PDA

Zobacz pełną wersję : Tatr nigdy za mało



aallen
9.11.13, 17:20
Jako że podobnie jak wielu tu kolegów wrzuca zdjęcie z Tatr a i ja zaliczam się do grona ich fanatyków postanowię podzielić się częścią z moich zbiorów do szerszej grupy odbiorców :)
Zdjęcia będe umieszczał grupami po 3 ze stosownym opisem i datą.

Zdjęcia wykonywane OM-D, K5 oraz a450


Żeby jednak dobrze rozpocząć, jako że to forum Olympusa, to od niego właśnie zaczniemy

---

Zdjęcia te pochodzą z ostatniej Październikowej wyprawy w dość odległy dla naszych rodaków teren bo aż do Doliny Żarskiej, gdzie niestety licząc od naszej granicy w linii prostej mamy z 15 km a z dojazdem do doliny bez mała 100 :)

Licząc więc od lewej mamy po kolei


1. Widok z Jałowieckiej Kopy, 1938 m n.p.m.

Na pierwszym planie Rosocha, 1947 m n.p.m.

2. Widok z Jałowiecka Przełęczy, 1858 m n.p.m.


Baraniec, 2185 m n.p.m.

3. Widok z drogi sprzed schroniska w Dolinie Żarskiej


OM-D E-M5 + Samyang 7,5 mm

kris12
9.11.13, 19:16
Jako że podobnie jak wielu tu kolegów wrzuca zdjęcie z Tatr a i ja zaliczam się do grona ich fanatyków postanowię podzielić się częścią z moich zbiorów do szerszej grupy odbiorców :)
Zdjęcia będe umieszczał grupami po 3 ze stosownym opisem i datą.

Zdjęcia wykonywane OM-D, K5 oraz a450


Żeby jednak dobrze rozpocząć, jako że to forum Olympusa, to od niego właśnie zaczniemy

---

Zdjęcia te pochodzą z ostatniej Październikowej wyprawy w dość odległy dla naszych rodaków teren bo aż do Doliny Żarskiej, gdzie niestety licząc od naszej granicy w linii prostej mamy z 15 km a z dojazdem do doliny bez mała 100 :)

Licząc więc od lewej mamy po kolei



OM-D E-M5 + Samyang 7,5 mm
super:grin:

Matick7
9.11.13, 23:28
Rewelacja :D Zupełnie jak nie Tatry :D

fret
9.11.13, 23:29
Foty fajne, tytuł jakiś dziwny :)

Bodzip
9.11.13, 23:49
Dobra, następny wątek do zaglądania :D

alnico
10.11.13, 00:08
Będziemy zaglądać, foty efektowne :grin:

ahutta
10.11.13, 00:23
Ooo, bardzo fajne, a ostatnia naj, naj, naj :D Wrzucaj dalej :)

yamada
10.11.13, 11:52
Cieszy mnie taki wątek, trzecie zdjęcie wybieram, świetne jest.

Jan_S
10.11.13, 14:22
Ten samyang to genialne szkiełko, a gdy trafi w dobre ręce cuda potrafi wyczarować :-)

aallen
10.11.13, 14:33
Dziękuje wszystkim za miłe i ciepłe słowa :)

Samyang, fakt świetnym szkłem jest i można z nim wyczarować wiele rzeczy ale muszę przyznać z doświadczenia obcowania z nim że górski krajobraz daje mu duże fory jeśli chodzi o to jak wygląda zdjęcie.
Idealnie odzwierciedla to drugie zdjęcie z widokiem na Baraniec. Nikt nie powie że jest coś nie tak ale na pierwszym planie po lewej wyłania się szczyt którego w taki sposób nie uchwycił bym 9-18 mm np.
Dodatkowo też z racji specyfiki tego typu fotografii w górach tego nie widać

ZYSKI
10.11.13, 15:47
Uwielbiam Tatry, piękne foty, dla mnie wszystkie ekstra

Pozdrawiam

aallen
12.11.13, 22:19
Zdjęcia te zostały zrobione na początku Października 2013. Bohaterami w tym wypadku są, najwyższe szczyty Tatr, a zarazem jedne z najbardziej okazałych widoków w Tatrach.

Począwszy od lewej mamy:


4. Widok z Łomnicy, 2634 m n.p.m.

L - Gerlach / Gerlachovský štít, 2655 m n.p.m.
P - Lodowy Szczyt / Ľadový štít, 2627 m n.p.m.

5. Widok z Łomnicy, 2634 m n.p.m.

Słowacja i stacja górna kolejki, czyli jeden ze sposobów wydostania się na szczyt

6. Widok z Łomnicy, 2634 m n.p.m.

Tutaj widok z miejsca gdzie stawia się ostatnie kroki po przebyciu trudnej pieszej drogi z Łomnickiej Przełęczy


OM-D E-M5 + Samyang 7,5 mm
A450 + Sigma 10-20 mm f/3.5



104574104575104576

d4rk89
12.11.13, 22:23
Najbardziej podoba mi się drugie, przepiękne widoki.

alnico
12.11.13, 22:36
OM-D E-M5 + Samyang 7,5 mm


Coś się z EXIFami nie zgadza.
Zdjęcia podobają mi się.

aallen
12.11.13, 23:18
Coś się z EXIFami nie zgadza.

Faktycznie masz rację. Robiłem zdjęcia zarówno A450 i OM-D. Te dwa pierwsze to faktycznie z A450. Z OM-D mam praktycznie identyczne wykadrowane na APS-C i się pomyliłem,
jednakże coś musiało przez program sie przemielić bo ostatnie pokazuje EP3 a ja EP3 nie fotografowałem. Istnieje możliwość podmiany przypadkowej lub nadpisania w jakis sposób EXIFA ?

marko
12.11.13, 23:23
Zdjęcia super, w tym roku udało mi się być w Tatrach kilka razy

alnico
12.11.13, 23:30
Faktycznie masz rację. Robiłem zdjęcia zarówno A450 i OM-D. Te dwa pierwsze to faktycznie z A450. Z OM-D mam praktycznie identyczne wykadrowane na APS-C i się pomyliłem,
jednakże coś musiało przez program sie przemielić bo ostatnie pokazuje EP3 a ja EP3 nie fotografowałem. Istnieje możliwość podmiany przypadkowej lub nadpisania w jakis sposób EXIFA ?
Nie wiem jak to z tą podmianą jest. Nie ma to dla mnie większego znaczenia czym robione, tylko na Samyanga mi za bardzo nie wyglądało więc spojrzałem do EXIFa.

Bodzip
13.11.13, 08:18
Faktycznie masz rację. Robiłem zdjęcia zarówno A450 i OM-D. Te dwa pierwsze to faktycznie z A450. Z OM-D mam praktycznie identyczne wykadrowane na APS-C i się pomyliłem,
jednakże coś musiało przez program sie przemielić bo ostatnie pokazuje EP3 a ja EP3 nie fotografowałem. Istnieje możliwość podmiany przypadkowej lub nadpisania w jakis sposób EXIFA ?
Takiego przypadkowego sposobu to pewnie nie. Są programy do modyfikacji, ale wtedy robisz to z premedytacją.
Choć... u jednej z naszych koleżanek widziałem dziwy w exifie.
W pierwszej części pisało: "Olympus Imaging Corporation:
a jako aparat wymieniony Nikon D5100

ZYSKI
13.11.13, 08:24
Uwielbiam Tatry działają niczym magnes :), wspaniałe foty