lub doskonałe, a dla kogoś innego tylko przeciętne lub wręcz słabe. I teraz osoba, która dała takiemu zdjęciu 5 będzie myślała, że ta co dała na przykład 2 to robi to z jakiś niskich pobudek. A ona po prostu potraktowała to zdjęcie jako pozowany portret, a przyznasz, że inaczej ocenia się pozowane zdjęcia, a inaczej typowo streetowe, gdzie albo złapiesz moment albo nie.

Są też ludzie którzy zachwycają się obróbką, która często jest jakąś tam wariacją programów typu SEP lub podobnych, a innym to się nie będzie podobało. Niestety nie damy rady wszystkiego ocenia tak samo i trzeba się z tym pogodzić


Nie dowiesz się czytając "Fatalnie" :-P
Uważam, że sam komentarz wystarczy aby się dowiedzieć, dlaczego zdjęcie się podoba lub nie.
Myślę, czym się naraziłem oceniającemu? Przecież zdjęcie nie jest wcale takie złe :-P

I tu pojawia się kolejny problem bo dla mnie na przykład sprawa jest prosta dostaje 5 - zdjęcie się bardzo ale to bardzo podoba, dostaję 0 zdjęcie dla oceniającego jest beznadziejne. Ne potrzebuję uzasadnienia ani dobrej ani złej oceny - widzę też kto ocenia, czasami mogę zajrzeć do jego galerii co też często daje sporo do myślenia.

I teraz pojawia się problem bo jak coś się oceni powiedzmy na 2 (czyli znośnie) to czasami dostaje się PW z pytaniem a dlaczego tylko 2. Hmm, no trzeba się w to naszym zdaniem kiepskie zdjęcie wgłębić i coś napisać, tylko co? Ja na przykład wczoraj obejrzałem kiepski film, już nawet tytułu zapomniałem. I teraz jakby ktoś mnie spytał jak mi się podobał to odpowiedziałbym, że był beznadziejny i nie warto go oglądać. I teraz pojawia się pytanie dlaczego beznadziejny? No cóż, hmm, był nudny, odtwórczy, hmmm, cóż by tu jeszcze powiedzieć? Zdecydowanie łatwiej (przynajmniej mnie) odpowiedzieć na pytanie dlaczego coś mi się podoba. Tu mogę zaszaleć z uzasadnieniem. Ale w przypadku 5tek jeszcze nikt nie wysłał mi PW dlaczego dałeś aż 5 :-)

robert1088
6.07.14, 11:20
Gryphoon - do galerii tylko zdjęcia z Olympusa .
Ja mówię stanowcze nie . Jestem na tym forum już trochę czasu i system nie jest dla mnie żadną religią, a do galerii wstawiam foty o których chcialbym usłyszeć jakiś komentarz .
Dlaczego chcesz mi odebrać taką możliwosć ?

And.N
6.07.14, 11:26
..Ja w ramach osobistego protestu nie oceniam w Galerii zdjęć spoza Olka...
Czyli jak zdjęcie nie posiada danych EXIF dla "bezpieczeństwa" nie oceniasz? Przyznam ja kojarzę tylko kilka osób na forum czym fotografują, a i to może być czasem mylne.
Edit.
Można by się jeszcze zastanowić, jak korpus Olka, a obiektyw panasonica (lub odwrotnie) np. 20 1.7 co bardziej wpływa na zdjęcie i czy można oceniać:wink::grin:

Bodzip
6.07.14, 11:33
Dobra, dodałem :mrgreen:

Saboor
6.07.14, 11:50
Może dla zdrowia psychicznego ?
Jakieś pewnie 1,5 roku nic nie wstawiam. Wiesz dlaczego ? Ludź który przez miesiące nie pojawia się na forum, w momencie wstawienia zdjęcia do galeria pojawia się jak duch i daje zero, jeden./.../
Bo to informatyk był.

Mirek54
6.07.14, 12:06
Jest też znaczne grono wyjadaczy takie jak (UWAGA BĘDĘ SIĘ CZEPIAŁ i WYMIENIAŁ I ZA BRAK CZYJEGOŚ WYMIENIONEGO NICKA PRZEPRASZAM) Bodzip, APZ, Helmuth, Mirek itd. którzy kiedyś wstawiali sporo fot a od długiego czasu jest ich tam jak na lekarstwo.

Wymieniono mnie z Nika wiec odpowiem dlaczego malo lub wcale nie wstawiam.Nie dlatego,ze mi sie znudzilo,albo jakis niesmak mam.Po prostu sila wyzsza,Jakos tak wyszlo,ze sily brak i cos innego po glowie chodzi.Jednak czasem cos tam blysnie z czasu z przed i to jest mz. dobra oznaka.

Thomasso
6.07.14, 12:17
A ja tam znów i oceniam i wrzucam od siebie falami :). Co do zdjec "nieolympusowych".. do galerii zwyklej wszystkie do publicznej tylko 43 i mikro43. Koniec. Kropka. :)

T.

Saboor
6.07.14, 12:21
A ja tam znów i oceniam i wrzucam od siebie falami :). Co do zdjec "nieolympusowych".. do galerii zwyklej wszystkie do publicznej tylko 43 i mikro43. Koniec. Kropka. :)
T.
Ty zanim wrzucisz następne: zgłąb głębię głąbie(sorry za głębię) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Robisz piękne zdjęcia Mr. Ti tylko czemu tak PŁASKO??????

helmuth
6.07.14, 12:27
... zdjęcie dla oceniającego jest beznadziejne. Ne potrzebuję uzasadnienia ...Mnie interesuje dlaczego.
Czy dla tego, że
- mnie nie lubi?
- ta tematyka zdjęć go nie interesuje?
- temat, kadr, obróbka (tego akurat zdjęcia) mu się nie podoba?
Przyznasz, że dwa pierwsze powody niewiele mają wspólnego z obiektywną oceną.

Saboor
6.07.14, 12:29
/.../
z obiektywną oceną.
Niema czegoś takiego. :mrgreen: :mrgreen:

helmuth
6.07.14, 12:45
Niema czegoś takiego. :mrgreen: :mrgreen:Złapałeś mnie :oops:
Długo by tłumaczyć co miałem na myśli :-P

aga_piet
6.07.14, 12:52
Charakterów ludzi nie zmienimy :) Jeśli ktoś lubi czasem wejść do Galerii i posiać zamęt, albo postawiać trochę ocen zgodnych z sumieniem, nie mamy na to wpływu. 2-znośnie czyli może być, ale düpy nie urywa - taka powinna być średnia ocena w Galerii. Okazuje się jednak, że średnia jest świetnie/doskonale. Nie chcę psuć tego dobrego samopoczucia. Wolę popitolić w wątkach. Ponoć w Galerii się nie rozmawia - tak pisze spora część userów. Tam się ocenia. Od gadek są wątki. Wcale tak nie uważam, ale każdy z nas ma inną wizję galerii i sposobu komentowania w niej i oceniania. Nie czuję się w Galerii komfortowo. To nie moje miejsce. Stwierdzam to z przykrością.

Saboor
6.07.14, 13:10
Charakterów ludzi nie zmienimy :) Jeśli ktoś lubi czasem wejść do Galerii i posiać zamęt, albo postawiać trochę ocen zgodnych z sumieniem, nie mamy na to wpływu. 2-znośnie czyli może być, ale düpy nie urywa - taka powinna być średnia ocena w Galerii. Okazuje się jednak, że średnia jest świetnie/doskonale. Nie chcę psuć tego dobrego samopoczucia. Wolę popitolić w wątkach. Ponoć w Galerii się nie rozmawia - tak pisze spora część userów. Tam się ocenia. Od gadek są wątki. Wcale tak nie uważam, ale każdy z nas ma inną wizję galerii i sposobu komentowania w niej i oceniania. Nie czuję się w Galerii komfortowo. To nie moje miejsce. Stwierdzam to z przykrością.
Może czas zacząć tłumaczyć, że galeria to nie miejsce schadzek a ocen?
Ludzi nie zmienimy ale można przypomnieć po co to jest.
Ocena->krótkie wyjaśnienie czemutakanieinaczej i tyle.

aga_piet
6.07.14, 13:22
No ale dlaczego? To Wy sobie tak wymyśliliście. Są osoby, które w ogóle nie zaglądają na Forum, a regularnie wstawiają do Galerii. Nie mogę o coś zapytać? Pokomentować, wyrazić opinię? Jest nas zbyt dużo aby wypracować jeden i prosty sposób traktowania galerii. Nawet jeśli, to przyjdą kolejni nowi i będą komentować po swojemu. Albo wstawiać masowo foty niekoniecznie najlepsze.

Mirek54
6.07.14, 13:26
A nie jest tak,ze trzeba sie troche poudzielac aby moc wstawiac do galerii.Czy moze jest tak,ze kazdy zarejestrowany otrzymuje swoj slup ogloszen na dziela.

Saboor
6.07.14, 13:33
A nie jest tak,ze trzeba sie troche poudzielac aby moc wstawiac do galerii.Czy moze jest tak,ze kazdy zarejestrowany otrzymuje swoj slup ogloszen na dziela.
Tak to generalnie powinno być.

realnasty
6.07.14, 13:36
Uważam, że sam komentarz wystarczy aby się dowiedzieć, dlaczego zdjęcie się podoba lub nie.
Myślę, czym się naraziłem oceniającemu? Przecież zdjęcie nie jest wcale takie złe :-P

Ale z tego, co wiem, został ustanowiony system oparty o oceny liczbowe, więc wypada się do niego przystosować.

Co do złych ocen, to dopuszczam myśl, że zdjęcie, które uważam za udane, może się komuś kompletnie nie podobać i nie wietrzę w tym jakiegoś spisku lub złośliwości oceniającego.

Ja mam takie podejście, że Forum służy do rozmów, dyskusji i rozbudowanej krytyki, tam możemy prosić o rady i znęcać się nad zdjęciami. W Galerii natomiast wrzucam prace, które uważamy za najlepsze i dajemy innym możliwość oceny, czasami surowej. Jeśli sobie z tym nie radzimy, to nie zamieszczajmy tam zdjęć.

aga_piet
6.07.14, 13:40
Ja mam takie podejście, że Forum służy do rozmów, dyskusji i rozbudowanej krytyki, tam możemy prosić o rady i znęcać się nad zdjęciami. W Galerii natomiast wrzucam prace, które uważamy za najlepsze i dajemy innym możliwość oceny, czasami surowej. Jeśli sobie z tym nie radzimy, to nie zamieszczajmy tam zdjęć.

Jest to tylko jedno z podejść. Nigdzie nie jest napisane, że w Galerii tylko tak, a na Forum tylko tak. Trudno więc o jednolite podejście.

realnasty
6.07.14, 13:45
Jest to tylko jedno z podejść. Nigdzie nie jest napisane, że w Galerii tylko tak, a na Forum tylko tak. Trudno więc o jednolite podejście.

Jasne, dlatego napisałam tylko w swoim imieniu.

helmuth
6.07.14, 13:47
Ale z tego, co wiem, został ustanowiony system oparty o oceny liczbowe, więc wypada się do niego przystosować. Ale, z tego co wiem, nie ma obowiązku jego stosowania, nie ma też obowiązku komentowania.
Ba! Nie ma w ogóle obowiązku oglądana galerii :mrgreen:

realnasty
6.07.14, 14:04
Ale, z tego co wiem, nie ma obowiązku jego stosowania, nie ma też obowiązku komentowania.
Ba! Nie ma w ogóle obowiązku oglądana galerii :mrgreen:

Ależ oczywiście! Ale jeśli decydujemy się już na korzystanie, to robienie to według ustalonych wcześniej zasad ułatwia współżycie.

koronax
6.07.14, 14:06
Ale jeśli decydujemy się już na korzystanie, to robienie to według ustalonych wcześniej zasad ułatwia współżycie.

No ale z drugiej strony nikt chyba nie twierdzi że współżycie ma być łatwe . :wink:
Życie byłoby wtedy chyba nieco nudne .

ssonic
6.07.14, 14:16
A czemu tylko 1-2.Czy 4-5 juz nie wymaga komentarza.??

Oczywiscie mozna, kwestia otwarta do dyskusji.
Odnioslem wrazenie, ze problemem jest, ze ktos daje 1,2 nie piszczac kompletnie dlaczego tak nisko ocenia zdjecia.
Nie daje to autorowi zdjecia mozliwosci poprawy, rozwoju.
Oczywiscie oceny 4,5 tez mozna komentowac, zawsze jest miejsce do poprawy i rozwoju, po prostu bardziej sensowne mi sie to wydawalo w przypadku nizszych ocen.
Choc z drugiej strony jak ktos da ocene niska, z czystej zlosliwosci to i tak sie do tego pewnie nie przyzna, nawet jesli bedzie musial dodac komentarz

Thomasso
6.07.14, 14:39
Ty zanim wrzucisz następne: zgłąb głębię głąbie(sorry za głębię) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Robisz piękne zdjęcia Mr. Ti tylko czemu tak PŁASKO??????

Bo modelki sa wystarczajaco nie_plaskie :P

T.

Saboor
6.07.14, 14:57
Bo modelki sa wystarczajaco nie_plaskie :P
T.
Ponieważ jestem głęboko w Ciebie wierzący, więc wiem że głębi i wieloplanu się doczekam. O Wielki Mr.Ti!

ahutta
6.07.14, 15:10
Siedzę, piję kawę w knajpce pod zamkiem w Olsztynie na Jurze i czytam...

koronax
6.07.14, 15:14
Siedzę, piję kawę w knajpce pod zamkiem w Olsztynie na Jurze i czytam...

Jakieś wnioski ?

apz
6.07.14, 15:24
Jakieś wnioski ?Tak, tam jest pięknie, ale światło zapewne zbyt ostre, by fotografować, a i psa trzeba regularnie poić i chronić przed słońcem. Jednym słowem wakacje...

Gryphoon
6.07.14, 16:33
Gryphoon - do galerii tylko zdjęcia z Olympusa .
Ja mówię stanowcze nie . Jestem na tym forum już trochę czasu i system nie jest dla mnie żadną religią, a do galerii wstawiam foty o których chcialbym usłyszeć jakiś komentarz .
Dlaczego chcesz mi odebrać taką możliwosć ?
Niczego nie chcę Ci odbierać. Po prostu wydaje mi się to dziwne. Jeślibym szukał systemu i rozważał np. Olka - zajrzałbym tu - i od razu do Galerii. Właśnie po to żeby zobaczyć co ten system potrafi.
Ja wiem, rozumiem - sympatia i atmosfera. Fajnie. Moim zdaniem to dziwnie wygląda i tyle. Nie bój się - wojen systemowych nie zamierzam prowadzić i onanistą sprzętowym także nie jestem.

BIKER
6.07.14, 19:03
Ale fajny temat CzaRmax poruszył. Po lekturze dotychczasowych postów, pozwólcie zatem Waszmościowie, że i ja specjalista od zdjęć krzywych (zezowaty) i wstrząśniętych (ach ten rower) głos swój do dyskusji dołączę.
Nie ma złotego środka na poprawienie rzeczywistości w galerii forumowej, ale..............coś zrobić warto i każdy z Was chcąc swą cegiełkę dołożyć, może mieć w tym swój udział.
Bo że jest to nasza wizytówka i trzeba ją traktować jak skarb, to chyba się ze mną zgodzicie.
Jestem zdania że każde zdjęcie w galerii powinno być ocenione, tak jak kto uważa. Wtedy autorowi dostarczy się materiału do przemyśleń.
Niechlubnymi wyjątkami typu przesłodzone czy złośliwe można się zając w ramach selekcji naturalnej, i tu jest pole do propozycjii ew. reakcji moderatorów
Jeśli zdjęcie faktycznie odbiega (in minus) od przyzwoitego poziomu) i da temu wyraz spora grupa oceniających- powinno być usuwane o ile nie zrobi tego sam autor.

Przykre jest to, że tak wielu z Was zrezygnowało z oceniania, dla świętego spokoju czy ze zniechęcenia różnymi przypadkami. Jeśli ten stan się utrzyma, nic nie zmienimy. A zwyycięży opcja wycieczkowania od wielkiego dzwonu i jej skutki uboczne.
Tak jak wiele zdjęć zrobiłem, tak wiele zdarzyło mi się zepsuć- jak każdemu. Ale to jedyna droga by się czegoś nauczyć i cieszyć pasją focenia.
I dlatego jak ja oceniam, doceniam to co autor zrobił i co chciał pokazać. Po zdjęciach jeździć z dwójami nie lubię, bo nie czuję się zbytnim ekspertem.
Jeśli fotka jest kiepska i dacie temu wyraz w rozsądnej formie, autor z pewnością wyciągnie z tego wnioski.
Pozdrowerki:grin:

CzaRmaX
6.07.14, 21:00
No i jak fajnie zrobiło się w galerii z większą ilością ocen aż miło popatrzeć i poczytać Wasze opinie :). Ja wiem nie zawsze się che wstawiać i wystawiać ale nawet ulżyjmy sobie ocenami raz na dwa/trzy dni i będzie super. Piszecie czasami, że ludzie boją się być oceniani i nie wstawiają fot a ja sądzę, że ludzie jednal lubią jak ich się ocenia i widząc oceny u innych sami też zaryzykują :)

helmuth
6.07.14, 21:53
Jeśli zdjęcie faktycznie odbiega (in minus) od przyzwoitego poziomu) i da temu wyraz spora grupa oceniających- powinno być usuwane o ile nie zrobi tego sam autor.Kiedyś była podobna propozycja ale stwierdzono, że galeria prywatna jest "własnością" autora i jego sprawą jest, czy wstawia tam knoty czy prace wybitne.



... ja sądzę, że ludzie jednal lubią jak ich się ocenia i widząc oceny u innych sami też zaryzykują :)Zaryzykują wstawić "dwóję" temu, który nisko ocenił ich własne zdjęcie :-P

apz
6.07.14, 22:08
...
Zaryzykują wstawić "dwóję" temu, który nisko ocenił ich własne zdjęcie :-PTakie numery mnie nie ruszają, a poza tym mamy moc by dać wspólnie odpór takim niecnym praktykom...

robtor
6.07.14, 22:16
Takie numery mnie nie ruszają, a poza tym mamy moc by dać wspólnie odpór takim niecnym praktykom...
Rewolucja jakaś znowu na forum ;) :) , a kto to ten niecny wróg? I na ile czasu zapału wystarczy?

ahutta
6.07.14, 22:38
Tak, tam jest pięknie, ale światło zapewne zbyt ostre, by fotografować, a i psa trzeba regularnie poić i chronić przed słońcem. Jednym słowem wakacje...

Coś tam pstryknąłem, ale to tylko takie rodzinne fotki. No, może nie wszystkie :) Jak piszesz, słońce nie miało dziś dla fotografów litości, a i reszta lekko nie miała.
Wracając do galerii, cóż, mi parę razy zdarzyło się dostać całkiem fajne oceny, a parę razy też dostałem po uszach. Kasować wstawionych nie będę, bo w końcu ktoś zadał sobie trud, by ocenę wystawić, a usunięcie fotki ocenionej na minus, to podwójne przyznanie się do popełnienia gniota i "strach" przed przyznaniem się, że dało się ciała. Osobiście wolę zdjęcia w jakimś wątku wstawić, gdzie ewentualnie jakaś dyskusja nad (lub pod, zależy jak kto ma kolejność postów ustawioną ;) ) nimi może się pojawić. W galerii prawie zawsze jest tylko ocena.
Kolejna sprawa, to musiałbym (i też tak czasem robię) wrzucać fotki zarówno do wątku jak i do galerii. Czy forma "fotka spodobała się w wątku, więc hop ją do galerii" jest właściwa? Może, ale często też widzę, że inaczej to samo zdjęcie jest postrzegane w wątku, a inaczej w galerii. Zarówno na plus, jak i na minus. Czemu? A tego to chyba nawet najstarsi górale nie wiedzą. Tak patrząc z perspektywy czasu, jaki dane mi było spędzić na forum, to chyba nabrałem pokory do swoich zdjęć i teraz 10 razy się zastanawiam, nim jakieś na forum wrzucę. A nawet przy tych, które są i tak mam nie raz mieszane uczucia.
Tak więc podsumowując to wieczorne marudzenie, do galerii wstawię zdjęcie, gdy będę przekonany, że warto, czyli tak raz na rok, bo częściej dobrej fotki mi się zrobić nie udaje. Co do oceniania, to oceniać będę tak jak do tej pory, czyli według własnego uznania, a czasem wcale. Dokładnie tak jak z udzielaniem się w wątkach - wiele czytam, anie piszę postów.

BIKER
6.07.14, 22:38
Nazwałbym to raczej działaniem na rzecz poprawy sytuacji.:grin:
A zapału starczy na tyle, ilu userów się do akcji przyłączy.

apz
6.07.14, 22:46
Rewolucja jakaś znowu na forum ;) :) , a kto to ten niecny wróg? I na ile czasu zapału wystarczy?Ciekawe rzeczy piszesz... dziś reputacja jakby mniej znaczy , chyba ,że posiada się tę moc. A suma mocy bywa już potęgą. CzaRmaX dał impuls do zmiany sytuacji, mam nadzieję, że uda się to pociągnąć za dość długo by galeria przestała odstraszać na forum.