PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarz 2013 - kategoria 2 - Krajobraz - Wyniki



hades
27.08.12, 09:54
Kalendarz 2013


kategoria "Krajobraz"




Laureatami tej kategorii zostali


1. APZ- 36 głosów

https://forum.olympusclub.pl/konkursy/data/727/medium/P6130098aj.jpg
fot. APZ



2. APZ- 30 głosów

https://forum.olympusclub.pl/konkursy/data/727/medium/P6130073ai.jpg
fot. APZ


3. Kris70 - 29 głosów

https://forum.olympusclub.pl/konkursy/data/727/medium/P9246309_-_Kopia.jpg
fot. Kris70





Gratulacje!






Zobacz wszystkie fotografie (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=727)

quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=727&vote=2&varZoom=OFF&varScale=0'

Zobacz wszystkie fotografie (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=727)

Thomasso
27.08.12, 12:21
Ciężko było, ale głos oddany.

T.

nightelf
27.08.12, 12:27
Tu największy wybór i dużo dobrych zdjęć, ciężko wybrać.

TOKIN
27.08.12, 14:59
Na ile zdjęć można głosować w ramach jednej kategorii?

Wyniki ankiety (jak głosowali inni) powinny być chyba widoczne PO oddaniu własnych głosów, a widać je już przed...

nightelf
27.08.12, 16:13
Na ile zdjęć można głosować w ramach jednej kategorii?


Nie ma limitu.
Możesz nawet na wszystkie.

majeczek78
27.08.12, 16:54
Wybór trudny ale4 dałem rade.

Saboor
27.08.12, 17:02
Wybór trudny ale4 dałem rade.
Ja też głosowałem.

nyny
27.08.12, 17:34
Duzo zdjec, duzo slabych, duzo tez poprawnych i kilka bardzo dobrych.
Chyba najwyzszy i najbardziej wyrownany poziom ze wszystkich kategorii..

pozdro

Muminek
27.08.12, 17:50
Głosy oddane, zapraszam kolejnych forumowiczów.

zigger
27.08.12, 20:21
Głosowanie może i wymaga trochę pracy, ale warto zapoznać się ze wszystkimi fotami i wybrać coś, co nas zainteresuje. Również zachęcam do głosowania :-)

hades
27.08.12, 21:45
Wyniki ankiety (jak głosowali inni) powinny być chyba widoczne PO oddaniu własnych głosów, a widać je już przed...

Też chciałbym mieć większy wpływ na tworzenie ankiety i wyłączanie różnych jej funkcji. Niestety skrypt jest sztywny w tym względzie i nie daje wielu możliwości.

EddieLBN
28.08.12, 17:15
Forumowy obowiązek spełniony. :)

jozinzbazin
29.08.12, 00:35
Nadejszła wiekopomna chwila...
Aż mnie głowa rozbolała,krew tryska z obryzionych paznokci....
Co za wybór !

aga_piet
29.08.12, 08:17
Wolałabym aby w kalendarzu znalazło się 6 krajobrazów kosztem 3 makro. Ciężki wybór, ta kategoria to chyba nasza najmocniejsza strona :)

hades
29.08.12, 08:35
Dlatego głosowaliśmy nad kategoriami jakie powinny się znaleźć w kalendarzu :). Trudno było by dawać tematy, w których mamy raptem kilku klubowiczów zajmujących się nimi, w tym 2, którzy akurat mają ochotę wziąć udział w konkursie.

Mirek54
29.08.12, 08:49
Dlatego głosowaliśmy nad kategoriami jakie powinny się znaleźć w kalendarzu :). Trudno było by dawać tematy, w których mamy raptem kilku klubowiczów zajmujących się nimi, w tym 2, którzy akurat mają ochotę wziąć udział w konkursie.

Ale z tych dwoch to jeden bedzie pierwszy drugi ostatni.Albo jeden bedzie drugi a pierwszy przedostatni.Abo jeden wygra a drugi bedzie na samym koncu.I tak zle i tak niedobrze.

aga_piet
29.08.12, 09:40
Teraz i tak nie ma sensu narzekać bo konkurs trwa. Sporo refleksji nasuwa się w praniu. Myślę, że w przyszłorocznej edycji będziemy mogli udoskonalić to i owo ;)

helmuth
29.08.12, 09:53
Myślę, że w przyszłorocznej edycji będziemy mogli udoskonalić to i owo ;)Tą edycję, należy potraktować jako "rozpoznanie walką". Potwierdzają się niektóre, wcześniej sygnalizowane problemy a część obaw, wcześniej podnoszonych, nie znalazła potwierdzenia.
To jest niezaprzeczalny sukces tej edycji :)

hades
29.08.12, 09:56
Od początku nie warto było narzekać tylko przejrzeć archiwa i wytypować 4 zdjęcia do 4 kategorii. Gdy zobaczyłem ile osób zagłosowało za kategoriami, byłem przekonany o słuszności założeń (jedno zdjęcie autora na jedną kategorie). Zainteresowanie było. Nawet gdyby tylko połowa z 95 głosujących przekazała swoje propozycje w każdej z kategorii, to ilość propozycji byłaby satysfakcjonująca. A jeszcze mając w pamięci jak dobre zdjęcia mamy w Galerii Publicznej i poza nią to nie miałem wątpliwości jakie zdjęcia znajdą się w konkursie. Ale to co było w dyskusji i głosowaniu kategorii to jedno, a praktyka to drugie.

Niewątpliwie temat, jeśli tą edycje uda się ukończyć z powodzeniem, pewnie będzie kontynuowany.

TOKIN
29.08.12, 10:11
Szczerze mówiąc głosowałam tylko w krajobrazie, zagłosuję jeszcze w faunie, bo gdzie indziej jest moim zdaniem słabo.
Sama głosowałam w ankiecie na faunę i florę, bo odkąd tu jestem miałam wrażenie, że to najmocniejsze kategorie tego forum, no ale niekoniecznie się to przełożyło na kalendarz.

A może po prostu w kalendarzu finalnie powinny się znaleźć fotografie z najwyższą ilością punktów - bez uwzględniania parytetów;) dla poszczególnych kategorii?
Chyba lepiej, aby w kalendarzu znalazły się zdjęcia dobre, niż te słabe?
Wiem, że "regulamin" zakładał 4 kategorie (bo tak wybrał lud!), ale skoro rzeczywistość skrzeczy...?;)
I tak ten regulamin był zmieniany wiele razy "w trakcie", jedna zmiana więcej, czy jedna mniej...?
Jak już piękny kalendarz (bez parytetów) będzie wisiał na salonach..., kto o tym będzie pamiętał?;)

Jan_S
29.08.12, 10:21
A może po prostu w kalendarzu finalnie powinny się znaleźć fotografie z najwyższą ilością punktów - bez uwzględniania parytetów;) dla poszczególnych kategorii?
Chyba lepiej, aby w kalendarzu znalazły się zdjęcia dobre, niż te słabe?
Wiem, że "regulamin" zakładał 4 kategorie (bo tak wybrał lud!), ale skoro rzeczywistość skrzeczy...?;)
I tak ten regulamin był zmieniany wiele razy "w trakcie", jedna zmiana więcej, czy jedna mniej...?
Jak już piękny kalendarz (bez parytetów) będzie wisiał na salonach..., kto o tym będzie pamiętał?;)

Myślę, że gdyby "lud" jeszcze raz w ankiecie mógł zadecydować o zniesieniu parytetów to forumowa demokracja by nie ucierpiała :) A może na tym etapie wybrać 24 zdjęcia i potem zrobić "dogrywkę"? Tyle że to za każdym razem jest kolejna obsuwa czasowa no i dodatkowa robota dla Adminów (wielki szacunek dla nich za to co robią! )

Makro całkowicie bym nie przekreślał, jest tam też kilka przyjemnych a jedno nawet bardzo przyjemnie kalendarzowe zdjęcie :)

aga_piet
29.08.12, 10:22
Obiema rękami podpisuję się pod Tokinką. O to dokładnie mi chodziło. Jeśli w jednej kategorii mamy 70 zdjęć do wyboru, w tym co najmniej 10 bardzo dobrych, a w drugiej 10 zdjęć do wyboru i z trudem wybieramy 3 - warto pomyśleć nad zmianą proporcji w kalendarzu i wybrać te globalnie najlepsze.

hades
29.08.12, 10:24
Tą edycję, należy potraktować jako "rozpoznanie walką". Potwierdzają się niektóre, wcześniej sygnalizowane problemy a część obaw, wcześniej podnoszonych, nie znalazła potwierdzenia.
To jest niezaprzeczalny sukces tej edycji :)

Szczerze? To do tej pory najbardziej zaawansowanym, bo już po części wdrożonym pomysłem kalendarza, był pomysł 12 comiesięcznych konkursów jakieś 2-3 lata temu. Odbył się chyba jeden konkurs miesięczny i pomysł padł z niewyjaśnionych powodów. A tak poza tym kalendarz "kołatał się" w dyskusjach to tu to tam. Chciałem np. by laureaci OR zostali zaprezentowani w tej formie. Były też inne pomysły. Ogólnie fajnie by coś trwałego pozostało po tych naszych artystycznych wywnętrzaniach ;) na forum.

Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że sukcesem jest to, że udało się dobrnąć do tego momentu. Chociaż musiałem, mimo niechęci do zmian reguł, zwiększyć ilość dodawanych propozycji i przedłużyć termin. Boli mnie to bardziej niż ortodoksyjnych wyznawców wszelakich regulaminów, bo nagięło harmonogram. Trzeba jednak się z tym pogodzić bo efekt okaże się dużo lepszy. Prócz załatwienia tematu w terminie interesuje mnie, może nawet bardziej, walor wizualny, przy zachowaniu wspólnego przedstawiania propozycji i wspólnego wyboru przez klubowiczów. W takim świetle lepiej mieć nadmiar dobrych propozycji.

---
Mamy prawie złożony kalendarz. Na swój użytek zrobiłem sobie przeglądówkę z obecnych wyników głosowania. Myślę, że będzie dobrze.

EddieLBN
29.08.12, 10:28
A może po prostu w kalendarzu finalnie powinny się znaleźć fotografie z najwyższą ilością punktów - bez uwzględniania parytetów;) dla poszczególnych kategorii?
Chyba lepiej, aby w kalendarzu znalazły się zdjęcia dobre, niż te słabe?

Mądrze prawi - polać jej! ;) I mi ta propozycja wydaje się rozsądna. Pozostaje kwestia kolejnej zmiany regulaminu w trakcie trwania całej akcji.. Ale to przecież pierwsza edycja więc naturalnym jest, że nie wszystko jest idealne - a zauważone niedociągnięcia trzeba na bieżąco poprawiać. :)

Krakman
29.08.12, 11:11
Z tego co widziałem w poszczególnych kategoriach, to raczej nie będzie problemu. W górę pną się bardzo dobre zdjęcia..

Ps.Oddałem głos we wszystkich kategoriach. :)

hades
29.08.12, 13:17
Szczerze mówiąc głosowałam tylko w krajobrazie, zagłosuję jeszcze w faunie, bo gdzie indziej jest moim zdaniem słabo.

Sam mam zastrzeżenia co do niektórych prac, ale można było przekazać dowolnie przez siebie wybrane zdjęcie do konkursu. Dlaczego autorzy czasami nie wybierali tych, za które dostali najlepsze oceny już wcześniej? Trudno powiedzieć. To temat na pracę magisterską z pogranicza socjologii i psychologii (może ktoś nie wie o czym napisać ;) to temat jak znalazł).



Sama głosowałam w ankiecie na faunę i florę, bo odkąd tu jestem miałam wrażenie, że to najmocniejsze kategorie tego forum, no ale niekoniecznie się to przełożyło na kalendarz.

Jak wyżej. Klubowicze postanowili zaskoczyć samych siebie ;).



A może po prostu w kalendarzu finalnie powinny się znaleźć fotografie z najwyższą ilością punktów - bez uwzględniania parytetów;) dla poszczególnych kategorii?
Chyba lepiej, aby w kalendarzu znalazły się zdjęcia dobre, niż te słabe?

Tu się nie zgodzę. Pomysł na kalendarz, jak już pisałem, kołatał mi się w głowie jakiś czas. Można zrezygnować z parytetów, tyle że to będzie prawdziwe przewrócenie reguł, a nie rzekome, o czym jest 2 cytaty dalej.


Wiem, że "regulamin" zakładał 4 kategorie (bo tak wybrał lud!), ale skoro rzeczywistość skrzeczy...?;)

Lud ciemny, źle wybrał ;). A jeszcze gorzej bo przesłał takie propozycje, które mogą się nie podobać. Ah ci niedobrzy klubowicze ;).

Rzeczywistość jest taka, że stanowimy klub. Ktoś poświęcił czas by wymyślić, że wogóle zrobimy kalendarz jak i jego formułę, ktoś inny załatwił zaplecze, klubowicze przyłożyli rękę do wyboru kategorii i nadesłania propozycji, a teraz głosują ostatecznie kto "zostanie wydrukowany". Czy podany przez Ciebie powód jest na tyle dobry by unieważnić wszystko to co zostało ustalone i przegłosowane po drodze? Nie wydaje mi się.



I tak ten regulamin był zmieniany wiele razy "w trakcie", jedna zmiana więcej, czy jedna mniej...?


Dobra, słyszę to już któryś raz. Więc sprawdźmy. Wymień proszę wszystkie zmiany. Oczywiście te zmiany, które radykalnie zmieniły cały konkurs. Z listy wyłącz jedynie wielokrotnie przeze mnie wspominane przedłużenia zbierania zdjęć i zwiększenia ich ilości na kategorie.

Czy zmienił się podział kalendarza (wybrany większością), format kadru, dopuszczalne korpusy? Nie. A to główne założenia i to wyłącznie zasady techniczne, które ograniczały przyjmowanie zdjęć. Te zasady są proste jak budowa cepa, że tak zażartuje. Reszta zależy od wolnej woli zgłaszających. Powiem więcej, na dodatkowe pytania wyjaśniające cierpliwie odpowiadałem bo rozumiem, że nie wszyscy muszą być, np. biegli technicznie w kwestiach rozdzielczości wspominanych w zasadach konkursu.

A, przypomniało mi się. Zmienił się, a raczej został wymuszony kadr 3:2 i kwadrat (chyba tylko jeden nie kwalifikował się do konkursu bo temat był ciasno upakowany w kadrze - jak dobrze pamiętam było to we florze). Mimo usilnych próśb i wyraźnego napisania o tym w zasadach, startują w głosowaniu kadry inne niż 4:3, ale niezmiennie poziome. Postanowiłem przymknąć oko, bo musiałbym wywalić trochę zdjęć. Jednak tej zmiany nie wymieniałem w regulaminie bo jej nie ma. Skoro ktoś wymusza na mnie i wysyła kadr 3:2 lub nawet panoramę, to jeśli wygra, autor będzie musiał pogodzić się z cięciem kadru do 4:3. Albo dostarczy właściwe proporcje sam, skoro nie czytał regulaminu. Bywam brutalny ;).


Obiema rękami podpisuję się pod Tokinką. O to dokładnie mi chodziło. Jeśli w jednej kategorii mamy 70 zdjęć do wyboru, w tym co najmniej 10 bardzo dobrych, a w drugiej 10 zdjęć do wyboru i z trudem wybieramy 3 - warto pomyśleć nad zmianą proporcji w kalendarzu i wybrać te globalnie najlepsze.

Jak już nadmieniłem bywam brutalny, ale wybacz. Bezwzględne parcie na jakość ma swoje granice. Tą granicą jest powiedzenie uczestnikom konkursu, że niepotrzebnie trudzili się wybierając kategorie, a następnie przesyłając do niej zdjęcia.

Ja sobie mogę uważać jakąś kategorie czy wszystkie jako słabe, ale klub jest klubem. Robimy ten temat wspólnie. No może nie do końca, bo opiekujący się tym pomysłem rości sobie prawo pilnowania i do ostatecznego decydowania, ale robi to by akcja przebiegła pomyślnie, bez szkody dla uczestników.


Mądrze prawi - polać jej! ;) I mi ta propozycja wydaje się rozsądna. Pozostaje kwestia kolejnej zmiany regulaminu w trakcie trwania całej akcji.. Ale to przecież pierwsza edycja więc naturalnym jest, że nie wszystko jest idealne - a zauważone niedociągnięcia trzeba na bieżąco poprawiać. :)

Hmm, i to ja rzekomo chciałem czy też wprowadziłem jakieś zmiany, po których "idzie się zgubić" i "już nie wiadomo jak ten konkurs się toczy"?

aga_piet
29.08.12, 13:32
Dlatego pisałam, że wszystkie wnioski należałoby rozważyć przy następnej edycji, bo ta już trwa i trudno cokolwiek zmieniać.
Fakt - rzeczywistość kilkakrotnie mnie zaskoczyła:
Że wyobrażając sobie dane zdjęcie jako wiszące nad mym biurkiem przez miesiąc, wiele prac odrzuciłam.
Że w dziale Fauna nie ma ani jednego zimorodka.
Że zabrakło mi prac kilku autorów.
I że faktycznie niektórzy wrzucili "takie prace a nie inne" ;)

hadan
29.08.12, 13:46
Oj, ciężki los Administratora. Ale przychylam się do zdania Krakman, nie jest tak źle.
I też głosowałem we wszystkich kategoriach.

hades
29.08.12, 13:46
Dlatego pisałam, że wszystkie wnioski należałoby rozważyć przy następnej edycji, bo ta już trwa i trudno cokolwiek zmieniać.

Wypowiedź Tokin i Twoje "Obiema rękami podpisuje się" zrozumiałem jako "teraz".



Że zabrakło mi prac kilku autorów.


"Kilku" trzeba wziąć w cudzysłów i to duży. Ale to prywatne spostrzeżenie.

aga_piet
29.08.12, 13:56
Wypowiedź Tokin i Twoje "Obiema rękami podpisuje się" zrozumiałem jako "teraz".

Miałeś prawo tak to odebrać, gdyż na temat kolejnej edycji pisałam w którymś sąsiednim wątku.
Hades, żeby nie było - to są generalnie wnioski i refleksje które nasunęły się "w praniu". Nie zmienia to faktu, że to Ty jesteś osobą, której się chce cokolwiek robić i która mimo woli musi odpierać ataki. Rób swoje (proszę) i się nie zniechęcaj marudzeniem ;)

hades
29.08.12, 14:01
Wnioski i postulaty rozumiem i próbuje je jakoś łączyć ze sobą na przyszłość.


Nie zmienia to faktu, że to Ty jesteś osobą, której się chce cokolwiek robić

Nie aż tak ;). Około setce chciało się wybrać kategorie. A trochę mniej, po małej batalii, wzięło udział w konkursie. Więc jest nas więcej.

Saboor
29.08.12, 14:02
Szczerze? To do tej pory najbardziej zaawansowanym, bo już po części wdrożonym pomysłem kalendarza, był pomysł 12 comiesięcznych konkursów jakieś 2-3 lata temu. Odbył się chyba jeden konkurs miesięczny i pomysł padł z niewyjaśnionych powodów. A tak poza tym kalendarz "kołatał się" w dyskusjach to tu to tam. Chciałem np. by laureaci OR zostali zaprezentowani w tej formie. Były też inne pomysły. Ogólnie fajnie by coś trwałego pozostało po tych naszych artystycznych wywnętrzaniach ;) na forum. /.../
Wiem, że tym co napiszę mogę się mocno narazić, ale; Uważam że następny kalendarz powinien powstać na jeden z dwu sposobów:

Zdjęcia Miesiąca z automatu lądują w kalendarzu
Pięciu Siwych Mędrców, wybiera najlepsze foty z Publicznej, zapytuje autorów o prawo do publikacji i jazda.

Te głosowania, wybory i inne zbiorowe kombinacje, jakoś nie zdają u nas egzaminu.

nyny
29.08.12, 14:38
Wiem, że tym co napiszę mogę się mocno narazić, ale; Uważam że następny kalendarz powinien powstać na jeden z dwu sposobów:

Zdjęcia Miesiąca z automatu lądują w kalendarzu
Pięciu Siwych Mędrców, wybiera najlepsze foty z Publicznej, zapytuje autorów o prawo do publikacji i jazda.
Te głosowania, wybory i inne zbiorowe kombinacje, jakoś nie zdają u nas egzaminu.

Moze sie zdazyc, ze w zadnym ze zdjec miesiaca nie bedzie partycypowalo body olympusa, i co Saborze wtedy, co wtedy? ;)

Generalnie mozna odniesc wrazenie, ze faktycznie globalny poziom prac "nieco" rozczarowal ( i pisze tu o wszystkich kategoriach) wobec Tego te twoje postulaty moze nie sa wcale takie zle :)
Z drugiej zas strony fajnie jest, ze nie ma podzialow i w szranki staja nowicjusze i cobardziej zaawansowani, mozna sie przez to wiecej nauczyc niz pitolic o tylku maryny. Chociaz po takim portalu mozna sie bylo spodziewac wiekszej frekwencji, ale to juz chyba temat do rozwazenia, nastepny razem warto pochylic sie nad wiekszym zainteresowaniem i parafrazujac zadac sobie pytanie "Leo why?"

pozdro

TOKIN
29.08.12, 14:45
Skoro ktoś wymusza na mnie i wysyła kadr 3:2 lub nawet panoramę, to jeśli wygra, autor będzie musiał pogodzić się z cięciem kadru do 4:3. Albo dostarczy właściwe proporcje sam, skoro nie czytał regulaminu. Bywam brutalny ;).


Nie zahaczając o kwestie, zmian które wykluczyłeś;) ten format nie jest wcale kwestią błahą. Ja sama zagłosowałam za kadrem, który na pewno 4:3 nie jest. Jest dobrym zdjęciem, podoba mi się, chciałabym go mieć przez miesiąc na ścianie. Miałam jednak dłuższą chwilę zawahania, bo... gdyby znalazł się w finałowej dwunastce, to... autor? będzie zmuszony go przyciąć, usiłowałam sobie to cięcie wyobrazić.... wyjdzie inne foto, gorsze od "oryginału". Pewnie na takie przycięte (choć nie wiem jak autor zdecydowałby się ciąć?!) bym nie głosowała. Skoro jest założenie 4:3 to trzeba się tego trzymać - inaczej może się okazać, że ktoś z panoramy musi wyciąć większość i zostanie niemal kwadrat, co diametralnie zmieni charakter zdjęcia.

Ty brutalny??!, musiałbyś wywalić kilka zdjęć.... dobre:) Ja sama dość długo musiałam napominać, żebyś moje trefne usunął...;)

---------- Post dodany o 14:42 ---------- Poprzedni post był o 14:41 ----------


Moze sie zdazyc, ze w zadnym ze zdjec miesiaca nie bedzie partycypowalo body olympusa, i co Saborze wtedy, co wtedy? ;)



Tak się zrobi, żeby się nie zdarzyło;)

---------- Post dodany o 14:45 ---------- Poprzedni post był o 14:42 ----------




Pięciu Siwych Mędrców, wybiera najlepsze foty z Publicznej, zapytuje autorów o prawo do publikacji i jazda.



Tych pięciu siwych bym posadziła w komisji wstępnej weryfikacji (czy jakoś tak...;)) - tak, aby pod głosowanie przeszło mniej prac, ale lepszych.

helmuth
29.08.12, 14:55
Moze sie zdazyc, ze w zadnym ze zdjec miesiaca nie bedzie partycypowalo body olympusa, i co Saborze wtedy, co wtedy? ;)Zdjęcie miesiąca będzie wybierane z kilku/kilkunastu zgłoszonych zdjęć. Na pewno, jeśli nie pierwsze, to któreś kolejne będzie Ollimpusowe :)

Saboor
29.08.12, 14:55
Tak się zrobi, żeby się nie zdarzyło;)
Właśnie!


Tych pięciu siwych bym posadziła w komisji wstępnej weryfikacji (czy jakoś tak...;)) - tak, aby pod głosowanie przeszło mniej prac, ale lepszych.
O! I to jest to, o co mi chodziło tylko jeszcze bardziej wymiziane.
+rep za pomysł bardzo mądry

hades
29.08.12, 15:06
Moze sie zdazyc, ze w zadnym ze zdjec miesiaca nie bedzie partycypowalo body olympusa, i co Saborze wtedy, co wtedy? ;)

Może nie być tego ograniczenia. Opowiem jak zakończymy tą edycje.


Z drugiej zas strony fajnie jest, ze nie ma podzialow i w szranki staja nowicjusze i cobardziej zaawansowani, mozna sie przez to wiecej nauczyc niz pitolic o tylku maryny.

Dokładnie. To jedno z założeń.

PioRo
29.08.12, 18:52
Zagłosowałem... Żeby potem nie było, wyobraziłem sobie każdą z z fotografii wydrukowaną w kalendarzu, nie jest to moja ocena klasy/jakości prac (kilka innych wybrałbym wtedy)... Bufetowa ma rację...

Krakman
29.08.12, 21:19
Myślę, że w każdej kategorii jest kilka zdjęć bardzo "fotogenicznych" i wartych drukowania nie tylko w kalendarzu Olyclubu... Więc może komentarze co do wartości tychże może po rozstrzygnięciu.......!:roll:
Wtedy poszalejemy ... a dlaczego to?, a tamto za różowe i dlatego jakieś homo, a to wogóle nie to......:grin: I jak toto postawić na biurku??!! A wogóle kwiatki są be a robale super, zachód słońca to nie krajobraz itd . , itp...
Pozdrawiam
Ps. Co do regulaminu to juz wszystko zostało powiedziane. A wszelkie dywagacje teraz to jak zmiana reguł w trakcie Euro 2012...
Potem będziemy mieszać....

Krakman
29.08.12, 23:59
Już prawie siwy jestem jakby co! :grin:

hadan
30.08.12, 09:24
Myślę, że w każdej kategorii jest kilka zdjęć bardzo "fotogenicznych" i wartych drukowania nie tylko w kalendarzu Olyclubu... Więc może komentarze co do wartości tychże może po rozstrzygnięciu....

Zgadzam się z Tobą, ale spodobało mi się określenie ( zdjęć bardzo "fotogenicznych" ) .
Ja osobiście na kalendarzu wolę zdjęcia fotogeniczne niż poprawne zdjęcia artystyczne.

Pozdrawiam

Mirek54
30.08.12, 09:41
Kurde,ostatnio pojawiaja sie okreslenia takie,ze az sie po glowie drapie zeby je zrozumiec.
Kiedys bylo cos na zdjeciu fotogeniczne,dzis samo zdjecie ma byc.Nawet artyzm musi byc poprawny.:?::idea::roll::mrgreen:

hadan
30.08.12, 09:56
Takie czasy przyszły Mirek 54. Ciągle trzeba ten umysł gimnastykować.

Serdecznie pozdrawiam.

Krakman
30.08.12, 10:31
Kurde,ostatnio pojawiaja sie okreslenia takie,ze az sie po glowie drapie zeby je zrozumiec.
Kiedys bylo cos na zdjeciu fotogeniczne,dzis samo zdjecie ma byc.Nawet artyzm musi byc poprawny.:?::idea::roll::mrgreen:

Mirosławie , przecież użyłem tego słowa "fotogeniczne" w cudzymsłowie :wink: więc.... nie drap sie bo Ci zostanie na głowie tyle co ja mam... :grin:

Pozdrawiam

helmuth
30.08.12, 10:55
Mirosławie , przecież użyłem tego słowa "fotogeniczne" w cudzymsłowie :wink: więc.... Nie używaj cudzych słów, tylko swoich własnych, jak nie chcesz być źle zrozumiany ;)

Mirek54
30.08.12, 22:29
Mirosławie , przecież użyłem tego słowa "fotogeniczne" w cudzymsłowie :wink: więc.... nie drap sie bo Ci zostanie na głowie tyle co ja mam... :grin:

Pozdrawiam

Ach.Wiesz jak to jest.Ty uzyles slowa,drugi napisal z angielskim akcentem.Trzeci uslyszy i powie,ze w nastepnym kalendarzu fotki w formacie tylko fotogenicznym.
I co?.Oboje sie bedziemy drapac:wink: (....po Bronice:-P:-P:-P:wink::wink::wink::grin::grin:)

Qben
31.08.12, 23:57
cześć ludzie :D

aga_piet
1.09.12, 00:07
Siema ludzie (sie mówi) ale cze Qben po długim czasie ;)

apz
1.09.12, 12:02
cześć ludzie :D

Cześć!

hadan
1.09.12, 13:13
Cześć!

Cześć! Jak widać głos oddany na Ciebie nie jest głosem zmarnowanym.

Pozdrawiam.

apz
1.09.12, 17:46
Cześć! Jak widać głos oddany na Ciebie nie jest głosem zmarnowanym.

Pozdrawiam.
E tam na mnie - na ten piękny krajobraz w którym udało mi się znaleźć w odpowiedniej porze dnia i w odpowiednim świetle.
Dzień wcześniej byłem tam o zachodzie i wał chmur uniemożliwił całej grupie wykonanie dobrych zdjęć. Mimo, że o właściwej porze i we właściwych miejscach nie było przez półtorej godziny nawet odrobiny dobrego światła.

nyny
1.09.12, 17:47
cześć ludzie :D

O dzizaz ty zyjesz?
Witka witka :)

pozdro

hadan
1.09.12, 18:20
...Mimo, że o właściwej porze i we właściwych miejscach nie było przez półtorej godziny nawet odrobiny dobrego światła.

Na tym polega urok fotografowania. Żelazna zasada - zrozumieć światło. Dobre zdjęcie powstaje
najpierw w umyśle fotografa, dlatego wiedziałeś po co wróciłeś w to miejsce.
Nie umniejszaj swojej roli. Ponieważ w czasie ogłoszenia wyników będę bardzo daleko już teraz
składam Tobie serdeczne gratulacje.

Pozdrawiam

MaciekMG
2.09.12, 18:06
Wreszcie, po paru dniach dostęp do szybszego internetu i lepszego monitora. Zagłosowałem z prawdziwą przyjemnością!

dzarro
4.09.12, 14:31
No to ja się dopiszę po swojemu: najciekawsze zdjęcia otrzymują mało głosów. Fakt, że niezbyt pasują do kategorii "krajobraz" - ale w końcu ważne są zdjęcia nie szufladki. Nie dziwi mnie to ale sygnalizuję swą opinię - jak się to mówi - z kronikarskiego obowiązku.

rah
8.09.12, 13:58
Głosując zauważyłem, że nie zawsze moja ocena pokrywa się z oceną innych, ale to dobrze, bo każdy inaczej ocenia zdjęcia.

marek7001
10.09.12, 10:25
Zagłosowane

Fatamorgana
21.09.12, 09:14
Apz- BRAWA!!!