PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus OM20 - lustro zablokowane do połowy.



mydlo
13.05.14, 17:21
Witam, otóż mam mały problem z aparatem OM20. Przez przypadek przełączyłem tryb pracy na "check" i w momencie wciśnięcia spustu migawki aparat podniósł lustro do połowy i tak lustro się zawiesiło. Przełączając na tryb OFF aparat wydaje specyficzny dźwięk - zwiększający natężenie i nagle się wyłącza. Obiektyw nie jest podłączony. Dopiero jutro będę mógł podłączyć obiektyw. Co z tym zrobić? Proszę o pomoc...

grizz
13.05.14, 17:36
Przekręć pierścień na obiektywie w położenie reset.

mydlo
30.07.14, 12:00
Witam, problem się powtorzył i od ponad 2 tygodni nie mogę odblokować lustra... Za każdym razem kiedy za pomocą metalowego bolca (zdjecie 2) naciągam lustro do dołu i próbuję zwolnić spust to lustro wraca do połowy. Nie można naciąqgnąć filmu, bo aparat jest zablokowany. Jak sprawić, by lustro zonwu zaczęło pracować, jak je odblokować? Czekam na Wasze rady i pomoc, pozdrawiam

jaclas
30.07.14, 12:05
Witam, problem się powtorzył i od ponad 2 tygodni nie mogę odblokować lustra...
Rok temu miałem podobny problem z moim E-510. Kiedy nic nie pomagało zastosowałem nieco siły:) i rozruszałem lustro palcem.
Aparat działa do dzisiaj prawidłowo.
Sposób do zastosowania na własną odpowiedzialność:mrgreen:

mydlo
30.07.14, 13:22
Przykro mi, nie pomaga... Jakieś inne propozycje?

Karol
30.07.14, 14:23
Jakieś inne propozycje?
Zadzwoń do krakowskiego Fotoserwisu - 12 429 10 28 - to ten niegdyś z Czapskich panów Kadeja. Może coś zasugerują, żeby na aparatach zjedli. Nie tak dawno podczas rozmowy telefonicznej facet cierpliwie i rzeczowo udzielał mi instrukcji jak odblokować lustro w cyfrowej lustrzance Nikona. Możesz i Ty spróbować.

kon
30.07.14, 14:25
A to ciekawe.W moim OM2n gdy mi sie lustro zawiesilo to przelaczylem na CHECK-RESET nacisnalem spust i zadzialalo.Juz nigdy mi sie ten problem nie pojawil.

mydlo
30.07.14, 16:26
Jak zrobic ten check-reset? Przelaczyc tryb na check i wcisnac spust migawki? Jesli tak to nic nie daje...

---------- Post dodany o 16:26 ---------- Poprzedni post był o 15:51 ----------

Wybaczcie całe zamieszanie, baterie padły wszystko działa jak trzeba ;)