PDA

Zobacz pełną wersję : mzd 12-40/2.8 problem z AF



Hom_er
5.02.14, 11:20
Witam,

wlasnie jestem na wyjezdzie i mam problem z AF z tym obiektywem, pomocy!
Przez 1 caly dzien bylo ok, zoom, AF, zmiana obiektywow - wszystko suuuper. Az tu wieczorem ... kicha :( wykrywa twarze, na wyswietlaczu podaje wszystkie info - tylko AF nie dziala :( Dodam tylko, ze grzebalem w ustawieniach aparatu i tam nic nie widze zlego, nawet przwrocilem ustawienia fabryczne :( Jedynie co to na wyswietlaczu jest oznaczenie, ktorego nie znam FPS. Moze ktos wie, czy czegos nie trzeba wlaczyc? Dodam ze mam ustawione w aparacie S-AF , ale zmiana vzegokolwiek tutaj nic nie zmienia :(

apz
5.02.14, 11:26
Lekko porusz w prawo i w lewo może na którymś pinie nie kontaktuje. Ew. przetrzyj styki czystym spirytusem.

Jan_S
5.02.14, 11:29
a nie przestawiłeś sobie pierścienia na MF ? to podobno częsta "usterka" :)

tymczasowy_
5.02.14, 11:30
Az tu wieczorem ... kicha :( wykrywa twarze, na wyswietlaczu podaje wszystkie info - tylko AF nie dziala Coś takiego to jest nawet z obiektywem manualnym (jedynie wartości przysłony nie podaje), może problem z jakimś stykiem body-obiektyw, czasami tak mam i muszę wypiąć i zapiąć, po czym wszystko zaczyna działać.

Ewentualnie padł silnik AF'a w obiektywie.

Sprawdź czy manualnie ostrzy w opcji fire-wire (bez odciągania pierścienia ostrości do tyłu) - sprawdzisz połaczenie z body.

Aha :wink: jak masz odciżgnięty pierścien ostrzenia do tyłu (czyli widać skalę) to mimo ustawienia np. AF-S w body nie będziesz miał ostrzenia AF :wink:

Hom_er
5.02.14, 11:33
jeeeeees! przesunalem pierscien!
jak dobrze, ze zlapalem siec, dzieki :)

wczoraj niezle sie w...em kiedy chcialem zrobic nocne zdjecia w .... Paryzu i moj najlepszy obiektyw padl! A niestety af jest dla mnie niezbedny.

pozdrawiam!