PDA

Zobacz pełną wersję : M42 dla Omd M-5



Bistromania
31.12.13, 13:01
Witam serdecznie. Od kilku dni jestem świeżym użytkownikiem olympusa ( przesiadka z nikona d700) Chciał bym dokupić pierścień dla omd m-5 i tu pytanie o podpowiedź jaki model najlepiej sprawdził by się. Dzięki za podpowiedź.

nyny
31.12.13, 13:21
Witam serdecznie. Od kilku dni jestem świeżym użytkownikiem olympusa ( przesiadka z nikona d700) Chciał bym dokupić pierścień dla omd m-5 i tu pytanie o podpowiedź jaki model najlepiej sprawdził by się. Dzięki za podpowiedź.

Tu nie ma filozofii, praktycznie kazdy bedzie OK, jesli o macro chodzi ;)
O ile pamietam, to rowniez ze szklami nie makro i ostrzeniu na nieskonczonosc nie ma wiekszych problemow na olku.
Jak nie zapomne to sprawdze w domu, bo praktycznie nie uzywam nieskonczonosci do ostrzenia ;)


pozdro

Nazwa_Uzytkownika
14.02.14, 15:55
Tak, wszystko normalnie działa - sam mam adapter m42 -> M4/3 i ostrzy również w nieskończoność, ale z tego co pamiętam na aukcji była o tym mowa.
Ja mam troszkę inne pytanie - czy jest taki adapter, ale z potwierdzeniem ostrości? Jak to się sprawdza? Na ile jest ono dokładne? Ile kosztuje?
Pozdrawiam!

realnasty
14.02.14, 19:03
Z ostrzeniem na nieskończoność nie będzie problemu z żadnym lustrzankowym obiektywem, że względu na mniejszą odległość bagnetu od matrycy. Co do adapterów z potwierdzeniem ostrości, to bardzo długo szukałam i na nic takiego nie trafiłam, ale jakby ktoś wpadł na jakiś trop, to byłoby super :-)

viruuss
14.02.14, 19:43
Z ostrzeniem na nieskończoność nie będzie problemu z żadnym lustrzankowym obiektywem, że względu na mniejszą odległość bagnetu od matrycy. Co do adapterów z potwierdzeniem ostrości, to bardzo długo szukałam i na nic takiego nie trafiłam, ale jakby ktoś wpadł na jakiś trop, to byłoby super :-)
focus peaking ?

Nazwa_Uzytkownika
14.02.14, 20:05
W e-p1?

realnasty
14.02.14, 20:17
focus peaking ?

Też dlatego mi się tak marzy nowy OM-D. Niestety w starych PENach tego nie ma.

nyny
14.02.14, 20:18
Powiekszyc nie mozesz?

pozdro

Nazwa_Uzytkownika
14.02.14, 20:19
Ah sorry - zapomniałem o tytule tematu :P
realnasty (https://forum.olympusclub.pl/members/16400-realnasty) Masz soft 2.0? Podobno (chodź nie wiem czy to prawda) 2.0 w E-M5 dodaje Iso 100 i Focus Peaking, albo peaking dodany zostanie w kolejnym numerku - już nie pamietam co tam pisali na m4/3 rumors)

realnasty
14.02.14, 20:24
Ah sorry - zapomniałem o tytule tematu :P
realnasty (https://forum.olympusclub.pl/members/16400-realnasty) Masz soft 2.0? Podobno (chodź nie wiem czy to prawda) 2.0 w E-M5 dodaje Iso 100 i Focus Peaking, albo peaking dodany zostanie w kolejnym numerku - już nie pamietam co tam pisali na m4/3 rumors)

Ach, faktycznie, ja też :-P Ja mam to co w sygnaturce :-)


Powiekszyc nie mozesz?

pozdro

A kto powiedział, że nie mogę?

nyny
14.02.14, 20:28
A kto powiedział, że nie mogę?
To z czym jest problem, bo nie bardzo rozumiem ;)

pozdro

realnasty
14.02.14, 20:39
To z czym jest problem, bo nie bardzo rozumiem ;)

pozdro

Ależ nikt tu nie ma problemu. Trochę ubolewam tylko ;-)

And.N
14.02.14, 21:10
Te adaptery z potwierdzeniem ostrości były dobre w lustrzankach gdzie obraz w wizjerze nie był jakis duży i nie mozna go było powiększyć. W zwiazku z tym ocena ostrosci była utrudniona. Z tego co mozna było przeczytac w opiniach to potwierdzenie ostrosci to też tak różnie sie sprawowało. W bezlusterkowcach to potwierdzenie ostrości moim zdaniem jest zbędne. Wolę samemu wzrokowo ocenic ostrość.

piotreek27
14.02.14, 21:12
Witam a może ktoś zapodać przykład takiego adaptera , bo pojawiła się chęć zabawy z m42 a chciałbym nabyć sprawdzony adapter.

nyny
14.02.14, 21:40
Witam a może ktoś zapodać przykład takiego adaptera , bo pojawiła się chęć zabawy z m42 a chciałbym nabyć sprawdzony adapter.
Ale tutaj nie ma filozofii, czarny metal i tyle.
Jak cos to mozesz Kiwi poszukac.

pozdro

realnasty
14.02.14, 21:44
Rola tego adaptera sprowadza się do oddalenia obiektywu od matrycy na odpowiednią odległość, więc każdy sprawdzi się tak samo dobrze. Moim zdaniem bez sensu przepłacać za kawałek metalu, tu ciężko mówić o lepszej jakości. Ja swoje wszystkie adaptery kupilam za grosze na Ebay i nie narzekam.

piotreek27
14.02.14, 22:02
Ale tutaj nie ma filozofii, czarny metal i tyle.
Jak cos to mozesz Kiwi poszukac.

pozdro


Rola tego adaptera sprowadza się do oddalenia obiektywu od matrycy na odpowiednią odległość, więc każdy sprawdzi się tak samo dobrze. Moim zdaniem bez sensu przepłacać za kawałek metalu, tu ciężko mówić o lepszej jakości. Ja swoje wszystkie adaptery kupilam za grosze na Ebay i nie narzekam.

Czyli , ( bez reklamy oczywiście ;) ) pierwszy lepszy na alledrogo np. ten http://allegro.pl/adapter-m42-olympus-pen-micro-4-3-oraz-lumix-i3953924707.html i do przodu ?

Pozdro

realnasty
14.02.14, 22:07
Tak, chociaż dla mnie to nadal drogo. Na ebay można za 10-15 zł (przesyłka free) kupić, ale musisz wtedy poczekać, także jak już chcesz teraz, to ten się nada :-)

piotreek27
14.02.14, 22:18
Tak, chociaż dla mnie to nadal drogo. Na ebay można za 10-15 zł (przesyłka free) kupić, ale musisz wtedy poczekać, także jak już chcesz teraz, to ten się nada :-)

W sumie poco przepłacać nie pali się przecież , skoro mówisz że to samo z 4-5 dyszek taniej można mieć to się trzeba rozejrzeć i tym samym przemóc do ebay-a , dzięki ;) W każdym razie wiem już czego szukać więc koniec OT ;)

Bodzip
14.02.14, 22:54
Mój "testowy" Balbin zrobiony Heliosem 44M na 2,0
E-PL5 ISO 1600

110832