PDA

Zobacz pełną wersję : wycena zlecenia ??



Eleazar
7.11.13, 11:18
Witam
Wycena zlecenia fotografia budowy 15 wiatrakow , farma wiatrowa czas inwestycji 1 rok.
Pytanie jak sie zabrać do wyceny takiegi zlecenia.

wulf
7.11.13, 11:58
Ale co to będą za zdjęcia? Time lapsa jednorocznego będziesz kręcił? czy się tylko po budowie pętał od czasu do czasu?
Musisz dojeżdżać, czy masz blisko. Ile w sumie będzie sesji w ciągu roku?
Za dużo zmiennych jeśli nie wiadomo co masz robić.
Zlecający też pewnie nie wie, więc musisz mu dać ze 3 propozycje realizacji zlecenia. Rozbieżność w cenie za takie zlecenie to od kilkuset zł do kilkudziesięciu tysięcy.

banc
7.11.13, 12:00
Pomijając kwestie fotograficzne powinieneś ustalić ile razy będziesz musiał się na budowie pojawić. To może być kluczowy koszt w takim zleceniu.

Eleazar
7.11.13, 14:43
Inwestor oczekuje zdjec z każdego etapu budowy od fundamentów po montowanie i rozruch .
Inwestycja 35km od mojego domu.
Czyli nie raz na tydzień a praktycznie co drugi dzień.
Wiem że dużo zmiennych ale liczyłem że może już ktoś miał podobne zlecenie.

tymczasowy_
7.11.13, 14:49
70km * 180 wyjazdów * 1zł/km = 12 600,- PLN :wink:

Inwestor kupi małpkę za 600zł i każe robić fotki robotnikom z budowy (za 0.5L tygodniowo, na piątkowy fajrant) :wink:

And.N
7.11.13, 14:51
Inwestor oczekuje zdjec z każdego etapu budowy od fundamentów po montowanie i rozruch .
Inwestycja 35km od mojego domu.
Czyli nie raz na tydzień a praktycznie co drugi dzień.
Wiem że dużo zmiennych ale liczyłem że może już ktoś miał podobne zlecenie.
Co drugi dzień i tak przez rok, aż mi się nie chce wierzyć...Jeśli dobrze liczę to musiałbyś pokonać ponad 12 tyś km.
Raz w miesiącu to byłoby do przyjęcia albo na wezwanie po wykonaniu jakiegoś etapu budowy...

Eleazar
7.11.13, 15:41
No właśnie :( tylko jak określić koszty jeśli tyle zmiennych zła pogoda siedzę w domu a jak ładna prawie dzien w dzien :( transport elementow na budowę i montowanie i końcówka to pewnie rzadziej bo jak juz staną to wiele sie nie zmienia .
Wiec może zapytam czy ktoś już miał takie albo podobne zlecenie i może coś poradzić.
Dziękuję.

Mirek54
7.11.13, 15:48
A jaki wplyw dla profi ma pogoda??Podejmujac sie pracy za kase chyba nie bedziesz sie tlumaczyc w stylu:Dzis pada i moj aparat jest nieuszczelniony to nie bede robic zdjec.Albo,ze slonca nie ma, ciemno a moje iso od 400 w gore jest nieakceptowalne.
Masz juz poglad na uboczne koszta.Wez to razy dwa, plus 50% od calosci i jedz gadaj.Abo bedziesz robic abo kupi malpke i sam sie zabawi recyma pracownika.

szafir51
7.11.13, 15:57
Eleazar

możesz napisać po co mają być te zdjęcia budowy? Jako dokumentacja budowy czy potem do jakiegoś folderu firmy, na www czy coś takiego?

W pierwszym przypadku zrobi to dużo lepiej kierownik budowy. Może zdjęcia nie będą "śliczne", ale przynajmniej będzie wiedział CO fotografować.
W drugim przypadku to wizyty na budowie nie będą musiały być chyba aż tak częste. Roboty ziemne trochę potrwają, dowożenie i montaż elementów to też nie są prace na 1 dzień. Tym bardziej, że wiatraków ma być 15 - wszystkich na raz nie przywiozą. Jak nie zrobisz zdjęcia pierwszego, to zrobisz drugiego czy trzeciego. Będą przecież takie same.

Ja bym określił to w taki sposób: 1 wizyta na budowie w tygodniu, koszt dojazdu + Twój czas - na dojazd, na robienie zdjęć i ich późniejszą obróbkę przemnożony przez stawkę roboczogodziny, jaka Cię interesuje. Czyli 52 wizyty na budowie. Czas niekoniecznie musi być co tydzień, jeżeli będą jakieś istotne etapy to możesz przyjechać w innym terminie, tylko muszą Cię o tym odpowiednio wcześniej uprzedzić.

adambieg
7.11.13, 16:11
Weź pod uwagę, że roboty budowlane lubią trwać dłużej niż to pierwotnie przewidziano :grin: I to zarówno jeżeli chodzi o cały okres budowy jak i np. montaż turbiny przy którym trzeba warować pół dnia, żeby zrobić to właściwe zdjęcie.

Jd
7.11.13, 16:30
Ten rok to czas realizacji całej inwestycji. Najpierw budowane są drogi dojazdowe , fundamenty i kablowe linie przesyłowe oraz sterujące. Później długo , długo nic się nie dzieje. Poszczególne wiatraki są montowane maksymalnie 3 dni . Kompletne zestawy sa przywożone cyklicznie co 7 dni i montowane z marszu. Tak ,że musisz dopytać jak długo będzie przebiegał I etap czyli budowa infrastruktury ( wiatraki stoją w szczerym polu z dala od zabudowań) a jak długo dostawa i montaż samych wiatraków i w jakim odstępie czasowym od zakończenia I etapu. W III etapie chyba będziesz już niepotrzebny bo wtedy odbywa sie przygotowanie urządzeń do pracy minimum 100 metrów nad ziemią.

szafir51
7.11.13, 16:44
W III etapie chyba będziesz już niepotrzebny bo wtedy odbywa sie przygotowanie urządzeń do pracy minimum 100 metrów nad ziemią.

chyba, że ma dużego zuma :) hehe

ZYSKI
7.11.13, 16:56
Ja bym ustalił konkretnie jaki przewidywany czas budowy, co ile dni mają być robione fotki biorąc pod uwagę np nieplanowane dojazdy, z tego wyliczam ilośc kilometrów i razy np ustawowy przelicznik 0.8358/za km lub inna stawka ustalona miedzy wami i tak mamy wstepne wyliczenie, dalej orientacyjna ilośc fotek razy jakaś tam stawka i mamy następną kwote plus kwota na nieprzewidziane wydatki. Koniecznie spisana umowa z zaznaczeniem wynagrodzeń zaliczkowo np co miesiąc. Taki widze zarys umowy
Pozdrawiam
Jan

And.N
7.11.13, 17:05
Ja bym ustalił konkretnie jaki przewidywany czas budowy,...
Było podane w w pierwszym poście...1 rok

Eleazar
7.11.13, 17:37
Akurat deszczyku Oly sie nie boi :)
Napewno zdjecia do dokumentacji z budowy
Do informatorow i artykułów sponsorowanch wydawanych w trakcie inwestycji.
Do komcowej prezentacji na zakonczenie i uroczyste otwarcie.

Teraz zagłębiam sie w ustawowe stawki + do +plusa i zobaczymy co wyjdzie.
Dziękuję za podpowiedzi.

henry1
7.11.13, 18:52
Zrób wiele zdjęć budowy pierwszego wiatraka. Foty rób ze wszystkich możliwych stron. To samo fotografuj z różnych ujęć, aby mieć dużo fotek ze szczegółami.
Potem możesz jeździć w celu sfocenia następnego stojącego już wiatraka. Foty ze szczegółami budowy podziel między poszczególne wiatraki.
Przecież wszystkie będą budowane w ten sam sposób. Oszczędzisz na dojazdach.

Mirek54
7.11.13, 19:54
Zrób wiele zdjęć budowy pierwszego wiatraka. Foty rób ze wszystkich możliwych stron. To samo fotografuj z różnych ujęć, aby mieć dużo fotek ze szczegółami.
Potem możesz jeździć w celu sfocenia następnego stojącego już wiatraka. Foty ze szczegółami budowy podziel między poszczególne wiatraki.
Przecież wszystkie będą budowane w ten sam sposób. Oszczędzisz na dojazdach.

Tia.A pozniej bedzie jak z tym co Czukczom do paszportu foty trzaskal.

frost
20.11.13, 02:29
Robilem dokladnie to, na co masz zlecenie, jednorazowy wyjazd, srednio godzina na budowie.10 wybranych zdjec . 300-350 zl.

hades
20.11.13, 11:21
Eleazar, tak jak pisze Frosta, ustalenie tzw. dniówki to klucz do rozwikłania wyceny zlecenia. Nie wycenisz od razu całego roku. Zbyt dużo zmiennych. Podaj cenę za wyjazd i ilość zdjęć z wizyty. Ustal też kto jest kierownikiem budowy i dogadaj z nim istotne momenty, w których powinieneś się pojawić.

Pamiętaj też o dodatkowych kosztach. Powinieneś zadbać o bezpieczeństwo, czyli wyposażyć się w kask, buty bezpieczne, kamizelkę odblaskową. Może okazać się, że będziesz musiał odwiedzić szczyt masztu. Wtedy przyda się jeszcze uprząż. Tu pogadaj ze zleceniodawcą, może wypożyczy zestaw w kluczowym momencie.