PDA

Zobacz pełną wersję : Made in Silesia



tropic
21.07.12, 00:09
Byłem dziś zaraz po pracy na wystawie i pokazie filmów Marka Stańczyka pod wspólnym tytułem "MADE IN SILESIA"
Dokumentalista fotograficzny i filmowy architektury przemysłowej na Śląsku, aranżer kompozycji instrumentalno-elektronicznych występujący pod pseudonimem „Outsider”. Stypendysta marszałka województwa Śląskiego w Katowicach w 2008 roku oraz Ministra Kultury w 2011. Niezwiązany z żadnym środowiskiem twórczym. Tworzy własne filmy dokumentalne /video-art/ oraz prezentacje fotograficzne. W społeczności internetowej znany jest pod prawdziwym nazwiskiem oraz pseudonimem „fredmentor”.
Od kilku lat realizuje własny projekt zatytułowany ”Made In Silesia”, dokumentujący Śląsk na fotografii, dźwięku oraz w filmie. Filmy, które ukazują pejzaż śląska oraz rozbiórki obiektów można zobaczyć pod wyszukiwanym w przeglądarce tytułem "MADE IN SILESIA", które autor publikuje jako "fredmentor".
Laureat konkursów fotograficznych i filmowych w kraju i za granicą. Artysta pracuje obecnie m.in. nad przygotowaniem wystawy "DUCHY PRZEMYSŁU 2.0".

zachęcam do obejrzenia jego filmu,filmów....
http://www.youtube.com/watch?v=b9mfidzkVRw

oraz jego prac...
http://fredmentor.deviantart.com/gallery/

waruga
29.07.12, 00:24
Ciekawe bardzo.

tropic
29.07.12, 07:53
Ciekawe bardzo.
Marek jako chyba jedyny fotograf ma pozwolenie (już od ładnych kilku lat) wstępu do kopalń i elektrowni, i to nie tylko po "placu" ale także na wszystkie budynki i urządzenia....jest powiadamiany o wszystkich likwidacjach,wyburzeniach itp. W jego zbiorach jest wiele fotografii już nieistniejących kopalń....

BIKER
29.07.12, 10:12
wpływowy gość, ale jeśli robi tal dobre foty to tylko pogratulować.

tropic
29.07.12, 12:29
wpływowy gość, ale jeśli robi tal dobre foty to tylko pogratulować.
ambitny !!! jego wpływowość wzięła się z uporu...opowiadał jak kiedyś jechał na egzamin i pomylil autobusy....wysiadł przy elektrowni czy jakoś tak i od tego czasu nic innego nie foci tylko kopalnie,elektrownie....jego fotki to źródło informacji dla przyszłych pokoleń....