PDA

Zobacz pełną wersję : Elektroniczne poziomice.



Mcarto
25.09.12, 02:01
Ciekaw jestem czy ktoś ich używa/używał?
Mój K-7 posiada wbudowaną poziomicę ale wyraźnie przekłamuje poziom a z tego co się dowiedziałem to kalibracja w serwisie nie musi przynieść poprawy.
W związku z tym myślę nad zewnętrzną poziomicą instalowaną na gorącej stopce aparatu. Z tego co wyczytałem w opisie aukcji to potwierdzają poziom piśnięciem. Niektóre też diodami wyświetlają poziom (dobre do pracy z lekkimi statywami które często nie posiadają dobrej poziomicy).

easy_rider
25.09.12, 08:11
Kalibracja w serwisie? - kalibrację to ja mam w menu aparatu...

hades
25.09.12, 08:15
Kup zwykłą libele pudełkową (okrągła z pęcherzykiem powietrza w środku). A jeśli z tego korzystasz od wielkiego dzwonu to to zastosuj telefon z odpowiednią aplikacją.

moose
25.09.12, 08:17
W E-30 działa znakomicie, o serwisowej kalibracji pierwsze słyszę. Kup małą jak mówi Hades i skalibruj w aparacie wg jej wskazań.

Mirek54
25.09.12, 08:34
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GhInzUzN6u0


http://www.youtube.com/watch?v=0hgDQuQuJQs&feature=relmfu

apz
25.09.12, 09:25
Bardzo mi się ten zamiennik zaślepki do lampy podoba. W E-30 pracowała mi bez zarzutu. W EM-5 nie zauważyłem problemu , dodatkowo znalazłem w menu opcję jej kalibracji - Pentax wymaga serwisowania? to jest trochę chore. Pozbywać się aparatu na minimum 2 tygodnie by ustawić punt zero w poziomicy?

Mcarto
25.09.12, 15:19
Bardzo mi się ten zamiennik zaślepki do lampy podoba. W E-30 pracowała mi bez zarzutu. W EM-5 nie zauważyłem problemu , dodatkowo znalazłem w menu opcję jej kalibracji - Pentax wymaga serwisowania? to jest trochę chore. Pozbywać się aparatu na minimum 2 tygodnie by ustawić punt zero w poziomicy?

No niestety w każdym systemie zdarzają się rożne dziwactwa.
Czasem brakuje mi poziomicy przy fotografowaniu z ręki - zdarzają się miejsca gdzie ciężko na oko ustawić właściwy poziom, niby budynki powinny pomagac ale czasem partactwo budowlane i jakieś osuwiska ziemi sprawiają, że poziom budowli w kadrze nie zawsze jest idealny. Z reguły to staram się wybrać mniejsze zło i kadrować tak aby wyglądało to dobrze ale czasem nie jestem tego pewien - wykonuje ze dwa podobne ujęcia i szukam pomocy w poziomicy.
Myślałem właśnie o takiej elektronicznej zaślepce zalinkowanej przez Mirka.

irek50
25.09.12, 19:30
No niestety w każdym systemie zdarzają się rożne dziwactwa.
Czasem brakuje mi poziomicy przy fotografowaniu z ręki - zdarzają się miejsca gdzie ciężko na oko ustawić właściwy poziom, niby budynki powinny pomagac ale czasem partactwo budowlane i jakieś osuwiska ziemi sprawiają, że poziom budowli w kadrze nie zawsze jest idealny. Z reguły to staram się wybrać mniejsze zło i kadrować tak aby wyglądało to dobrze ale czasem nie jestem tego pewien - wykonuje ze dwa podobne ujęcia i szukam pomocy w poziomicy.
Myślałem właśnie o takiej elektronicznej zaślepce zalinkowanej przez Mirka.
-------------------------
---Powinien być zmienny dźwięk przy dochodzeniu do punku równowagi, aby nie odrywać wzroku od wizjera...

Wieprz
26.09.12, 16:59
-------------------------
---Powinien być zmienny dźwięk przy dochodzeniu

Kiedyś chyba dżemski pisał, że u jego sąsiada coś takiego chyba było. Ale on nie był zadowolony. Tzn dżemski nie był.

nightelf
26.09.12, 18:01
Kiedyś chyba dżemski pisał, że u jego sąsiada coś takiego chyba było. Ale on nie był zadowolony. Tzn dżemski nie był.

Bo za głośno dochodził, sąsiad znaczy.

Mcarto
27.09.12, 00:32
Mnie tam wystarczy dyskretne pikniecie - poziomiczki oczywiście:wink:
Poczekam tylko z tym bo może jednak poślę aparat do kalibracji - przy okazji wyczyszczą mi matrycę.


ps. ciekawe co u dżemskiego skoro o nim wspomnieliście? gość robił świetne zdjęcia i umiał podzielić się wiedzą... ja sam wiele się nauczyłem o pracy ze światłem śledząc jego pracę w teatrze.

nightelf
27.09.12, 00:37
Na ebay znalazłem takie to elektroniczne poziomice: http://www.ebay.pl/itm/Action-Level-Cross-Digital-LED-Spirit-Level-for-SLR-Camera-Canon-Nikon-Pentax-/150803410434?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item231c956e02
Wygląda to nawet fajnie, tylko drogie.