PDA

Zobacz pełną wersję : Marcin Tyszka poprowadzi program o fotografii w TVN Style



BAQ
23.07.13, 10:27
może kogoś zainteresuje :)

"Marcin Tyszka, fotograf i juror show “Top model. Zostań modelką!”, jesienią poprowadzi własny program w TVN Style - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Cykl pod tytułem “Projekt Tyszka” będzie poświęcony fotografii.

Marcin Tyszka, fot. TVN
W programie widzowie będą mogli zobaczyć jak wygląda praca Tyszki. Kamera TVN Style zajrzy bowiem za kulisy sesji zdjęciowych fotografa z największymi gwiazdami.
Poza tym Marcin Tyszka będzie udzielał rad dotyczących fotografowania - podpowie jak robić zdjęcia z wakacji czy fotografie mieszkania na sprzedaż.
Magazyn produkować będzie Katarzyna Struś-Zakrzewska, odpowiedzialna w TVN Style m.in. za “Miasto kobiet” i “Stylowy magazyn”."

więcej:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/marcin-tyszka-poprowadzi-program-o-fotografii-w-tvn-style

banc
23.07.13, 10:48
Dam sobie głowę uciąć, że czytałem wywiad z Tyszką, gdzie mówił, że prywatnie nie ma żadnego większego aparatu (jakiś kompakt) i generalnie nie umie robić właśnie takich zdjęć z wakacji.
Dokładnie wyreżyserowane sesje z modelkami to zupełnie co innego.

epicure
23.07.13, 10:54
Kiedyś widziałem, jak on pracuje. Nawet nie zmienia żadnych ustawień w aparacie, tylko dostaje od asystenta sprzęt, w którym ustawione jest wszystko tak, żeby było dobrze, a on tylko robi pstryk. W którymś odcinku Top Model robił dziewczynom na szybko jakieś fotki kompaktem Canona, błyskając wbudowaną lampką. Żeby było śmieszniej, w momencie błysku został podłożony dźwięk klapnięcia lustrem, żeby było profesjonalnie :D

BAQ
23.07.13, 10:56
Moja stara małpka canona miała do wyboru chyba ze 3 rodzaje dźwieków przy robieniu zdjęcia. Może nowe mają dźwięk imitujący lustro ;)

Darekw1967
23.07.13, 11:57
Witam !

Jak foce obiektywem portretowym to tak naprawde niewiele zmieniam w ustawieniach w aparacie.
Oswietlenie mozna skorygowac w programach i podrasowac kadr w zaawansowanych filtrach programowych.

Najwazniejsze jest zlapac to cos... a dalej... da sie wiele podciagnac, poprawic, zmienic i zakombinowac aby fota byla ideal ;)

Pozdrawiam

Thomasso
23.07.13, 12:53
Dam sobie głowę uciąć, że czytałem wywiad z Tyszką, gdzie mówił, że prywatnie nie ma żadnego większego aparatu (jakiś kompakt) i generalnie nie umie robić właśnie takich zdjęć z wakacji.
Dokładnie wyreżyserowane sesje z modelkami to zupełnie co innego.


Dobrze pamietasz wywiad. Dokładnie tak opisywał. Generalnie teraz to facet po prostu dostaje przygotowany aparat i naciska spust migawki.
Obróbką raczej też się nie zajmuje. Dla mnie to swoisty fenomen, że jest TAK sławny.
Choć wiem (przypuszczalnie) na czym to polega ;-) Po prostu od najmłodszych lat jego rodzice, a szczególnie matka dbali o wykształcenie w kierunku foto. A najbardziej o poznanie odpowiednich osób, wyrobienie kontaktów. I to jest tajemnica sukcesu. Gość jest w pewnien sposób produktem swych rodziców.




T.

Janeczek
23.07.13, 13:04
Widzialem na zywo wew TOP SZPadel szol... srolbiznes niedorozwiniety i tyle, facet jest fenomenem i chwala mu za to ale czemu tak sie stalo, to ja nie wiem serio... W Sopocie niezle balowali, strasznie walilo, generalnie nie pijam jak jest taki szkwal z upalu...

pozdrowionka:)

BAQ
23.07.13, 13:07
Mi on się kojarzy z 5-10-15 :)

CzaRmaX
23.07.13, 13:12
Panowie prawda jest taka, że jedni trafiają szóstkę w totka a inni, jedni trafiają w moment a inni nie. No cóż takie życie i nie ma co sobie z tego powodu rwać włosów z głowy. Może kiedyś przez wytrwałość, upór bądź przypadek Ty, Wy, On, Oni, Ja też wbijemy się idealnie w moment z czymś i tego nie prześpimy :). A może taki moment już był tylko go nie widzimy, nie doceniamy bądź marginalizujemy, chcąc więcej i więcej. Sukces to nie tylko sława i parcie na szkło to też pasmo rzeczy, które się spełniły i dają radość :)

lookee
23.07.13, 15:26
Kiedyś widziałem, jak on pracuje. Nawet nie zmienia żadnych ustawień w aparacie, tylko dostaje od asystenta sprzęt, w którym ustawione jest wszystko tak, żeby było dobrze, a on tylko robi pstryk.

Na to, żeby ktoś nam ustawiał aparat też trzeba sobie zapracować. Kiedyś widziałem film Fotograf Elfów (97) - może ktoś oglądał, jest tam scena, gdzie przychodzą do atelier ważni klienci zrobić sobie fotkę do folderu reklamowego. Asystent pousadzał gości, ustawił drewnianą skrzynkę, zapakował kasetę z negatywem i przyszedł pan fotograf, zrobił zdjęcie i wyszedł ku zdziwieniu wielce szacownych klientów ;)
Mam nadzieję, że kiedyś dożyjemy takiego momentu w naszej karierze fotograficznej, że będą nam płacić za zgięcie palca wskazującego :grin:

zulka
23.07.13, 15:36
No tak, program który prowadził z kolegą m.in o przewalaniu gnoju w zoo się nie sprawdził jak widać, to trzeba coś innego robić między seriami TapMadl.

Jestem tylko ciekawa na czym program będzie polegał - jak zrobić sobie lustrzanką słit focię i jak zaaranżować do tego odbijającą się w lustrze toaletę?
Porady będą zapewne puszczane w bloku pomiędzy "perfekcyjną panią domu" a "jak sie nie ubierać".... no chyba, że wrzucą w blok kulinarny, wszak nowoczene kobiety fotografują swoje kulinarne poczynania i zamieszczają zdjęcia na blogach - niechże będą profesjonalne :D :D :D

ahutta
23.07.13, 15:51
no chyba, że wrzucą w blok kulinarny, wszak nowoczene kobiety fotografują swoje kulinarne poczynania i zamieszczają zdjęcia na blogach - niechże będą profesjonalne :D :D :D

No wypraszam sobie, jak moja małżonka zrobiła babę wielkanocną to sfociłem, jak nakulała klusek na parze też fociłem, jak ciasteczka były też fociłem :p

Jaack
23.07.13, 16:05
No wypraszam sobie, jak moja małżonka zrobiła babę wielkanocną to sfociłem, jak nakulała klusek na parze też fociłem, jak ciasteczka były też fociłem :p

A zjadłeś też ? ;-)

epicure
23.07.13, 16:14
Na to, żeby ktoś nam ustawiał aparat też trzeba sobie zapracować.

Wystarczy być cwanym i konsekwentnym w swoim cwaniactwie. W dzisiejszym wyścigu szczurów jest to oczywiście "cnota" wysoko ceniona. Ludzie, którzy zajęci są prawdziwą pracą, nie mogą sobie pozwolić na pielęgnowanie jej w sobie.

Sawa
23.07.13, 16:30
Znowu technikalia... :)
Programu jeszcze nie ma, więc jeszcze opinii na ten temat też nie mam - jednak moim zdaniem sukcesem pana Tyszki jest to, że umie dostrzec w modelkach to, co jest potrzebne do gazet/magazynów mody, to co zostanie wybrane przez fotoedytora magazynów takich, jak Vogue czy Elle. Dzięki doświadczeniu które zdobył w ciągu wielu lat przebywania w danym środowisku - które to środowisko nie tylko kreuje dany temat, ale jest również głównym odbiorcą mody - wie, kiedy ma wyzwolić migawkę, aby zdjęcie było DOBRE - a techniczne sprawy zostawia osobom, które zatrudnia - może nawet wszechobytym w tematyce użytkownikom forów fotograficznych. Warto zatrudnić właściwe osoby do właściwych zadań, łatwiej jest wówczas wykonać swoją pracę.

ahutta
23.07.13, 16:38
A zjadłeś też ? ;-)

Ach, oczywiście, ze smakiem :D

lookee
23.07.13, 16:42
Wystarczy być cwanym i konsekwentnym w swoim cwaniactwie. W dzisiejszym wyścigu szczurów jest to oczywiście "cnota" wysoko ceniona. Ludzie, którzy zajęci są prawdziwą pracą, nie mogą sobie pozwolić na pielęgnowanie jej w sobie.
Pisząc "zapracować" miałem na myśli nie tylko pracę, ale tak jak to dobrze ująłeś: cwaniactwo, znajomości, przysługi dla odpowiednich osób, mocne "plecy" etc. Z tego co pamiętam to Tyszka robił sesje dla znanych magazynów i znanych modelek za darmo, a kasował tam gdzie renoma była mniejsza. Co nie oznacza, że teraz też robi za friko. Ot znany, niekoniecznie najlepszy. Nam, dobrym rzemieślnikom daleko do świata szołbizu :D

Jaack
23.07.13, 16:53
Ach, oczywiście, ze smakiem :D

No... prawidłowa postawa. ;-)

zulka
23.07.13, 18:48
No wypraszam sobie, jak moja małżonka zrobiła babę wielkanocną to sfociłem, jak nakulała klusek na parze też fociłem, jak ciasteczka były też fociłem :p
Nic nie trzeba sobie wypraszac ;) jak mi wyjdzie jakieś wiekopomnie dzieło w zaciszu kuchennym to także fotografuję - być może dzięki TVN Style będę to robić lepiej :)

osiem1984
26.07.13, 02:19
Generalnie to co wypowiedzi, to zgadzam się z Sawa niemniej nie trawię tego gościa. Mimo wszystko program obejrzę (przynajmniej pierwszy odcinek, żeby sobie wyrobić zdanie).

Janeczek
26.07.13, 08:04
zreszta, kto oglada tvn.... ba kto w ogole oglada tv?

pozdrowionka

osiem1984
26.07.13, 23:53
zreszta, kto oglada tvn.... ba kto w ogole oglada tv?

pozdrowionka

Lemings community

aga_piet
26.07.13, 23:56
Sawa wykazał się rzadko spotykaną empatią. Mądre słowa.

cissic
27.07.13, 10:05
zreszta, kto oglada tvn.... ba kto w ogole oglada tv?

pozdrowionka

Ja czasem oglądam TVN Meteo przed wyjściem do pracy

osiem1984
27.07.13, 22:12
Uwaga na Lemingi, można oberwać po łapach, hehe :)

Sawa
11.11.13, 16:30
I jak, ktoś oglądał?
nie mam TVN style, a przegapiłem sieciowo.

hades
20.11.13, 12:20
Sawa, o tym mówisz http://tvnplayer.pl/programy-online/projekt-tyszka-odcinki,1440/?

Poczytałem wasze komentarze. Są różne poziomy fotografii. Czy Marcin Tyszka to, jak ktoś wspomniał, produkt rodziców? Dosłownie tak ;). Właściwie ukierunkowany, też musiał samodzielnie popracować nad sobą. Chyba że to samorodny talent. Ale przypadkiem to można...
Ten styl pracy może nam nie pasować, bo lubimy być asystentami sami dla siebie. Nie budujemy swojego zawodowego "imidżu" ;). Jednak warto podpatrzeć w jaki sposób rozmawia on z fotografowanymi ludźmi. Komunikacja okazuje się często ważniejsza od aparatu.

zulka
24.11.13, 10:31
I jak, ktoś oglądał?
nie mam TVN style, a przegapiłem sieciowo.


Dobra się przyznam ;) Trafiłam na kilka odcinków i obejrzałam :D

Generalnie dużo się nie pomyliłam, wróżyłam że prowadzący będzie uczył robić tzw. słitfocie ;) i faktycznie ostatnio widziałam, jak
udzielał instrukcji 2 faszionelkom (sic!) jak robić wspomniane focie w sklepie odzieżowym smartfonem czy innym kompaktem.

No i ok. być może poziom zdjęć wrzucanych na fejsa nam się poprawi w związku z tym :D Trzeba wyluzować to nie jest program dla profesjonalistów.... ani nawet dla amatorów... ;)

A co mi się podoba, to pogaduchy z ludźmi, których fotografował, jakieś anegdotki z sesji, a najbardziej wspominki jak to było kiedyś w dawnych czasach.

Można do kawy obejrzeć, trzeba tylko zaakceptować konwencję programu i pamiętać, że mogło się trafić gorzej np. na operację odsysania tłuszczu albo porady stylistyczne :D

Moominek
24.11.13, 14:43
Konwencja jest taka jacy teoretycznie widzowie TVN Style. I pasuje. Trafiłem kiedyś na odcinek "jak zrobić ładny akt żonie". No, akt może za duże słowo, golizna była raczej zakryta, ale fajne to było. Tak łopatologicznie, bez technikaliów.

Sawa
25.11.13, 23:32
u mnie zawsze wyskakuje :
Przepraszamy za utrudnienia.
Plik którego szukasz jest czasowo niedostępny, ... itd.

Szkoda.