PDA

Zobacz pełną wersję : Adobe PS CC + LR za €12,29 miesięcznie.



Thomasso
21.11.13, 00:59
Nie widziałem i może komuś się przyda.

Przez ograniczony czas można skorzystać ze specjalnego programu Creative Cloud. Plan ten obejmuje aplikacje Photoshop CC i Lightroom 5, dostęp do okresowo wprowadzanych aktualizacji i modernizacji ich funkcji, pamięć masową w chmurze o pojemności 20 GB, umożliwiającą udostępnianie plików i współpracę z innymi użytkownikami, a także ofertę Behance ProSite. Cena przy zakupie planu rocznego to tylko €12,29 miesięcznie, ale obowiązuje ostateczny termin wykupienia planu: 2 grudnia 2013 r.

https://creative.adobe.com/plans/offer/photoshop+lightroom?sdid=KIHZM


T.

Jaack
21.11.13, 01:45
Zapomniałeś dodać że oferta jest tylko dla posiadaczy pakietów Adobe od CS4 (lub CS5) w górę.

Co ciekawe posiadam pakiet CS5 i dostaje komunikat że nie posiadam zarejestrowanego produktu który uprawnia do wzięcia udziału w tej promocji. Oczywiście posiadany pakiet CS5 jest zarejestrowany w Adobe i widnieje na moim koncie u nich. Może któregoś dnia zadzwonię do źródła i popytam co i jak.

Jako użytkownik N jest mi bliżej do zakupu Capture NX2 niż nowszej wersji oprogramowania Adobe.

Thomasso
21.11.13, 01:50
Ja tam nigdzie nie widze, że trzeba mieć CS4 czy CS5.

"Upon the expiration of this limited offer, the Photoshop Photography Program will continue to be available for $9.99/month to those photography customers who own a previous version of Photoshop Photoshop Extended, or Creative Suite, version CS3 or later (CS3.x, CS4, CS5.x, or CS6). This offer expires Dec. 31, 2013. For more information on the Photoshop Photography Program"

Znacz, że kiedy skończy się promocja. Oferta cenowa bedzie tylko dostepna dla tych co posiadali juz CS 3 wzwyz. Teraz jest dla wszystkich - do 2-go grudnia.



T.

Jaack
21.11.13, 01:52
Interesowałem się tym jeszcze jakiś niecały miesiąc temu i żeby skorzystać z tej promocji należało posiadać wcześniejsza wersje pakietu Adobe CS (nie pamiętam którą ale na pewno coś powyżej CS3, wiec albo od CS4 albo CS5).

PS.
No chyba że coś teraz zmienili.

Musieli coś zmienić. Sprawdziłem raz jeszcze i albo nie jest już wymagane posiadanie wcześniejszej wersji pakietu CS albo w końcu po zalogowaniu do swojego konta Adobe (wymagane żeby skorzystać z promocji) prawidłowo odczytuje moją licencję na CS5.

Thomasso
21.11.13, 01:58
To jest nowa OFERTA! Do 2 grudnia dla wszystkich, nawet nieposiadajacych ani jednego wczesniejszego produktu Adobe.

Jaack
21.11.13, 02:01
To jest nowa OFERTA! Do 2 grudnia dla wszystkich, nawet nieposiadajacych ani jednego wczesniejszego produktu Adobe.

No to cofam to co napisałem. Świadczy to tylko o tym że Adobe mięknie rura. Najpierw chcieli więcej kasy, później zrobili tańszą opcję dla posiadaczy pudełkowych pakietów CS. Obecnie już nie stawiają nawet takiego wymogu. Pozostaje poczekać dłużej... aż cena spadnie jeszcze niżej. ;-)

Thomasso
21.11.13, 02:05
No to cofam to co napisałem. Świadczy to tylko o tym że Adobe mięknie rura. Najpierw chcieli więcej kasy, później zrobili tańszą opcję dla posiadaczy pudełkowych pakietów CS. Obecnie już nie stawiają nawet takiego wymogu. Pozostaje poczekać dłużej... aż cena spadnie jeszcze niżej. ;-)

;-)

Myslę, że może to być próba podciągnięcia wizerunku po niedawnej wpadce kiedy wyciekło im sporo haseł użytkowników.

Tak, czy siak - oferta całkiem intratna.


T.

Jaack
21.11.13, 02:12
;-)

Myslę, że może to być próba podciągnięcia wizerunku po niedawnej wpadce kiedy wyciekło im sporo haseł użytkowników.

Tak, czy siak - oferta całkiem intratna.


T.

Nie pozostaje nic innego jak sprzedać posiadanego CS5 i wejść w tą nową promocję. ;-)

nightelf
21.11.13, 15:20
Jakoś mam obawy przed nabyciem programu tylko w formie czasowej licencji.
Wolę przepłacić za wersję pudełkową bez limitu czasowego.

Thomasso
21.11.13, 15:45
Jakoś mam obawy przed nabyciem programu tylko w formie czasowej licencji.
Wolę przepłacić za wersję pudełkową bez limitu czasowego.

Dyskusyjne. Ja wolę płacić co miesiąc te 50-60 pln (w tej wersji mam i PS i LR) i mieć automatyczne aktualizacje, i dostęp do 20GB przestrzeni w chmurze Adobe (zawsze coś).
Jednorazowo jak amatora nie stać byłoby mnie na zakup programu (i zamrażanie sobie gotówki), który sam jeden kosztuje między 3000-4000 pln.

Mi się ta opcja bardzo podoba i pasuje i z niej skorzystam.


T.

And.N
21.11.13, 16:11
Dyskusyjne. Ja wolę płacić co miesiąc te 50-60 pln (w tej wersji mam i PS i LR) i mieć automatyczne aktualizacje, i dostęp do 20GB przestrzeni w chmurze Adobe (zawsze coś).
Jednorazowo jak amatora nie stać byłoby mnie na zakup programu (i zamrażanie sobie gotówki), który sam jeden kosztuje między 3000-4000 pln.
PS CS6 i LR 5 razem wyjdzie chyba poniżej 3 tyś. To i tak dużo i amator bez Photoshopa moze się obejść.

abir
21.11.13, 20:44
1. przestaniesz płacić abonament tracisz program. więc po kilku latach płacenia możesz wyjść nieciekawie
2. lr5 możesz kupić za 320 pln, albo około 500 zł
3. nie wiem czy dla amatora jest konieczny ps cs, pracowałem na cs3 i jako amator wykorzystywałem tylko kilka funkcji. kupiłem PSelements12 za 350 zł i jestem zadowolony.
za 670 zł brutto mam dwa programy i to dożywotnio. dla mnie to się bardziej opłaca niż płacić za wynajem programu, bo nic innego to nie jest jak wynajmowanie dostępu do programu

And.N
21.11.13, 21:00
1. przestaniesz płacić abonament tracisz program. więc po kilku latach płacenia możesz wyjść nieciekawie
2. lr5 możesz kupić za 320 pln, albo około 500 zł
3. nie wiem czy dla amatora jest konieczny ps cs, pracowałem na cs3 i jako amator wykorzystywałem tylko kilka funkcji. kupiłem PSelements12 za 350 zł i jestem zadowolony.
za 670 zł brutto mam dwa programy i to dożywotnio. dla mnie to się bardziej opłaca niż płacić za wynajem programu, bo nic innego to nie jest jak wynajmowanie dostępu do programu
W pełni się zgadzam. Za cenę 1 i pół roku czasu takiego "wynajmowania" ma się dożywotnio dwa bardzo dobre programy LR5 i PSE12.
Dla amatora nawet zaawansowanego to mz. lepsza opcja.
Jesli komuś jest niezbędny pełny Photoshop to już musi sobie sam skalkulować co sie lepiej opłaca.

Mirek54
21.11.13, 21:19
Jednorazowo jak amatora nie stać byłoby mnie na zakup programu (i zamrażanie sobie gotówki), który sam jeden kosztuje między 3000-4000 pln.

Mi się ta opcja bardzo podoba i pasuje i z niej skorzystam.


T.

Tez w ten sposob podchodzisz do ceny aparatu,obiektywow,....
Amatorowi z ambicjami potrzebne w zasadzie sa trzy podstawowe rzeczy.Aparat,obiektyw i soft.Te trzy rzeczy to podstawa do tego hobby.Jednemu soft stoi na ostatnim miejscu drugiemu aparat.
Ale logicznie patrzac na to to branie softu w cos jak leasing jest najmniej oplacalne.

abir
21.11.13, 21:22
Tez w ten sposob podchodzisz do ceny aparatu,obiektywow,....
Amatorowi z ambicjami potrzebne w zasadzie sa trzy podstawowe rzeczy.Aparat,obiektyw i soft.Te trzy rzeczy to podstawa do tego hobby.Jednemu soft stoi na ostatnim miejscu drugiemu aparat.
Ale logicznie patrzac na to to branie softu w cos jak leasing jest najmniej oplacalne.
leasing to nie jest Mirku. bo w leasingu możesz wykupić przedmiot umowy, w Adobe nie możesz nic kupić na stałe. dopóki płacisz masz program, przestajesz - nie masz nic

Mirek54
21.11.13, 21:30
leasing to nie jest Mirku. bo w leasingu możesz wykupić przedmiot umowy, w Adobe nie możesz nic kupić na stałe. dopóki płacisz masz program, przestajesz - nie masz nic

Alez ja wiem ze to on nie jest.Myslales,ze nie wiem:wink:.Dlatego napisalem ,ze to jest cos jak leasing.

abir
21.11.13, 21:34
Alez ja wiem ze to on nie jest.Myslales,ze nie wiem:wink:.Dlatego napisalem ,ze to jest cos jak leasing.
zawsze wszystkim mówię, że Mirek wszystko wie:grin:

Thomasso
21.11.13, 23:45
Jednemu pasuje to, innemu co innego.

Założyłem tylko wątek z ino o promocji, ofercie. Nowej.
Mi sie opłaca i zamierzam skorzystać. Nie rozumiem dlaczego próbujecie mi udowodnić, że to jest dla mnie nie dobre? Czy dla kogokolwiek innego, kto zdecydował się skorzystać?
Poza promocją jest plus taki np. że kiedy zbierze mi się ileśtam fot do obrobienia i będę (jako zaawansowany amator) potrzebował PS-a to mogę sobie wykupić abonament tylko na miesiąc i w ciągu miesiąca uporać się z obróbka, a później olać PSa na rok np i zapłace za to jakieś śmieszne (w skali roku) pieniądze.


T.

And.N
21.11.13, 23:54
Jednemu pasuje to, innemu co innego.

Założyłem tylko wątek z ino o promocji, ofercie. Nowej.
Mi sie opłaca i zamierzam skorzystać. Nie rozumiem dlaczego próbujecie mi udowodnić, że to jest dla mnie nie dobre? Czy dla kogokolwiek innego, kto zdecydował się skorzystać?
Poza promocją jest plus taki np. że kiedy zbierze mi się ileśtam fot do obrobienia i będę (jako zaawansowany amator) potrzebował PS-a to mogę sobie wykupić abonament tylko na miesiąc i w ciągu miesiąca uporać się z obróbka, a później olać PSa na rok np i zapłace za to jakieś śmieszne (w skali roku) pieniądze.
T.
Oj tam przesadzasz. Myślę, że nikt nie chciał tu udowadniać, że to jest dla Ciebie, czy w ogóle zła oferta. Tylko do tego co napisałeś później nie wiem jak się ma to: "termin wykupienia planu: 2 grudnia 2013 r" Rozumiem, że tylko raz wtedy skorzystasz przez miesiąc i koniec jak nie będziesz kontynuował co miesięcznej wpłaty. Także ta oferta jest jakby do przemyslenia w ciągu dwu tygodni. Po 2 grudnia juz jej nie ma. Musiałbyś mieć akurat na grudnia duzo zdjęć do obrobienia i potrzebował do tego PS-a.

ahutta
22.11.13, 00:02
Dokładnie o to chodzi. Płacisz za to co w danym momencie jest Ci potrzebne. W tym momencie "wynajęcie" programu pod konkretny projekt jest dużo bardziej opłacalne niż kupowanie. Inna sprawa to np. koszty w firmie. Opcja abonamentowa może w wielu przypadkach być lepiej postrzegana w kontekście finansów firmy, niż jednorazowy wydatek i potem amortyzacja.
W sumie promocja ciekawa, a czy ktoś z niej skorzysta czy nie, to już kwestia każdego z nas i nie ma co udowadniać sobie, który wariant jest lepszy. Teraz opcje sprzedaży oprogramowania w wariancie SaaS są coraz bardziej popularne i firmy kolejno, jedna po drugiej w to wchodzą. Z drugiej strony jest to też jakaś próba walki z piractwem. Mnóstwo ludzi wprost uwielbia kupować na raty, więc łatwiej ich skusić do zakupu programu, gdy mają płacić "drobne" kwoty przez miesiąc w miesiąc niż raz wyciągnąć z portfela kilka tysięcy.

And.N
22.11.13, 00:08
Dokładnie o to chodzi. Płacisz za to co w danym momencie jest Ci potrzebne. W tym momencie "wynajęcie" programu pod konkretny projekt jest dużo bardziej opłacalne niż kupowanie
W pełni to rozumiem. Na dzień dzisiejszy nie jest mi PS potrzebny. Może będzie mi bardzo potrzebny w styczniu lub marcu 2014r (tak hipotetycznie zakładam :) ) Będę mógł w tym czasie "wynająć" PS do pracy na miesiąc za 60zł ??? Wiesz dobrze, że nie (oferta tylko do 2 grudnia 2013) i tu jest pies pogrzebany:grin: w tym tkwi tzw. haczyk
Jeśliby to byłoby dostępne jak w tytule wątka jestem jak najbardziej za:) ale tak dobrze niestety nie ma

Thomasso
22.11.13, 00:32
W pełni to rozumiem. Na dzień dzisiejszy nie jest mi PS potrzebny. Może będzie mi bardzo potrzebny w styczniu lub marcu 2014r (tak hipotetycznie zakładam :) ) Będę mógł w tym czasie "wynająć" PS do pracy na miesiąc za 60zł ??? Wiesz dobrze, że nie (oferta tylko do 2 grudnia 2013) i tu jest pies pogrzebany:grin: w tym tkwi tzw. haczyk
Jeśliby to byłoby dostępne jak w tytule wątka jestem jak najbardziej za:) ale tak dobrze niestety nie ma

Wynajmiesz za 150 :)

T.

And.N
22.11.13, 00:52
Wynajmiesz za 150 :)
Nie bardzo rozumiem:) 150 zł, euro, za jaki czas użytkowania?. Zresztą odpowiem, że raczej nie. Jakbym może miał na tym zarobić powiedzmy 600 na czysto no to czemu nie...

ahutta
22.11.13, 01:01
W pełni to rozumiem. Na dzień dzisiejszy nie jest mi PS potrzebny. Moo będzie mi bardzo potrzebny w styczniu lub marcu 2014r (tak hipotetycznie zakładam :) ) Będę mógł w tym czasie "wynająć" PS do pracy na miesiąc za 60zł ??? Wiesz dobrze, że nie (oferta tylko do 2 grudnia 2013) i tu jest pies pogrzebany:grin: w tym tkwi tzw. haczyk
Jeśliby to byłoby dostępne jak w tytule wątka jestem jak najbardziej za:) ale tak dobrze niestety nie ma

Nie chodzi mi i kwotę, tylko o sam fakt usługi i możliwości jakie ona daje. Jak sobie spojrzysz np. na możliwości kupna aktualizacji do posiadanego softu, to sprowadza się to mniej więcej do tego samego. Co jakiś czas musisz wydać kolejną kasę, żeby mieć dostęp do nowej wersji. Jak dzwoniłem do Adobe'a na początku tego roku w sprawie Clouda, bo chciałem się wywiedzieć jak to działa - szykował się projekt i trzeba było soft zorganizować, to ceny były jeszcze wyższe niż to co jest teraz bez promocji. Za darmo nigdy nie będzie, ale jeśli firmy będą chciały upowszechnić taką ofertę u użytkowników domowych, to będą musiały jeszcze zejść z ceną.

And.N
22.11.13, 01:16
Nie chodzi mi i kwotę, tylko o sam fakt usługi i możliwości jakie ona daje. Jak sobie spojrzysz np. na możliwości kupna aktualizacji do posiadanego softu, to sprowadza się to mniej więcej do tego samego. Co jakiś czas musisz wydać kolejną kasę, żeby mieć dostęp do nowej wersji. Jak dzwoniłem do Adobe'a na początku tego roku w sprawie Clouda, bo chciałem się wywiedzieć jak to działa - szykował się projekt i trzeba było soft zorganizować, to ceny były jeszcze wyższe niż to co jest teraz bez promocji. Za darmo nigdy nie będzie, ale jeśli firmy będą chciały upowszechnić taką ofertę u użytkowników domowych, to będą musiały jeszcze zejść z ceną.
Widzisz akurat mam inny pogląd w tej kwestii i oczywiście nie musisz się zgadzać. Nie musze wydawać co jakiś czas kasy i nie wydawałem do tej pory po kupnie programu. Od ładnych paru lat posiadam, kupiłem, Photoshop Elements w wersji 6, a teraz jest już jest 12-sta zdaje się. Nie czuję potrzeby aby mieć tę najnowszą. Podobnie z programem Lightroom, kupiłem 4 (aktualizacja darmowa do wersji 4.4) i też na długie lata mi wystarczy. Choć tu przyznaje, że może mogłem te pół roku poczekać na wersję 5 ale kto wiedział, ze tak szybko wyjdzie:) tu głównie by mi chodziło o poprawienie szybkości działania wersji LR 5.2 w stosunku do 4.4 niż te zmiany funkcjonalne wprowadzone.
Plik RAW zawsze można przekonwertować do dng. Także jak dla mnie te programy są w pełni funkcjonalne.
Edit
Pisząc o aktualizacji najpewniej masz na mysli mozliwość czytania plików RAW z nowych aparatów, także jak wspomiałem powyzej dla mnie to nie jest żaden problem i potrzeba.

abir
22.11.13, 09:03
absolutnie nie chcę udowadniać że to co dla mnie jest dobre dla kogoś też musi być. w zależności od potrzeb klienta raz lepszy może być zakup raz wypożyczenie. ahutta wspomniał o firmie, rzeczywiście jak masz kupić coś za duże pieniądze a potem bawić się w groszową comiesięczną amortyzację to lepiej jest sfinansować to w korzystniejszy dla firmy sposób. przy zakupie indywidualnym już może być inaczej. dla mnie ta forma posiadania oprogramowania jest niekorzystna bo nie lubie płacić za coś i nie mieć tego na własność. jeszcze jedna niedogodność wg mnie - brak internetu to brak programu.

ahutta
22.11.13, 11:22
Tylko ekscytujecie się samym faktem zakupu w formie "wypożyczenia". Jeśli kogoś taki wariant nie interesuje, to nie ma sensu na ten temat dywagować.
Jeśli na razie jest możliwość wyboru czy kupujemy tak czy inaczej to każdy wybiera opcję dla niego korzystniejszą i tyle. Nie ma sensu nikogo próbować nawracać, bo nie o to chodzi :)

Mirek54
22.11.13, 14:29
Wg mie dobre dla mnie by to bylo jesli powiedzmy przez iles tam miesiecy wynajmowalem i suma sumarum zaplacilem juz tyle,ze dochodze prawie do ceny programu to oni mnie za te drobna roznice udostepniaja na okres nielimitowany.Taka forma kupowania na raty z mozliwoscia rezygnacji w ktoryms tam momencie.

Thomasso
22.11.13, 14:44
Wg mie dobre dla mnie by to bylo jesli powiedzmy przez iles tam miesiecy wynajmowalem i suma sumarum zaplacilem juz tyle,ze dochodze prawie do ceny programu to oni mnie za te drobna roznice udostepniaja na okres nielimitowany.Taka forma kupowania na raty z mozliwoscia rezygnacji w ktoryms tam momencie.

Pisz do Adobe :)

T.

Mirek54
22.11.13, 14:46
Pisz do Adobe :)

T.

To mi odpisza:Masz siódemkę to sprawdzaj,a nie swiruj w starszych wersjach.