PDA

Zobacz pełną wersję : Rozbierana sesja



Mirek54
28.08.13, 10:26
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-krakow,50/rozbierana-sesja-na-cmentarzu-zydowskim-bedzie-dochodzenie,350235.html

Durne to tlumaczenie fotografa.

Saboor
28.08.13, 10:32
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-krakow,50/rozbierana-sesja-na-cmentarzu-zydowskim-bedzie-dochodzenie,350235.html

Durne to tlumaczenie fotografa.
Ano durne i "beknąć" za to powinien zdrowo.

epicure
28.08.13, 10:48
Zawsze mnie bawią wszelkiego typu oskarżenia o znieważenie czegoś, czego znieważyć nie można, gdyż to coś nie jest w stanie odczuwać godności. Jeszcze nie widziałem miejsca pochówku, które ma poczucie własnej wartości.

sepi19
28.08.13, 10:52
Zawsze mnie bawią wszelkiego typu oskarżenia o znieważenie czegoś, czego znieważyć nie można, gdyż to coś nie jest w stanie odczuwać godności. Jeszcze nie widziałem miejsca pochówku, które ma poczucie własnej wartości.

Epicur, a gdyby ktoś to zrobił na grobie twojej bliskiej osoby, bez twojej wiedzy i zgody?

Saboor
28.08.13, 10:55
Zawsze mnie bawią wszelkiego typu oskarżenia o znieważenie czegoś, czego znieważyć nie można
To stwierdzenie prócz "Zawsze bawią mnie"(bo to Twoje odczucie) jest bez sensu. Można.

gdyż to coś nie jest w stanie odczuwać godności. Jeszcze nie widziałem miejsca pochówku, które ma poczucie własnej wartości.
epikurejczyku, wartość miejsca my określamy i profanacja miejsca któremu nadaliśmy określony status to głupota, prostactwo i niedojrzałość.

epicure
28.08.13, 10:56
Nie przywiązuję uwagi do grobów bliskich mi osób. Gdyby ode mnie zależało, pieniądze na grób przeznaczyłbym na karmę dla zwierząt w schronisku. To niepotrzebny zbytek.

helmuth
28.08.13, 11:01
Epicur, a gdyby ktoś to zrobił na grobie twojej bliskiej osoby, bez twojej wiedzy i zgody?Nie przesadzaj!
Modelka pozowała na tle macew a nie na grobach!
PS
Ciekaw jestem, czy sprawa byłaby równie głośna, gdyby sesja odbyła się na zaniedbanym cmentarzu nieżydowskim? :roll:

Saboor
28.08.13, 11:05
Nie przywiązuję uwagi do grobów bliskich mi osób. Gdyby ode mnie zależało, pieniądze na grób przeznaczyłbym na karmę dla zwierząt w schronisku. To niepotrzebny zbytek.
I co? To ma jakiekolwiek znaczenie? Żyjesz w stadzie więc znaczenie ma prawo i obyczajność tego stada a nie Twoja.
Choć to wolny kraj i jeżeli sobie życzysz można Cię skremować a pudełeczko z prochami zakopać w schronisku.
Natomiast cmentarz czy to żydowski, katolicki czy jakikolwiek bądź to miejsce kultu pewnej grupy ludzi i bezczeszczenie go to chamstwo i *********.
Wiesz że lubię z Tobą gadać ale... napisałeś aż nadto.

epicure
28.08.13, 11:06
To stwierdzenie prócz "Zawsze bawią mnie"(bo to Twoje odczucie) jest bez sensu. Można.

Czy któryś grób już Ci się kiedyś poskarżył, że został znieważony?


epikurejczyku, wartość miejsca my określamy i profanacja miejsca któremu nadaliśmy określony status to głupota, prostactwo i niedojrzałość.

Po pierwsze: my? Po drugie: to, że ktoś sobie określi czegoś wartość, nie znaczy jeszcze, że jakiekolwiek działanie innych osób sprzeczne z jego światopoglądem tę wartość narusza. Po trzecie: nie uważam, aby przedmiot można było znieważyć, zbeszcześcić, sprofanować, bowiem wszystkie te słowa sprowadzają się do naruszenia godności, której przedmioty odczuwać nie mogą.

Saboor
28.08.13, 11:06
Nie przesadzaj!
Modelka pozowała na tle macew a nie na grobach!
PS
Ciekaw jestem, czy sprawa byłaby równie głośna, gdyby sesja odbyła się na zaniedbanym cmentarzu nieżydowskim? :roll:
Przyjrzyj się potem Pisz. Szczególarz jesteś nie?

apz
28.08.13, 11:08
Nie przywiązuję uwagi do grobów bliskich mi osób. Gdyby ode mnie zależało, pieniądze na grób przeznaczyłbym na karmę dla zwierząt w schronisku. To niepotrzebny zbytek.

Szacunek do starszych, zmarłych i ich miejsc pochówku jest jedną z podstaw kultury europejskej i człowieczeństwa w ogóle.
Dziwne rzeczy piszesz...

Nie sposób dziwić sie tym, dla których brak szacunku dla miejsca pochówku to naruszenie zasad, nie tylko dobrego smaku.
Nie pisze o nagrobku, bo to już zupełnie co innego.

CzaRmaX
28.08.13, 11:12
Tylko szkoda, że jak podobna sesja była bodajże na cmentarzu "Orląt Lwowskich" to jakoś nasze władze i usłużne media cichutko siedziały. Groby są grobami i należy je traktować z należytym szacunkiem i czcią ale WSZYSTKIE a nie wybiórczo i nagłaśniać te bo to akurat żydowskie. Podobne ekscesy z resztą w przeszłości już kilkakrotnie odbyły się na katolickich cmentarzach i jakoś sobie nie przypominam aby to nagłaśniano, tylko jedynie w sieci ludzie się burzyli.

Saboor
28.08.13, 11:16
Czy któryś grób już Ci się kiedyś poskarżył, że został znieważony?
Po pierwsze: my? Po drugie: to, że ktoś sobie określi czegoś wartość, nie znaczy jeszcze, że jakiekolwiek działanie innych osób sprzeczne z jego światopoglądem tę wartość narusza. Po trzecie: nie uważam, aby przedmiot można było znieważyć, zbeszcześcić, sprofanować, bowiem wszystkie te słowa sprowadzają się do naruszenia godności, której przedmioty odczuwać nie mogą.
Tak My.Masoni, Żydzi, Muzułmanie, Chrześcijanie, Ateiści itd.
Dla każdej z tych grup społeczno-wyznaniowych inne miejsca mają duże znaczenie i ich normy etyczno-moralne czy religijne określają status tychże. Do nas należy uszanowanie innych(wszak stoimy na wysokim poziomie intelektualnym)wierzeń czy kultury.
Wybacz ale sprowadzanie dyskusji do poziomu: czy grób może się poskarżył to coś w rodzaju: też mam na imię Wojtek i też mam 14 lat.

gibberpl
28.08.13, 11:17
Przegiął i to ostro. Bez znaczenia na czyich grobach.

Saboor
28.08.13, 11:21
Tylko szkoda, że jak podobna sesja była bodajże na cmentarzu "Orląt Lwowskich" to jakoś nasze władze i usłużne media cichutko siedziały. Groby są grobami i należy je traktować z należytym szacunkiem i czcią ale WSZYSTKIE a nie wybiórczo i nagłaśniać te bo to akurat żydowskie. Podobne ekscesy z resztą w przeszłości już kilkakrotnie odbyły się na katolickich cmentarzach i jakoś sobie nie przypominam aby to nagłaśniano, tylko jedynie w sieci ludzie się burzyli. Poza cmentarzem "Orląt Lwowskich" były "nagłaśniane" dewastacje cmentarzy i prawosławnych i rzymsko-katolickich. Masz rację szkoda że mało skuteczne działania podejmowano.

epicure
28.08.13, 11:22
I co? To ma jakiekolwiek znaczenie? Żyjesz w stadzie więc znaczenie ma prawo i obyczajność tego stada a nie Twoja.

Ależ ja nawet nie śmiem obalać tego prawa ani obyczajności (choć uzurpuję sobie prawo do krytykowania ich, jeśli uznam to za stosowne). Takie działanie skazane byłoby na niepowodzenie, a i nawet nie odczuwam takiej potrzeby. Nie zmienia to faktu, że niektóre rzeczy mnie bawią, a niektóre wcale nie bulwersują.


Choć to wolny kraj i jeżeli sobie życzysz można Cię skremować a pudełeczko z prochami zakopać w schronisku.

To by było marnotrawstwo. Moim marzeniem jest nawet po śmierci przyczynić się jeszcze dla czyjegoś "dobra" i oddać swoje truchło do przeszczepów i eksperymentów naukowych, które mogą komuś uratować życie lub zdrowie, a to co zostanie przerobić na karmę i dać na pożarcie bezdomnym zwierzętom. Zgodnie z moim światopoglądem byłby to aktu honoru niewspółmiernie wyższy, od hołdowania kosztownej tradycji (i słabości) pochówku. Z tego, co mi jednak wiadomo, takie rzeczy praktykować można obecnie jedynie w Tybecie.


Natomiast cmentarz czy to żydowski, katolicki czy jakikolwiek bądź to miejsce kultu pewnej grupy ludzi i bezczeszczenie go to chamstwo i *********.

Zniszczenie miejsca, jakiegokolwiek - czy to kultu, czy niekultu - powinno być oczywiście ścigane i karane. Uważam jednak, że nie można go w zbeszsześcić w żaden inny sposób.

Saboor
28.08.13, 11:30
Przegiął i to ostro. Bez znaczenia na czyich grobach.
O to właśnie chodzi o wieków miejsce pochówku było czczone albo otoczone szacunkiem, czy to kurhan czy krypta.

---------- Post dodany o 11:30 ---------- Poprzedni post był o 11:24 ----------


oczywiście ścigane i karane. Uważam jednak, że nie można go w zbeszsześcić w żaden inny sposób.
Status społeczny bądź religijny miejsca określa odpowiednie zachowanie dopuszczalne na jego terenie, prawda?

aga_piet
28.08.13, 11:34
Choć to wolny kraj i jeżeli sobie życzysz można Cię skremować a pudełeczko z prochami zakopać w schronisku.


W Polsce pudełeczko z prochami można zakopać JEDYNIE na cmentarzu (ewentualnie na terenie kościoła) ;)

CzaRmaX
28.08.13, 11:34
Poza cmentarzem "Orląt Lwowskich" były "nagłaśniane" dewastacje cmentarzy i prawosławnych i rzymsko-katolickich. Masz rację szkoda że mało skuteczne działania podejmowano.

Dla mnie takie rzeczy to normalnie gorzej niż dno i dwa dna. Powinno się to tępić bardzo ostro i bez znaczenia jakie są to groby i czyje te groby są a tym bardziej, że kultura europejska jak wspomniał APZ a w szczególności nasza polska ma bardzo duże przywiązanie do miejsc pochówku. Generalnie mierzi mnie ogromnie bezczeszczenie wszelkiego rodzaju wartości i miejsc. Wartości po coś są a próbuje się na siłę je obrzydzić ale według mnie ma to swój cel. Ludzie pozbawieni jakichkolwiek wartości są bardzo łatwy celem do ogłupienia, ponieważ podświadomie jakiś wartości i tradycji będą poszukiwać a wtedy można im wpoić nowe zasady tylko aż strach pomyśleć jakie to będą zasady.

To samo irytuje mnie w poprawności politycznej i że jedną rzecz się mocno nagłaśnia a inną nie z podobnej kategorii.

A wracając jeszcze do poprawności politycznej pokażę Wam pewną ciekawostkę jak tłumaczy tłumacz Google - paranoje bo za 10 lat słowo "Nazi" zostanie zastąpione słowem "Polacy".

97510

gibberpl
28.08.13, 11:36
W Polsce pudełeczko z prochami można zakopać JEDYNIE na cmentarzu (ewentualnie na terenie kościoła) ;)

Dokładnie. Rozrzucenie prochów jest podciąganie pod profanacje.

jarek_gd
28.08.13, 11:36
Sława za wszelką cenę.

CzaRmaX
28.08.13, 11:38
Sława za wszelką cenę.

Szkoda, że brak zasad, staje się zasadą.

jarek_gd
28.08.13, 11:38
Szkoda, że brak zasad, staje się zasadą.
Tego uczą media.

epicure
28.08.13, 11:39
Trudno mi zdefiniować pojęcie "statusu społecznego bądź religijnego" miejsca. Zwykle wszelkiego rodzaju statusy określane są przez przepisy prawne, a dopuszczalne zachowanie przez te same przepisy lub regulamin danego miejsca. Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Żeby była jasność: uważam, że robienie tego typu zdjęć jest niestosowne ze względu na to, że cmentarz to miejsce publiczne, w którym mogą znaleźć się ludzie nie mający ochoty na takie widoki. I nic poza tym.

gibberpl
28.08.13, 11:43
Trudno mi zdefiniować pojęcie "statusu społecznego bądź religijnego" miejsca. Zwykle wszelkiego rodzaju statusy określane są przez przepisy prawne, a dopuszczalne zachowanie przez te same przepisy lub regulamin danego miejsca. Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Kiedyś nazywało się to dobre wychowanie. Teraz to już nie wiem, czego Was tam rodzice uczą.

CzaRmaX
28.08.13, 11:50
Są normy prawne i normy społeczne i uważam, że w dobrym tonie jest zachowywać jedne i drugie w danej grupie społecznej w której się znajdujemy. Arabowie przykładowo zbytnio nie przywiązują wagi do miejsca pochówku i pewnego razu w Libii biegałem po "grobach" nawet o tym nie wiedząc :)

epicure
28.08.13, 11:53
Kiedyś nazywało się to dobre wychowanie. Teraz to już nie wiem, czego Was tam rodzice uczą.

Mnie rodzice nauczyli myśleć i podejmować decyzje tak, aby przynosiły jak najmniej szkody i jak najwięcej korzyści innym istotom, bez względu na to, czy ktoś uzna je za efekt dobrego czy złego wychowania.

helmuth
28.08.13, 11:56
Przyjrzyj się potem Pisz. Szczególarz jesteś nie?Jestem! Szczególnie w odniesieniu do wszelkich informacji medialnych.
Tu chodzi o artykuł, więc dla mnie ważniejsze jest to co napisane. Przyglądam się więc tekstowi. Dla mnie istotne jest, o czym chce mnie poinformować autor. Więc mam:
-Rozbierana sesja na cmentarzu żydowskim
-Półnaga modelka pozowała na tle macew na cmentarzu żydowskim
-... półnaga modelka pozowała między macewami na cmentarzu żydowskim
Autor powstrzymuje się od komentarza, informuje jedynie: "Policjanci pod nadzorem prokuratury sprawdzą, czy doszło do znieważenia miejsca pochówku."
Znając "talent" redaktorów tworzących artykuły, powstrzymuję się więc z ciskaniem gromów. Owszem, pomysł na sesję budzi mój niesmak ale daleki jestem od zarzutu bezczeszczenia.

Saboor
28.08.13, 12:00
Jestem! Szczególnie w odniesieniu do wszelkich informacji medialnych..
Zobacz zdjęcia bo to one są podstawą zamieszania a nie artykuł.

---------- Post dodany o 12:00 ---------- Poprzedni post był o 11:58 ----------

Dobra, powiedziałem co chciałem wracam do urny na półce.

pers
28.08.13, 12:06
Kiedyś nazywało się to dobre wychowanie. Teraz to już nie wiem, czego Was tam rodzice uczą.

Teraz to nie rodzice ale media wychowują i uczą. A co jest w nich popularne? Wszystkie skrajności, normalność jest nudna i niemedialna. Niestety aby się wybić musisz zaszokować, im bardziej tym lepiej. Gdyby te zdjęcia były na przysłowiowym łonie natury to pies z kulawą nogą by się nimi nie zainteresował a tak mamy TEMAT i w telewizji i na naszym Forum.

helmuth
28.08.13, 12:27
Zobacz zdjęcia bo to one są podstawą zamieszania a nie artykuł.Widzę, pod sensacyjnym tytułem, zdjęcie rozkraczonej modelki i to już ma mnie odpowiednio "ustawić".
Gdyby tytuł brzmiał "Rozbierana sesja na cmentarzu", pod nim byłby tekst a to zdjęcie na końcu, razem z innymi, pewnie niewielu doczytałoby o co chodzi a tym bardziej obejrzało zdjęcia.

Saboor
28.08.13, 12:33
Widzę, pod sensacyjnym tytułem, zdjęcie rozkraczonej modelki i to już ma mnie odpowiednio "ustawić".
Gdyby tytuł brzmiał "Rozbierana sesja na cmentarzu", pod nim byłby tekst a to zdjęcie na końcu, razem z innymi, pewnie niewielu doczytałoby o co chodzi a tym bardziej obejrzało zdjęcia.
Dlaczego coś ma Cię "ustawiać"??
Po prostu: cmentarz to nie miejsce na takie szopki, to Wiesz od dziecka. Co tu jest do ustawiania?

Mirek54
28.08.13, 12:38
Mnie rodzice nauczyli myśleć i podejmować decyzje tak, aby przynosiły jak najmniej szkody i jak najwięcej korzyści innym istotom, bez względu na to, czy ktoś uzna je za efekt dobrego czy złego wychowania.

Widzisz.Twierdziz,ze rodzice Ciebie nauczyli.Ja mysle jednak,ze uczyli.Jednak chyba nie zbyt mocno sie przykladali.Pewne rzeczy wysysa sie z mlekiem matki,moze to byc efekt tego,ze byles butelka karmiony.Nawet slonie w maja swoje miejsce spoczynku i jakos nie uzywaja tych miejsc do innych celow.Swoje inne instynkta realizuja gdzie indziej.Zacznij moze podpatrywac slonie,pozniej decyduj co dla ludzi jest lepsze co gorsze.
Nie zganial niczego na rodzicow,napewno chcieli dobrze.

epicure
28.08.13, 12:47
Mirek54, zacznij czytać ze zrozumieniem, bo jak zwykle masz wiele do powiedzenia tam, gdzie nawet nie wiesz, o czym się rozmawia. Nigdzie nawet nie próbowałem za nikogo decydować, co jest "lepsze, co gorsze". Wyraziłem tylko swoje zdanie o tym, co mnie śmieszy, uzasadniając, dlaczego mnie to śmieszy. Jak zwykle osoby komentujące czyjeś wychowanie same mają z nim problem, bo to nie ja się rozbieram na grobach, a jedynie rozważam na temat tego, czy miejsce lub rzecz można znieważyć, zaś Ty czynisz głupie komentarze na temat moich rodziców.

helmuth
28.08.13, 13:36
Dlaczego coś ma Cię "ustawiać"??
Po prostu: cmentarz to nie miejsce na takie szopki, to Wiesz od dziecka. Co tu jest do ustawiania?Wiem i napisałem wcześniej, że pomysł wzbudza mój niesmak.
Co do ustawiania- zestawienie tytułu z "najostrzejszym" zdjęciem, ma wywołać u mnie oburzenie. Zanim przeczytam o co chodzi! O tym mówię.

Saboor
28.08.13, 14:51
Wiem i napisałem wcześniej, że pomysł wzbudza mój niesmak.
To dobrze.

wyrwiflak
28.08.13, 15:46
Przypomniało mi się to:
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111105/MAGAZYN/787887676

Zawsze zatrważało mnie to jak potrafią postępować ludzie oburzeni na podłożu religijnym. Ja jestem daleki od jakiegokolwiek radykalizmu w tej kwestii, nie leży to w moim charakterze. Piękna modelka to niewątpliwie dzieło boże więc nie widzę powodu by jej tam nie fotografować. Usprawiedliwione mogło by być oburzenie paru osób których owe macewy bezpośrednio dotyczą, ale kolejnego pola do ogólnopolskiej walki z demonami to bym z tego nie czynił. Mój dziadek jakby mu taka siadła na grobie byłby z tego powodu bardzo szcześliwym nieboszczykiem, ale to oczywista bzdura bo miejsce pochówku nie ma z aktualnymi okolicami przebywania duszy nic wspólnego (jak każe nam wierzyć nasza religia) :)

Saboor
28.08.13, 15:57
Przypomniało mi się to:
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111105/MAGAZYN/787887676

Zawsze zatrważało mnie to jak potrafią postępować ludzie oburzeni na podłożu religijnym. Ja jestem daleki od jakiegokolwiek radykalizmu w tej kwestii, nie leży to w moim charakterze. Piękna modelka to niewątpliwie dzieło boże więc nie widzę powodu by jej tam nie fotografować. Usprawiedliwione mogło by być oburzenie paru osób których owe macewy bezpośrednio dotyczą, ale kolejnego pola do ogólnopolskiej walki z demonami to bym z tego nie czynił. Mój dziadek jakby mu taka siadła na grobie byłby z tego powodu bardzo szcześliwym nieboszczykiem, ale to oczywista bzdura bo miejsce pochówku nie ma z aktualnymi okolicami przebywania duszy nic wspólnego (jak każe nam wierzyć nasza religia) :)
Bóg, Jahwe, Allah, Zarahustra, nie ma tu nic do rzeczy. Cmentarz to miejsce kultu zmarłych i tyle.
Zachowanie pseudo fotografa jest moralnie naganne.

wyrwiflak
28.08.13, 16:07
Subiektywnie, kolego, subiektywnie.

Saboor
28.08.13, 16:12
Subiektywnie, kolego, subiektywnie.
Naturalnie! Nie znam kogoś kto "obiektywnie" się wypowiada.
Tylko co subiektywnie? To że
nie mają nic do rzeczy czy to że
Cmentarz to miejsce kultu zmarłych i tyle a może
Zachowanie pseudo fotografa jest moralnie naganne
Gdyby ktoś w Twojej kuchni zrobił kupę jego zachowanie było by moralnie naganne, prawda?

wyrwiflak
28.08.13, 16:29
Nie.
Zapraszam.

Saboor
28.08.13, 16:30
Nie.
Zapraszam.
Wymiękłem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

k@czy
28.08.13, 16:57
Saboor.... robienie kupy nie nosi cech niemoralnosci...co najwyżej jest nie higieniczne. ...:)

Krakman
28.08.13, 17:16
Czy któryś grób już Ci się kiedyś poskarżył, że został znieważony?



Po pierwsze: my? Po drugie: to, że ktoś sobie określi czegoś wartość, nie znaczy jeszcze, że jakiekolwiek działanie innych osób sprzeczne z jego światopoglądem tę wartość narusza. Po trzecie: nie uważam, aby przedmiot można było znieważyć, zbeszcześcić, sprofanować, bowiem wszystkie te słowa sprowadzają się do naruszenia godności, której przedmioty odczuwać nie mogą.

To nie jest przedmiot. to jest miejsce.....

jarek_gd
28.08.13, 17:19
A sława fotografa rośnie. tefałen nakręca:
http://www.tvn24.pl/autor-rozbieranej-sesji-na-cmentarzu-zydowskim-nie-chcialem-skandalu-taka-mialem-wizje,350235,s.html

Krakman
28.08.13, 17:20
A sława fotografa rośnie. tefałen nakręca:
http://www.tvn24.pl/autor-rozbieranej-sesji-na-cmentarzu-zydowskim-nie-chcialem-skandalu-taka-mialem-wizje,350235,s.html
Raczej wątpliwa sława.....

diabolique
28.08.13, 17:21
Nie przywiązuję uwagi do grobów bliskich mi osób.


Piękna modelka to niewątpliwie dzieło boże więc nie widzę powodu by jej tam nie fotografować. (...), ale to oczywista bzdura bo miejsce pochówku nie ma z aktualnymi okolicami przebywania duszy nic wspólnego (jak każe nam wierzyć nasza religia) :)

Wy nie, inni tak.
Jest takie bardzo znane wolnościowe powiedzenie: "wolność twojej pięści jest ograniczona bliskością mojego nosa".
Jeśli postawię sobie totem, który będzie dla mnie miał niebagatelne znaczenie w sferze sacrum, to mimo iż dla ciebie będzie to kawał drewna, to nie masz prawa na niego sikać. Niezależnie od tego, co o tym myślisz. Możesz jedynie obok postawić sobie swój kawał drewna i robić z nim co chcesz.
Ludzie, którzy stworzyli to miejsce, nie zrobili go z myślą o przyszłych sesjach gołych bab, lecz by zachować w pamięci swoich bliskich i symbolicznie (podkreślam słowo "symbolicznie") ich odwiedzać.
Nie trzeba chyba regulacji prawnych w cywilizowanym świecie, by zrozumieć, że to po prostu niegodne.

PS. Dobry tytuł wątku, każdy zajrzy.

k@czy
28.08.13, 17:36
Fotograf to juz jest znany na calym swiecie. Zostal juz nawet oficjalnym antysemita.

eFiX
28.08.13, 17:38
widze, ze ciekawie w kraju, wczoraj biblia, dzis to.. ;)

Jd
28.08.13, 18:11
Ciekawe , że nikt zakładał wątku i nie wylewał łez jak Nergal podarł Biblię ?

Saboor
28.08.13, 18:12
Ciekawe , że nikt zakładał wątku i nie wylewał łez jak Nergal podarł Biblię ?
A co w tym ciekawego?
Jeden potrafi się upomnieć o swoje a inny nie chce.
edit:
Masz pojęcie co by się działo, gdyby to była Tora czy Koran?

pers
28.08.13, 18:15
Pewnie gdyby to zrobił w ramach tak zwanej sesji fotograficznej to i wątek by się pojawił ;-)

osiem1984
29.08.13, 08:37
Powiem tak, jestem zszokowany, że część z Was nie widzi dosłownie nic nieetycznego, niemoralnego w takowym zachowaniu.
Pozostaje współczuć.

Jd
29.08.13, 08:45
edit:
Masz pojęcie co by się działo, gdyby to była Tora czy Koran?

Dlatego mam wątpliwości czy aby żyję w swoim kraju.

adambieg
29.08.13, 08:56
Powiem tak, jestem zszokowany, że część z Was nie widzi dosłownie nic nieetycznego, niemoralnego w takowym zachowaniu.
Pozostaje współczuć.

W organizowaniu sesji na cmentarzu widzę głównie głupotę tych, którzy brali w niej udział. Zamiast prokuratury i policji przydała by się rozmowa edukacyjna, uświadamiająca, że dla niektórych osób takie miejsca mają ogromne znaczenie emocjonalne. Podobnie jest z darciem biblii, koranu, tory. To są książki, które mają znaczenie dla tych, którzy wierzą w to co się w nich zapisano. Dla mnie to tylko historie równie prawdopodobne jak bajki o smokach.
Tych którzy leżą na cmentarzu taka sesja nie znieważa, nie bezcześci. Obraża najwyżej uczucia tych którzy żyją. Portale i gazety powinny opisać sytuację a darować sobie zamieszczanie tych zdjęć.

epicure
29.08.13, 09:00
Też bym był zszokowany, ale nie zauważyłem, aby ktokolwiek tutaj twierdził, że nie ma nic niestosownego w zachowaniu modelki i fotografa. Celowo użyłem słowa "niestosownego", bo pojęcie etyki i moralności rezerwuję w swoim własnym słowniku dla spraw dużo poważniejszych, niż to, gdzie i jak się ubrać czy nie ubrać. Zachowanie, w mojej opinii, było niestosowane, ale nie bardziej, niż zrobienie sobie takiej sesji w parku. Za takie rzeczy po prostu dostaje się mandat, ale nikt nie bada sprawy pod kątem zbeszczeszczenia parku. A co, jeśli ktoś znieważył tam drzewa będące obiektem kultu druidów?

adambieg
29.08.13, 09:18
Takich przejawów głupoty jest więcej:
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130826/GRUDZIADZ01/130829514

Przed cmentarzem w Grudziądzu ktoś ułożył placyk z płyt nagrobnych. Kilkanaście lat handlowano tam zniczami i kwiatami i nikomu to nie przeszkadzało.
Płyta jak wiadomo ma dwie strony, wystarczyło usunąć napis lub w ostateczności ułożyć napisem do dołu i nikogo by to nie uraziło. A tak to rzeczywiście bardzo głupie uczucie, jak ktoś po latach wraca do swojego miasta i trafi mu się chodzenie po płycie nagrobnej pradziadka na przykład.

pers
29.08.13, 10:12
Zachowanie, w mojej opinii, było niestosowane, ale nie bardziej, niż zrobienie sobie takiej sesji w parku. Za takie rzeczy po prostu dostaje się mandat, ale nikt nie bada sprawy pod kątem zbeszczeszczenia parku. A co, jeśli ktoś znieważył tam drzewa będące obiektem kultu druidów?

Wydaje się, że ciągle nie rozumiesz iż dla większości z nas takie miejsca jak cmentarz czy kościół są czymś więcej niż miejscami. W tych miejscach odbywają się obrzędy religijne i są traktowane z zupełnie innymi emocjami aniżeli park przy osiedlu. Powinieneś to chyba rozumieć i nie brnąć dalej w te bezsensowne porównania. Za chwilę stwierdzisz, że działający kościół w którym odbywają się nabożeństwa to zwykły budynek i w przerwach tych nabożeństw można by go wynająć paniom trudniącym się nierządem. Bo czemu niby nie, budynek nie ma godności i się nie obrazi według Twojej teorii. No właśnie budynek się nie obrazi ale ludzie chodzący na te nabożeństwa już tak i to powinieneś zrozumieć i uszanować.

A co do tej sesji to powtórzę - autorowi chodziło nie o zdjęcia tylko o rozgłos i cel osiągnął.

Bodzip
29.08.13, 10:23
Też bym był zszokowany, ale nie zauważyłem, aby ktokolwiek tutaj twierdził, że nie ma nic niestosownego w zachowaniu modelki i fotografa. Celowo użyłem słowa "niestosownego", bo pojęcie etyki i moralności rezerwuję w swoim własnym słowniku dla spraw dużo poważniejszych, niż to, gdzie i jak się ubrać czy nie ubrać. Zachowanie, w mojej opinii, było niestosowane, ale nie bardziej, niż zrobienie sobie takiej sesji w parku. Za takie rzeczy po prostu dostaje się mandat, ale nikt nie bada sprawy pod kątem zbeszczeszczenia parku. A co, jeśli ktoś znieważył tam drzewa będące obiektem kultu druidów?
Jestem zniesmaczony Twoją postawą. Przykro to stwierdzić, ale wszystkie Twoje posty w tym wątku są karygodne.
art. 262 Kodeksu karnego, paragraf 1 warto przeczytać i przemyśleć.

Krakman
29.08.13, 11:07
Jestem zniesmaczony Twoją postawą. Przykro to stwierdzić, ale wszystkie Twoje posty w tym wątku są karygodne.
art. 262 Kodeksu karnego, paragraf 1 warto przeczytać i przemyśleć.

Na paragrafach się zbytnio nie znam i wolę być z daleka od nich.
Jednak jak i Ty jestem zniesmaczony (dobre słowo) postawą niektórych naszych kolegów na siłę promujących swój światopogląd....

Saboor
29.08.13, 11:24
Jestem zniesmaczony Twoją postawą. Przykro to stwierdzić, ale wszystkie Twoje posty w tym wątku są karygodne.
art. 262 Kodeksu karnego, paragraf 1 warto przeczytać i przemyśleć.
To jedno a drugie: epikurejczyku domagałeś się od Mirka czytania ze zrozumieniem, ok teraz ja proszę Ciebie o to samo


Jest takie bardzo znane wolnościowe powiedzenie: "wolność twojej pięści jest ograniczona bliskością mojego nosa".
Jeśli postawię sobie totem, który będzie dla mnie miał niebagatelne znaczenie w sferze sacrum, to mimo iż dla ciebie będzie to kawał drewna, to nie masz prawa na niego sikać. Niezależnie od tego, co o tym myślisz. Możesz jedynie obok postawić sobie swój kawał drewna i robić z nim co chcesz.
Ludzie, którzy stworzyli to miejsce, nie zrobili go z myślą o przyszłych sesjach gołych bab, lecz by zachować w pamięci swoich bliskich i symbolicznie (podkreślam słowo "symbolicznie") ich odwiedzać.
Nie trzeba chyba regulacji prawnych w cywilizowanym świecie, by zrozumieć, że to po prostu niegodne.
Rozumiesz już jaka jest różnica między parkiem a cmentarzem?

wyrwiflak
29.08.13, 11:36
Niemoralne jest to co poprzedni ustrój robił z miejscami pochówku i jednocześnie to że aktualny przeszedł nad tym do porządku dziennego sankcjonując tamte działania. W mieście z ktorego pochodzę do dziś idąc chodnikiem można wdepnąć w macewę, dzieci bawią się na niechlujnie usuniętych resztkach grobów na placu zabaw w parku który był do końca II WŚ cmentarzem ewangelickim (dosłownie biegają po resztkach grobów wystających z ziemi) - i to od 50 lat, myśle ze urzędnicy dokładnie wiedzą że to tam jest. Na innych usuniętych niechlujnie małych cmentarzach pobudowano przedszkola, szkoły... Może by ktoś podjechał tam zrobił w parku (który już nie jest cmentarzem) parę fotek modelce (albo nawet bawiącym się dzieciom) na tle resztek grobów by sprawę nagłośnić - ciekawe czy to by było obraźliwe dla kogoś? Na pewno by się obrazlili urzędnicy ;) Ale nie dziwcie się że po dzieciństwie spędzonym na bieganiu po grobach i łażeniu po macewach będę szczególnie czuły na tego typu naruszenia czyichś uczuć religijnych. Potępić zawsze najłatwiej, zrozumiec i zaakceptować odmienny światopoglad wymaga pokory która nie jest współcześnie towarem dużego zainteresowania (a niegdyś była podstawową cnota ludzi religijnych).

Krakman
29.08.13, 11:57
Nie trzeba być religijnym wcale by uszanować uczucia innych....

wyrwiflak
29.08.13, 12:10
Wiem przecież. Wydaje mi się jdnak, że w omawianym przypadku mamy do czynienia z kwestią religii.

helmuth
29.08.13, 12:20
[ciach]

Wydaje mi się jdnak, że w omawianym przypadku mamy do czynienia z kwestią religii.
Czyli w miejscu pochowku ateistow, mozna urzadzac orgie?

Saboor
29.08.13, 12:20
Wiem przecież. Wydaje mi się jdnak, że w omawianym przypadku mamy do czynienia z kwestią religii.
Nie. Z miejscem kultu i uszanowaniem tegoż. Dla Ciebie i nas wszystkich to powinno być miejsce któremu należny jest szacunek ze względu na uczucia osób
bezpośrednio z nim związanych. Tyle.
Żadnej nadmiernej wrażliwości, po prostu kultura i zdrowy rozsądek.

hades
29.08.13, 12:29
Od moderatora: Wysłuchajcie swoich poglądów, nie starajcie siebie przekonywać.

Krakman
29.08.13, 12:30
Panie Szanowny Prostowniku. Nie mieszaj do tego homoseksualistów bo to odrębny i trudny w dzisiejszych czasach temat...
"uczucia innych" to po prostu uczucia innych a nie worek-temat...Po polskiemu piszę przecież....:grin:
Radyja nie słucham, ale się nie wyrażam per "mochery" na jego słuchaczy.... O te uczucia, jakie by nie były chodzi....
Na cmentarzu , jak na cmentarzu , nawet "ateistycznym" jak piszesz nie robimy orgii, choć jak to bywa w Rosji imprezkę można zrobić, ale tylko na cześć zmarłych... :)

wyrwiflak
29.08.13, 12:34
Moja kultura i zdrowy rozsądek nie pozwala mi na mówienie komuś, kogo nie znam, rzeczy typu "dla Ciebie to powinno być". Miejsca pochówku są nieoderwalnie wziązane z religią - o ateistach i ich zwyczajach pogrzebowych nic nie wiem. Kultura, do ktorej się odnosimy - nie istnieje bez kontekstu religijnego, wiec Panowie, z całym szacunkiem, ale rozmawiamy o religii.

Z kolei na temat kultury starożytnego Rzymu (czy innych starożytnych) wiem za mało by wypowiadać się o orgiach, ale z tego co pamiętam to niegdyś miały one ścisły związek z obrzędami religijnymi. Zachęcam do stonowanych wypowiedzi i nie szastania współczuciem wobec innych bo w moim przekonaniu głupotą byłoby pokłucić się w omawianych kwestiach na forum fotograficznym.

Krakman
29.08.13, 12:35
Moja kultura i zdrowy rozsądek nie pozwala mi na mówienie komuś, kogo nie znam, rzeczy typu "dla Ciebie to powinno być". Miejsca pochówku są nieoderwalnie wziązane z religią - o ateistach i ich zwyczajach pogrzebowych nic nie wiem. Kultura, do ktorej się odnosimy - nie istnieje bez kontekstu religijnego, wiec Panowie, z całym szacunkiem, ale rozmawiamy o religii.

Z kolei na temat kultury starożytnego Rzymu (czy innych starożytnych) wiem za mało by wypowiadać się o orgiach, ale z tego co pamiętam to niegdyś miały one ścisły związek z obrzędami religijnymi. Zachęcam do stonowanych wypowiedzi i nie szastania współczuciem wobec innych bo w moim przekonaniu głupotą byłoby pokłucić się w omawianych kwestiach na forum fotograficznym.

Amen :grin:

pers
29.08.13, 12:39
Wiesz, wyrwiflak, ja nie jestem osobą nadmiernie religijną i nie ma dla mnie znaczenia czy dla taniego rozgłosu sesja odbywa się na cmentarzu chrześcijańskim, żydowskim czy jakimkolwiek innym. Po prostu budzi to mój niesmak i tyle.

Piszesz, że powinniśmy zrozumieć i akceptować inne światopoglądy - niby racja ale osoby z innym światopoglądem muszą też zaakceptować światopogląd innych i uszanować ich zwyczaje. Mnie by nawet do głowy nie przyszło maszerować w koszulce z krótkim rękawkiem i obcisłych szortach w kraju muzułmańskim, a przecież nie podzielam ich światopoglądu. Bo chyba nie chodzi tylko o to by mój światopogląd był szanowany i akceptowany ale ja już innych szanować nie muszę?

osiem1984
29.08.13, 12:41
Nie trzeba być religijnym, żeby szanować uczucia innych. Istnieje też coś takiego jak szacunek dla pamięci o tych, którzy odeszli.

Saboor
29.08.13, 12:45
Moja kultura i zdrowy rozsądek nie pozwala mi na mówienie komuś, kogo nie znam, rzeczy typu "dla Ciebie to powinno być". Miejsca pochówku są nieoderwalnie wziązane z religią - o ateistach i ich zwyczajach pogrzebowych nic nie wiem. Kultura, do ktorej się odnosimy - nie istnieje bez kontekstu religijnego, wiec Panowie, z całym szacunkiem, ale rozmawiamy o religii.

Z kolei na temat kultury starożytnego Rzymu (czy innych starożytnych) wiem za mało by wypowiadać się o orgiach, ale z tego co pamiętam to niegdyś miały one ścisły związek z obrzędami religijnymi. Zachęcam do stonowanych wypowiedzi i nie szastania współczuciem wobec innych bo w moim przekonaniu głupotą byłoby pokłucić się w omawianych kwestiach na forum fotograficznym.
Sformułowanie którego użyłem dotyczy nas wszystkich a nie wybiórczo Ciebie. Dopisałem stosowną formułę teraz brzmi właściwie.
Co do miejsc czy to kultu religijnego czy to upamiętniających ważne wydarzenie świeckie: do każdego z nich przypisane jest właściwe zachowanie w jego
obrębie i tego należy się trzymać, wg mnie bez względnie.
Finito.

helmuth
29.08.13, 12:46
Panie Szanowny Prostowniku. Nie mieszaj do tego homoseksualistów bo to odrębny i trudny w dzisiejszych czasach temat...
"uczucia innych" to po prostu uczucia innych a nie worek-temat...Po polskiemu piszę przecież....:grin:
Radyja nie słucham, ale się nie wyrażam per "mochery" na jego słuchaczy.... O te uczucia, jakie by nie były chodzi....
Na cmentarzu , jak na cmentarzu , nawet "ateistycznym" jak piszesz nie robimy orgii, choć jak to bywa w Rosji imprezkę można zrobić, ale tylko na cześć zmarłych... :)Czy nie wydaje Ci sie, ze po ingerencji hadesa w moj post, Twoja odpowiedz jest nieco bez sensu?

osiem1984
29.08.13, 12:47
Sformułowanie którego użyłem dotyczy nas wszystkich a nie wybiórczo Ciebie. Dopisałem stosowną formułę teraz brzmi właściwie.
Co do miejsc czy to kultu religijnego czy to upamiętniających ważne wydarzenie świeckie: do każdego z nich przypisane jest właściwe zachowanie w jego
obrębie i tego należy się trzymać, wg mnie bez względnie.
Finito.
Nic dodać nic ująć.

fret
29.08.13, 12:49
... Miejsca pochówku są nieoderwalnie wziązane z religią - o ateistach i ich zwyczajach pogrzebowych nic nie wiem...

Piramidalna bzdura, a z faktu, że o czymś nic nie wiesz, nie wynika, że to coś nie istnieje i nie powinieneś tego szanować na takich samych zasadach, na jakich domagasz się szanowania swojej religijności.

diabolique
29.08.13, 13:13
Miejsca pochówku są nieoderwalnie wziązane z religią - o ateistach i ich zwyczajach pogrzebowych nic nie wiem.

Zasięgnij informacji na cmentarzu komunalnym (nie mylić z parafialnym).

Iwo
29.08.13, 13:35
Proszę o wyważone argumenty i bez polityki. Temat jest delikatny i prosiłbym o nie zmuszanie mnie do działania.


Bóg, Jahwe, Allah, Zarahustra, nie ma tu nic do rzeczy. Cmentarz to miejsce kultu zmarłych i tyle.
Wg mnie jest miejscem pochówku zmarłych, któremu i którym należy się szacunek bez względu na to kim byli.

Zachowanie pseudo fotografa jest moralnie naganne.
Jest nie tylko etycznie naganne- poniżej krytyki. Nie tyle czyjaś religia, ale i kultura nakazuje nam szacunek. I dobrze.
Tak jak nawet menelia nie pije piwa i nie koczuje na cmentarzach, tak nawet biznes kamieniarski nie oferuje różowych nagrobków.
Może niech każdy się sam zastanowi, co by zrobił, gdyby na grobie swego bliskiego zobaczył taką szopkę... Sam w ciszy. Ja nie potrafię.

Saboor
29.08.13, 13:49
Proszę o wyważone argumenty i bez polityki. Temat jest delikatny i prosiłbym o nie zmuszanie mnie do działania.
Wg mnie jest miejscem pochówku zmarłych, któremu i którym należy się szacunek bez względu na to kim byli.
Czyli tu się zgadzamy Panie Iwo.


Jest nie tylko etycznie naganne- poniżej krytyki. Nie tyle nawet dominująca religia, ale i kultura nakazuje głębszy szacunek.
Tak jak nawet menelia nie pije piwa i nie koczuje na cmentarzach, tak nawet biznes kamieniarski nie oferuje różowych nagrobków.
Może niech każdy się sam zastanowi, co by zrobił, gdyby na grobie swego bliskiego zobaczył taką szopkę... Sam w ciszy. Ja nie potrafię.
I tu też.
Tak temat jest delikatny a ja w moich postach nie nakłaniam do modlitwy za zmarłych a do uszanowania powagi takiego miejsca. I na prawdę nie ma znaczenia
czy to kitkut, cmentarz, czy pomnik "obrońcom czegoś tam..", po prostu każdemu z tych miejsc wymaga od nas określonego zachowania i tyle.

apz
29.08.13, 14:18
Tak temat jest delikatny a ja w moich postach nie nakłaniam do modlitwy za zmarłych a do uszanowania powagi takiego miejsca. I na prawdę nie ma znaczenia
czy to kitkut, cmentarz, czy pomnik "obrońcom czegoś tam..", po prostu każdemu z tych miejsc wymaga od nas określonego zachowania i tyle.

W epoce dziesiątego życia w grach komputerowych doczekaliśmy się także zmniejszenia wrażliwości u młodszego pokolenia.

Od pradawnych czasów na tym kontynencie szanowało się pamięć zmarłych, wznosiło sie kręgi , kurhany, pomniki , wydzielało cmentarze. I tak długo jak długo trwała pamięc ludzka szanowało sie ich miejsce i spokój zmarłych.
W terenach zurbanizowanych zdarzała sie i zdarza się dzisiaj zmiana i i inne wykorzystanie terenu. Opisywany wcześniej przypadek poznański to także przejaw braku szacunku a i powojennej pogardy dla pokonanych w sowieckim stylu.
To 20 wiek przyniósł technologię masowego mordowania ludzi, masowego wykorzystywania krematoriów, dołów do spalania zwłok, rozsypywania prochów, czerwonokmerskie rozdrabnianie ciał i zasilanie szczątkami pół ryżowych. To były krańcowe wynaturzenia.
A równolegle Bodzip pokazuje zadbane cmentarze wojenne z I wojny światowej.

Czyli zdziczenie i brak obyczaju to stosunkowo krótki okres w naszej tu historii.

Dzisiaj, w wolnym kraju należy przypominać odwieczne zasady naszej ludzkiej kultury. Wśród nich jest szacunek dla zmarłych i poszanowanie miejsc ich pochówku niezależnie od ich wyznania i narodowości.

Dziwią mnie liczne w tym wątku wypowiedzi przeczące moim, wydawało siemi uniwersalnym tu zasadom. Jeśli są to przekonania, nie pozy, jestem nimi zaskoczony. W narodzie doświadczonym jak nasz przez swoją historię, którego cmentarze są rozsiane na kliku kontynentach, jest to dla mnie niezrozumiałe, wręcz niepojęte.

lukasz78
29.08.13, 14:25
Czy każda sesja fotograficzna na cmentarzu obraża tam pochowanych?
Co z sesją Justyny Steczkowskiej na grobie ojca albo sesją na Cmentarzu Orląt we Lwowie?
Gdzie leży ta nieprzekraczalna granica? Może kluczem do zagadki jest w tym wypadku logo danej religii?

Cmentarz to nie miejsce kultu a chrześcijański bóg nie przewidział czegoś takiego jak modlitwy do zmarłych czy świętych.

apz
29.08.13, 14:34
Dziwię się mocno, że ten wątek wciąż jeszcze egzystuje na forum. Proszę o jego zamknięcie.


Czy każda sesja fotograficzna na cmentarzu obraża tam pochowanych?
Co z sesją Justyny Steczkowskiej na grobie ojca albo sesją na Cmentarzu Orląt we Lwowie?
Gdzie leży ta nieprzekraczalna granica? Może kluczem do zagadki jest w tym wypadku logo danej religii?

Cmentarz to nie miejsce kultu a chrześcijański bóg nie przewidział czegoś takiego jak modlitwy do zmarłych czy świętych.

Sugerujesz, że Biblijny Jahwe (JHWH) i "Bóg Chrześcijan" to różni bogowie?

Z tego co czytałem wynika, że Żydzi uważają, ze cmentarz powinien być pozostawiony w spokoju, ogrodzony nawet po opuszczeniu aż ulegnie całkowitej degradacji i wymrą ludzie pamiętający tamtych zmarłych, także po jego opuszczeniu. Dlatego między innymi grzebano ich w ziemi będącej własnością gminy wyznaniowej. Ponadto z uwagi na religię i proces zmartwychwstania nie dopuszczają możliwości ponownego użycia tego samego miejsca do pochówku kolejnych pokoleń. Czy to tak trudno zrozumieć jest i cudzy obyczaj uszanować?

Każda tego typu sesja zdjęciowa na cmentarzu to dla mnie przekroczenie dobrego obyczaju.

PS. Chrześcijańska religia dopuszcza modlitwę w intencji zmarłych i za ich spokój i wieczne odpoczywanie.

lukasz78
29.08.13, 15:00
Sugerujesz, że Biblijny Jahwe (JHWH) i "Bóg Chrześcijan" to różni bogowie?

Z tego co czytałem wynika, że Żydzi uważają, ze cmentarz powinien być pozostawiony w spokoju, ogrodzony nawet po opuszczeniu aż ulegnie całkowitej degradacji i wymrą ludzie pamiętający tamtych zmarłych, także po jego opuszczeniu. Dlatego między innymi grzebano ich w ziemi będącej własnością gminy wyznaniowej. Ponadto z uwagi na religię i proces zmartwychwstania nie dopuszczają możliwości ponownego użycia tego samego miejsca do pochówku kolejnych pokoleń. Czy to tak trudno zrozumieć jest i cudzy obyczaj uszanować?

Sesja zdjęciowa na cmentarzu to przekroczenie dobrego obyczaju.

Bóg jeden i ten sam, kompilacja cech starszych wierzeń ale ten sam. Nawet sieczkę z mózgu robi swoim wyznawcom podobną. :)

Nie wiem co uważają Żydzi, Muzułmanie, Świadkowie, Krisznowcy itd, póki co w Polsce obowiązuje polskie prawo.

Otóż to "przekroczenie dobrego obyczaju" a nie bezczeszczenie. Tego dopuścił się fotograf.

Natomiast w przypadku sesji z pustymi, nowymi trumnami to już przesada. Kogo te modelki obrażają? Przyszłych zmarłych?

Krakman
29.08.13, 15:21
Czy nie wydaje Ci sie, ze po ingerencji hadesa w moj post, Twoja odpowiedz jest nieco bez sensu?
:grin: nie zauważyłem..... Ale i tak mam rację....:grin:

---------- Post dodany o 15:21 ---------- Poprzedni post był o 15:19 ----------

Panie kolego z Kielc. Mówienie, że Bóg robi sieczkę z mózgu swoim wyznawcom jest właśnie przekroczeniem dobrych obyczajów....

Co do dalszych twych tekstów - owszem możma dla jaj wleźć do trumny, ułożyć krzyż dla jaj z puszek od piwa.... Ale czy to poważne? i czy naprawdę nie przekracza dobrych obyczjów......?

Janeczek
29.08.13, 15:30
No coz, cycki na cmentarzu, to nie jest trafny wybor, rozumiem, ze ktos moze miec inne pojecie na "sztuke" natomiast mnie i pewnie wielu to nie lezy, rownie jak jajca na krzyzu....

Dalbym epicure minusa, choc zwykle nikomu nie daje ale system nie pozwala, dostal ode mnie za duzo plusow ostatnio....
Wypowiedzi co najmniej niestosowne.

Proponuje nie drazyc tematu i za APZetem poprosze o zakonczenie tego watka, robi niepotrzebna sensacje, niedlugo goscia Pana Fotografa na piedestal postawia i nakreca o nim film....

smutne pozdrowionka

apz
29.08.13, 15:33
...póki co w Polsce obowiązuje polskie prawo. ...

To może szanujmy także to prawo.

A prawo polskie oddało tereny cmentarzy i synanog w tym tego cmentarza opiekującej sie nim właściwej terytorialnie gminie wyznaniowej. Ma ona prawo ogrodzić teren i go zamknąć, a ten z bożej łaski fotograf nie ma prawa tam wchodzić i fotografować co chce, jeśli nie dostanie zgody na to swoje fotografowanie od właściciela terenu. To jest też trudno zrozumieć? Mówimy po raz kolejny o poszanowania prawa i granicach wolności.
Bo moja wolnośc kończy sie tam, gdzie wchodzę w interakcję z prawami i wolnościa innego człowieka. ja mam tego świadomośc, ten pan jakby jej nie miał...

Ostatnio jakby u nas takich podstawowych rzeczy sie nie rozumie.

Saboor
29.08.13, 15:33
Proponuje nie drazyc tematu i za APZetem poprosze o zakonczenie tego watka, robi niepotrzebna sensacje, niedlugo goscia Pana Fotografa na piedestal postawia i nakreca o nim film....

smutne pozdrowionka
Zgadzam się i podpisuję pod zamknięciem tej dysputy.

hades
29.08.13, 15:37
Koledzy, jak widzę temat wyczerpał swój potencjał. Forum jest miejscem wyrażania opinii, a nie rozwiązywaniem problemów, które zostaną podane ocenie przez osoby bieglejsze w materii tematu tego wątku.