PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie - prośba ORWO Color NC21



sepi19
31.07.13, 22:41
W napadzie nieprzymuszonego impulsu (no może troszeczkę przez żonę:wink:) doprowadzenia moich szuflad ze sprzętem foto (jak ja teraz cokolwiek znajdę?) do stanu idealnego porządku (:cry:) natrafiłem na niewywołaną rolkę Orwo z 92 roku. Czy jest ktoś, kto czuje się na siłach wywołać to cudeńko PRL-u, lub też poprowadzić mnie jak dziecko we mgle, co bym sam to wywołał?
Pytałem w pięciu labach, dzwoniłem po znajomych i nikt nie ma chemii do tego, a nawet nie podejmuje się podania receptury. Jeżeli chodzi o zawartość kliszy, to nie jest to napewno jakieś wiekopomne dzieło fotografii na skalę przynajmniej światową, niemniej jednak wartość sentymentalno- dokumentalną ma dla mnie nie małą (prawdopodobnie roczek mojego pierwszego syna).
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc czy sugestię.

94135

Krakman
31.07.13, 23:04
Ze czterdzieści lat wywoływałem takie cuda , ale były do tego jakieś forte-color czy cóś.... A teraz...?????

http://www.wywolywanie.com/pl/kontakt/

może to aktualne..

sepi19
31.07.13, 23:07
No właśnie, Krzysiek, co teraz??? :wink:.

Krakman
31.07.13, 23:16
Pogrzeb w necie. ja znalazłem cóś takiego:
patrz powyżej

---------- Post dodany o 23:16 ---------- Poprzedni post był o 23:15 ----------


Pogrzeb w necie. ja znalazłem cóś takiego:
patrz powyżej
Znaczy nikogo w necie nie chowają ale pogrzebać możesz....

sepi19
31.07.13, 23:30
Dzięki, jak ja mogłem tego nie znaleźć??? Od wczoraj kombinuje i szukam, dużo badziewia znalazłem, ale nic sensownego.
Jak nie uda mi się na miejscu albo samemu, to pewnie skorzystam.

hijacintus
31.07.13, 23:55
Jeżeli chciałbyś się bawić sam, to tutaj podają przepisy na chemię:
http://www.digart.pl/forum/temat/1677147/wolanie_filmow_orwo_color_nc21.html

sepi19
1.08.13, 11:39
Hijacintus, dzięki za przepis na chemię, doszedłem jednak do wniosku, że dla jednej rolki to bez sensu.
Krakman, tez dzięki za namiary, i z tej opcji chyba skożystam.

Makromaniak
23.09.13, 12:18
W Warszawie jeszcze można wywołać Orwo w firmie "czarno-białe" na prostej - koszt 30 zet.
Ztego co słyszałem samodzielne skompletowanie chemii jest trudne z uwagi na mizerną dostępność niektórych składników