PDA

Zobacz pełną wersję : Wydruk z E30 na A3 lub A2



janek222
5.12.13, 20:24
Hej,
szybkie pytanie jak w temacie. Czy ktoś z was drukował zdjęcia we wspominanych formatach? Jaki był tego efekt? Zastanawiam się nad wydrukiem dużego zdjęcia córek do mieszkania (więc jakościowo raczej musi być dobrze).

Na różnych stronach różnie piszą.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Mirek54
5.12.13, 21:09
Hej,
szybkie pytanie jak w temacie. Czy ktoś z was drukował zdjęcia we wspominanych formatach? Jaki był tego efekt? Zastanawiam się nad wydrukiem dużego zdjęcia córek do mieszkania (więc jakościowo raczej musi być dobrze).

Na różnych stronach różnie piszą.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Wszystko zalezy jak obrobione i u kogo drukujesz. Czy A3 Czy A0 to jest zaden problem.
Np z E510 byly druki w formacie 2,3 x3,8 metra jakosc bardzo dobra.Tak orzekali Ci co siedza w temacie
Tu masz przykladowa fotke http://www.fineartprint.de/?page=bilder_mod/bild_image_preview.php&typ=community&image=9435300
http://www.fineartprint.de/?page=bilder_mod/bild_image_preview.php&typ=community&image=9435234
Mnie jako amatora jakosc zadowala. fotki wnuków mam w formacie 65x90 i tez jakosc dobra.

yamada
5.12.13, 21:18
ja kiedyś u nich panoramę drukowałem o długości 2m i wysokości 30cm, wydruk wyszedł świetny
http://www.fototapeta24.pl/index.php

And.N
5.12.13, 21:46
...Na różnych stronach różnie piszą....
Co prawda nie robiłem tak dużych odbitek ale myślę, że tu jest rzeczowo wytłumaczone: klik (http://www.swiatobrazu.pl/forumfoto/viewtopic.php?f=11&t=11484) Dla formatu A2 z 12Mpix uzyskasz rozdzielczość ok 150 dpi. i powinno dobrze wyglądać. Większe niż A2 już bym się obawiał

janek222
5.12.13, 22:02
Ok. Dzięki za odpowiedzi. Spróbuje zatem z A2 :)

yamada
5.12.13, 22:54
Tam gdzie Ci podawałem wysyłałem plik i automat obliczał max wielkość dobrego wydruku, oni sami też się kontaktowali ze mną co do wielkości i ewentualnego dopasowania obrazka przez ich grafika. Wydruk wyszedł bardzo dobry, niemal taki sam jak widziałem go na ekranie. Możesz tam spokojnie się pobawić zanim zdecydujesz się na usługę.

And.N
5.12.13, 23:02
ja kiedyś u nich panoramę drukowałem o długości 2m i wysokości 30cm, wydruk wyszedł świetny
Czy ta panorama była z jednego zdjęcia?
Tak tylko pytam bo z kilkunastu (czy więcej) zdjęć można zrobić wydruk bardzo dobrej jakości np. 10 na 4 metry:wink:

Krakman
5.12.13, 23:51
Ok. Dzięki za odpowiedzi. Spróbuje zatem z A2 :)

Ważne w jakiej rozdzielczości były robione zdjęcia... najlepiej najwyższej , czyli w E-30 Large fine... czy jakoś tak:grin:

janek222
6.12.13, 00:45
Ważne w jakiej rozdzielczości były robione zdjęcia... najlepiej najwyższej , czyli w E-30 Large fine... czy jakoś tak:grin:

To akurat nie problem. Zwykle obróbke zaczynam z ORFa.

wulf
6.12.13, 09:32
To akurat nie problem. Zwykle obróbke zaczynam z ORFa.
To tym lepiej.
Ja robiłem odbitki 30x40cm z E-30 w tym także nieco kadrowane.
Chodzi o to, by przygotować plik do odbitki o gęstości 300dpi czyli trzeba powiększyć obraz do żądanego formatu odbitki. Następnie po powiększeniu wyostrzyć i gotowe.
Najlepiej powiększać plik zapisany jako 16 bitowy tiff, wyostrzyć i dopiero konwertować do 8 bitów.
W ten sposób drukuje też odbitki z E-1 (niecałe 5mpix!) i A4 jest krystaliczne a A3 bardzo dobre.

And.N
6.12.13, 09:59
Chodzi o to, by przygotować plik do odbitki o gęstości 300dpi czyli trzeba powiększyć obraz do żądanego formatu odbitki. Następnie po powiększeniu wyostrzyć i gotowe.
Czy trzeba powiększać aby uzyskać te 300 dpi (dla dużych formatów) to moim zdaniem dyskusyjna kwestia (w kontekście tego linku co wkleiłem wcześniej) Powiedziałbym, że można ale czy przybędzie przez to na jakości... Dodane będą uśrednione piksele, których nie było wcześniej na zdjęciu.

yamada
6.12.13, 10:42
Ja nic wielkiego z plikiem nie robiłem, panorama wiadomo ma większą rozdzielczość niż pojedyncza fota ta którą drukowałem ma 96.000 DPI wyszło że spokojnie ok 10m długości może mieć w dobrej jakości. Pojedyncze zdjęcie wczoraj sobie z ciekawości wgrałem na ich stronie i wyszło, że spokojnie może mieć ponad 2m na dłuższym boku.

---------- Post dodany o 09:42 ---------- Poprzedni post był o 09:34 ----------

wgraj sobie zdjęcie które chcesz mieć wydrukowane i zobaczysz jaki rozmiar możesz otrzymać, i w jakiej cenie :) po co samemu kombinować jeśli możesz to w prosty sposób zweryfikować. http://www.fototapeta24.pl/browser.php?id=1000000,pejzaz

wulf
6.12.13, 12:09
Stosuję stopniowe powiększanie tak jak proponuje Scott Kelby po 5% w trybie 16 bitowym a później wyostrzanie. Spodobała mi się ta metoda i trzymam się jej bo daje bdobre efekty.

And.N
6.12.13, 12:11
Ja nic wielkiego z plikiem nie robiłem, panorama wiadomo ma większą rozdzielczość niż pojedyncza fota ta którą drukowałem ma 96.000 DPI wyszło że spokojnie ok 10m długości może mieć w dobrej jakości. Pojedyncze zdjęcie wczoraj sobie z ciekawości wgrałem na ich stronie i wyszło, że spokojnie może mieć ponad 2m na dłuższym boku.

---------- Post dodany o 09:42 ---------- Poprzedni post był o 09:34 ----------

wgraj sobie zdjęcie które chcesz mieć wydrukowane i zobaczysz jaki rozmiar możesz otrzymać, i w jakiej cenie :) po co samemu kombinować jeśli możesz to w prosty sposób zweryfikować. http://www.fototapeta24.pl/browser.php?id=1000000,pejzaz
Jak kto woli:) Dla mnie nie jest to kombinowanie i taka weryfikacja co do dpi zajmuje mi kilkanaście sekund. I tak do tego co napisałeś z OMD EM5 z jednego zdjęcia przy dłuższym boku 200 cm ta rozdzielczość wyniesie ok. 58 dpi (58 punktów na cal czyli ok. 2,5 cm.):

105720

Być może da się oglądać ( i będzie dobrze wyglądać) z odległości co najmniej 5m lub więcej. Można też wcześniej powiększyć rozdzielczość jak pisał wulf aby było chociaż te 100, 150 dpi ale szczegółów (na obrazie) przez to nie przybędzie. Będą tylko te zarejestrowane w oryginalnym pliku.

janek222
6.12.13, 13:30
Jak kto woli:) Dla mnie nie jest to kombinowanie i taka weryfikacja co do dpi zajmuje mi kilkanaście sekund. I tak do tego co napisałeś z OMD EM5 z jednego zdjęcia przy dłuższym boku 200 cm ta rozdzielczość wyniesie ok. 58 dpi (58 punktów na cal czyli ok. 2,5 cm.):

105720



O, a o tym nie pomyślałem... :)