PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe puszki Sony



grizz
23.08.07, 08:39
No własnie... tak pięknie rozgadalismy się o C i N...

Ale tam gdybanie się już skończyło... może teraz coś o sonolcie?

KaarooL
23.08.07, 08:53
dla mnie to temat od początku do końca zamknięty. nie ta technologia, nie ta jakość jakiej oczekuję od sprzętu. no, ale udział w rynku zgarnie, bo miliony posiadaczy małpek podążą za logo.

RobertW3D
23.08.07, 08:54
No własnie... tak pięknie rozgadalismy się o C i N...

Ale tam gdybanie się już skończyło... może teraz coś o sonolcie?

Eeee ... poczekajmy do poniedziałku :-) Pewnie jeszcze drukują materiały marketingowe :-)
A po premierze Nikosia potrzebują ich dwa razy więcej co by o nich słuch nie zaginął :-)

RafiFB
29.08.07, 14:06
Popieram zdanie że Sony nie powinien zajmować się lustrzankami , tak jak np. Skoda samochodami luksusowymi. W pogoni za trendami wypuścili na rynek alfa 100 , której nikt nie kupuje. Każdy woli Olka lub coś z dwóch pozostałych. Szokiem była informacja , że właśnie z powodu promocji alfa 100 Sony zaprzestało produkcji R1 - aparatu prawie doskonałego. Kogoś kto podjął tę decyzję powinni zwolnić w trybie natychmiastowym. Mam E20 , rozglądałem się za czymś nowym od paru miesięcy. Myślałem o E300 , E500 , E400 , czasem nawet o E1... Miałem je w rękach , robiłem fotki , porównywałem. Ale jak trafiłem na R1 od razu zapomniałem o lustrzankach. Może i ma swoje wady , ale w życiu nie zamieniłbym go na lustrzankę. Zero fioletowych otoczek , fenomenalna jakość obrazu. I sensor CMOS 22x15. Zresztą poczytałem recenzje na zagranicznych portalach i okazało się , że nie tylko ja mam takie zdanie. Więc mam nadzieję , że Sony powróci do kontynuacji linii konstrukcji hybrydowych. W tym są dobrzy i tego powinni się trzymać. A lustrzanki... No to już tylko Olki. :)

Dag
29.08.07, 14:33
podoba sie czy nie, sony bedzie mialo spory udzial w rynku, 3 pozycja narazie, potem pewnie wyzej

andytown
29.08.07, 14:37
w tej chwili olek jeszcze walczy o trzecią pozycje - pytanie jak czasowo będą miały się premiery nowego olka i nowej alfy oraz co olek pokaże na PMA 2008 - stawiam ze e-420:D z IS

Dag
29.08.07, 14:40
historia pokazuje ze sony ma wieksze szanse, ale wiadomo - pilka jest okragla a bramki sa dwie


a 420 z is byla by calkiem fajna, do tego jeszcze jakis adapter zeby mozna bylo nalesniki od pentaxa przypinac, bo ze olek zrobi cos podobnego to niewierze

The z00m
29.08.07, 15:08
Popieram zdanie że Sony nie powinien zajmować się lustrzankami , tak jak np. Skoda samochodami luksusowymi. W pogoni za trendami wypuścili na rynek alfa 100 , której nikt nie kupuje.

Nie wiesz co piszesz. Masz google.com więc poszukaj. Wszelkiej maści promocje swoje zrobiły. To badziewie doskonale się sprzedawało i nadal sprzedaje...

PS. Tak na marginesie... jak już znajdziesz wyniki sprzedaży to odnieś je go Olympusa ;-) Było o tym i na naszym forum :-)

PS2. Miło by było mieć takiego Zeissa w swojej stajni. Panasonic z logo Leica to nie to samo.

PS3. Cóż... zobaczymy co SONY pokaże. Mają potencjał i bez problemu łykną przykładowo Olympusa.

andytown
29.08.07, 15:11
dokładnie w 2006 r. Sony sprzedał 230 k alf, a olek 211 k wszystkich lusterek....

Panasłonik dorzucił 30 k lusterek:D

w 2007 wygląda to lepiej bo olek ma obecnie po pierwszym półroczu ok 9% rynku z 3,8 mln lusterek sprzedanych w I pół. 2007, alfa znacznie mniej:)

The z00m
29.08.07, 15:12
dokładnie w 2006 r. Sony sprzedał 230 k alf, a olek 211 k wszystkich lusterek....

Panasłonik dorzucił 30 k lusterek:D

w 2007 wygląda to lepiej bo olek ma obecnie po pierwszym półroczu ok 9% rynku z 3,8 mln lusterek sprzedanych w I pół. 2007, alfa znacznie mniej:)

He he... pisaliśmy w tym samym czasie.

willow32
29.08.07, 15:12
Więc mam nadzieję , że Sony powróci do kontynuacji linii konstrukcji hybrydowych. W tym są dobrzy i tego powinni się trzymać. A lustrzanki... No to już tylko Olki. :)

Możesz zapomnieć, nie powrócą na pewno do tego pomysłu z bardzo prozaicznego powodu, koszt wyprodukowania takiego kompaktu byłby tak wysoki że cena na półce byłaby mocno zbliżona do zaawansowanych lustrzanek cyfrowych, co za tym idzie sprzęt byłby niesprzedawalny. W związku z powyższym temat nigdy już nie powróci...Jest to informacja z pierwszej reki od osoby dość wysoko postawionej w Sony Polska.

pozdrawiam

Zibi1970
29.08.07, 19:02
Kaarool,

z toba cos nie teges czy co ? nie lubisz marki ok ale nie pisz bzdur o technologii.

co takiego ma zlego w sobie ta a100 ze taka zla ?

tak sie sklada ze mam w pracy a100 i e500. jak myslisz na ktory sie bardziej narzeka ? odpwiem za ciebie na e500. praktycznie we wszystkim ustepuje alfie.
odnosnie nowego sony to nikon ma wiekszosc bebechow z sony. klasyfikacje po ostatnich premierach bedzie nastepujaca: d300, nowa alfa, 40d

RafiFB
29.08.07, 19:23
Może rzeczywiście nie wiem , ale żadna ze znanych mi osób nie myślała nawet o zakupie alfa 100 , za to o innych firmach tak :) , w Polsce tego pełno na półkach , a wszyscy w sklepach jak chwilę się postoi pytają o Canony , Nikony i Olki :) Dziwne te wasze dane... Zresztą nieprecyzyjnie się wyraziłem. Ile osób wybierze Sony a ile POZOSTAŁE marki jeśli chodzi o lustrzanki. Jeśli wszyscy wiedzą że to badziewie , to jacy ludzie wydają 3k nie mając pojęcia na co. Tacy raczej powiedzą: wezmę Canona , słyszałem że jest dobry. Zresztą coś mi się wydaje , że po nagrodzie EISA statystyki się zmienią. :) A co do R1... nie szły ? Poszły wszystkie co do jednego chyba , obdzwoniłem wszystkie możliwe miejsca. Nie było sztuki , która by się nie sprzedała. A teraz na allegro osiągają one ceny wyższe od sklepowych. Musi być powód. :) Dziwna polityka firmy , jeżeli porównać zdjęcia z R1 do zdjęć z alfa 100. Porównywałem , uśmiałem się jak diabli. :)

kaefpe
29.08.07, 19:24
klasyfikacje po ostatnich premierach bedzie nastepujaca: d300, nowa alfa, 40d

ciekawe gdzie uplasuje się w tej stawce oly

KaarooL
29.08.07, 19:38
zibi:

napisałem jakie jest moje zdanie o tym modelu a nasz polski ciemnogród póki co pozwala jeszcze wypowiadać się na forach. Ty z kolei możesz uwielbiać alfę i średnia wychodzi na równo...

może kolejne modele zrobią OD PODSTAW, SAMODZIELNIE i będą z wyższej półki, z czego bym się bardzo ucieszył bo konkurencja dobrze robi.

Zibi1970
29.08.07, 21:03
dla mnie to temat od początku do końca zamknięty. nie ta technologia.

wyjasnij mi co z ta technologia ze sony jej nie ma a oly tak ? boli cie to ze cos sie nazywa sony ?

KaarooL
29.08.07, 23:03
zrozum, że wyraziłem swoje zdanie... wiele osób myśli podobnie, ba, nie zman nikogo kto by to świadomie kupił.

robisz za obrońcę uciśnionych czy jak? niepotrzebnie, bo soniak obroni się ceną.

Zibi1970
29.08.07, 23:27
toc chce przeczytac co masz do zarzucenia temu aparatowi. niczego nie bronie ale pisanie tylko dlatego ze sony to badziew bo to sony to takie dziecinne.

polek
30.08.07, 00:20
Obecna alfa nie broni się już ani ceną. Dziadowski i ciemny jak noc obiektyw kitowy, szmirowata puszka, marnej jakości szum (za to dość duży) Kiepskiej jakości plastik, zero wyściułek antypoślizgowych i ten design made in CCCP. Póki co design tych nowych puszek, które można było zobaczyć w sieci wskazuję, że nadal zatrudniają tych samych specjalistów, którzy projektowali traktory w czasach Chruszczowa ... ;-) Co do sprzedaży alf, to zdążyła się już załamać, a początkowe sukcesy były konsekwencją wielkiej kampanii marketingowej. Zresztą w Japonii Olek zdążył już zdystansować Sony pod względem sprzedaży.

willow32
30.08.07, 00:25
A co do R1... nie szły ? Poszły wszystkie co do jednego chyba , obdzwoniłem wszystkie możliwe miejsca. Nie było sztuki , która by się nie sprzedała. A teraz na allegro osiągają one ceny wyższe od sklepowych. Musi być powód. :) Dziwna polityka firmy , jeżeli porównać zdjęcia z R1 do zdjęć z alfa 100. Porównywałem , uśmiałem się jak diabli. :)

przeczytaj jeszcze raz mój komentarz bo chyba nie zrozumiałeś :)

C+
30.08.07, 07:29
PS2. Miło by było mieć takiego Zeissa w swojej stajni. Panasonic z logo Leica to nie to samo.



Nie martw się o jakość, Leica robi im taką selekcje, że do sprzedaży trafia kilka sztuk miesięcznie :mrgreen:

Olek teraz ma trzecią pozycję za nim jest pentax, a potem daleko sony! Zobaczymy co się stanie jak Panas wejdzie ze swoją amatorską puszką i posiadacze FZ zaczną wymieniać kompakty :razz:

KaarooL
30.08.07, 07:52
nadal zatrudniają tych samych specjalistów, którzy projektowali traktory w czasach Chruszczowa
dobre, dobre, mnie też bardzo się podoba ten "sprzęt"... a nowe prototypy, z których jeden wystylizowano na pancernik "Monitor" to już mistrzostwo design'u...

p.s. Jacek, to Ty po reinkarnacji?

The z00m
30.08.07, 09:48
nadal zatrudniają tych samych specjalistów, którzy projektowali traktory w czasach Chruszczowa
dobre, dobre, mnie też bardzo się podoba ten "sprzęt"... a nowe prototypy, z których jeden wystylizowano na pancernik "Monitor" to już mistrzostwo design'u...

p.s. Jacek, to Ty po reinkarnacji?

Od dawna sugeruję, że koszmarek wrócił? Wszystko jest be za wyjątkiem Olympusa. Typowa jackowa nomenklatura. Czekamy, aż rozwinie skrzydła ;-) Niebawem się dowiemy, że kity Olka są optycznie porównywalne, co ja piszę... lepsze od eLek ;-)

PS. Jak tam jego IP :twisted:

fotomic
30.08.07, 09:54
PS. Jak tam jego IP :twisted: jak widzisz polek ciągle jest użytkownikiem naszego forumka :)

The z00m
30.08.07, 09:57
PS. Jak tam jego IP :twisted: jak widzisz polek ciągle jest użytkownikiem naszego forumka :)

Bosze... to jest ich więcej :? Słyszałem, że zwiększyli działania operacyjne w Afganistanie, ale nie spodziewałem się ataku na nasze forum ;)

Magus
30.08.07, 09:59
Użyszkodnikiem ;)

zibi1303
30.08.07, 10:45
Kurde, przepraszam za OT ale co wy chcecie od niego.
Wy piszecie, że Olek to ściema i jest be. a on odwrotnie. Ma do tego prawo
EOT

A co do puszek SONY, to będą następne, SONY ma tyle kasy że będzie sie pchał mimo porażek, aż w końcu zrobi coś dobrego. Zgadzam się z KarooL że A100 po sukcesie i popycie wygenerowanym przez kampanię marketingową już jest out, ale teraz będzie nowa puszka i nowa kampania i SONY urwie coś z runku z pewnością

Zibi1970
30.08.07, 11:44
a100 jest out bo to aparat z przed 2 lat !! mial konkurowac z takimi aparatami jak 350 i 400D, D80, E330, E500 i z tej batalii wyszedl na 3 miejscu wiec to raczej nie marketing a rzeczywista wartosc konstrukcji. ktos tu pisze ze obudowa brzydka czy nie ma gumek a-poslizgowych. toc faktycznie kryterium oceny sobie znalazl :-) pod wzgledem tech. a100 rozklada rodzine E 300-500, 350D takimi parametrami jak rozdzielczosc, AS , czy sterowanie lamp bezprzewodowo. o wiekszym wizjerze nie wspomne. jesli chodzi o szumy to iso 400 odpowiada mniej wiecej iso 320 z E500. glupie jest takie pisanie ze jakis tam aparat jest be bo akurat danej firmy sie nie lubi. ja mam te mozliwosc miec w reku i a100 i e500 i 30d i km 5d i mam rzeczywiste porownanie.

odnosnie nowego sony to napewno ma on konkurowac z 40d i po troche z d300. chyba nikt nie zaprzeczy ze kazdy inny aparat obecny na rynku w podobnej klasie cenowej np e510 nie ma czym konkurowac z nowa alfa? no chyba ze znow komus gumka pod kciuk nie bedzie pasowala :-)

zibi1303
30.08.07, 12:20
No dobra Zibi1970 a co takiego ma ta nowa Alfa, masz jakiś link do specyfikacji ?
Przyznam się że tego nie śledziłem, ale mnie ciekawi.
Co do zaś A100, to nie zupełnie się zgodzę, ale OK. Wiem, że wiele osób ją kupiło ot tak sobie do domu z uwagi na te bajery właśnie. Widziałem tez foty robione na atlantyku w pogoni za wielorybami :P. I powiem miałem mieszane uczucia co do jakości. Chyba jednak wziąłbym E-500, a E510 to już nie ma o czym mówić

olifant
30.08.07, 12:30
nowa alfa100 ma niby mieć 'prawie' fulfrejm i 14 megapixów

lessie
30.08.07, 12:53
tak naprawdę mają wyjść dwie puszki - jedna będzie po prostu następczynią 100tki a druga półkę wyżej. Różnych rzeczy się można w Sonolcie czepiać ale AS jest znakomity, wizjer jak dla mnie olbrzymi, obraz może nie najwyższych lotów ale na pewno gładszy niż E-1/300/500, zupełnie przyzwoite kolory i rozpiętość tonalna.
Ni eprzepadam z a Sony, KM lubiłem bardzo, D7D to był jeden z najbardziej udanych korpusów swego czasu. MAją jakiś błąd softu ale naprawiają nawet pogwarancyjnie za darmo więc też nie ma problemu...

The z00m
30.08.07, 13:49
No dobra Zibi1970 a co takiego ma ta nowa Alfa, masz jakiś link do specyfikacji ?
Przyznam się że tego nie śledziłem, ale mnie ciekawi.
Co do zaś A100, to nie zupełnie się zgodzę, ale OK. Wiem, że wiele osób ją kupiło ot tak sobie do domu z uwagi na te bajery właśnie. Widziałem tez foty robione na atlantyku w pogoni za wielorybami :P. I powiem miałem mieszane uczucia co do jakości. Chyba jednak wziąłbym E-500, a E510 to już nie ma o czym mówić

Porównywać nowość Olympusa jaką jest E-510 do starocia jakim jest A100 jest nieporozumieniem. Tym bardziej, że przecież A100 jest puszką amatorską, a wg Olypedii nasz E-510 to semi-pro :mrgreen: Ok... już się nie nabijam :razz: Co do E-500 to technologicznie jest za A100.

"Ot tak" to wiele osób kupuje kita niezależnie od systemu. Skąd to przekonanie, że e-system to jest w rękach tylko świadomych użytkowników :mrgreen: :mrgreen: Koń by się uśmiał, a mi nie wypada :twisted:

Spoko zibi... jakoś tak się sklada, że ostatnio mamy w wielu wątkach odmienne zdanie. Nic osobistego... Pozdrawiam

fotomic
30.08.07, 13:59
zoom, skoczysz jak robin. ;)

andytown
30.08.07, 14:08
Alfa 100 jest duża,., daje ostre zdjęcia.. ale szumi i kolory nie podobają mi się.. szumy mi nie przeszkadzają.. ale e-510 jest tutaj o długość przed...

Jak ja nie lubię matryc sony:PP

zibi1303
30.08.07, 14:12
andytown wyjąłeś mi to z ust :). To jest esencja tego co mi sie w niej nie podoba,
BTW
Jednak A100 to ta sama półka co E510, tyle że starsza. Jak pokażą nowa porównamy... sobie

polek
30.08.07, 15:11
Niebawem się dowiemy, że kity Olka są optycznie porównywalne, co ja piszę... lepsze od eLek ;-)
od tych amatorskich, ze światłem f4, mydlanych na pełnej dziurze, z których co czwarty jest walnięty (vide 17-40 L) to z pewnością :D Miałeś 14-54, to nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości w tej kwestii.
The Zoom ty cierpisz na jakąś nerwicę, związaną z jakimś jackiem - dwa razy ci już pisałem, że co byś nie robił, nie nawoływał tym jackiem, to się z tobą nie umówię i basta :mrgreen:
inna sprawa, że wszystkie twoje posty związane ze mną są w stylu robina102 - dwóch was jest?

The z00m
30.08.07, 15:11
zoom, skoczysz jak robin. ;)

Pamiętaj, że ja narzekam na to co mam ;-) Nie na ludzi lecz sprzęt ;-) Olympusowi życzę by miał więcej takich narzekających klientów jak ja ;-) Wydałem na jego klamoty spoooooro kasy. Mimo malkontenctwa, które się u mnie nasila w miarę jak zbliża się jesień ;-) zamówiłem 35-100.

Jak mi Olympus jako klientowi obiecuje puszkę semi-pro to się jej domagam i tyle.

zibi1303
30.08.07, 15:15
Póki co Olympus obiecał pokazać na koniec września a w sklepach ma być na koniec listopada, początek grudnia

The z00m
30.08.07, 15:22
Niebawem się dowiemy, że kity Olka są optycznie porównywalne, co ja piszę... lepsze od eLek ;-)
od tych amatorskich, ze światłem f4, mydlanych na pełnej dziurze, z których co czwarty jest walnięty (vide 17-40 L) to z pewnością :D Miałeś 14-54, to nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości w tej kwestii.
The Zoom ty cierpisz na jakąś nerwicę, związaną z jakimś jackiem - dwa razy ci już pisałem, że co byś nie robił, nie nawoływał tym jackiem, to się z tobą nie umówię i basta :mrgreen:
inna sprawa, że wszystkie twoje posty związane ze mną są w stylu robina102 - dwóch was jest?

Twoja nomenklatura jest typowo jackowska. Jesteś jackiem2004. Zmieniłeś dostawcę netu? Tak więc jacku takiej ostrości jak z 70-200/4,0 życzę Ci bardzo. Widziałem Twoje wywody nt olkowych kitów i eLek i... bryyyyyyy.

Jedno muszę Ci przyznać... że jesteś niezłomny. Ja ponowię prośbę byś wrzucił kilka zdjęć szczególnie z koncertów. Chwaliłeś się tym w innym wątku. Wówczas prosiłem Cię byś pokazał to z czym ponoć nie masz najmniejszych problemów. Ponowię prośbę... zamiast dużo pisać pokaż kilka zdjęć. To najlepszy sposób by zamknąc wszystkim usta ;-) Niestety jestem przekonany, że żadnego zdjęcia nie wrzucisz :mrgreen:

PS. Nie będę się wyśmiewał tak jak to robili inni po Twoich prezentacjach zdjęć żony oraz... co to było? pomost?

chomsky
30.08.07, 15:30
zoom, skoczysz jak robin. ;)
Dlaczego w czasie przyszlym? To juz perfectum. Baa nawet plusquamperfectum.
Czesc.Ch.

The z00m
30.08.07, 15:35
zoom, skoczysz jak robin. ;)
Dlaczego w czasie przyszlym? To juz perfectum. Baa nawet plusquamperfectum.
Czesc.Ch.

No tak... profesore ;-) Mój ulubiony user chomsky ;-)