PDA

Zobacz pełną wersję : Przejściówka SD-Xd ?



przemek1259
17.02.14, 21:25
Witam, mam pewien problem, kupiłem przejściówkę z kart SD na XD do olympus E-420, i kiedy włożę ten adapter do aparatu, pokazuje "card error", kupiłem go dlatego, że podczas wkładania karty CF, także wyświetlało "card error", wiem na 100% że aparat chodził na zwykłych kartach XD, i wszystko było ok.

Co to może być?

realnasty
17.02.14, 22:02
Te adaptery nie działają na każdym aparacie korzystającym z kart xD, powinna taka informacja być na aukcji/w sklepie. Nie wiem, jak sprawa się ma w przypadku tego modelu, ale pamiętam, że jak chciałam kupić coś takiego do E-510,to nie było opcji. Może tu jest tak samo.

przemek1259
17.02.14, 22:04
Na 410 działał podobno, a na moim 420 już nie działa... Dziwne.

piozet
17.02.14, 22:53
Na 410 działał podobno, a na moim 420 już nie działa... Dziwne.

Te aparaty nie działały z adapterem na uSD.
Tylko to co wymienione poniżej:

http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/compati/microsd.cfm

---------- Post dodany o 21:53 ---------- Poprzedni post był o 21:52 ----------

Jak koniecznie chcesz użyć SD to kup adapter SD->CF... ale to - IMHO - się nie opłaca...

GoBo
17.02.14, 23:17
U mnie w E-510 orginalna olkowa przejściówka SD -> xD nie działała. Miałem tez kompakt serii Mju z kartą xD - zamieniłem, tj w E-510 wylądowała karta xD.
W Mju miałem przejściówkę z mikroSD bo w nim nie było problemu.

Edit:
Ale xD traktowałem tylko jako backup w razie gdyby CF się zapełniła, bo prędkość zapisu na xD była masakrycznie mała. Jedyny plus xD to mozliwość łączenia panoram bo Olek się wygłupił i zablowował funkcję panoramy na CF. Prędkość pracy na xD była tak mała że po zapełnieniu CF wolałem stracić 5 minut na kopiowaniu w aparacie CF->xD a dalej spokojnie pracoać na CF.