PDA

Zobacz pełną wersję : konwersja pliku video



diabolique
23.01.13, 23:36
W jaki sposób bezkosztowo przekonwertować film z mov do avi nie tracąc na jakości?
Potrzebuję mieć plik w tym konkretnym formacie a mój dziękowiec/montażowiec niestety aktualnie poza zasięgiem przez dłuższy czas...

Mirek54
23.01.13, 23:43
W jaki sposób bezkosztowo przekonwertować film z mov do avi nie tracąc na jakości?
Potrzebuję mieć plik w tym konkretnym formacie a mój dziękowiec/montażowiec niestety aktualnie poza zasięgiem przez dłuższy czas...

Nie ma konwersji bez straty jakosci.Nawet jak fotke obracasz to juz jej obnizasz jakosc.
A jeszcze bez kosztow.No to tylko musisz jak "pazera"
http://www.programs.pl/program,1397,Pazera-Free-MOV-to-AVI-Converter.html

RobertW3D
24.01.13, 00:49
Nie ma konwersji bez straty jakosci.Nawet jak fotke obracasz to juz jej obnizasz jakosc.
A jeszcze bez kosztow.No to tylko musisz jak "pazera"
http://www.programs.pl/program,1397,Pazera-Free-MOV-to-AVI-Converter.html

Akurat w tym przypadku może się udać :) - zarówno AVI jak MOV to kontenery (wrappery), a nie kodeki - pytanie tylko co siedzi w środku i czym to zrobić. Każdy kontener ma swoje ograniczenia i może być tak, że np. nie przejdzie część ścieżek audio (bodajże powyżej 12) czy jakieś metadane.
Obawiam się, że musiałbyś poszukać jakiegoś softu do zastosowań profesjonalnych - telewizyjnych. Np. Rhozet Carbon Coder czy FlipFactory Telestream'a. Słowem kluczowym będzie tutaj re-wrapping :)

osiem1984
24.01.13, 02:23
W jaki sposób bezkosztowo przekonwertować film z mov do avi nie tracąc na jakości?
Potrzebuję mieć plik w tym konkretnym formacie a mój dziękowiec/montażowiec niestety aktualnie poza zasięgiem przez dłuższy czas...
Kiedyś miałem podobny problem. Podzielam zdanie Mirka54. Spróbuj Total Video Converter HD - daje naprawdę bardzo dobre wyniki, przy odpowiednio dobranych parametrach powinieneś być naprawdę zadowolony.

Janko Muzykant
24.01.13, 08:48
Nie ma konwersji bez straty jakosci.
Jest, na formaty bezstratne :) Oczywiście to niepraktyczne, choć huffyuv używam jako formatu przejściowego przy edycji.
Proponuję w tym przypadku Pazerę albo FormatFactory, a tam wybrać H264 z bitrate 5000.

diabolique
24.01.13, 09:23
Zaczynam się martwić, bo połowy z tego co piszecie nawet nie zrozumiałem :(

Darekw1967
24.01.13, 09:24
Nie ma konwersji bez straty jakosci.Nawet jak fotke obracasz to juz jej obnizasz jakosc.
A jeszcze bez kosztow.No to tylko musisz jak "pazera"
http://www.programs.pl/program,1397,Pazera-Free-MOV-to-AVI-Converter.html

Witam

Niestety ale to nieprawda co napisales i wprowadzasz ludzi w blad.
=================================================

Sprawa 1 (bezstratne obracanie obrazu)

http://www.pcworld.pl/news/160271/Bezstratne.obracanie.plikow.JPG.html
http://www.canon-board.info/software-14/utrata-jakosci-przy-obracaniu-22385/

Sprawa 2 (kompresja bezstratna materialu VIDEO)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Huffyuv

Format AVI moze miec w sobie rozne formaty kodowania video jak i rozne kodowanie fonii.



Pozdrawiam

diabolique
24.01.13, 09:30
Tak tylko dla jasności. Mam gotowy materiał w HD, zapisany w formacie mov. Muszę go mieć w formacie avi. Prosta przeróbka bez żadnej ingerencji w obraz, dźwięk itp.

anmael
24.01.13, 09:33
A może tak?
ffmpeg -i my.mov -vcodec copy -sameq -acodec copy my.avi

Janko Muzykant
24.01.13, 09:38
Tak tylko dla jasności. Mam gotowy materiał w HD, zapisany w formacie mov. Muszę go mieć w formacie avi. Prosta przeróbka bez żadnej ingerencji w obraz, dźwięk itp.
To o co prosisz wygląda mniej więcej tak: mam czerwone auto, proszę o zamianę na zielone :) MOV i AVI to pojęcia zbyt ogólne, ale spoko - 99% ludzi, którzy z jakiś powodów potrzebują konwersji uważa, że to jest precyzyjna prośba.
Można założyć na 99%, że będzie dobrze jeśli ustawisz takie parametry: avi, h264, 5000kbps, audio: mp3, 256kb. Zrób także drugą kopię, tylko ''h264'' zamień na ''xvid'' - gdy pierwsza nie ruszy, użyj drugiej. Wszystko poustawiasz używając Pazery (modułu mod to avi) albo Format Factory.
Użyj wersji ''portable'' tych programów, bo inaczej mogą Ci zrobić wielką kupę w systemie.

Mirek54
24.01.13, 09:41
Witam

Niestety ale to nieprawda co napisales i wprowadzasz ludzi w blad.


Przeczytaj pierwsze zdanie dokladnie i ze zrozumieniem z pierwszego postu..
Prosciej to tak mozna:Za darmo to mozna w pysk zarobic a nie film konwertowac bezstratnie.Jakosc kosztuje.Nie ma programu darmowego(ja nie znam) co zrobi to za darmo bez chociaz minimalnej straty jakosci.
Widoczniej jestes taki egzemplarz ze nie wystarczy Ci powiedziec cofnij sie tylko trzeba powiedziec odwroc sie zrob dwa kroki przed siebie i ponownie sie obroc.Obracaj sie zawsze o 180°.

Darekw1967
24.01.13, 09:57
Przeczytaj pierwsze zdanie dokladnie i ze zrozumieniem z pierwszego postu..
Prosciej to tak mozna:Za darmo to mozna w pysk zarobic a nie film konwertowac bezstratnie.Jakosc kosztuje.Nie ma programu darmowego(ja nie znam) co zrobi to za darmo bez chociaz minimalnej straty jakosci.
Widoczniej jestes taki egzemplarz ze nie wystarczy Ci powiedziec cofnij sie tylko trzeba powiedziec odwroc sie zrob dwa kroki przed siebie i ponownie sie obroc.Obracaj sie zawsze o 180°.

Witam !

Wyjasnie Ci jeszcze raz...
Czytalem dokladnie i ze zrozumieniem i naprawde Mirku odpusc sobie tego rodzaju sugerowanie.

Nie zmienia to faktu, ze GLUPOTY NAPISALES na temat konwersji i nie potrafisz sie przyznac do wlasnego bledu.

Napisales tak: "Nie ma konwersji bez straty jakosci" i to praktycznie ZAMYKA sprawe i pokazuje, ze
nie znasz sie na tym ;)

Pozdrawiam

Mirek54
24.01.13, 10:07
Czlowieku.Nie ma konwersji w bez straty jakosci w tym konkretnym zalozeniu.Ze za darmo.
Czy mam jeszcze rozwinac temat o coderach i dekoderach?.
Tomek chce sobie zrobic awi z innego pliku.Podalem mu program darmowy.Gdybym byl zlosiwy to napisal bym jeszcze ze nie musi go insatalowac.Zakladam,ze jesli wybierze ten program to pogogluje o nim,dowie sie,ze zeby dokonac konwersji nie musi go insalowac.Uwazasz,ze musze mu jeszcze napisac,ze jak bedzie kombinowac z instalacja kodekow to se zrobi kuku w systemie.

Potrzebuje postujacy tylko ten jeden plik przekonwertowac,on nie chce pisac pracy doktorskiej o konwersji jednego kontenera na drugi

Tak nie znam sie na tym,nigdy nie konwertowalem zadnych plikow.Ty jestes wielki.
Tylko zejdz juz ze mnie.

szafir51
24.01.13, 10:58
RobertW3D już to wcześniej napisał - zarówno .mov jak i .avi to kontenery, w których mogą siedzieć strumienie kompresowane za pomocą różnych kodeków. Otwórz plik w darmowym programie GSpot, będziesz wiedział czym został zakodowany film. Może uda się jakimś programem zmienić kontener bez rekompresji pliku (i utraty jakości).

ronin75
28.04.15, 21:14
Nagrałem wczoraj pewien program bezpośrednio z tv na usb. Mam teraz zonk z tym ponieważ jest to format .ts, którego nie mogę odtworzyć na komputerze ani na jakimkolwiek odtwarzaczu (z wyjątkiem rzeczonego telewizora). Chciałbym przerobić ten plik na avi albo lepiej na mp4.
Jaki konwerter polecicie?

viruuss
29.04.15, 01:00
Nagrałem wczoraj pewien program bezpośrednio z tv na usb. Mam teraz zonk z tym ponieważ jest to format .ts, którego nie mogę odtworzyć na komputerze ani na jakimkolwiek odtwarzaczu (z wyjątkiem rzeczonego telewizora). Chciałbym przerobić ten plik na avi albo lepiej na mp4.
Jaki konwerter polecicie?

Wystarczy tylko zmienić rozszerzenie z .ts na .mpg :)

ronin75
29.04.15, 08:25
Wystarczy tylko zmienić rozszerzenie z .ts na .mpg :)
Próbowałem tak - player wyrzuca błąd "nie można renderować pliku", a konwertery wyrzucają przeróżne błędy - niektóre po prostu piszą, że nie mogą wczytać pliku, a niektóre jakąś chińszczyznę.

robtor
29.04.15, 08:47
Może ma zabezpieczenia przed nielegalnym rozpowszechnianiem treści ten plik w sobie wszyte, i nie odtworzysz tego nigdzie poza oryginalnym urządzeniemz którego został nagrany :)

And.N
29.04.15, 08:55
Nagrałem wczoraj pewien program bezpośrednio z tv na usb. Mam teraz zonk z tym ponieważ jest to format .ts, którego nie mogę odtworzyć na komputerze ani na jakimkolwiek odtwarzaczu (z wyjątkiem rzeczonego telewizora). Chciałbym przerobić ten plik na avi albo lepiej na mp4.
Jaki konwerter polecicie?
Spróbuj może programem Wondershare Video Converter Pro. Bardzo prosty w użyciu konwerter plików video. Był rozpowszechniany swego czasu za free (może jeszcze jest...) Ostatecznie wersję trial można ściągnąć.
Niewykluczone, że jest tak jak napisał robtor z tymi zabezpieczeniami...

helmuth
29.04.15, 09:23
Chciałbym przerobić ten plik na avi albo lepiej na mp4.
Jaki konwerter polecicie?Spróbuj on line:
http://www.zamzar.com/convert/ts-to-mp4/ albo http://www.zamzar.com/convert/ts-to-avi/

hades
29.04.15, 09:26
"Super" obsługuje ten format jako wejściowy do konwersji, link: http://www.erightsoft.com/SUPER.html. A z kolei player, który powinien go odczytać bez konwersji to http://www.videolan.org/vlc/features.html. Daj znać czy zadziałało.

And.N
29.04.15, 09:27
Spróbuj on line:
http://www.zamzar.com/convert/ts-to-mp4/ albo http://www.zamzar.com/convert/ts-to-avi/
a nie jest tam ograniczenie do 100MB ?

helmuth
29.04.15, 09:38
a nie jest tam ograniczenie do 100MB ?Jest, jeśli to mało, to można pobrać Free TS Converter (ts > mp4): http://download.cnet.com/Free-TS-Converter/3000-2194_4-75738853.html

ronin75
29.04.15, 14:09
Dziękuję za podpowiedzi i wskazówki. Na pewno z nich skorzystam
Helmuth, Free TS Convertera już próbowałem...

Krakman
29.04.15, 15:27
Z mojej kamery HD(JVC) pliki wychodzą z rozszerzeniem .MTS . Gdy usunąłem "M" a pozostałe zmieniłem na "ts" plik dalej się otwierał w odtwarzaczu.
Natomiast jeśli owe .MTS zamieniłam na .MPG bądź mp4 też plik działa...... Uniwersalny jakiś czy cuś...:grin:
Coraz mniej rozumiem komputery... Albo... starzeję się :???:

ronin75
29.04.15, 18:59
Andtor2, ten Wondershare wywalił się przy tym pliku.... :(
Hades nie udało się... :(, albo ja jakiś niekumaty jestem i ustawiam nie te opcje co trzeba, albo ten mój plik ma jakieś dziwne kodeki w sobie...
Krakman, z tego co wydedukowałem przy moim problemie to każdy plik wideo ma wbudowane w sobie różnego rodzaju kodeki - może plik z Twojej kamery ma duuuży pakiet takowych i dlatego możesz go odtworzyć po różnych czary-mary. :D
Aha, jak coś próbowałem znaleźć w necie to ktoś pisał, że pomógł mu w konwersji znajomy siedzący na linuxie - zadziałał jakimś konwerterem linuksowym i można było po konwersji odtwarzać plik wynikowy na komputerze i odtwarzaczach dvd.

Bodzip
29.04.15, 19:04
Aha, jak coś próbowałem znaleźć w necie to ktoś pisał, że pomógł mu w konwersji znajomy siedzący na linuxie - zadziałał jakimś konwerterem linuksowym i można było po konwersji odtwarzać plik wynikowy na komputerze i odtwarzaczach dvd.
No to zapodaj ten plik. Popatrzę.

robtor
29.04.15, 19:12
Ciekawy jestem wyniku :) , ale może prościej by było znając model telewizora, poszukać na necie informacji czy aby on jednak nie koduje tych plików specjalnie po swojemu (tzn. nie stosuje zabezpieczeń drm swoich) :)

ronin75
29.04.15, 19:17
No to zapodaj ten plik. Popatrzę.
To będę chyba musiał wpaść do Ciebie - plik ma 1.36 gb

czy aby on jednak nie koduje tych plików specjalnie po swojemu (tzn. nie stosuje zabezpieczeń drm swoich) :smile:
To być może.

Bodzip
29.04.15, 19:24
Możesz pobawić się sam :) Konwersja sprawdzona przez ilina z mojego forum. Działa perfekcyjnie.
Odpal jakiegoś linuxa live i możesz się pobawić.

polecenia do konwersji:

ffmpeg -i film.ts -f avi -r 25 -s vga -vcodec mpeg4 -b 900k -g 300 -mbd 2 -cmp 2 -subcmp 2 -bf 2 -vtag DX50 -acodec copy przekodowany.avi

w tym przypadku początek może być uszkodzony, bo format *.ts tak ma

ffmpeg -i film.ts -acodec copy -vcodec libx264 -preset slow -crf 22 przekodowany.mp4

w tym z kolei przypadku jakość ok, ale bardzo długie kodowanie.

ronin75
29.04.15, 19:54
Hmmm, live....
Popatrzę, poszukam, popytam.
Mam co prawda gdzieś Knopixa startującego z płytki, ale to straszna staroć; oprócz tego mam też S.U.S.E. tyle że wersję instalacyjną.

Krakman
29.04.15, 20:03
Ciekaw jestem czy ten plik importowało by Nero Vision?

Janko Muzykant
30.04.15, 11:46
Ale po co tak kombinować, FormatFactory albo Pazera poradzą sobie ze wszystkim, są darmowe i łatwe w użyciu. Raz się wybiera, starczy na sto lat :)

JoteM
30.04.15, 15:10
FFmpeg jest również na Windowsy.
Proponuję nagrać krótki plik .TS (30s) z tego samego źródła i na nim dokonać próby (krótki czas konwersji)
Zmodyfikowane na Windows komendy podane przez Bodzipa:
01 treść należy zapisać w pliku nazwa.bat, uruchomić w katalogu z plikiem nazwa.TS, oraz ffmpeg-em.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
for %%a in ("*.mts") do ffmpeg.exe -i "%%a" -f avi -r 25 -s vga -vcodec mpeg4 -b 900k -g 300 -mbd 2 -cmp 2 -subcmp 2 -bf 2 -vtag DX50 -acodec copy "%%~na_DX50_VGA_640x480.avi"
for %%a in ("*.m2ts") do ffmpeg.exe -i "%%a" -f avi -r 25 -s vga -vcodec mpeg4 -b 900k -g 300 -mbd 2 -cmp 2 -subcmp 2 -bf 2 -vtag DX50 -acodec copy "%%~na_DX50_VGA_640x480.avi"
for %%a in ("*.ts") do ffmpeg.exe -i "%%a" -f avi -r 25 -s vga -vcodec mpeg4 -b 900k -g 300 -mbd 2 -cmp 2 -subcmp 2 -bf 2 -vtag DX50 -acodec copy "%%~na_DX50_VGA_640x480.avi"


cls


pause
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

02. użycie jak wyżej
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
for %%a in ("*.mts") do ffmpeg.exe -i "%%a" -acodec copy -vcodec libx264 -preset slow -crf 22 "%%~na_mp4_slow_orgXorg.mp4"
for %%a in ("*.m2ts") do ffmpeg.exe -i "%%a" -acodec copy -vcodec libx264 -preset slow -crf 22 "%%~na_mp4_slow_orgXorg.mp4"
for %%a in ("*.ts") do ffmpeg.exe -i "%%a" -acodec copy -vcodec libx264 -preset slow -crf 22 "%%~na_mp4_slow_orgXorg.mp4"


cls


pause
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powyższe skrypty po uruchomienu, automatycznie wyszukają i przekonwertują pliki .mts, .m2ts, .ts, więc najlepiej (dla wprawy) próbować z jednym
plikiem do konwersji.

Powodzenia:wink:

ronin75
30.04.15, 17:12
FormatFactory albo Pazera poradzą sobie ze wszystkim, są darmowe i łatwe w użyciu.
Niestety :(, nie radzą sobie. Reszta się zgadza.
Dziękuję za podpowiedź!

FFmpeg jest również na Windowsy.
01 treść należy zapisać w pliku nazwa.bat, uruchomić w katalogu z plikiem nazwa.TS, oraz ffmpeg-em.
02. użycie jak wyżej
Powodzenia:wink:
W obu przypadkach plik wynikowy miał 0B. :(

Janko Muzykant
30.04.15, 18:22
Niestety :(, nie radzą sobie.
A, to jakiś pierwszy przypadek jaki znam. Ale kiedyś musi być pierwszy raz.

Syd Barrett
30.04.15, 20:20
To ja też zapytam: mam 72 movy h264 w HD. Potrzebuje wszystko złączyć do kupy. W sumie zajmuje to 13GB. Co darmowego potrafi to połączyć? (z reguły są ograniczenia do jakiejś pojemności).

Syd Barrett
4.05.15, 18:42
Nikt nie ma pomysłu?