PDA

Zobacz pełną wersję : Samyang 300mm f/6.3 Reflex



nightelf
12.06.13, 17:07
Samyang Reflex f/6.3 300mm ED UMC CS to małogabarytowy obiektyw o konstrukcji lustrzanej. Na jego konstrukcję składa się 9 elementów zebranych w 6 grupach, w tym jedna soczewka typu ED mająca zapewnić wysoki kontrast i pomóc w zapobieganiu występowania zjawiska aberracji chromatycznej. Duża ogniskowa, wyjątkowo przystępna cena oraz niewielki rozmiar (obiektyw waży zaledwie 315 gramów) sprawią zapewne, że szkło to stanie się popularne wśród użytkowników poszukujących obiektywu o bardzo długiej ogniskowej, lekkiego i poręcznego, choć niekoniecznie jasnego.
Aby sprostać oczekiwaniom użytkowników pragnących dopasować obiektyw wizualnie do kolorystyki swojego korpusu, obiektyw dostępny będzie w dwóch wersjach: czarnej oraz srebrnej. Nowy model Samyanga przeznaczony jest do współpracy z aparatami bezlusterkowymi, o czym świadczyć może zestaw dostępnych mocowań: Sony E, Fujiifilm X, Mikro Cztery Trzecie oraz Canon M.
źródło: http://www.swiatobrazu.pl/nowe-obiektywy-samyanga-samyang-16mm-f20-ed-as-umc-cs-oraz-lustrzany-samyang-reflex-f63-300mm-ed-umc-29992.html (http://www.swiatobrazu.pl)

Szkoda, że to kolejny ciemny obiektyw lustrzany. Oczekiwałem chociaż światła 5.6

droplet
12.06.13, 17:31
Czy to wersja budżetowa Tokiny? Choć cena chyba podobna ale Tokina ładniejsza.
Bardzo nie podoba mi się w tych konstrukcjach brzydki donatowy bokeh.

nightelf
12.06.13, 17:44
Tokina jest zdaje się jednak droższa, bo kosztuje koło 1700 zł.
Gdyby był jaśniejszy to przydałby się do zabawy, a tak to jednak szkoda mi pieniędzy.

fret
12.06.13, 17:55
...
Szkoda, że to kolejny ciemny obiektyw lustrzany. Oczekiwałem chociaż światła 5.6

1/3 EV robi wielką różnicę? 5,6 to chyba poziom psychologiczny, a nie realny problem. Widzisz różnicę między f/8, a f/9?

nightelf
12.06.13, 18:14
1/3 EV robi wielką różnicę? 5,6 to chyba poziom psychologiczny, a nie realny problem. Widzisz różnicę między f/8, a f/9?

Mimo wszystko lepiej mieć więcej światła i go nie potrzebować, niż mieć mniej światła.

fret
12.06.13, 18:27
Mimo wszystko lepiej mieć więcej światła i go nie potrzebować, niż mieć mniej światła.

fakt, zawsze gdzieś trzeba sobie postawić granicę, ale czy 5.6 w mikro, czy 6,3, to zawsze ciemność. priorytetem są gabaryty.

Moominek
12.06.13, 18:36
Fajny - podobny do 12-50 rozmiarami. Do zabawy ciut za drogi - zależy oczywiście jaka będzie jakość optyki.

banc
12.06.13, 18:49
Limit dyfrakcyjny w OMD/EPL5 jest na poziomie f/5.5. Tak więc obiektyw startujący od F8 ma bardziej pod górkę z ostrością.

Janko Muzykant
12.06.13, 19:47
Szkoda, że to kolejny ciemny obiektyw lustrzany. Oczekiwałem chociaż światła 5.6
To by nie był taki mały. Jego zaletą jest przede wszystkim wymiar - może sobie siedzieć gdzieś w kieszonce, podobnie jak fisz Samyanga.
Zresztą po zabawie wolałbym osiem. GO jest tak mała, że to bardziej przeszkadza niż pomaga.

Czy to wersja budżetowa Tokiny?
To zupełnie inna konstrukcja, ale jakość praktycznie ta sama. Tokina daje exifa, bo ma elektronikę (nic ponad to nie dającą), Samyang nie ma.

Bardzo nie podoba mi się w tych konstrukcjach brzydki donatowy bokeh.
Tak mają lustra. Nie mają także przysłony. Za to są małe i mają pomijalną AC.

Tutaj galeria z obu, nie pytajcie które z czego, bo się wymieszało, ale to nie ma znaczenia, jak wspomniałem, idą łeb w łeb. Wszystkie zdjęcia są robione z ręki, przy iso 1600 z EPL1. Robione praktycznie w deszczu, stąd takie wysokie iso - ciemno. Ale da się, jak widać:
http://as.elte-s.com/patrz/13/0609.htm
Za chwilę powinny się pojawić sample już 1:1, które pstrykałem ze statywu i w pogodę, przy 100iso.

Przy okazji mam przyjemność powiadomić szanowne towarzystwo, że podjąłem stałą współpracę m.in. z Samyangiem oraz Tokiną i będę często testował różne fajne zabawki, a oczywiście na różne prośby i pytania jestem otwarty :)

Darekw1967
12.06.13, 20:18
Witam !

Tak patrze na te foty to dochodze do wniosku, ze obiektyw lustrzany nie podchodzi mi.
Nie podobaja mi sie te rozmycia w ksztalcie obważanków.

Pozdrawiam

nightelf
12.06.13, 20:18
Przy okazji mam przyjemność powiadomić szanowne towarzystwo, że podjąłem stałą współpracę m.in. z Samyangiem oraz Tokiną i będę często testował różne fajne zabawki, a oczywiście na różne prośby i pytania jestem otwarty :)

Gratulacje :)

Chętnie kiedyś bym zobaczył ten obiektyw na żywo. Bo z fisha jestem bardzo zadowolony.

Janko Muzykant
12.06.13, 20:25
Tak patrze na te foty to dochodze do wniosku, ze obiektyw lustrzany nie podchodzi mi.
Nie podobaja mi sie te rozmycia w ksztalcie obważanków.
No niestety, rozmiar za takie uroki. Ten obiektyw bardziej spodoba się filmowcom, gdzie bardzo wąskie kadry zdarzają się częściej niż w foto.
Tak na marginesie, niezrobienie kamery wykorzystującej silnik nowych penów (na zasadzie jak Sony w serii VG) to ciężki grzech zaniedbania. Jest teraz czas krojenia tortu i kto prześpi, będzie za chwilę żałować.

Chętnie kiedyś bym zobaczył ten obiektyw na żywo. Bo z fisha jestem bardzo zadowolony.
Na pewno będą okazje. W Krakowie możemy coś zorganizować poza tak zwanym kalendarzem działań.

miki151
12.06.13, 20:30
To ja poproszę o porównanie lusterka do 75-300 w kontekście focenia zwierzątek w lesie :)

fret
12.06.13, 20:58
W dawnych czasach obiektywy były zwierciadlane, a lustra, to były aparaty. Coś sie zmieniło? Jesli tak, to szkoda, bo robi sie lustrzany bełkot.

Janko Muzykant
12.06.13, 21:14
W dawnych czasach obiektywy były zwierciadlane, a lustra, to były aparaty. Coś sie zmieniło?
Tak, nie ma lustrzanek m4/3 :)
A tak serio, obie nazwy są zamienne, choć np. wikipedia stawia na lustro.

miki151
12.06.13, 21:25
A w jeszcze dawniejszych lustra to były lustra :P

strOOs
12.06.13, 22:09
Janko, jest na świecie jeden model obiektywu typu reflex z przysłoną :)

A co do tego Samyanga to mnie cieszy, że to Samyang. Będę mógł podskoczyć w Łodzi do 1-2 sklepów i wziąć go do ręki przed zakupem - z Tokiną pod tym względem jest gorzej.

Zresztą ten czarny to będzie raczej taki (na próbę) must-have, bo te rozmiary z taką ogniskową.. :)

Miałem lustrzane 300/5.6 dwie sztuki i byłem zadowolony z rozmiarów (a to były od lustrzanek), a tu pod MFT będzie super.