PDA

Zobacz pełną wersję : Fl 50 w plenerze wyzwalana radiowo



luc4s
17.07.12, 09:58
Mam pytanie, jak sobie radzicie z odpalaniem i synchronizacją na krótkie czasy FL50 jeżeli jest wyzwalana radiowo? Obecnie korzystam z 5 m kabla przenoszącego mi pełną automatykę lampy i mogę fotografować z TTLem, jednak kabel dość mocno ogranicza funkcjonalność. Chcę kupić jakie Photixy czy inne chińczyki do wyzwalania jej radiowo, jednak obawiam się, że wtedy nie uzyskam czasów krótszych od 1/200, a to przy ZD50 i f.2.0 w słoneczny dzień może stanowić poważny problem...

Jest jakieś rozwiazanie?

Joki
17.07.12, 10:56
Witam serdecznie.

Jedyne zgodne z Olym to Radiopopper PX system. Ba, możesz wtedy nawet wyzwalać inne, niemal dowolne lampy na krótkich czasach. Także z innych systemów i studyjne.
Działa to tak, że musisz mieć FL-ke na stopce. Na palnik zakładasz fotodetektor podłączony do nadajnika.
Odbiorniki mają LED, który zakładasz na fotocelę lampy. Dzięki temu masz błysk przenoszony radiowo.
Nie jestem pewny czy wbudowana lampa steruje FL-ką na krótkich czasach zdalnie, ale z tego co pamiętam to chyba nie? Gdyby tak było miałbyś dzięki temu i TTL i krótkie czasy.
Nie wiem czy sterowanie zdalne działa z FL-ką na stopce.
Pozdrawiam.

luc4s
17.07.12, 11:16
Czy dobrze rozumiem, że FL mam na aparacie, a wyzwalam np. lampę studyjną?

Mi chodzi rozwiazanie bardziej mobilne. Tzn. mam tylko aparat i FL50 i nic więcej. FL idzie na statyw z blendą i w plener. Pytanie teraz jak ją wyzwolić, żeby nie przepalić. Pewnie niewykonalne bez kabla, albo systemu, który radiowo przenosi TTL...

hades
17.07.12, 11:25
Chciałbyś przenosić automatykę TTL i FP radiowo. Czy tak?

Jeśli tak to jak dobrze pamiętam nie ma takiego rozwiązania dostępnego dla 4/3.

luc4s
17.07.12, 13:11
Niekoniecznie musiałaby być pełna automatyka, wystarczyła by mi sama synchronizacja z czasami pow. 1/200, ale pewnie za wiele wymagam :(

hades
17.07.12, 14:00
Wystarczy przesłać informacje do lampy, by synchronizowała w trybie FP. Kabelkiem się da. Radiowo? Nie widziałem takiego rozwiązania dostępnego dla Olka. Jest tylko zwykłe wyzwalanie błysku.

RGS
17.07.12, 18:01
Wyzwalacze pixel mają synchronizacje do 1/320s a YN 1/250s. Aczkolwiek w moim 510 do wyboru jest tak naprawdę 1/250s a potem 1/500s czyli lipa.

Joki
18.07.12, 10:05
Niekoniecznie musiałaby być pełna automatyka, wystarczyła by mi sama synchronizacja z czasami pow. 1/200, ale pewnie za wiele wymagam :(
No to Radiopopper PX system to jedyny, komercyjny wyzwalacz który to umożliwia, ale z systemową lampą w stopce i dowolną wyzwalaną.
Pozdrawiam.