PDA

Zobacz pełną wersję : Leasing sprzętu foto - czy warto?



abir
9.07.13, 19:40
Zamierzam w tym roku dokupić sprzęt. Oczywiście nie mam odłożonej takiej ilości gotówki. Prowadzę działalność gosp. (nie foto), gdzie dałbym radę upchnąć fakturę za sprzęt. Ale wpadam w środki trwałe, czego chciałbym uniknąć. Więc pytanie. Może leasing?
Czy ktoś z was próbował tej formy finansowania, może rekomendacje dobrej firmy leasingowej, jak wygląda w szczegółach załatwienie formalności? Czy ja sam znajduję sklep ze sprzętem, a leasing płaci sprzedawcy, czy muszę znaleźć sklep który oferuje takie finansowanie. Może na co zwrócić uwagę. Ogólnie interesują mnie wasze doświadczenia, uwagi i sugestie.

Thomasso
9.07.13, 20:19
W kwesti sprzetu drobnego i leasingu sprawdz Grenke Leasing - powinni miec jakas oferte na foto (jak maja na kompy i inne drobne sprzety).


T.

yac
9.07.13, 20:31
Generalnie sam sobie znajdujesz - wybierasz przedmiot leasingu i zgłaszasz się do firmy leasingowej.

abir
9.07.13, 20:37
W kwesti sprzetu drobnego i leasingu sprawdz Grenke Leasing - powinni miec jakas oferte na foto (jak maja na kompy i inne drobne sprzety).


T.
mam na myśli wydatek około 10 - 11 tys. pln.
dzięki za namiary

---------- Post dodany o 20:37 ---------- Poprzedni post był o 20:36 ----------


Generalnie sam sobie znajdujesz - wybierasz przedmiot leasingu i zgłaszasz się do firmy leasingowej.
tak też myślałem, dzięki Jacek

Mirek54
9.07.13, 21:04
Przeczytaj dokladnie warunki wynajmu tego sprzetu.Bo byc moze na koniec umowy zaplacisz jak "cygan za matke i sprzetu" nie bedziesz miec.

ahutta
9.07.13, 21:57
Przeczytaj dokladnie warunki wynajmu tego sprzetu.Bo byc moze na koniec umowy zaplacisz jak "cygan za matke i sprzetu" nie bedziesz miec.

No co Ty, co miesiąc dostanie fakturę, po zapłaceniu ostatniej faktury dostanie fakturę na wykup (np. 1%, chyba że przed zawarciem umowy będzie chciał większą wartość) i tyle. Owszem wychodzi to drożej, ba czasem dużo drożej niż np. kredyt, ale jak nie chcemy wpaść w amortyzację środka trwałego to niestety nie ma innego wyjścia.

abir
9.07.13, 22:05
No co Ty, co miesiąc dostanie fakturę, po zapłaceniu ostatniej faktury dostanie fakturę na wykup (np. 1%, chyba że przed zawarciem umowy będzie chciał większą wartość) i tyle. Owszem wychodzi to drożej, ba czasem dużo drożej niż np. kredyt, ale jak nie chcemy wpaść w amortyzację środka trwałego to niestety nie ma innego wyjścia.
z tego co piszesz ahutta - leasing foto wygląda coś jak samochodu? trzeba tylko znaleźć firmę, która zajmuje się finansowaniem tego rodzaju sprzętu.

ahutta
9.07.13, 22:13
z tego co piszesz ahutta - leasing foto wygląda coś jak samochodu? trzeba tylko znaleźć firmę, która zajmuje się finansowaniem tego rodzaju sprzętu.

Praktycznie każda firma leasingowa będzie miała ofertę - to jest biznes. Istotne jest jakie warunki wstępne muszą być spełnione do podpisania umowy. Z reguły masz:
1. odpowiedni % wpłaty własnej
2. informacja o posiadanych leasingach i/lub kredytach
3. wyciąg z ksiąg rachunkowych za rok poprzedni i bieżący
4. ew. roczne zeznanie podatkowe
5. ew. zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami, zus-ami
Tak to wygląda przy firmie. % wpłaty własnej ustalasz samodzielnie, jednak nie może być niższy niż wymaga leasingodawca. Liczbę rat też wybierasz sam, ale tu znowu będzie jakieś określone minimum, np. 24 raty. Analogicznie z wartością wykupu, jednak w przypadku czegokolwiek innego niż auto, nie ma sensu brać większego niż 1%.


Aaaa, jeszcze jedno. W pierwszym poście piszesz, że na firmę, która nie jest związana z fotografią, a wartość sprzętu w okolicach 11 tyś. Warto się zastanowić nad tym, czy w razie kontroli skarbowej jesteś w stanie uzasadnić ten zakup. Samo kupienie na firmę nie jest problemem, gorzej gdy urzędnik skarbowy chcąc się wykazać, uzna te Twoje koszty za niezasadne.

Mirek54
9.07.13, 22:23
No co Ty, co miesiąc dostanie fakturę, po zapłaceniu ostatniej faktury dostanie fakturę na wykup (np. 1%, chyba że przed zawarciem umowy będzie chciał większą wartość) i tyle. Owszem wychodzi to drożej, ba czasem dużo drożej niż np. kredyt, ale jak nie chcemy wpaść w amortyzację środka trwałego to niestety nie ma innego wyjścia.

To wszystko zalezy od umowy-o tym pisalem.
znajomy mial w w leasingu sprzet foto.Akurat mial chyba kiepska umowe.Kiepska bo,zadne otarcia ryski nie mogly byc,limit nacisniec migawki.....i wiele innych pierdulek.Tak, ostatnia rata i mozliwosc wykupu za okreslona cene juz wczesniej(% od nowej ceny,czy jakas tam srednia w uzywanych sprzetach),ale.Wlasnie to ale go dobilo.Przed rozwiazaniem umowy sprzet wrocil do wlasciciela.Za wszystkie otarcia,ryski,widoczne slady "niedbalego" uzytkowania musial zaplacic firmie,ktora sprzet "remontowala"Pozniej mial pierwszenstwo w pierwowykupie.Liczac rate leasingowa,koszta remontu i wykup wyszlo mu 1,4 raza wiecej niz nowy by kupil.Fakt,ze odpisywal sobie od podatku rate.Jednak powiedzial,ze nigdy wiecej.Tu kupujesz np:Nikona,prowadzisz foto dzialalnosc to jestes w serwisie na calkiem innych warunkach niz amator.Dla zarabiajacych fotami Nikon jest najlepszym serwisem pod sloncem,dla amatorow tez jest jednym z lepszych.W kazdym kraju inne sytuacje,warunki,ograniczenia,ale w kazdym trza dokladnie czytac to co nawet najdrobniejszym na samym koncu napisali.

Bacio
10.07.13, 10:14
po zapłaceniu ostatniej faktury dostanie fakturę na wykup (np. 1%, chyba że przed zawarciem umowy będzie chciał większą wartość)

Przy dłuższym leasingu sprzętu może się okazać, że wartość sprzętu po okresie umowy jest mniejsza niż koszt wykupu i wtedy może być nie warto go wykupywać.

ahutta
10.07.13, 17:27
Przy dłuższym leasingu sprzętu może się okazać, że wartość sprzętu po okresie umowy jest mniejsza niż koszt wykupu i wtedy może być nie warto go wykupywać.

Nie przesadzaj. 1% z 10tyś, to jest 100zł. Jaki sprzęt foto w przeciągu 2 lat straci tyle na wartości.

Bacio
10.07.13, 23:01
Nie przesadzaj. 1% z 10tyś, to jest 100zł. Jaki sprzęt foto w przeciągu 2 lat straci tyle na wartości.

Wykup może być np. 20% po 36 miesiącach.

banc
11.07.13, 00:17
Wykup może być np. 20% po 36 miesiącach.

Czyli takie 5d Mark II możemy po 3 latach odkupić za 2000zł. To wcale nie taki zły układ, w szczególności, że możemy go potem opchnąć drożej.

Mirek54
11.07.13, 09:19
Czyli takie 5d Mark II możemy po 3 latach odkupić za 2000zł. To wcale nie taki zły układ, w szczególności, że możemy go potem opchnąć drożej.

No.Jeszcze jak policzymy niska miesieczna rate np:200zl.I mamy puszke jak ta lala za psie pieniadze:mrgreen:

abir
11.07.13, 12:23
już nie kombinujcie chłopaki:grin:.
chciałem się tylko dowiedzieć czy ktoś próbował tej formy finansowania sprzętu i ewentualnie czy warto, przy założeniu że jestem amatorem i nie zarabiam na zdjęciach.
dzięki za wszystkie uwagi

epicure
24.07.13, 11:51
Właśnie dostałem newsletter z cyfrowe.pl o ofercie leasingu Canona:

http://www.cyfrowe.pl/zasady-sprzedazy/oferta-leasingowa-na-wybrane-aparaty-marki-canon.html?utm_source=Leasing_img&utm_medium=e-mail&utm_campaign=newsletter24072013&utm_source=getresponse&utm_medium=email&utm_campaign=cyfrowepl&utm_content=Canon+w+leasingu%2C+Olympus+w+promocji +i+Cyfrowe.pl+w+Szczecinie!

Może to kogoś zainteresuje.

slaszysz
24.07.13, 19:25
już nie kombinujcie chłopaki:grin:.
chciałem się tylko dowiedzieć czy ktoś próbował tej formy finansowania sprzętu i ewentualnie czy warto, przy założeniu że jestem amatorem i nie zarabiam na zdjęciach.
dzięki za wszystkie uwagi
Zacznij od uzasadnienia zakupu na potrzeby firmy... Koszt poniesiony na zakup może się okazać znikomy w porównaniu z problemami przy kontroli skarbowej. Urzędnicy potrafią się przyczepić nawet do zakupu ... ręczników papierowych za parę złotych.

abir
24.07.13, 19:38
Zacznij od uzasadnienia zakupu na potrzeby firmy... Koszt poniesiony na zakup może się okazać znikomy w porównaniu z problemami przy kontroli skarbowej. Urzędnicy potrafią się przyczepić nawet do zakupu ... ręczników papierowych za parę złotych.
tak znam te historie.
prowadzę taką działalność gdzie kręcenie filmów i robienie zdjęć wchodzi w zakres moich usług na potrzeby moich klientów. więc tak jak z samochodem, możesz sobie kupić na firmę dacię albo audi - skarbówce nic do tego jaki samochód wybrałeś. aparat też mogę mieć za 500 zł lub za 5000 zł. to mój wybór na jakim sprzęcie pracuję.